10 sposobów, aby Twoja witryna WordPress była szybsza

Tak więc słyszałeś, że Google weźmie pod uwagę szybkość Twojej witryny, biorąc pod uwagę najlepsze wyniki wyszukiwania, a teraz chcesz, aby Twoja strona była tak szybka, jak to możliwe, abyś mógł ją utrzymać lub zająć pierwsze miejsce w rankingu Big- sol.


Dobrze, że znalazłeś ten post, ponieważ nauczę Cię, jak zmniejszyć rozmiar swoich stron / postów i sprawić, aby Twoja strona była szybsza niż kiedykolwiek. Poniżej znajdziesz 10 świetnych wskazówek, które mogą znacznie przyspieszyć Twój blog WordPress. Ciesz się i nie zapomnij skomentować tego posta!

Poniżej znajduje się 10 świetnych sposobów na przyspieszenie witryny WordPress, aby zapewnić lepszą obsługę użytkownikom i być może nieco poprawić ranking..

1. Buforuj swoje strony

Motywy WordPress działają poprzez wykonywanie wywołań do bazy danych wp i zwracanie treści, które będą wyświetlane w Twojej witrynie. Tak więc za każdym razem, gdy ładujesz stronę w swojej witrynie, musi ona najpierw pobrać niezbędne dane z bazy danych, co może radykalnie spowolnić twoją stronę, zwłaszcza jeśli wysyłasz dużo zapytań do bazy danych. Najlepiej byłoby mieć wersję „buforowaną” (HML) witryny, więc po załadowaniu stron wszystko jest już wymagane. Najlepszym sposobem na to jest użycie wtyczki pamięci podręcznej WordPress, moja ulubiona nazywa się Hyper Chache.

2. Zmniejsz rozmiary obrazu

Wszyscy uwielbiają obecnie korzystać z mnóstwa zdjęć na swoich blogach, dlatego, że sprawiają, że Twoja strona jest bardziej interesująca i wygląda niesamowicie. Jednak zdjęcia mogą być naprawdę duże i długo się ładują. Jeśli naprawdę chcesz przyspieszyć WordPress, sugeruję zrobienie 3 rzeczy: usuń niepotrzebne obrazy, zmniejsz liczbę obrazów w danym poście i Smush swoje zdjęcia. Yahoo zapewnia usługę o nazwie Smush to, gdzie możesz przesłać dowolny obraz, a zmniejszy się jego rozmiar, zachowując oryginalną jakość. Sugeruję, aby zacząć od wyczyszczenia wszystkich obrazów w plikach motywów, ponieważ będą one dostępne na każdej stronie witryny. Możesz także wrócić do folderu wp-uploads i wyczyścić dowolne z przesłanych zdjęć oraz zrobić to dla wszystkich przesyłanych w przyszłości zdjęć.

Kolejną rzeczą, którą chcesz się upewnić, jeśli chodzi o obrazy, jest to, że jeśli wyświetlasz miniatury w postach, że nie ładujesz pełnego obrazu, a następnie wyświetlasz go w mniejszym wymiarze przy użyciu znaczników width = ”” i height = ”” . Nie ma sensu ładować dużego obrazu, aby pokazać go w połowie jego rozmiaru. Możesz użyć domyślnego narzędzia do zmiany rozmiaru WordPress lub skryptu, aby automatycznie zmienić rozmiar zdjęć, aby dopasować je do swoich potrzeb.

Zmniejszenie rozmiaru i liczby zdjęć w Twojej witrynie może mieć naprawdę zauważalną różnicę w szybkości ładowania.

3. Ogranicz skrypty

Wiele blogów w dzisiejszych czasach dodaje mnóstwo różnych fragmentów, aby „ulepszyć” swoją stronę, jednak spowolnią one Twoją witrynę jak żadna inna. Radzę trzymać się jak najmniejszej liczby skryptów. Na WPTopTen używam skryptu Tweetmeme, ale gdybym miał dodać przycisk digg, najnowsze tweety, udostępnić na Facebooku… wszystkie inne skrypty, ładowanie mojej witryny prawdopodobnie trwałoby wieczność. Ludzie i najwyraźniej Google chcą szybko ładujących się stron, więc trzymaj się skryptów, których naprawdę potrzebujesz lub naprawdę dodajesz coś do swojej witryny. Wszystko inne, co po prostu wygląda ładnie, usuń.

4. Wyczyść swój kod

Założę się, że ponad 90% wszystkich stron opartych na WordPress (jeśli nie więcej) ma co najmniej jeden wiersz kodu w arkuszu stylów lub plikach motywów, których tak naprawdę nie potrzebują. Jeśli naprawdę chcesz przyspieszyć swoją witrynę i zmniejszyć jej rozmiar do ostatniego możliwego kilobajta, nadszedł czas, aby spojrzeć na cały ten kod i zacząć wycinać niepotrzebne.

Najpierw spójrz na arkusz stylów i upewnij się, że nie ma tam nic, co nie jest aktualnie używane przez projekt witryny, a następnie przejdź do Kompresor CSS i pozbyć się całej tej paskudnej pustej przestrzeni.

Następnie przejrzyj wszystkie inne pliki motywów (single.php, index.php, page.php…) i po prostu zrób to samo. Upewnij się, że naprawdę chcesz cały kod, który tam jest, a następnie ręcznie usuń część pustego miejsca. Usunięcie pustej przestrzeni nie zrobi wielkiej różnicy, ale jeśli chcesz, aby Twoja strona ładowała się tak szybko, jak to możliwe, jest to jeszcze jedna rzecz, którą możesz zrobić.

5. Zoptymalizuj bazę danych

Wspomniałem wcześniej, że możesz buforować swoje posty i strony WordPress, aby Twoja witryna nie musiała wykonywać żadnych wywołań / odwołań do bazy danych podczas ładowania strony. Jest to jednak prawdą, aby utworzyć pamięć podręczną, ta strona lub post musi zostać załadowana raz. Optymalizując bazę danych, możesz pomóc poprawić szybkość niebuforowanych stron / postów (lub całej witryny, jeśli nie chcesz używać wtyczki buforowania).

6. Przemyśl swój projekt

Wszyscy uwielbiają naprawdę ładne i bogate w obrazki / strony internetowe, jednak mogą to być najwolniejsze strony. Jeśli chcesz naprawdę szybkiej strony, będziesz chciał trzymać się CSS w jak największym stopniu, a dzięki CSS 3 możesz osiągnąć naprawdę imponujące projekty bez potrzeby Photoshopa (obrazów). Czy naprawdę potrzebujesz tego gigantycznego zdjęcia w tle, czy możesz użyć jednolitego koloru? Czy używasz wymiany obrazów javascript do nawigacji? Zadaj sobie tego rodzaju pytania i przejrzyj projektowanie stron internetowych i jestem pewien, że znajdziesz sposoby na zmniejszenie rozmiaru swojego układu.

7. Wycinaj te fragmenty

Czy jesteś jedną z osób, które lubią mieć całe swoje posty na stronie głównej i stronach kategorii? Jeśli tak, powinieneś rozważyć użycie fragmentów do swojego bloga nie tylko do celów SEO, ale także do szybkości witryny. Możesz znacznie zmniejszyć ilość treści na stronie danej kategorii lub stronie głównej, używając mniejszych fragmentów. Aby skorzystać z fragmentów na swojej stronie, wystarczy użyć szablon tagu, a następnie skopiuj i napisz mały opis w polu fragmentu u administratora WP podczas tworzenia postu.

8. Zastanów się nad obrazami

Obraz nie mówi tysiąc słów, tysiąc słów mówi tysiąc słów. Jest to sposób myślenia, który musisz mieć przez cały czas podczas blogowania. „Król treści” jest nie tylko dobrym rankingiem w wyszukiwarkach, ale zajmuje też dużo mniej miejsca w pamięci na napisanie ładnego, długiego artykułu niż post na przykład „100 niesamowitych motywów WordPress” i pokazanie zrzutu ekranu każdy (ouch!). Przestań dodawać tak wiele zdjęć do swojej witryny i zacznij pisać przydatne treści. Twoi goście docenią to, gdy Twoja strona ładuje się bardzo szybko.

9. Usuń niepotrzebne wtyczki

W porządku, tutaj jest umowa z wtyczkami… Spowolnią one działanie serwisu, więc upewnij się, że usunąłeś wtyczki, których tak naprawdę NIE POTRZEBUJESZ na swojej stronie. Wiele wtyczek jest dostarczanych z własnymi plikami css i zbiorczym ładowaniem kodu, który jest wstawiany w tagach szablonu nagłówka lub stopki. Cały ten dodatkowy przegląd kodu i arkuszy stylów może znacznie spowolnić Twoją witrynę. a przy korzystaniu z niektórych wtyczek będziesz musiał wysłać jeszcze więcej żądań do bazy danych. Spójrz więc na wszystkie swoje wtyczki i sprawdź, które nie są tak naprawdę potrzebne do utrzymania bieżącej strony (luksusowe wtyczki) i usuń je. Następnie możesz sprawdzić swoją bazę danych, aby usunąć z nich resztki śmieci.

10. Porzuć swoją tanią usługę hostingową

Tutaj wszystko się sprowadza. Jeśli masz kiepskiego hosta, witryna prawdopodobnie będzie bardzo powolna. Zastanów się nad zapłaceniem dodatkowej opłaty za lepszą i szybszą usługę hostingu. Ty, Twoi goście i wyszukiwarki z pewnością docenią fakt, że nie jesteś już tak skąpy.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map