Z publikowanych jest ponad 21 komentarzy na sekundę i 14 miliardów odsłon stron miesięcznie, WordPress stał się obecnie najpopularniejszą platformą CMS w Internecie. Możesz dosłownie zbudować wszystko, co lubisz, używając WordPress. Od witryn e-commerce po dedykowane forum – wystarczy odpowiednia wtyczka.


Tradycyjnie WordPress jest oferowany w dwóch wariantach:

  1. WordPress.com – komercyjna usługa, która pozwala stworzyć bezpłatny blog
  2. WordPress.org – oprogramowanie open source, które rozpoczęło rewolucję

Najważniejszy czynnik sprzedaży, który sprawia, że ​​WordPress.com jest tak atrakcyjny, ponieważ jest w 100% darmowy – na całe życie. Tysiące blogerów codziennie rejestruje konto w WordPress.com i otwiera blog online w kilka minut. Ale WordPress.com ma sprawiedliwy podział ograniczeń.

Prawdopodobnie nie wiedziałeś, że WordPress.com posiada prawo do zakończyć blog w dowolnym momencie. Jest to wyraźnie wymienione w ich regulaminie.

Istnieje kilka innych potencjalnych pułapek, które nie sprawiają, że WordPress.com jest tak atrakcyjną opcją. Dlatego wymieniliśmy niektóre wady korzystania z WordPress.com, wyjaśniając potrzebę przejścia na WordPress.org – platformę hostowaną.

Należy pamiętać, że WordPress.org odnosi się do własnej witryny WordPress. Te dwa terminy są używane synonimicznie w dalszej części tego artykułu.

1. Reklamy okazjonalne

Pojęcie reklamy na chmury tagów

Aby utrzymać bezpłatną usługę, WordPress.com od czasu do czasu wyświetla dyskretne reklamy na Twoim blogu. W ten sposób płacą za gigantyczną sieć obejmującą miliony blogów. Kiedy się nad tym zastanowić, jest to całkiem logiczne. Jak inaczej będą płacić rachunki za serwer?

Nie mogą biegać do inwestorów, mówiąc: „zainwestuj w nas miliony dolarów, abyśmy mogli hostować blogi innych osób za darmo”. To po prostu niemożliwe. Dlatego korzystanie z reklam jest całkowicie uzasadnione.

Ale czy naprawdę chcesz, aby Twoja witryna firmowa siała reklamy, zwłaszcza gdy nie zarabiasz na nich ani grosza? To prowadzi mnie do następnego punktu.

2. Wyświetlanie reklam na swoim blogu

shutterstock_156197999

Reklamy na blogu to wieloletnie źródło dochodów. Możesz uruchomić je samodzielnie lub skorzystać z usługi takiej jak Google AdSense lub BuySellAds. Dobrze umieszczone reklamy zapewnią Ci fortunę przy odpowiednim natężeniu ruchu; a witryna o umiarkowanym ruchu będzie zarabiać 20-30 USD miesięcznie. To wystarczy, aby pokryć koszty hostingu i inne wydatki, takie jak wtyczki premium lub subskrypcje e-mail marketingu.

WordPress.com nie pozwala na wyświetlanie żadnych reklam na swoim blogu, gdy korzystasz z ich bezpłatnej usługi. Będą jednak od czasu do czasu wyświetlać reklamy w Twojej witrynie, aby utrzymać działanie serwerów.

3. Wartość marki

shutterstock_140282785

Najważniejszym czynnikiem, jeśli chodzi o portfolio online, jest wartość marki. Kiedy mówię Nike, natychmiast wyobrażasz sobie kultowy znak podziałki. Rolex sprawia, że ​​zastanawiasz się, jak wyglądasz z tą koroną. To jest wizerunek marki. Najważniejsze jest, aby firmy pracowały nad budowaniem solidnej wartości marki.

Dzięki WordPress.com masz prawo do bezpłatnej subdomeny. Jeśli zamierzasz prowadzić portfel biznesowy, zapewniam cię mygroovybusiness.wordpress.com nie wygląda profesjonalnie. W ogóle. Maluje tani obraz. Od czasu do czasu dodawaj reklamy, a masz przepis na katastrofę. Aby temu zaradzić, musisz kupić co najmniej dwa dodatki: Domena i Bez reklam. Koszt domeny będzie znacznie niższy u każdego rejestratora domen z certyfikatem ICANN.

4. Brak linków partnerskich

shutterstock_47424769

Wielu blogerów zarabia online pasywnie, wykorzystując marketing afiliacyjny. Niektórzy zarabiają nawet ponad 20 000 USD każdego miesiąca. WordPress ma ścisłe zasady dotyczące linków partnerskich. Nie możesz promować produktów, które mają system partnerski. Na przykład możesz napisać recenzję WPEngine z 3000 słów, ale nie możesz dołączyć linku polecającego. Aby dać Ci wyobrażenie o tym, czego Ci brakuje, WPEngine płaci 150 USD (lub więcej) za każdego poleconego klienta.

Jednak nie wszystko stracone. Dopuszczalne są dwie formy dochodu partnera:

  • Recenzje książek, filmów i gier z Amazonka – żaden inny produkt nie jest dozwolony
  • Linki do twoich produktów wymienionych w Etsy

Jeśli jesteś blogerem, który nie promuje książek, filmów ani gier, masz pecha. Jeśli zdecydujesz się zostać buntownikiem, może ci się przydarzyć jedna z trzech rzeczy:

  • Uzyskaj ostrzeżenie
  • Zamroź swoje linki partnerskie
  • W najgorszym przypadku Twój blog został zakończony!

5. Ograniczenia dotyczące tematów

droga zamknięta

WordPress.com ma wiele ograniczeń, jeśli chodzi o dostosowywanie. Rzućmy okiem na te paraliżujące wady.

Pierwszy to problem z motywami. Obecnie dostępne są setki tysięcy darmowych i premium motywów. Ludzie to zabijają. Jest to pierwsza kategoria sprzedaży Envato. WPExplorer jest elitarnym autorem w Envato i wyrobił sobie markę, oferując motywy kickass w niskiej cenie.

Za pomocą motywu możesz uzyskać prawie dowolny projekt. Jednak będąc w WordPress.com, jesteś ograniczony tylko do motywów, które są dostępne w Prezentacji motywów WordPress.com.

Bez wątpienia zawierają piękną galerię motywów, z których każdy jest sprawdzany przez ekspertów pod kątem jakości kodu. Ale jeśli kupisz motyw typu kickass, taki jak Total, nie będziesz mógł ich użyć w WordPress.com

6. Dostosowanie motywu będzie cię kosztować

dostosuj motyw wp

Załóżmy, że zdecydowałeś się na motyw wybrany z Prezentacji tematycznej. Co jeśli chcesz nieco ulepszyć CSS, aby zawierał pewne efekty, lub powiedz, że zawiera obsługę ikon czcionek. Przepraszam amigo. To nie jest dozwolone w darmowej wersji. Aby lepiej dostosować, musisz kupić niestandardowy pakiet CSS i pakiet czcionek.

7. Polityka zerowej tolerancji dla wtyczek

shutterstock_135573032

To jedyny najpotężniejszy cios, który kończy debatę. WordPress.com nie pozwala na instalację wtyczek – nawet tych najbardziej popularnych, które zostały pobrane ponad 14 milionów razy i używane w prawie każdej witrynie WordPress. To powiedziawszy, pamiętajmy, że WordPress, w jego rdzeniu, to dobry CMS. To są wtyczki, które to robią świetny.

Jeśli możesz żyć wiedząc, że nigdy nie możesz zainstalować wtyczki na swoim blogu, możesz poważnie rozważyć WordPress.com jako realne rozwiązanie do hostowania swojego bloga.

8. Kursy edukacyjne online i handel elektroniczny

shutterstock_104989865

WooCommerce wymyślił dwie niesamowite wtyczki – Sensei i WooCommerce co sprawia, że ​​wyżej wymienione cechy stają się rzeczywistością. Dzięki Sensei możesz budować kursy nauki online w swojej witrynie WordPress. WooCommerce, iThemes Exchange i Easy Digital Downloads to najpopularniejsze wtyczki WordPress do handlu elektronicznego.

W WordPress.com nie można używać wtyczek, więc drzwi są zamknięte. Możesz jednak zbudować witrynę e-commerce za pomocą płatnego uaktualnienia – Plan biznesowy co kosztuje 299 USD rocznie. To około 25 USD miesięcznie.

9. Hosting wielu stron WordPress

shutterstock_133642784

Jeśli chodzi o przepustowość hosta i przestrzeń dyskową, WordPress.com zapewnia wystarczającą ilość miejsca na nową stronę – 3 GB do przechowywania wszystkich przesłanych multimediów w połączeniu z 10 GB przepustowości co miesiąc.

W tradycyjnych współdzielonych hostach te dwie funkcje są nieograniczone, ale obowiązują zasady uczciwego użytkowania. Oczywiście będziesz musiał zapłacić 4-5 USD miesięcznie. Ale jeśli chodzi o hosting wielu witryn WordPress lub WordPress Multisite, platforma z własnym hostingiem zawsze wygrywa (chociaż jesteśmy fanami zarządzanego hostingu WordPress, który eliminuje trudne elementy z samodzielnego hostingu Twojej witryny).

W WordPress.com każda nowa instalacja WordPress pociąga za sobą nową domenę i zakup „Brak reklam” (tj. Jeśli chcesz wyglądać profesjonalnie). Podczas gdy większość webhostów pozwala na hostowanie wielu domen i instalacji WordPress na jednym koncie, co znacznie obniży koszty.

10. Doświadczenie

Strona startowa Shutterstock 1

Przede wszystkim, gdy podejmiesz wyzwanie hostingu swojej witryny, będą chwile, kiedy napotkasz małe problemy. Biały ekran śmierci, wewnętrzny błąd serwera, błędy motywu i nieodpowiednie uprawnienia serwera – wszystkie te cechy są wspólne dla początkujących użytkowników WordPress. Dobra wiadomość to rozwiązanie wszystko problemy te są dostępne w Internecie. Musisz tylko wiedzieć, gdzie szukać.

Doświadczenie zdobyte podczas walki z przeszkodą nie ma sobie równych. Żadna wiedza z podręczników nie może konkurować z doświadczeniem zdobytym w praktycznych, rzeczywistych sytuacjach. Dlatego jeśli chcesz nauczyć się WordPressa, powinieneś zawsze korzystać z platformy hostowanej przez siebie.

Wniosek

Ludziom, którzy nie są technicznie zdrowi, może wydawać się trudne, a nawet zastraszające podczas wręczania WordPress. Jeśli nie chcesz dodatkowych kłopotów związanych z hostingiem i utrzymaniem swojej witryny, lepiej skorzystaj z zarządzanej usługi hostingowej WordPress, takiej jak WPEngine lub Media Temple. Firmy te obsługują około miliona odsłon dziennie i mają specjalistyczną konfigurację sprzętu zoptymalizowaną pod kątem maksymalnej wydajności WordPress. Dbają o kopie zapasowe, podstawowe aktualizacje WordPress i ogólne bezpieczeństwo witryny. Tutaj w WPExplorer używamy WPEngine i bardzo go polecamy.

Jeśli więc przeszedłeś z WordPress.com na WordPress.org, podaj swój powód w komentarzach poniżej. Lub jeśli nie masz pewności, czy WordPress.org jest właśnie dla Ciebie, daj nam znać, co Cię powstrzymuje – chętnie podzielimy się przyjaznymi radami ��

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me