10 typowych problemów z motywem WordPress i jak je naprawić

Istnieją tysiące postów na forum otwieranych codziennie, nie tylko na WordPress.org ale także na innych forach i oczywiście prawie w każdym serwisie pomocy dla twórców motywów dotyczących bardzo typowych problemów, które można rozwiązać bardzo szybko i łatwo. Jestem pewien, że twórcy motywów i członkowie społeczności są znudzeni odpowiadaniem na te pytania w kółko, więc postanowiłem napisać następujący post, który dotyczy niektórych z najczęstszych problemów z motywami WordPress, dzięki czemu możesz dodaj do zakładek i przygotuj go do swojej dyspozycji.


1. Brak arkusza stylów

Właśnie pobrałeś lub kupiłeś super niesamowity motyw i idziesz go zainstalować i zobaczysz piękną wiadomość poniżej:

Brak arkusza stylów

Cóż, twoją pierwszą myślą może być…

„Deweloper spieprzył mnie i dał mi motyw bez arkusza stylów”

Oczywiście możliwe jest, że otrzymany plik zip nie miał pliku style.css, ale bardziej prawdopodobne jest to, że nie przesłałeś motyw główny teczka.

Rozwiązanie problemu z brakującym arkuszem stylów

Znajdź folder motywu na pulpicie i otwórz go (jeśli jest skompresowany, rozpakuj i otwórz go). Teraz, kiedy go otworzysz, powinieneś zobaczyć wszystkie swoje pliki, jeśli nie, motyw prawdopodobnie znajduje się w podkatalogu. Na przykład wszystkie nasze motywy premium mają motyw wewnątrz folderu „Instalowalny motyw”. Zasadniczo jest to gdzieś oczywiste, a rzeczywisty folder motywów prawdopodobnie będzie miał taką samą nazwę jak motyw. Po znalezieniu skompresuj go i prześlij przez WordPress lub prześlij rozpakowany folder przez FTP.

2. Przykładowe błędy importu danych

Masz już zainstalowany motyw, a teraz przesyłasz przykładowy plik .xml, który twórca motywów z przyjemnością Ci zapewnił i po raz kolejny pojawia się błąd!

Przykładowe błędy importu danych

Nie udało się zaimportować błędu Rozwiązanie 1

Błąd „nieudanego” importu to zwykle 1 z 2 rzeczy. Po pierwsze, może próbować załadować posty lub taksonomie z niestandardowych typów wpisów, które jeszcze nie istnieją.

 • Aktywuj motyw: Upewnij się, że motyw, którego zamierzasz użyć, jest aktywny.
 • Motyw Double Check: Upewnij się, że motyw zawiera te niestandardowe typy postów i taksonomie – może zapytaj programistę lub jeśli wiesz, jak wyglądasz

Nie udało się zaimportować błędu Rozwiązanie 2

W przypadku błędów, które pokazują „Nie można zaimportować multimediów”, obrazy nie są pobierane.

 • Czy zaznaczyłeś pole, aby zaimportować załączniki?? Czy przed uruchomieniem importu musisz zaznaczyć pole „pobierz i importuj załączniki”.
 • Czy obrazy są dostępne?? Możliwe, że magowie nie są dostępni z serwera. Możesz otworzyć przykładowe dane w edytorze tekstu i spróbować zlokalizować jeden z tych plików i przetestować link w przeglądarce. Ale najłatwiej jest prawdopodobnie skontaktować się z twórcą motywu i poinformować go, że obrazy nie są pobierane.

3. Strona domowa nie wygląda jak wersja demonstracyjna

Byłoby wspaniale, gdyby jakikolwiek motyw, który aktywowałeś, wyglądał dokładnie tak jak wersja demonstracyjna po aktywacji? Nasz motyw Total WordPress robi to, gdy korzystasz z wbudowanego importera demonstracyjnego, ale nie każdy motyw może być tak niesamowity jak Total.

Jeśli więc masz zainstalowany motyw (i przykładowe dane), ale Twoja witryna nie pasuje do wersji demonstracyjnej motywu, istnieje kilka bardzo częstych powodów, dla których Twoja strona główna może wyglądać inaczej.

Strona główna Wyświetl błąd Rozwiązanie 1

Ustawienie czytania na stronie głównej

Ustawienia odczytu są nieprawidłowe. Oznacza to, że Twój motyw nie wymaga lub nie wymaga ustawienia strony głównej, a witryna jest ustawiona odwrotnie. Więc idź do Ustawienia> Czytanie i sprawdź opcje w „Wyświetlacze strony głównej”.

Jeśli Twój motyw nie wymaga szablonu strony dla układu strony głównej, upewnij się, że ta opcja jest ustawiona na „Twoje najnowsze posty”. Jeśli Twój motyw korzysta z szablonu strony głównej, ustaw witrynę tak, aby korzystała ze statycznej strony głównej.

Strona główna Wyświetl błąd Rozwiązanie 2

Szablon strony głównej

Musisz użyć szablonu strony głównej. Wielu programistów motywów używa niestandardowych szablonów stron do swoich układów strony głównej. Więc najpierw powinieneś przeczytać pliki dokumentacji, ale jeśli nie ma żadnych nagłówków i utwórz nową stronę, w edytorze pod Atrybuty strony> Szablon sprawdź, czy istnieje szablon Strona główna, Strona główna, Pierwsza strona lub podobny. Jeśli tak, prawdopodobnie musisz utworzyć stronę przy użyciu tego szablonu, zapisać / opublikować go, a następnie udać się na Ustawienia> Czytanie aby ustawić go jako opcję statycznej strony głównej.

4. Moje adresy URL są „brzydkie”

Domyślnie domyślna struktura URL-a WordPress nie jest „ładna”, a tym bardziej przyjazna dla SEO. Kiedy więc po raz pierwszy konfigurujesz witrynę, adresy URL mogą wyglądać brzydko (mash-mash identyfikatora postu, daty publikacji, tytułu postu, a nawet kategorii). Nie martw się – łatwo to naprawić.

Brzydkie adresy URL Błąd Rozwiązanie

Permalink Settings

Jeśli więc Twoje adresy URL nie wyglądają tak dobrze (twojastrona.com/?p=1), po prostu przejdź do Ustawienia> Permalinki i zmień ustawienie na opcję „Nazwa wpisu” (lub dowolne z pozostałych – po prostu wybierz to, które najlepiej Ci odpowiada).

5. Moje posty zwracają 404 błędy

Błąd Github 404

Jeśli masz posty, które zwracają teraz stronę z błędem 404, nie panikuj (jeszcze) przez większość czasu, gdy Twoje posty nadal tam są, i po prostu zaktualizuj ustawienia bezpośredniego łącza, aby rozwiązać problem. Jest to bardzo częste w przypadku motywów korzystających z niestandardowych typów postów. Za każdym razem, gdy aktywujesz nowy motyw, który używa niestandardowych typów postów, powinieneś zresetować ustawienia bezpośredniego łącza.

Posty przedstawiające błąd 404

Najprostszym rozwiązaniem jest po prostu przejście do Ustawienia> Permalinki i kliknij przycisk Zapisz. Zwykle to wystarczy. Ale jeśli to nie zadziała, być może będziesz musiał ręcznie zaktualizować plik .htaccess (uwaga: nie zalecamy samodzielnego rozwiązywania tego problemu, jeśli jesteś nowy w WordPress, zamiast tego może być konieczne skontaktowanie się z niezależnym programistą w celu uzyskania pomocy) . Możesz przeczytać więcej o za pomocą bezpośrednich łączy WordPress w kodeksie WordPress.

6. Moje menu jest puste

Dla tych, którzy używają WordPress na co dzień, prawdopodobnie nie będziesz mieć tego problemu, ale jeśli jesteś bardzo nowy w WordPress lub korzystałeś z WordPress kilka lat temu i po prostu go odzyskałeś, możesz być zdezorientowany, dlaczego twoje menu jest puste, gdy zainstalujesz motyw.

Rozwiązanie problemu z brakującym menu

Ustawienia menu WordPress

Domyślny motyw WordPress ma awarię menu WordPress na wypadek, gdyby nie było żadnej konfiguracji, jednak nie wszyscy twórcy motywów dodali to do swoich własnych motywów.

Aby upewnić się, że menu działają, przejdź do Wygląd> Menu skonfigurować menu.

 1. Upewnij się, że masz menu. Jeśli nie, musisz go utworzyć (sprawdź ten post, aby dowiedzieć się, jak skonfigurować menu w WordPress)
 2. Upewnij się, że menu jest przypisane do lokalizacji. Poniżej menu powinieneś zobaczyć „Wyświetl lokalizacje” – są to obszary menu wbudowane w Twój motyw. Niektóre motywy mogą mieć tylko jedną lokalizację menu głównego, inne mogą mieć mnóstwo lokalizacji. Pamiętaj tylko, aby zaznaczyć opcję, w której chcesz wyświetlić menu, a następnie zapisać.

7. Nowy motyw wykorzystuje wyróżnione obrazy, ale mam mnóstwo postów bez nich

Przed WordPress 2.9 nie było polecanego obrazu (publikować miniatury) obsługa w WordPressie tak wielu motywów używało meta opcji lub pól niestandardowych do definiowania polecanych obrazów lub nie miały żadnego domyślnego obrazu postu.

Więc może przechodzisz ze starszego motywu na nowy, który obsługuje polecane obrazy, a może Twój poprzedni motyw był po prostu bardzo minimalny i nie korzystał z nich. Nie będziemy potrzebować godzin, aby przejrzeć setki postów, aby ustawić wyróżniony obraz (a może jesteś), więc istnieje szybkie rozwiązanie tego problemu i jest on w postaci wtyczki!

Brak polecanych zdjęć Rozwiązanie błędu

Łatwe dodawanie wtyczki miniatur

Prostym rozwiązaniem jest użycie „Łatwe dodawanie miniatur”Plugin do automatycznego ustawiania polecanych obrazów na starych postach. Wystarczy zainstalować, aktywować i postępować zgodnie z instrukcjami, aby dodać obrazy do starych postów. Idąc dalej, pamiętaj tylko o dodawaniu polecanych zdjęć podczas publikowania nowych postów.

8. Slajdy, akordeony, przełączniki, tabulatory… Nie działa lub przestał działać!

Wiele motywów WordPress korzysta obecnie ze skryptu java / jQuery w celu ulepszenia motywów, dodając takie elementy, jak suwaki obrazu, przełączniki, akordeony, karty, menu mobilne, obrazki… itd..

Jeśli te funkcje nie działają w Twoim motywie lub nagle przestały działać, najprawdopodobniej spowodują jakiś błąd javascript, powodując uszkodzenie.

Zepsute slajdy, przełączniki, karty itp. Rozwiązanie błędu

Pamięć podręczna silnika WP

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to wyłącz wszystkie swoje wtyczki, wyczyść pamięć podręczną (wszystkie) i ponownie załaduj witrynę, aby sprawdzić, czy wszystko działa tak, jak powinno. Jeśli tak, to możesz teraz aktywować wtyczki 1 na 1, a gdy tylko się zepsuje, będziesz wiedział, że przyczyną była ostatnia wtyczka (zanotuj tę wtyczkę, dezaktywuj, a następnie rób to samo).

Gdy dowiesz się, która wtyczka / wtyczki powodują problem, możesz albo wyszukać nową wtyczkę o tej samej kompatybilnej funkcji, albo możesz skontaktować się z twórcą wtyczki lub motywu, aby poinformować go o konflikcie (najpierw sprawdź stronę, aby zobaczyć rzeczywiste problemy są po to, abyś mógł skontaktować się z odpowiednią osobą – jeśli jest to błąd wtyczki, wyślij notatkę dewelopera wtyczki lub jeśli jest to błąd motywu, temat dev).

9. Zmiany w stylu nic nie robią

Więc masz już skonfigurowany motyw i teraz chcesz zmienić jego wygląd, aby nadać mu więcej swojej „osobowości” i naprawdę dopasować go do Twojej marki, biznesu, niszy… itp. Zacząłeś więc dodawać niestandardowy CSS do swojej witryny lub modyfikować arkusz stylów, ale za każdym razem, gdy odświeżasz swoją stronę, żadna ze zmian nie ma wpływu!

Rozwiązanie problemu braku edycji stylu

WordPress Live Customizer

Istnieje kilka kroków, które możesz zrobić, aby zastosować zmiany:

 • Wyłącz pamięć podręczną: Najczęstszym problemem jest to, że masz jakąś wtyczkę buforującą, taką jak W3 Total Cache zainstalowałem i buforowałem twój CSS. Jeśli to zrobisz, powinieneś go wyłączyć.
 • Konfigurator WordPress: Jeśli używasz dostosowywania motywu, spróbuj kliknąć przycisk Zapisz, a następnie odśwież stronę, aby sprawdzić, czy zmiany zostaną wprowadzone.
 • Tło się nie zmienia: Jeśli po prostu próbujesz zmienić tło za pomocą pulpitu nawigacyjnego tła WordPress, możesz mieć problemy, jeśli używany motyw ma ustawiony obraz tła. Spróbuj przesłać nowy obraz, aby go przetestować, ponieważ powinien go zastąpić. Dobrym rozwiązaniem może być również przesłanie jednolitego koloru 1px i ustawienie go na powtarzanie.
 • Zmiany w edytorze WordPress: Jeśli próbujesz wprowadzić zmiany za pomocą edytora WordPress pod adresem Wygląd> Edytor zmiany mogą nie być faktycznie zapisywane z powodu uprawnień serwera, ale w takim przypadku pojawi się błąd. Możesz dowiedzieć się więcej na temat ustawianie uprawnień do plików tutaj.

10. Zaktualizowałem mój motyw i zniknęły wszystkie moje zmiany!

Najbardziej prawdopodobną przyczyną tego błędu jest ręczne wprowadzenie zmian w plikach szablonów, takich jak plik style.css (zwykle). Następnie po zaktualizowaniu motywu edytowane pliki zostały zastąpione domyślnym kodem motywu. Dlatego NIGDY nie zalecamy wprowadzania zmian w oryginalnym motywie.

Brak zmian w motywie Rozwiązanie problemu

Dodawanie niestandardowego kodu do WordPress

Niestety zmiany mogą zostać usunięte na zawsze, chyba że masz kopię zapasową witryny, której możesz użyć do jej przywrócenia. Niektóre firmy hostingowe oferują kopie zapasowe witryn w ciągu 30 dni, więc spróbuj skontaktować się z hostem, jeśli potrzebujesz pomocy w zlokalizowaniu i / lub przywróceniu kopii zapasowej. Jeśli masz własną ręczną kopię zapasową, powinieneś być w stanie przywrócić pliki motywu przez FTP.

Chociaż obecnie możesz nie być w stanie rozwiązać tego problemu, możesz podjąć środki ostrożności, aby upewnić się, że nie znajdziesz się ponownie w tej sytuacji. W przyszłości, jeśli chcesz edytować swoje motywy, powinieneś użyć jednego (lub więcej) z poniższych:

 • Niestandardowa wtyczka CSS. Jeśli potrzebujesz tylko kilku drobnych poprawek, możesz użyć niestandardowej wtyczki CSS, aby wprowadzić poprawki i upewnić się, że nie zostaną usunięte podczas aktualizacji motywu. Oto dwa, które lubimy:
  • Żółty ołówek CSS Editor
  • CSSHero Visual CSS Editor
 • Utwórz motyw podrzędny. Tworzenie motywu podrzędnego jest prawdopodobnie najlepszą metodą dostosowywania motywu i zapewni największą elastyczność, a nawet pozwoli edytować pliki szablonów (oprócz stylu.css), usuwać lub dodawać nowe skrypty, a także dodawać niestandardowe funkcje.
  • Zapoznaj się z tym artykułem, aby dowiedzieć się, jak utworzyć motyw podrzędny WordPress.
 • Utrzymuj pełne kopie zapasowe witryny. Jeśli coś pójdzie nie tak, zawsze dobrym pomysłem jest tworzenie kopii zapasowych witryny. W tym celu zalecamy wykonanie kopii zapasowej witryny WordPress (która różni się od kopii zapasowych serwerów, które może zaoferować twoja firma hostingowa) przy użyciu jednej z następujących czynności:
 • Keep Changelog. Niezależnie od tego, czy edytujesz pliki szablonów ręcznie (najlepiej nie), czy korzystasz z motywu podrzędnego, tworzenie dziennika zmian jest najlepszym sposobem na śledzenie wszystkich poprawek wprowadzonych do motywu. Jest to szczególnie przydatne, gdy coś się psuje, abyś mógł cofnąć się i sprawdzić, gdzie mógłbyś popełnić błąd.

Podsumowanie

Masz – 10 typowych błędów WordPress oraz rozwiązania, dzięki którym możesz je naprawić. Ale to tylko kilka błędów, które najczęściej napotykają ludzie. Aby uzyskać więcej wskazówek, zapoznaj się z tym przewodnikiem, o którym pisaliśmy jak zainstalować motyw Themeforest WordPress (chociaż przewodnik zawiera wskazówki, które dotyczą większości tematów).

Jeśli masz inne problemy, pierwszym krokiem powinno być szybkie wyszukiwanie w Google, aby sprawdzić, czy możesz sam znaleźć odpowiedź. Jeśli po samodzielnych poszukiwaniach nadal nie możesz znaleźć odpowiedzi, spróbuj skontaktować się z autorem motywu lub wtyczki (jeśli jest to problem z ich produktem) lub odwiedź forum takie jak Reddit lub Envato aby sprawdzić, czy członek społeczności może pomóc. Możliwe, że występujący błąd jest częstszy niż myślisz!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me