Zawsze byłem fanem niesamowitych rzeczy, które może zrobić WordPress. W prawie każdym przedsięwzięciu internetowym, które podejmuję, ślepo korzystałem z WordPress jako mojego najlepszego rozwiązania. Spójrzmy więc tylko na kilka z wielu rzeczy, które WordPress może zrobić dla ciebie (i twoich klientów).


1. Zbuduj sklep internetowy za pomocą WordPress

zakupy online

Gdy klient zapytał – „Hej, nie potrzebuję WordPressa, dlaczego nie używam dedykowanego oprogramowania e-commerce?” Mój klient (sceptyczny dżentelmen) nie wiedział o WordPressie. Korzystając z tej sytuacji, szybko się otworzyłem WooCommerce i zapytał: „Jak myślisz, czy to zadziała?”

„Jest idealny! Ile to kosztuje?” Więc mu odpowiedziałem, “Nic!”(Cóż, oczywiście z wyłączeniem opłat za hosting!)

WooCommerce jest jednym z głównych graczy w branży e-commerce WordPress. Ich główna wtyczka jest bezpłatna i zawiera podstawowe funkcje niezbędne do prowadzenia podstawowego sklepu e-commerce. Mylisz się, sądząc, że podobnie jak większość „darmowych” wtyczek WordPress, WooCommerce utrzymuje niezbędne funkcje za szafką „premium”.

tablica ogłoszeń woocommerce

W rzeczywistości nie ma wersji premium wtyczki. Mają naprawdę imponujący zestaw dodatków, dzięki którym generują przychody. Obsługują również dodatki WooCommerce. Możesz nawet zatrudnić programistę, aby zbudował dla Ciebie dodatek biznesowy WooCommerce.

Inne niesamowite wtyczki e-commerce obejmują iThemes Exchange, MarketPress i Easy Digital Downloads. Wyczerpująca lista znajduje się w poście Freddy’ego na temat najlepszych wtyczek WordPress do e-commerce.

2. Utwórz tablicę ogłoszeń

wpjobboard

Jedno z najbardziej zapadających w pamięć przemówień z college’u brzmiało mniej więcej tak: „Musisz dążyć do tego, by dawać pracę, a nie szukać”. Wywołało to pożar przedsiębiorczości, który w nas rósł.

Pomyśl o tym, ludzie tacy jak my – freelancerzy, blogerzy, projektanci, autorzy tekstów itp. Są indywidualnymi przedsiębiorcami. Czy kiedykolwiek chciałeś stworzyć prawdziwą tablicę ofert pracy na swoim blogu? Podobnie jak ten z ProBlogger Oto lista Motywy tablicy zadań WordPress pomoże ci to w uruchomieniu za kilka godzin:

 1. Jobify (55 USD)
 2. Job Board (79 USD)
 3. JobRoller (99 USD)
 4. Plan pracy Templatic (65 USD)
 5. JobEngine (89 USD)
 6. Zatrudnij pszczołę (99 USD)

Jeśli szukasz podejście oparte na wtyczkach, sprawdzić WP Job Manager. Istnieje mnóstwo świetnych dodatków do jeszcze większej liczby opcji tablicy ofert, takich jak integracja WooCommerce dla płatnych ofert, menedżer CV do łatwego przesyłania CV, codzienne lub tygodniowe powiadomienia o nowych ofertach pracy i więcej.

Ogólne wskazówki:

 • Upewnij się, że zbudowałeś znaczną grupę odbiorców w swoim gatunku przed uruchomieniem tablicy ogłoszeń. ProBlogger jest jednym z najpopularniejszych blogów „blogujących” na świecie. Jeśli uważasz, że możesz przyciągnąć kilka tysięcy odwiedzających miesięcznie i zacząć od swojej tablicy ogłoszeń, będziesz rozczarowany.
 • Z drugiej strony, te wtyczki forum pracy mogą być bardzo przydatne, gdy publikujesz oferty pracy na swoim blogu (np. Płatni redaktorzy, autorzy tekstów, projektanci itp.)
 • Wiele firm woli trzymać swoje portfele i oferty pracy osobno. Publikują link w stopce lub na górze gdzieś, informując o otwarciu.
 • Rzeczywista strona zadania jest zlecana na zewnątrz niektórym programom, takim jak Resumator, lub jest konfigurowana jako „wewnętrzna” tablica zadań pod innym adresem URL lub subdomeną. Coś jak jobs.company.com.
 • W tym podejściu najlepiej sprawdza się motyw oparty na planszy zadań WordPress – ale są one nieco droższe ze względu na wszystkie złożone typy postów i wszystkie.
 • Jeśli jednak nie chcesz osobnej instalacji, możesz wybrać rozwiązanie oparte na wtyczkach.

3. WordPress Multisite

strony z wieloma sieciami

WordPress Multisite jest jednym z najlepszych (jeśli nie najlepsze) Funkcje WordPress, zawsze. Mówiąc prościej, pozwala stworzyć sieć stron internetowych WordPress z jednej głównej instalacji WordPress. Pomysł zrodził się z koncepcji blogów połączonych w sieć. Oto szybki przykład:

Załóżmy, że chcesz założyć blog, który obejmuje trzy główne kategorie – Książki, Komiksy i Wiersze. Ale twój zespół ma bardzo różne pomysły dotyczące struktury, projektu i układu każdej z tych stron. Jednak inne aspekty, takie jak środki bezpieczeństwa i ogólne zasady obowiązujące w całej witrynie, są wspólne. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem byłoby utworzenie trzech różnych stron internetowych – tj. Trzech różnych instalacji WordPress, umieszczonych pod jedną stroną WordPress. To daje kontrolę administracyjną nad witryną, zachowując przy tym dyskrecję.

Możesz aktywować WordPress na wielu stronach, dodając następujący wiersz do swojego wp-config.php plik:

/ * Multisite * /
zdefiniuj („WP_ALLOW_MULTISITE”, prawda);

Odtąd postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem instalacji na wielu stronach WordPress lub instrukcje kodeksu osiedlić się.

4. Utwórz forum

bbpress

Z bbPress Wtyczka WordPress tworzenie w pełni funkcjonalnego i zintegrowanego forum WordPress jest prostym zadaniem. Wtyczka jest rozwijana i obsługiwana przez Automatyczny – firma stojąca za WordPress. Jeśli chodzi o niezawodność i bezpieczeństwo – jesteś całkiem bezpieczny. Oto krótkie spojrzenie na funkcje bbPress:

Funkcje:

 • Utwórz wiele kategorii forum
 • Odpowiedzi na poszczególne tematy
 • Obsługa określonych skrótów i widżetów bbPress
 • Zwiększ zaangażowanie użytkowników dzięki takim rozszerzeniom jak bbPress Notify który wysyła powiadomienia e-mail do użytkowników, gdy publikowane są nowe tematy i / lub odpowiedzi; i
 • Narzędzia GD bbPress który dodaje obsługę BBCode, podpisy użytkowników, cytaty w odpowiedzi i kilka innych funkcji – podobnie jak pełnoprawne oprogramowanie forum.

Aha, i jest zgodny z potężnym motywem Total WordPress – dzięki czemu możesz tworzyć niestandardowe strony na swoim niesamowitym forum. Inne wtyczki, które pomagają stworzyć forum za pomocą WordPress, obejmują CM Answers i AnsPress.

5. Utwórz sieć społecznościową

buddypress

Jeśli chcesz utworzyć następnego Facebooka za pomocą WordPressa jako platformy – prawdopodobnie powinieneś pójść do lekarza. Żartuję. Ale poważnie, podziwiam twoje aspiracje, ale twój wysiłek byłby wiele bardziej skuteczne, jeśli weźmiesz pod uwagę alternatywne ramy do budowania następnego Facebooka.

Dla innych, którzy chcą stworzyć „wewnętrzną” sieć społecznościową dla grup, zespołów lub firmy z uczelni – BuddyPress jest twoja odpowiedź. Co więcej – istnieje nawet dedykowana sekcja Themeforest dla motywów BuddyPress.

6. Utwórz DIY strony docelowe

wstęp

Strony docelowe, jak być może wiesz, są kwintesencją rozwoju firmy – zwłaszcza firm internetowych. Dobrze zaprojektowane strony docelowe mogą przekształcić zwykłego użytkownika w płacącego klienta. Ale to nie jest tak proste, jak się wydaje. Tworzenie strony docelowej jest ciągłe ewoluuje proces. Musisz zadbać o wiele funkcji i śledź, jak reaguje na nie Twój gość.

Ponieważ większość blogów w Internecie korzysta z WordPress, projektowanie pięknych stron docelowych nigdy nie było łatwiejsze dzięki wtyczkom takim jak OptimizePress, Parallax Gravity i Thrive Content Builder. Dzięki dobrej wtyczce strony docelowej WordPress możesz budować i śledzić wiele stron docelowych swojej witryny.

7. Zbuduj wielojęzyczną stronę internetową

Wielojęzyczny interfejs WWW

WordPress pomaga tworzyć wielojęzyczne wersje treści witryny i zarządzać nimi. Jest to szczególnie przydatne dla globalnych firm, które wybrały WordPress jako platformę CMS. Istnieją dwa różne sposoby tłumaczenia WordPressa i budowy wielojęzycznej strony internetowej.

7.1 Zatrudnij tłumacza

Jest to droższa metoda, ale prawie zawsze gwarantuje lepszą jakość w porównaniu do tłumaczenia maszynowego. W tym celu możesz użyć następujących wtyczek:

Polecam wtyczkę Polylang WordPress, która zarządza wielojęzycznymi wersjami twoich postów i stron oraz innymi elementami, w tym regionalnymi formatami daty, kategorii, tagów i niestandardowymi systematykami.

7.2 Tłumaczenie maszynowe

Ta metoda jest szybsza i nie kosztuje ani grosza. Z drugiej strony jakość przetłumaczonego tekstu jest gorsza niż w przypadku zatrudnienia tłumacza. Może się to jednak zmienić w następnej dekadzie dzięki zastraszającym badaniom Google w zakresie przetwarzania języka naturalnego (NLP).

Wtyczki:

Wtyczki te łączą się z interfejsem API tłumacza języka Google / Bing w celu konwersji artykułów z Twojej witryny. Jeśli korzystasz z konfiguracji WordPress dla wielu witryn i potrzebujesz tej witryny, WPML jest wtyczką dla Ciebie. Jest to niewrażliwa wtyczka, która obsługuje podstawowe funkcje tłumaczenia, tłumaczenie handlu elektronicznego i zarządza odrębnymi załącznikami plików dla każdego języka.

8. Bezpieczeństwo na najwyższym poziomie

bezpieczeństwo

Zawsze miałem zasadę bezpieczeństwa – lepiej zapobiegać niż leczyć. Ci z was, którzy spóźnią się, będą musieli wydać znaczne kwoty na odzyskanie środków po zaatakowanej witrynie. Radziłbym, aby nie traktować tego jako projektu DIY i uzyskać profesjonalną pomoc – ponieważ istnieje niezliczona ilość sposobów, aby się nie udać.

 • WordPress jest gorącym wyznawcą pierwszej reguły. Dlatego wdraża różne środki bezpieczeństwa i od czasu do czasu wydaje ważne i krytyczne aktualizacje zabezpieczeń. I dlatego Zasada nr 1 jest do zawsze aktualizuj do najnowszej wersji WordPress.
 • Większość witryn WordPress (w tym zarządzanych) jest automatycznie aktualizowana do najnowszej wersji dzięki funkcji „automatycznej aktualizacji”. Reszta powinna zostać ręcznie zaktualizowana przez administratora.
 • W środowisku hostingu współdzielonego otaczają Cię różne nieznane luki w zabezpieczeniach. Jako środek zaradczy powinieneś zainstalować wtyczkę bezpieczeństwa, taką jak iThemes Security lub Sucuri.
 • Wreszcie, jeśli chcesz być wolny od bólu głowy związanego z hostingiem i bezpieczeństwem, powinieneś rozważyć hosting zarządzanego WordPressa jak WPEngine.

9. Zaawansowany marketing e-mailowy

rozwijaj listę e-mail

E-mail marketing, jaki znamy, jest jednym z wiecznie zielonych sposobów generowania ruchu. To jak źródło ruchu na żądanie, które specjalnie dostroiło się do Twojej witryny – chętnie się odezwie. Jednak aby marketing e-mail działał, musisz najpierw zebrać e-maile. Tutaj przydaje się WordPress.

Dzięki wtyczkom takim jak OptinMonster i Bloom możesz szybko podbić bazę abonentów. OptinMonster wyświetla wyskakujące okienko subskrypcji biuletynu na ekranie użytkownika, tak jak:

 • Wejdź na swoją stronę
 • Opuść swoją witrynę – nazywa się to technologią „exit-intent”

Możesz również umieszczać skrzynki subskrypcji e-mail w różnych miejscach witryny – w tym na pasku bocznym, po każdym poście lub zwykłym wyskakującym okienku. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o OptinMonster i jego ewolucji na przestrzeni lat, zapoznaj się z naszą recenzją OptinMonster. WordPress.com umożliwia także zbieranie adresów e-mail od użytkowników. Po opublikowaniu nowego posta wiadomość e-mail zostanie wysłana do wszystkich subskrybentów.

10. Elastyczność projektowania stron internetowych

cały motyw wordpress wpexplorer

Zdecydowanie ta właściwość WordPress jest moją ulubioną. Naprawdę możesz stworzyć wszystko za pomocą WordPress. Bez względu na to, czego potrzebujesz, istnieje wtyczka lub motyw, które pomogą Ci zacząć. Chcesz stworzyć wyczerpującą listę katalogów dla swojego miasta? Zapoznaj się z trafnie nazwaną kompozycją Directory. Chcesz dodać przepisy do swojego bloga? Prosty – Kreator receptur gotowanych jest właśnie wtyczką dla Ciebie.

A jeśli nie wiesz, czego chcesz, są na to również motywy! Po prostu skorzystaj z tego, co uważamy za najlepszy motyw WordPress – Total, lub dowolny z innych popularnych uniwersalnych motywów, które są wyposażone w potężny program do tworzenia stron. Za ich pomocą możesz tworzyć niepowtarzalnie zaprojektowane strony internetowe – wszystko z jednego motywu.

Wniosek

Mam nadzieję, że spodobała Ci się lista 10 (niesamowitych) rzeczy, które możesz zrobić za pomocą WordPress. Do czego używałeś WordPress? Jeśli masz coś, co Twoim zdaniem powinno znaleźć się na tej liście – daj nam znać!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me