10 typowych błędów e-mail marketingu, których należy unikać za wszelką cenę

Myślę, że zgodzisz się, kiedy powiem: marketing e-mailowy nie jest dla osób o słabym sercu. Jest to ważne tylko wtedy, gdy nie wiesz, co robisz, i popełnisz niektóre lub wszystkie typowe błędy e-mail marketingu w tym poście.


Możesz wziąć to od nas; e-mail marketing jest nadal jednym z najlepszych sposobów na zwiększenie ruchu i zwiększenie sprzedaży. A jeśli dobrze odrabisz pracę domową, możesz uniknąć tych typowych pułapek i zamienić e-mail marketing w kopalnię złota.

Brzmi nieźle, prawda? Rozumiem, że dopiero zaczynasz lub myślisz o e-mail marketingu. Jeśli jesteś profesjonalistą, dobrze i dobrze, również jesteś mile widziany.

Bez zbędnych ceregieli, przejdźmy do biznesu i zbudujmy listę e-mail, która oferuje namacalne wyniki. Oto 10 bardzo częstych błędów marketingu e-mailowego, których z pewnością powinieneś unikać.

1. Późne rozpoczęcie e-mail marketingu

Zwykle większość początkujących nie widzi ogromnej wartości w e-mail marketingu. Dlatego zamiast przeznaczać na marketing e-mailowy czas i zasoby, na jakie zasługuje, skupiasz się na tworzeniu treści, mediów społecznościowych i SEO.

W związku z tym umieszczasz marketing e-mailowy na tylnym palniku i ostatecznie pozostawiasz dużo pieniędzy na stole. Zapominasz, że większość osób, które odwiedzają Twoją witrynę z wyszukiwarek i mediów społecznościowych, często nie wraca.

Możesz jednak zmienić tabele, wdrażając marketing e-mailowy podczas uruchamiania witryny. W rezultacie zwiększasz szanse na pozyskanie potencjalnych klientów, których w przeciwnym razie przegapiłbyś od samego początku. Korzystanie z wtyczki zamiaru wyjścia może pomóc w wychwytywaniu nowych potencjalnych klientów przed opuszczeniem witryny.

Coschedule Intelligent Scheduling

A ponieważ mówimy o czasie, pamiętaj, że nie możesz po prostu wysyłać wiadomości e-mail w dowolnym momencie. Badania pokazują, że są specyficzne dni i godziny kiedy e-maile mają największy wpływ na subskrybentów. Narzędzia takie jak CoSchedule oferują nawet „inteligentne planowanie”, Aby dowiedzieć się, kiedy najlepiej publikować posty na różnych platformach.

Dlatego nie czekaj, aby rozpocząć e-mail marketing w przyszłości; zacznij od razu i ulepszaj, co prowadzi nas do punktu numero dos.

2. Niepowodzenie testowania i ulepszania

Mówią, że wiedza to potęga, co oznacza, że ​​niezbędne jest badanie i testowanie różnych aspektów strategii marketingowej e-mail. W większości przypadków nowicjusze zajmujący się marketingiem e-mailowym składają formularz rejestracyjny, umieszczają go gdzieś na swojej stronie internetowej, a następnie pozostawiają.

Następnie zastanawiają się, dlaczego ich lista e-mailowa nie rośnie tak szybko, jak tego chcą. Czy jesteś na tej samej łodzi? Cóż, musisz trochę uruchomić Testy A / B dzięki czemu możesz skupić się na obszarach o największym wpływie.

Raporty OptinMonster A / B

Przykład raportów OptinMonster A / B

Najlepsze narzędzia marketingowe, takie jak Hello Bar a OptinMonster ma wbudowane testy pluć A / B. W ten sposób możesz budować i testować różne formularze rejestracji, sformułowania i lokalizacje, aby sprawdzić, co działa najlepiej w Twojej witrynie.

Podobnie możesz uczyć się na podstawie treści wiadomości e-mail, korzystając z wbudowanych raportów od dostawcy poczty e-mail. Otwarte stawki są ważne!

Mówiąc prościej, żyj, ucz się i doskonal kolego. Ponadto pamiętaj o uważnym obserwowaniu najnowsze trendy e-mail marketingu dzięki czemu można wykorzystać metody o najlepszych wynikach.

3. Kupowanie list e-mail

Nie wiem, dlaczego chcesz kupić listę e-mailową, chyba że jesteś jednym z tych nigeryjskich chłopców Yahoo lub spamerem o niskim poziomie życia. Ale skoro tak nie jest, lepiej zbudować swoją listę e-mail od zera.

Kupowanie listy e-mail jest zawsze złym pomysłem, bez względu na to, ile czasu oszczędzasz. Nie potrzebujesz doktoratu w inżynierii materiałów wybuchowych, aby wiedzieć, że kupno listy e-mailowej wysadzi cię w twarz.

Na początek nikt nigdy nie chce otrzymywać wiadomości e-mail z listy, której nie subskrybowali. Emituje atmosferę spamerów / oszustów, którą widzisz w wiadomościach e-mail „Ujawnia, jak uzyskać 10-krotny zysk z Twojej witryny”. Mogę się założyć, że wszystkie moje pieniądze nie zawracają sobie głowy otwieraniem tego rodzaju wiadomości e-mail, a ponadto zwykle trafiają do folderu śmieci.

Po drugie, zakup listy e-mail to niezawodny sposób na zabicie Twojej marki. Jeśli prowadzisz firmę (i chciałbyś skorzystać z silnej marki), unikaj kupowania list e-mail. To plus Twój dostawca marketingu e-mailowego zablokuje cię i uniemożliwi wysyłanie wiadomości e-mail na zakupioną listę.

Po trzecie, zasadniczo spłukujesz pieniądze, kupując listę fałszywych adresów e-mail. Nawet jeśli kilka kontaktów jest prawdziwych, nie daje im to pomruku, co oznacza marnowanie czasu i pieniędzy.

Ale najważniejsze, sprzedaż (i kupowanie) adresów e-mail jest nielegalna. The CAN-SPAM akt zawiera szereg zasad zgodności z pocztą e-mail (takich jak brak mylących tytułów, łatwe opcje rezygnacji itp.) oraz surowo zabrania sprzedaży lub przekazywania adresów e-mail. Więc nie rób tego.

4. Ignorowanie generowania potencjalnych klientów

Aby utworzyć listę e-mail, musisz się zarejestrować. Wasze fantastyczne treści są częścią równania. Doświadczenie użytkownika jest drugim, a rozwiązanie generujące ołów – trzecim. Połącz te trzy elementy, a lista e-mail będzie rosła wykładniczo.

Aby to wyjaśnić, możesz zaoferować najbardziej intrygujące treści i wrażenia użytkownika, ale jeśli nie sprawisz, że Twoje formularze rejestracyjne będą zauważalne, wszystkie wysiłki będą na nic, jeśli chodzi o marketing e-mailowy. Ludzie muszą zobaczyć twoje formularze rejestracyjne!

Przegląd WP Optin Wheel: jak natychmiast podnieść stawki za uczestnictwo

Wprowadź wtyczki generacji leadów, takie jak WP Optin Wheel (sprawdź naszą szczegółową recenzję), Thrive Leads i Optin Monster, a zaoszczędzisz dzień. Oczywiście powyższe narzędzia znacznie podnoszą stawki akceptacji, więc nigdy nie musisz narzekać, że ludzie nie subskrybują Twojej listy e-mail.

5. Czy sprawdzasz swoje statystyki?

Śledzenie otwartych stawek jest niesamowite, ale czy wiesz, czy czytelnik trafia na Twoją stronę internetową, gdzie może dokonać zakupu? Cóż, jeśli nie masz pojęcia, możesz śledzić subskrybentów poczty e-mail za pomocą Google Analytics.

Na przykład możesz zobaczyć subskrybentów, którzy przyszli do Twojej witryny z każdej kampanii e-mail. Możesz także przejrzeć wiadomości e-mail o największym wpływie, zakupach w witrynie i wiele więcej. Big data.

Raportowanie ciągłego kontaktu w czasie rzeczywistym

Raportowanie ciągłego kontaktu w czasie rzeczywistym

Najlepsze jest to, że większość dostawców e-mail marketingu, takich jak MailChimp i MailPoet oferować na bieżąco własne wbudowane raporty oraz integrację z Google Analytics. Stały kontakt to kolejny świetny przykład, z raportami na bieżąco, a nawet opcjami porównywania kampanii. Dzięki temu możesz w dowolnym momencie zobaczyć, jak idą Twoje działania marketingowe.

Na koniec śledzenie polega na potwierdzeniu powodzenia kampanii e-mail.

6. Segmentacja lub jej brak

Nie, nie rób tego. Nie popełniaj błędu e-mail marketingu w wysyłaniu masowych e-maili, chyba że jest to rutynowa aktualizacja odpowiednia dla wszystkich użytkowników. Posiadanie ogromnej listy nie wystarczy, chcesz segmentuj swoją listę na parametry, takie jak położenie geograficzne, dochód, płeć, poprzednie zakupy i tak dalej.

Oczywiście nie możesz poprosić o wszystkie te dane z góry, abyś nie odstraszył subskrybentów dzięki swojej niezbyt krótkiej formie. W końcu potrzebujesz tylko adresu e-mail, aby zarejestrować czytelnika na swojej liście. Możesz później zbierać dane za pomocą ankiet, formularzy na stronie i takich kreatywnych metod.

Chodzi o to, że im więcej masz danych o czytniku, tym lepiej możesz segmentować listę. Następnie wyślij wiadomości kierowane laserowo do różnych segmentów. W żaden sposób nie chcesz na przykład wysyłać takich samych e-maili do klientów i klientów niebędących klientami.

Im szybciej segmentujesz listę, tym lepiej.

7. Korzystanie z nieodpowiadającego e-maila

W świecie pełnym urządzeń o różnych rozmiarach i opcjach nie możesz sobie pozwolić na przeoczenie tego znaku dzięki responsywnemu projektowi. Co oznacza, że ​​oprócz responsywnej witryny WordPress musisz wysyłać responsywne i dostosowane do urządzeń mobilnych wiadomości e-mail.

Bez wątpienia niektórzy z Twoich odbiorców czytają e-maile na swoich urządzeniach mobilnych, więc nie alienuj żadnej grupy w zależności od używanego urządzenia / klienta. Innymi słowy, podczas tworzenia kampanii e-mailowych należy stosować podejście mobilne.

Ponadto poświęć czas na testowanie wyglądu wiadomości e-mail na jak największej liczbie urządzeń. Wyślij kampanię tylko wtedy, gdy masz pewność, że Twój e-mail wygląda świetnie na wielu urządzeniach. Jako początkujący użyłem kiedyś dużych obrazów w sekcji nagłówka, a krótko mówiąc, powiedzmy, że czytelnicy nie mogli czytać wiadomości e-mail na smartfonach.

Zgodnie z tym możesz użyć narzędzia takiego jak Lakmus przetestować swój e-mail przed wysłaniem pełnej kampanii e-mail. Usługa pozwala sprawdzić, jak wygląda Twój e-mail na ponad 90 klientach e-mail, takich jak Gmail, Google Android, iPhone i Outlook.

8. Spamowanie

Porównanie wtyczek AntiSpam WordPress

Bombardowanie subskrybentów e-mailami nie przyspieszy realizacji Twojego planu. Wręcz przeciwnie, zbyt częste wysyłanie wielu e-maili jest jednym z głównych błędów marketingu e-mailowego, który zniechęca czytelników i może zwiększyć wskaźniki rezygnacji z subskrypcji. Jeśli to nie wystarczy, zbyt częste wysyłanie wiadomości e-mail może powodować blokowanie spamu, niszcząc szanse na nawiązanie połączenia z czytnikiem.

Tygodniowy, miesięczny lub dwumiesięczny harmonogram działa niezwykle dobrze, pod warunkiem, że prześlesz cenne treści i oferty. Twoje współczynniki odrzuceń, liczby wyświetleń i kliknięć w kampanii powinny być dowodem na to, że opracowałeś dobry harmonogram.

9. Niespójność

Z drugiej strony mamy drugą grupę sprzedawców e-maili, którzy sporadycznie wysyłają e-maile, dzięki czemu czytelnicy nie wiedzą, kiedy oczekiwać od Ciebie treści. Możesz uniknąć niespójności, ustawiając i przestrzegając ścisłego harmonogramu lub tworząc kampanie e-mail kroplówki, aby mieć pewność, że pozostaniesz w kontakcie przez określony czas.

W przeciwnym razie sfrustrujesz odbiorców, ponieważ wiadomości e-mail są przewidywalne, co oznacza, że ​​Twoja firma jest łatwo zapomniana. W końcu chodzi tu o to, by Twoja marka była odpowiednia, regularnie wysyłając e-maile do czytelników, ale bez spamowania.

Kalendarz redakcyjny Wtyczka WordPress

Poświęć trochę czasu, aby zaplanować nie tylko część dobrej strategii content marketingowej, ale także klucz do upewnienia się, że Twoje kampanie e-mailowe również są na dobrej drodze. Darmowa wtyczka, taka jak Kalendarz redakcyjny jest doskonałym narzędziem do pomocy.

Jeśli wysyłasz e-maile niekonsekwentnie, to tylko kwestia czasu, zanim subskrybenci stracą zainteresowanie i zrezygnują z subskrypcji. Co gorsza, mogą oznaczać spam w wiadomościach e-mail, nawet jeśli od samego początku byli naprawdę zainteresowani Twoją firmą.

10. Wysyłanie wiadomości e-mail „wypełniających”

Prawdopodobnie padłeś ofiarą tego błędu milion i jeden raz wcześniej; Wiem że mam. Oto jak wygląda typowy scenariusz: słyszysz o e-mail marketingu i idziesz do pracy. Kilka dni później masz kilku subskrybentów i jest to fantastyczne uczucie.

Pewien guru marketingu internetowego powiedział, że powinieneś najpierw wysłać wiadomość powitalną, ale nigdy nie powiedział ci, co robić później. Więc wysyłasz dwa e-maile i nie masz nic więcej do powiedzenia na trzeci tydzień. Nadal chcesz zachować spójność, więc składasz niepotrzebny e-mail lub coś, co lubię nazywać „e-mailem wypełniającym”, i naciskasz „wyślij”.

Oczywiście czytelnicy widzą fasadę i zaczynają wychodzić. Założę się, że widziałeś, jak to się dzieje nawet w przypadku wpisów na blogu. Czy kiedykolwiek byłeś na blogu z pozornie dobrą treścią, a następnie znalazłeś jeden post, który nie spełniałby żadnego innego celu niż wypełnienie harmonogramu?

Nie wysyłaj subskrybentom wiadomości e-mail bez konkretnego celu. Być profesjonalistą; zaplanuj swój harmonogram, aby za każdym razem dostarczać cenny e-mail.

W końcu subskrybenci są Twoimi klientami i nie chcesz ich zabijać bezużytecznymi śmieciami, teraz?

Ostatnie słowa na temat typowych błędów marketingu e-mailowego

Nasza lista to tylko niewielka próbka wszystkich typowych błędów e-mail, które możesz popełnić. Mamy jednak nadzieję, że pomożemy Ci uniknąć tych dziesięciu pułapek, które negatywnie wpływają na sukces kampanii e-mail marketingowej. Jeśli masz dostęp do innych typowych błędów marketingu e-mailowego, zachęcamy do podzielenia się nimi w sekcji komentarzy poniżej.

Pozdrowienia dla szczęśliwego budowania listy e-mail!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me