10 przydatnych narzędzi dla partnerów marketingowych

Kto nie lubi prowadzić życia zgodnie ze swoim stylem bez ustalonego harmonogramu?


Odnoszący sukcesy marketingowcy afiliacyjni są zazwyczaj wolni od jakichkolwiek powiązań, bez potrzeby fantazjowania swojego stylu życia, ponieważ mają wiele opcji, aby żyć pełnią życia. Dlatego sensowne jest tylko to, że w dzisiejszych czasach branża marketingu afiliacyjnego staje się bardziej złożona i konkurencyjna.

Wraz z rozwojem uprzemysłowienia i zmniejszaniem zależności od sklepów z cegłami i zaprawami, branża marketingu afiliacyjnego jest gotowa się dotknąć 7 miliardów dolarów rocznie w przychodach w ciągu pięciu lat.

Dzisiaj marketingowcy stowarzyszeni nie tylko konkurują z innymi marketingowcami. Zmagają się także z wyrafinowanymi korporacjami i zespołami finansowanymi z funduszy venture o wartości wielu milionów dolarów.

Aby przetrwać w tej globalnej konkurencji i wyróżnić się z tłumu jako profesjonalny marketing afiliacyjny, musisz mieć solidny zestaw narzędzi marketingowych.

W tym artykule omówimy narzędzia marketingu afiliacyjnego potrzebne do wygrania wojny o prowizje od dochodów. Dzięki nim ostatecznie będziesz w stanie zrozumieć rynek, przyciągnąć ruch i przekonać potencjalnych gości. Zacznijmy!

Oprócz zwykłej listy, poniższa lista zawiera ekskluzywne aromaty, które mogą odgrywać najważniejszą rolę dla marketingowców stowarzyszonych.

Dlaczego warto rozważyć marketing partnerski

Jako początkujący na arenie marketingu afiliacyjnego założenie nowego biznesu może być trudne. Jednak marketing afiliacyjny oferuje ogromne korzyści w porównaniu z tradycyjnymi partnerami startupowymi. Jest kilka kluczowych korzyści, o których powinienem wspomnieć, zanim przejdę do głównej dyskusji. Rzućmy na nie okiem:

  • Niska inwestycja: Możesz stworzyć przepływ zarobków przy prawie zerowej inwestycji. Potrzebujesz tylko trochę czasu i kilku dolców na skonfigurowanie strony internetowej.
  • Brak sklepu lub przesyłki: Jako marketingowiec stowarzyszony nie musisz mieć sklepu, ekwipunku ani żadnego procesu wysyłki ani zarządzać nim. Musisz tylko promować produkty innych firm.
  • Brak zespołu wsparcia: Zespół wsparcia nie jest potrzebny. Często możesz samodzielnie zarządzać swoją witryną.
  • Tworzenie pasywnego dochodu: Stając się odnoszącym sukcesy partnerem marketingowym, możesz stworzyć pasywny przepływ dochodów. Po skonfigurowaniu witryny powinna być w stanie wygenerować zysk przy niewielkim wysiłku.
  • Rynek światowy: Jedną z najlepszych i najbardziej ekscytujących części internetowego biznesu jako partnera marketingowego jest jego otwartość i dostępność dla wszystkich. Możesz kultywować i łączyć się z grupą docelową z dowolnego zakątka świata.
  • Elastyczność pracy: Jako partner marketingowy uzyskasz maksymalną elastyczność pracy. Ty wybierasz swój harmonogram.

Oprócz tych podstawowych korzystnych aspektów marketingu afiliacyjnego, masz wiele kategorii produktów do promowania w swojej witrynie. Wybieraj spośród produktów fizycznych, produktów cyfrowych, różnych usług i możliwości członkostwa na całym świecie.

Istnieje wiele narzędzi do wyboru. Ale nie trzeba się przytłaczać. Mamy nadzieję, że po przeczytaniu tego posta dowiesz się, które narzędzia mogą być odpowiednie dla Twojej podróży marketingowej.

1. Flippa

Aukcje internetowe Flippa

Flippa jest zasadniczo rynkiem online, w którym można kupować lub sprzedawać strony internetowe („przerzucane”) z zyskiem. Może to być niezbędna platforma dla osób, które chcą przeskoczyć proces tworzenia kwitnącej witryny partnerskiej od zera. Dzięki Flippa możesz znaleźć w swojej niszy stronę internetową, która jest gotowa do pracy z ustalonymi osiągnięciami.

Dla wielu marketingowców afiliacyjnych jest to idealne miejsce na rozpoczęcie samodzielnej podróży marketingowej. Podobnie jak w serwisie eBay, Flippa umożliwia sprzedawcom powiązanym składanie ofert w witrynie partnerskiej.

Co więcej, Flippa pozwala marketingowcom afiliacyjnym na kupowanie stron internetowych afiliowanych, które mają solidny profil linku zwrotnego. Pamiętaj tylko o przeprowadzeniu pełnego audytu linków zwrotnych przed zakupem domeny. Zapewni to, że domena nie będzie zawyżona przez praktyki SEO w czarnym kapeluszu. Istnieje wiele dowodów na to, że marketerzy stowarzyszeni, którzy kupili witrynę o silnym profilu linku zwrotnego, ale ostatecznie zostali ukarani aktualizacją algorytmu Google. Często jest to spowodowane zawyżaniem praktyk budowania linków przez czarnego kapelusza, przeprowadzonych przez poprzedniego właściciela witryny.

Graj więc bezpiecznie – przeszukuj i kupuj w znanym sklepie (takim jak Flippa).

2. Partner CJ

Partner CJ przez Conversant

Zasadniczo marketing afiliacyjny zaczyna się od budowania relacji z różnymi zewnętrznymi dostawcami produktów lub usług premium. Partner CJ Conversant (wcześniej znany jako Commission Junction) może być idealnym narzędziem do budowania partnerskich relacji partnerskich. Na tej platformie wszystkie ich oferty są oparte na CPA (koszt działania), co oznacza, że ​​wydawcy otrzymują wynagrodzenie tylko wtedy, gdy użytkownicy przekształcają się w klienta, subskrybenta lub potencjalnego potencjalnego klienta.

CJ Affiliate to wiodąca globalna sieć marketingu afiliacyjnego specjalizująca się w programach pay-for-performance. Głównym celem i perspektywą systemu sieciowego jest poprawa wyników biznesowych na całym świecie. Pomagają połączyć sklepy z marketerami, aby codziennie docierać do milionów konsumentów online. Jest to niezwykle popularne wśród podmiotów stowarzyszonych i małych wydawców internetowych.

CJ Affiliate może być inteligentną bramą dla marketingowców stowarzyszonych, aby rozpocząć działalność partnerską. Ułatwiają partnerom w każdej niszy budowanie korzystnych relacji z osobami trzecimi. Istnieją dosłownie tysiące programów partnerskich, o które możesz ubiegać się za pośrednictwem CJ na wszystko, od artykułów domowych po hosting. Większość oferuje łatwe opcje zarabiania dzięki CPA – wystarczy skopiować i wkleić swój unikalny kod, aby zacząć zarabiać.

3. SEMrush

SEMrush to internetowa platforma zarządzania widocznością

SEMrush jest jednym z najważniejszych narzędzi do badania słów kluczowych, naprawiania błędów SEO i, co najważniejsze, analizy konkurencji. To narzędzie jest zaufane przez wybitnych sprzedawców internetowych i firmy na całym świecie. Nawet gigantyczne firmy, takie jak Forbes, PayPal, Hyatt i Philips używają tego narzędzia do zarządzania swoją widocznością. Ma ogromny system baz danych obejmujący ponad 46 milionów domen i 120 milionów słów kluczowych.

Jako marketingowiec afiliacyjny ważne jest przeanalizowanie strategii content marketingowej konkurencji. SEMrush może śledzić wiele czynników, w tym organiczne pozycjonowanie domeny, lądowanie adresu URL w SERP Google, kopie reklam z nagrodami i ich pozycje, reklamy CPC, analizy konkurencji i tak dalej.

SEMrush pozwala na szczegółową analizę i ocenę istniejących treści. To świetny sposób na śledzenie i osiąganie celów marketingu treści.

Ale to nie wszystko. SEMrush może być również używany jako narzędzie kontroli treści dla Twojej strategii dystrybucji. Zważ swoje strategie marketingu treści i skorzystaj z sugestii SEMrush, aby poprawić jakość treści i zmaksymalizować jej wpływ. Co najważniejsze, za pomocą SEMrush możesz wzmocnić strategię marketingu treści dzięki dołączonym narzędziom do kontroli treści, śledzenia postów i szablonów treści SEO.

4. Ahrefs

Narzędzia SEO Ahrefs

Ahrefs jest kolejnym ważnym narzędziem do badań SEO i słów kluczowych. Chociaż jest to wykorzystywane do wielu celów, takich jak analiza linków zwrotnych, badanie słów kluczowych, audyty na stronie, analiza treści itp., Kładzie większy nacisk na link zwrotny niż na SEO strony i inne konkurencyjne funkcje.

Za pomocą tego narzędzia marketingowcy afiliacyjni mogą uzyskać dogłębny wgląd w swój profil linku zwrotnego. Obejmuje to nowe linki wsteczne, utracone linki wsteczne i witryny, które prowadzą do uszkodzonych stron w Twojej witrynie (wraz z rankingiem domen tych witryn). Jako marketingowiec stowarzyszony możesz także analizować wzrost linków zwrotnych konkurenta i porównywać go z twoim. Istnieje nawet sekcja do analizy „braków w treści” w Twojej witrynie w porównaniu z konkurencją, abyś mógł wskazać, czego brakuje w Twojej witrynie.

W marketingu afiliacyjnym jest to jedno z bardzo potrzebnych narzędzi, dzięki którym Twoja witryna jest przyjazna dla SEO. W przeciwnym razie ranking witryny stowarzyszonej, która ostatecznie kończy się bałaganem, jest prawie niemożliwy. Ahrefs ułatwia marketingowcom stowarzyszonym szybką i wydajną optymalizację witryny. W ten sposób mogą zarobić więcej prowizji, oceniając swoje witryny na najwyższej pozycji.

5. Wtyczki afiliacyjne

Ręczne zarządzanie linkami partnerskimi przy jednoczesnym promowaniu jako marketingowiec jest żmudnym i czasochłonnym zadaniem. Jeśli jesteś użytkownikiem WordPressa, korzystanie z wtyczki z pewnością może to ułatwić. Pozostawiając Ci więcej czasu na zarządzanie innymi aspektami działalności (lub nawet innych firm).

Jeśli jesteś użytkownikiem WordPress, na szczęście masz wiele opcji. Szczególnie jeśli chodzi o wtyczki partnerskie. Po prostu uruchom szybkie wyszukiwanie w Google. Znajdziesz setki pluginów partnerskich do swoich celów. Niektóre wtyczki działają wyłącznie dla określonych programów partnerskich, niektóre są znacznie bardziej ogólne i mogą być używane na wielu platformach partnerskich.

AzonPress

AzonPress WordPress Plugin dla Amazon Partners

Dla współpracowników Amazon, AzonPress może być świetnym rozwiązaniem. Jest to pełnoprawna wtyczka do zarządzania podmiotami stowarzyszonymi, która umożliwia efektywne i łatwe wykonywanie zadań. Jego przyjazny dla użytkownika interfejs z bogatym w funkcje panelem administracyjnym pozwala zarządzać procesem zarabiania przez partnera, z którym praca jest całkowicie przyjemna.

WooCommerce

Darmowa wtyczka WordPress do WooCommerce

Informacje i pobieranie Zobacz wersję demonstracyjną

Jeśli szukasz wtyczki o bardziej ogólnym zastosowaniu, WooCommerce to świetny wybór. Chociaż nie jest to automatyczne, możesz dodawać różne produkty stron trzecich do swojego sklepu za pomocą linków partnerskich. Produkty stowarzyszone można łatwo dodawać, tak jak każdy inny produkt. Wystarczy pamiętać, aby wybrać produkt typu „Zewnętrzny / Podmiot stowarzyszony”, wkleić link do podmiotu stowarzyszonego, dostosować tekst przycisku i dodać cenę.

Ujawnianie informacji o partnerach dla WooCommerce

Ujawnianie informacji o partnerach dla WooCommerce

A jeśli korzystasz z WooCommerce – dobrym pomysłem może być również zainstalowanie tej poręcznej wtyczki. Po zainstalowaniu funkcji ujawniania partnerów w WooCommerce możesz dodać komunikat szybkiego ujawnienia do wszystkich swoich produktów zewnętrznych za pomocą jednego przycisku. Po prostu edytuj tekst i miejsce docelowe w swoich aktualnych ustawieniach WooCommerce.

Ładne linki

Wtyczka PrettyLinks Lite

Ale jeśli prowadzisz prosty blog, to wtyczka taka jak PrettyLink jest właściwym rozwiązaniem. Ta prosta wtyczka maskuje linki partnerskie krótkim „ładnym” i łatwym do zapamiętania linkiem. W ten sposób Twoje linki wyglądają lepiej i możesz je łatwo zapamiętać do ponownego wykorzystania w przyszłych postach.

6. Yoast SEO

Wtyczka Yoast SEO

Jest to obowiązująca wtyczka SEO WordPress, reklama obowiązkowa dla każdej witryny. Yoast SEO ma miliony pobrań – i łatwo zrozumieć, dlaczego. Dzięki wielu wbudowanym zaawansowanym funkcjom map witryn XML, meta stron, przekierowań adresów URL, otwartego wykresu i wielu innych, to naprawdę kompletne rozwiązanie SEO dla większości witryn WordPress.

Yoast jest powszechnie znany ze swoich funkcji analitycznych. Wbudowane opcje metaboksu na postach i stronach pomagają opracowywać lepsze użycie słów kluczowych i utrzymywać odpowiednią długość treści. Wykonuje również test czytania Flescha, aby określić czytelność całego postu, oprócz monitorowania długości zdań, pasywnego głosu i rozkładu nagłówków.

Jako marketingowiec afiliacyjny, jednym z twoich głównych celów powinno być zajmowanie najwyższej pozycji w wyszukiwarkach. Yoast SEO może pomóc Ci to osiągnąć i jest łatwym sposobem na utrzymanie rankingu SERP twoich stron internetowych.

7. Gramatycznie

Asystent gramatyczny

Gramatycznie to kolejne niesamowite narzędzie dla partnerów marketingowych, którzy regularnie publikują. Jest to automatyczny moduł sprawdzania pisowni i gramatyki, który może pomóc każdemu właścicielowi witryny lub blogerowi.

Gramatycznie odgrywa doskonałą rolę, jeśli chodzi o sprawdzanie nowych postów i szybsze wprowadzanie zmian. Edytor gramatyki w czasie rzeczywistym powiadomi Cię za każdym razem, gdy zostanie popełniony błąd gramatyczny lub literówka. Po prostu zastosuj korektę, aby upewnić się, że treść ma stałą jakość.

Jednym z najciekawszych aspektów gramatyki jest to, że może zrozumieć wibrację twojego zdania korelującego słowa. Oznacza to, że możesz zachować własny głos pisania, nawet przy pomocy narzędzia. Czasami może źle zrozumieć rzeczywiste znaczenie tego, co próbujesz ujawnić. Ale w sumie utrzymuje dość spójny standard i znaczny stopień dokładności.

8. Google Analytics

Google Analytics

Niezależnie od tego, jaką niszę prowadzisz, może to być strona blogowa lub sklep w niszy związanej ze zdrowiem, powinieneś zrozumieć swoich odbiorców. Google Analytics jest najbardziej rozbudowanym narzędziem analitycznym dostępnym dla marketingowców stowarzyszonych. Większość marketingowców stowarzyszonych korzysta z tego narzędzia, aby sprawdzić, ilu odwiedzających odwiedza ich witrynę stowarzyszoną. Mogą wykonywać szeroki zakres operacji wymiarowych za pomocą tego doskonałego narzędzia. Jako marketingowiec afiliacyjny możesz dzielić testy, śledzić linki, śledzić konwersje, analizować różne zachowania i być w stanie dowiedzieć się, w jaki sposób użytkownicy wchodzą w interakcje z Twoją witryną stowarzyszoną.

Mierząc sprzedaż, konwersje i analizując szczegółowe informacje o Twojej witrynie, Google Analytics pomaga Ci kształtować plan oczekiwanego sukcesu. Obecnie prawie wszyscy marketingowcy afiliacyjni korzystają z Google Analytics, aby ocenić sukces działań i celów SEO w swojej witrynie.

Aby zdawać sobie sprawę z całkowitej liczby zdarzeń na Twojej stronie i mierzyć cel, musisz znać szczegółowe informacje na temat interakcji ludzi, kiedy odwiedzają Twoją witrynę, jak długo zwykle przebywają, a co najważniejsze, jakie strony odwiedzają mniej więcej w Twojej witrynie. Ten wynik analizy sprawi, że zrozumiesz całą swoją stronę internetową i umożliwisz podjęcie odpowiednich kroków w celu ulepszenia swojej witryny stowarzyszonej.

Zestaw witryn Google

Zestaw witryn Google dla WordPress

Uzyskaj dostęp do wszystkich danych Google Analytics (i wiele innych). Wystarczy zainstalować bezpłatną wtyczkę, a następnie użyć linków na pulpicie nawigacyjnym, aby połączyć usługi Google z witryną (omówimy to szczegółowo w naszym przewodniku Google Site Kit). Dotyczy to Google Analytics, a także wszystkich innych pomocnych narzędzi i usług Google, takich jak Search Console, Adsense, PageSpeed ​​Insights, Optimize i Tag Manager.

Wgląd w potwory

MonsterInsights Analytics dla WordPress

Informacje i pobieranie Zobacz wersję demonstracyjną

Wtyczki MonsterInsights można używać do łatwego dodawania, dostosowywania i zarządzania usługami śledzenia witryn Google Analytics w witrynie WordPress. Wtyczka oferuje statystyki w czasie rzeczywistym i śledzenie reklam, a także jest kompatybilna z platformami e-commerce. Możesz więc lepiej śledzić swoje wyniki i optymalizować strategie marketingowe i SEO.

9. Kalendarz redakcyjny

Kalendarz redakcyjny Wtyczka WordPress

Kalendarz redakcyjny to wtyczka do planowania postów dla strategicznego blogowania. Pozwala zaplanować i zaplanować wszystkie posty w witrynie, co może być niezwykle ważne w zależności od niszy partnerskiej. Blogi technologiczne będą chciały planować posty na najbliższe duże wydarzenie Apple lub blog modowy może chcieć zaplanować artykuły lub filmy na tydzień mody. Możesz ułatwić sobie zadanie, gdy masz zamiar opublikować swoje treści, skupiając się tylko na jednym ekranie. Idealnie, to narzędzie utrzymuje wszystkie materiały uporządkowane w Twojej witrynie.

Ta wtyczka sprawia, że ​​zarządzanie postami jest łatwe i wygodne. Od planowania postu, tworzenia treści, aż do daty publikacji – możesz szybko śledzić całą procedurę. Możesz zaplanować posty zgodnie z datami i godziną pobytu z jednego panelu.

Funkcja przeciągnij i upuść może ułatwić zmienianie dat postów. Dostępna jest szuflada wersji roboczej do zarządzania wszystkimi wersjami roboczymi postów w witrynie. Możesz kontrolować posty wielu autorów jednocześnie i edytować posty za pomocą funkcji „szybkiej edycji”. Tylko administrator i redaktor mogą korzystać ze wszystkich funkcji tej wtyczki. Autorzy mogą publikować, edytować i zmieniać harmonogram swoich postów. Współtwórcy mogą zapisać post tylko w wersji roboczej i przenieść swoje posty, a subskrybent może zobaczyć kalendarz.

Możesz skorzystać z naszych przewodników na temat tworzenia kalendarza redakcyjnego oraz najlepszych wtyczek do zarządzania procesem redakcyjnym, aby uzyskać jeszcze więcej wskazówek.

10. MailChimp

MailChimp Email Marketing

E-mail jest nadal jednym z dominujących sposobów marketingu. Bez podania wiarygodnego narzędzia do marketingu e-mailowego ten post byłby niekompletny. MailChimp to solidna platforma e-mail marketingu, która ułatwia wszelkiego rodzaju firmy i marketerów. Dla marketingowców stowarzyszonych może to być potężne narzędzie do rozpoczęcia e-mail marketingu. To narzędzie marketingowe służy do wysyłania wiadomości e-mail w celu marketingu odpowiednich produktów, docierania do docelowych odbiorców i przekształcania potencjalnych klientów w sprzedaż.

Dzięki MailChimp możesz tworzyć biuletyny, konfigurować kampanie kroplówki, zarządzać profilami subskrybentów, śledzić otwieranie wiadomości e-mail i dodawać udostępnianie społecznościowe. Ponadto wbudowany system analizy i ponownej publikacji pozwala marketerom generować raport ad hoc. Co więcej, MailChimp zapewnia marketerom gotowe szablony oraz narzędzie do budowania metodą przeciągnij i upuść, aby bardzo ułatwić projektowanie biuletynów.

Innym ważnym aspektem korzystania z MailChimp jest to, że możesz uruchomić testy A / B za pomocą tego narzędzia. Możliwe jest sprawdzenie, która linia tematu lub czas dostawy najlepiej działa przy minimalnym podejściu. Możesz uzyskać kilka odmian każdego testu, takich jak różne czasy wysyłania, treść, linie tematyczne i obrazy itp. Podobnie, MailChimp pozwala na segmentację listy mailingowej. Dzięki temu możesz wydawać ukierunkowane kampanie w celu uzyskania większej liczby konwersji.

W skrócie, powiedziałbym, jako marketingowiec afiliacyjny, dostaniesz cztery muszą zawierać zaawansowane funkcje MailChimp. Są to: Marketing Automation, Advanced Segmentation, Performance Tracking i A / B Testing.

MailChimp dla WordPress

MC4WP: Mailchimp dla WordPress

Aby jednak skorzystać z tych narzędzi, musisz najpierw zbudować listę e-mail. Dobre wtyczki MailPhimp WordPress ułatwiają dodanie formularza rejestracyjnego lub formularza optin do Twojej witryny. Świetnym wyborem jest popularna bezpłatna wtyczka MailChimp dla WordPress, która dodaje proste, gotowe na urządzenia mobilne i przyjazne dla użytkownika formularze rejestracyjne dla Twojej witryny. Wtyczka jest również kompatybilna z popularnymi wtyczkami, takimi jak Formularz kontaktowy 7, MemberPress, WooCommerce i inne – dając mnóstwo możliwości, aby zwiększyć liczbę subskrybentów.


Sukces w marketingu afiliacyjnym zależy od wielu czynników. Bierze pod uwagę Twoją kreatywność, sposób podejścia do rynku i korzystanie z odpowiednich narzędzi marketingowych dla partnerów. Co najważniejsze, zależy to od umiejętności wdrożenia wiedzy w ogromnym konkurencyjnym świecie marketingu afiliacyjnego.

To prawda, że ​​marketerzy stowarzyszeni mają już mnóstwo pieniędzy na swoim talerzu. Większość sprzedawców samouków uczy się metodą prób i błędów. Jednak w przypadku marketingowców stowarzyszonych drobne błędy mogą spowodować utratę zysków w ciągu jednego dnia. Nie rób głupich niezamierzonych wypadków – zamiast tego skorzystaj z wyżej wymienionych narzędzi, aby założyć firmę stowarzyszoną i śledzić ją.

Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł ci znaleźć odpowiednie narzędzia do marketingu afiliacyjnego, które ostatecznie pozwolą ci zarabiać prowizje partnerskie. Jeśli masz coś do powiedzenia na temat problemu lub chcesz o coś zapytać, wpisz zapytanie w sekcji komentarzy poniżej.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me