Powody, dla których WordPress jest idealny dla małych firm

Jeśli pamiętasz, był czas, gdy osoby zajmujące się obsługą biznesu i przedsiębiorcy musieli znaleźć programistę, aby wprowadzić niewielkie zmiany w swoich witrynach i treści. Ale wraz z wprowadzeniem WordPress zarządzanie stronami stało się łatwiejsze. To było błogosławieństwo dla wszystkich webmasterów.


WordPress jest dobrze znany jako doskonałe narzędzie do blogowania, ale teraz lepiej nazwać go CMS (Content Management System), ponieważ z biegiem lat ogromnie się rozwinął. Ta skromna platforma ma teraz potencjał do zbudowania interaktywnej strony internetowej. Według obecnych danych WordPress jest używany na całym świecie przez dziesiątki milionów ludzi jako preferowaną platformę programistyczną. Istnieje wiele powodów, które opisują, dlaczego jest szeroko stosowany do tworzenia stron internetowych, ale na tym blogu przeczytasz o głównych powodach, dla których WordPress jest idealny dla twoich małych firm.

Przetrwanie dzisiejszych trudnych wyzwań biznesowych może być naprawdę trudne. Zwłaszcza dla większości menedżerów biznesowych i przedsiębiorców dość trudne jest dbanie o stronę internetową firmy (ponieważ wymaga ona regularnej optymalizacji) w celu wykonywania swoich regularnych obowiązków. W tym momencie pojawia się WordPress. Przedsiębiorcy będą mogli nie tylko zarządzać swoimi stronami internetowymi, ale także mieć całkowitą swobodę w poprawianiu wyglądu interfejsu, bez konieczności zatrudniania osobnego programisty.

WordPress jest narzędziem programistycznym typu open source, ale nadal zapewnia użytkownikom wiele opcji bezpieczeństwa i dostosowywania dzięki szerokiej gamie dostępnych wtyczek. Ponadto istnieje mnóstwo bezpłatnych (i premium) niezbędnych narzędzi do uwolnienia mocy WordPress dla małych i średnich firm. Chociaż nie jest konieczne dzwonienie do profesjonalnego programisty lub firmy, aby opracować dla Ciebie stronę internetową opartą na WP, masz możliwość skorzystania z niej samodzielnie lub znalezienia niedrogiej pomocy za pośrednictwem tablic ofert pracy Upwork. Bez względu na to, jaki wybierzesz, upewnij się, że korzystasz z WordPress w celu poprawy swojej działalności.

To dopiero początek korzyści płynących z tego narzędzia, a na tym blogu jest wiele do zrobienia. Zobaczmy zatem, dlaczego WordPress jest świetny dla małych firm.

1. WordPress jest całkowicie darmowy

Tak! Dobrze to słyszałeś. WordPress jest całkowicie darmowy. Możesz pobrać go za darmo, zainstalować z łatwością na swojej stronie internetowej lub w lokalnym środowisku piaskownicy, a następnie zrobić z nim, co chcesz. Będąc właścicielem małej firmy, prawdopodobnie chcesz założyć witrynę swojej firmy z niewielkimi kosztami początkowymi. WordPress okazał się dobrodziejstwem dla małych firm, ponieważ oszczędza również pieniądze i czas.

Jeśli chcesz zobaczyć, jak niedrogi może być WordPress, zapoznaj się z tym postem, który przedstawia rzeczywiste koszty budowy witryny za pomocą WordPress.

2. Łatwa i szybka konfiguracja strony internetowej

Innym ważnym powodem, dla którego małe firmy powinny korzystać z WordPressa jest to, że można go zainstalować jednym kliknięciem. Oznacza to, że nie musisz być ekspertem w dziedzinie serwerów lub hostingu, ponieważ nie wymaga to od Ciebie zaawansowanych umiejętności.

Dzięki planom hostingowym od Bluehost (zaledwie 2,95 USD / mc za hosting współdzielony) i Cloudways (niesamowity zarządzany hosting w chmurze) po prostu wybierasz WordPress podczas konfigurowania konta, a oni go zainstalują. Lub jeśli wybierzesz zarządzany plan hostingowy WordPress od renomowanych firm, takich jak WP Engine lub Flywheel, nie musisz wcale kiwnąć palcem. Specjalizują się w WordPressie, więc jest już zainstalowany, skonfigurowany, skonfigurowany i zoptymalizowany przed zakończeniem rejestracji planu. Co więcej, zarządzane hosty zajmują się twoją instalacją, dzięki czemu możesz skupić się na biznesie, a nie na serwerze.

Po instalacji będziesz mieć szeroki wachlarz funkcji i funkcjonalności, które pomogą ci w tworzeniu stron internetowych. Czysty, informacyjny i łatwy w obsłudze pulpit nawigacyjny WordPress ułatwia konfigurację strony nawet nowym użytkownikom.

3. Platforma programistyczna Open Source

Nazywa się to open source, ponieważ każdy może pobrać i użyć kodu dostępnego w Kodeks WordPress aby dodać funkcjonalność do swojej witryny (lub jeśli jesteś zaawansowany, możesz rozszerzyć i ponownie użyć kodu w dowolny sposób). Jest to jedna z najlepszych i najważniejszych zalet, która sprawia, że ​​WordPress jest preferowanym wyborem dla małych firm. Aby zarządzać kodem źródłowym, przedsiębiorcy mogą zatrudnić programistę WordPress, ale jest to całkowicie ich wybór, ponieważ mogą sobie z tym poradzić samodzielnie.

4. Przyjazny interfejs użytkownika

Zero dostosowywania motywu WordPress

Zasadniczo WordPress jest tworzony w taki sposób, aby wszyscy techniczni i nietechniczni ludzie mogli z niego korzystać. Właśnie dlatego jest bardzo wymagająca na całym świecie. Innym ważnym faktem jest to, że jest dość interaktywny i przyjazny dla użytkownika, co pozwala użytkownikom na łatwe tworzenie stron internetowych, menu, postów, formularzy, a nawet pozwala na łatwe zarządzanie multimediami, takimi jak filmy i obrazy..

5. Duża społeczność wsparcia online

Omówiono już, że WordPress to potężna internetowa platforma programistyczna dla dużej społeczności użytkowników. WordPress jest znany z doskonałej sieci wsparcie system. Dzięki milionom aktywnych użytkowników, wykwalifikowanemu zespołowi programistów, szerokiej społeczności i forom dyskusyjnym każdy może łatwo znaleźć rozwiązanie swoich problemów. Ponadto istnieje mnóstwo blogów WordPress posiadających wiedzę, które niemal codziennie dzielą się wskazówkami i przewodnikami. Dzieje się tak, ponieważ większość problemów z WordPress została już tutaj omówiona i prawdopodobnie ktoś na pewno wie, jak to naprawić. Właśnie dlatego WordPress jest najlepszy dla początkujących i małych przedsiębiorstw.

6. Szeroka gama tematów

Całkowity motyw WordPress

Jakie są najważniejsze funkcje potrzebne do rozpoczęcia projektowania strony internetowej? Oczywiście idealny projekt! Może być zbyt drogie, aby Twoja witryna została zaprojektowana przez profesjonalnego programistę. Ale dzięki WordPress możesz zamiast tego wybrać wstępnie zaprojektowany motyw. Istnieją tysiące darmowych motywów dostępnych w Katalog motywów WordPress.org a także na renomowanych stronach internetowych, takich jak darmowe motywy WPExplorer i nasza nowa ulubiona strona internetowa Po prostu darmowe motywy. Wszystkie te motywy są pięknie zaprojektowane i można je zintegrować w celu stworzenia interaktywnej strony internetowej.

Oprócz darmowych opcji jest jeszcze tysiąc premium motywów WordPress, z których możesz zbudować swoją stronę. Motywy premium często zawierają dodatkowe funkcje i wsparcie programisty. Jeśli szukasz jednego motywu, który może to wszystko zrobić, przejdź do motywu Total WordPress, który obejmuje łatwy w użyciu kreator stron z funkcją przeciągnij i upuść, wiele prostych wizualnych opcji dostosowywania na żywo (kolory, czcionki itp.) Oraz kilka gotowych stworzyliśmy szablony internetowe, które możesz zaimportować za pomocą kilku kliknięć. Ale jest też mnóstwo innych niszowych tematów w Internecie na cele charytatywne, księgowe, restauracje i wiele innych, które można znaleźć na Themeforest (i oczywiście także na innych rynkach). Z tego powodu małe firmy wybierają WordPress, ponieważ mogą znaleźć i używać projektu, który dokładnie pasuje do ich marki.

7. Wtyczki dla każdej funkcji

Aby dodać więcej funkcji do swojej witryny, możesz skorzystać z wtyczek WordPress, które są dostępne za darmo (lub za niewielką opłatą) przez Internet. Podobnie jak motywy, istnieją tysiące wstępnie opracowanych wtyczek przechowywanych w Katalog wtyczek WordPress a jeszcze więcej dodatkowych wtyczek dostępnych jest na rynkach, w tym CodeCanyon, ThemeIsle, Pippin’s Plugins i wiele innych. Wtyczki są na ogół łatwe w użyciu i instalacji, a także pomagają dodać dodatkową funkcjonalność do Twojej witryny.

8. Zoptymalizowany pod kątem SEO

WordPress SEO

Posiadanie strony internetowej bez optymalizacji pod kątem wyszukiwarek jest bardzo podobne do braku strony internetowej. Dzisiaj każdy buduje stronę internetową, mając na uwadze perspektywy SEO. Ten problem został rozwiązany za pomocą WordPress. Strony internetowe opracowane na WordPress są domyślnie zoptymalizowane pod kątem SEO, ponieważ ich struktura jest już uznana przez wyszukiwarki. Ale WordPress SEO na tym się nie kończy. Istnieje mnóstwo świetnych przewodników i wtyczek, które pomogą Ci w dalszym optymalizowaniu SEO na miejscu w celu uzyskania lepszego rankingu, ale oto tylko kilka, które pomogą Ci zacząć:

  • Najlepsze narzędzia SEO WordPress na rok 2017 w celu poprawy rankingu wyszukiwarek
  • Szybki przewodnik instalacji i konfiguracji Yoast SEO dla WordPress
  • Przewodnik dla początkujących po WordPress SEO: linki zwrotne, szybkość strony i więcej

9. Bardzo responsywne projekty

Pragnienie posiadania responsywnej strony internetowej można łatwo spełnić dzięki WordPress. Responsywność to coś, czego każdy przedsiębiorca chce nie tylko dla stron internetowych, ale także dla ich aplikacji i szablonów e-mail. Na szczęście dla Ciebie większość motywów WordPress została zaprojektowana w taki sposób, aby były w pełni responsywne, dzięki czemu Twoja strona wygląda świetnie na komputerach, tabletach i urządzeniach mobilnych. Przy odrobinie szczęścia Twój motyw nie wygląda idealnie pikselowo na telefonach, zawsze możesz użyć wtyczek do optymalizacji witryny mobilnej.

10. Bezpieczne i niezawodne

To prawda, że ​​WordPress to potężna platforma CMS i platforma do tworzenia stron internetowych, która konsekwentnie podejmuje ciągłą pracę i czyni ją tak bezpieczną, jak to możliwe. Jeśli chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa, WordPress jest na szczycie. Uwalniają regularne aktualizacje i łatki bezpieczeństwa, tworząc w ten sposób bezpieczniejsze środowisko dla Ciebie.

Ponadto istnieje wiele sposobów na poprawę bezpieczeństwa witryny WordPress za pomocą wtyczki lub podstawowych środków ostrożności. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, odwiedź nasz blog, aby uzyskać więcej wskazówek dotyczących bezpieczeństwa WordPress.

Uwagi końcowe

Dla każdej małej firmy lub firmy rozpoczynającej działalność, szukanie silnej obecności w sieci może być trudne. Może to być poważny problem, ponieważ świetna obecność online może wiązać się z kosztami, czasem i wysiłkiem, na które nie mogą sobie pozwolić. Tak więc łatwym i oczywistym rozwiązaniem wszystkich tych problemów jest WordPress. Po prostu złap go, aby rozwinąć swoją witrynę biznesową.

Mam nadzieję, że ten post na blogu odpowiedział na wszystkie pytania dotyczące tego, dlaczego małe firmy powinny rozważyć WordPress na swojej stronie biznesowej. Będąc potentatem biznesowym lub przedsiębiorcą, Twoim obowiązkiem jest podejmowanie właściwych decyzji we właściwym czasie na sukces. Więc nie zastanawiaj się nad tym, po prostu zainstaluj WordPress i skorzystaj ze wszystkich funkcji, które są z nim związane!

Masz jakieś pytania lub wskazówki do dodania? Pozostaw komentarz w sekcji poniżej.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me