10 najważniejszych powodów, dla których powinieneś założyć blog z WordPress

Leżałbym w zębach, gdybym powiedział, że blogowanie nie jest jedną z najlepszych rzeczy, jakie kiedykolwiek zrobiłem w życiu. Mam na myśli, że mogę pracować ze wspaniałymi ludźmi z całego świata w zaciszu własnego domu, który to rodzaj skał, ale ten post nie dotyczy mnie.


Dziś mówimy o tym, dlaczego założenie bloga jest jedną z najlepszych decyzji, jakie kiedykolwiek podejmiesz. W rzeczywistości wyślemy ci 10 najważniejszych powodów, dla których musisz zanurzyć się w blogowaniu w tej chwili, a jeśli zrobiłeś przerwę, wróć z powrotem w.

Nawiasem mówiąc, nie martw się, jeśli nie jesteś pisarzem, blogowanie jest łatwe. Po prostu poczekaj i zobacz! Przygotuj komputer do pracy z tym kubkiem kawy. Jesteś gotowy? Świetny.

1. Blogowanie jest łatwe

Powinieneś założyć blog po prostu dlatego, że jest to niezwykle łatwe. Uznaj to za prezent noworoczny dla siebie. Czy istnieje jakaś lepsza decyzja niż niezwykle łatwa do wdrożenia?

Uwaga: nie mówię, że blogowanie jest łatwą pracą, ale raczej, że istnieje bardzo niewiele barier wejścia. Dosłownie potrzebujesz komputera z dostępem do Internetu i pomysłu na start.

Sama praca może być bardzo wymagająca, podobnie jak każda samodzielna działalność gospodarcza, ale nagrody (i nie tylko pieniężne) są tego warte. Najlepsze jest to, że do prowadzenia bloga nie potrzebujesz dyplomu, projektanta stron internetowych ani żadnego wymyślnego szkolenia. Możesz żyć w ciągu minuty, dzieląc się z całym światem. Wszystko, czego potrzebujesz, aby odnieść sukces w blogowaniu, to jedno kliknięcie.

2. Ponieważ jest to przystępne cenowo

Możesz rozpocząć blogowanie za darmo za pomocą WordPress.com blog. To zapewnia całkowicie bezpłatne miejsce do dzielenia się przemyśleniami, przesyłania zdjęć lub filmów lub pisania przewodników. Wiele osób zaczyna w ten sposób każdego dnia.

Ale tutaj, na WPExplorer, naprawdę wolimy własny hosting WordPress.org, który oferuje przeciętną blogerkę więcej niż WordPress.com (więcej informacji znajdziesz w przewodniku na WordPress.org i WordPress.com). I bardzo łatwo możesz przenieść swojego bloga z WordPress.com na WordPress.org, jeśli już go utworzyłeś.

Aby założyć własny blog, naprawdę potrzebujesz hostingu, ponieważ możesz znaleźć całkiem niesamowite bezpłatne motywy i wtyczki WordPress do użycia w swojej witrynie do stylizacji i dodanych funkcji. Możesz uzyskać dobry, dzielony hosting za 2,95 USD miesięcznie (przez pierwszy rok) od Bluehost, który obejmuje bezpłatną domenę (przez pierwszy rok) i więcej niż wystarczającą ilość zasobów na nowy blog. A więc około 35 USD w tym roku możesz założyć własnego bloga WordPress! To absurdalnie niska cena posiadania własnego miejsca w sieci – więc dlaczego nie założyć bloga??

3. Popraw swoje umiejętności pisania

Każdy i wszyscy czerpią korzyści z pisania. To sztuka i umiejętność warte posiadania. A ponieważ potrzebujesz 10 000 godzin ćwiczeń, aby stać się ekspertem we wszystkim, co powiesz na blogowanie, aby poprawić swoje umiejętności pisania? Podobnie jak mięsień wzmacnia się podczas ćwiczeń, blogowanie regularnie poprawia twoje umiejętności pisania. Nauczysz się, jak szybciej i we własnym stylu zamieniać swoje myśli w słowa.

Podczas gdy uwielbiam redagować moje posty na papierze jako uczucie faktycznie pisze na papierze, nie oszczędza dużo czasu i oczywiście WordPress jest najlepszym narzędziem do pisania.

WordPress Distraction Free Writing

Prawie każdy motyw WordPress będzie zawierał blog, więc po prostu kliknij Posty> Dodaj nowy, aby rozpocząć pisanie. Nie zapomnij włączyć pisanie bez rozpraszania uwagi – kliknij zakładkę „Opcje ekranu” w prawym górnym rogu ekranu i zaznacz pole. Teraz powinieneś zobaczyć ikonę rozwijania u góry edytora tekstu. Kliknij, aby ukryć panel ustawień WordPress i pola ustawień postów (tagi, kategorie, polecany obraz itp.), Aby widoczny był tylko edytor tekstu.

Podpowiedzi pisania w WordPress

Nie wiesz, co napisać? The Daily Post publikuje pytania dotyczące pisania, które pomogą Ci zacząć. Na przykład dzisiejszy monit to „rozmowa” i zaczynamy rozmowę o tobie Wreszcie założenie własnego bloga. Jeśli nadal nie wiesz, jak i od czego zacząć, zapoznaj się z naszym przewodnikiem, jak pokonać kunktatorstwo i zabrać się do pracy!

4. Naucz się nowych informacji i umiejętności każdego dnia

Aby pisać treści warte swojej soli, musisz zainwestować czas i zasoby w badania. Nawet jeśli nie planujesz pisać jednego posta, będziesz potrzebować nie tylko czegoś, co Cię pasjonuje, ale także wielu Badania.

Poza tym praca polega na pisaniu o wszelkiego rodzaju rzeczach wewnątrz / na zewnątrz twojej niszy (odradzałbym wtrącanie się w wiele nisz / tematów, ale kto cię powstrzyma?). Pisząc o różnych rzeczach każdego dnia, jesteś mądrzejszy i możesz zabrać to do banku. Kiedy po raz pierwszy uruchomisz nasz, otrzymujesz oferty pracy na tematy, których jeszcze nie znasz – ale nie pozwól, aby Cię to powstrzymało.

Kursy online Treehouse

Poświęć czas na naukę języków programowania, miejsc podróży, egzotycznej kuchni, super samochodów, wydarzeń historycznych i kultur z całego świata. Ucz się, a następnie ucz się dalej. Gorąco polecamy strony takie jak Treehouse, Lynda i Udemy aby rozpocząć nowe tematy (lub WP101, jeśli interesuje Cię WordPress), ale jest też mnóstwo niesamowitych bezpłatnych kursów na YouTube (choć znalezienie ich zajmuje trochę więcej czasu).

5. Zostań organem

Nie wyjaśniam, jak to się dzieje, ale kiedy blogujesz na jakiś temat przez pewien okres, czytelnicy zaczynają kontaktować się z Tobą jako ekspert w tym temacie. Kto wie, jakich wspaniałych ludzi i rzeczy przynosi ten status władzy?

Jest wielu samouków ekspertów na każdy temat, oferujących różne produkty i usługi, a wszystko to dzięki ugruntowaniu pozycji autorytetów w swoich dziedzinach. Bloger creme de la creme w każdej niszy to dobrze płatna i szanowana pozycja. Autorytet w dowolnej dziedzinie tematycznej otwiera drzwi do całego świata możliwości. Blog jest najłatwiejszym sposobem na ustanowienie siebie jako wiarygodnego autorytetu w dowolnej dziedzinie.

Jak więc ustanowić się autorytetem? Najpierw znajdź niszę do blogowania, a potem zacznij pisać. Pisz na własnym blogu, przesyłaj posty gości i angażuj się w mediach społecznościowych z innymi ekspertami w dziedzinie, na którą kierujesz reklamy. Bonus – cała ta aktywność online z pewnością pomoże Ci zdobyć odbiorców, a obserwowanie jest zawsze dobre dla biz.

6. Poznaj nowych niesamowitych ludzi

Wydarzenia WordCamp

Jesteśmy zwierzętami społecznymi. Zawsze chcemy tworzyć plemiona i dołączać do tych, którzy podzielają nasze ambicje i aspiracje. Blogowanie połączy Cię z niesamowitymi ludźmi, którzy tak samo pasjonują się tematem jak Ty.

Spotkasz wpływowych, którzy otwierają oczy, motywujących, którzy cię utrzymują, pracodawców, którzy cię zatrudniają, a nawet inwestorów, którzy chcieliby z tobą współpracować. Poznasz tyle osób, których nie spotkałbyś bez bloga.

Ludzie, którzy mogą zostać prawdziwymi przyjaciółmi. Ludzie ze wszystkich środowisk. Będą cię inspirować, krytykować i dzielić w sposób niewyobrażalny. Staną się częścią twojego życia, a ty ich. Pokochasz blogosferę, a dzięki WordPress możesz przenieść te przyjaźnie do prawdziwego świata.

Co roku odbywają się ważne wydarzenia WordPress, a często w pobliżu znajduje się co najmniej jedno lub dwa. Oto kilka naszych ulubionych:

7. Bądź swoim własnym szefem

Jeśli masz 9 do 5 i kochasz to świetnie – trzymaj się tego! Jeśli jednak chcesz uciec od codziennego zgiełku i zadzwonić, blogowanie jest zdecydowanie dla Ciebie. Pożegnaj się z siedzeniem w korku, czerstwą kawą i patrzeniem na te same ściany!

Jeśli chcesz być swoim własnym szefem, prowadzić owocną działalność i robić to głównie na własnych warunkach, blogowanie to idealna praca. Możesz nawet założyć blog jako zgiełk i utrzymać swoją obecną pracę.

Teraz bycie własnym szefem ma swoje zalety i wady. Jest to jednak coś, co powinieneś spróbować przynajmniej raz w życiu. Dreszcz emocji to prowadzenie własnej firmy z dowolnego miejsca na świecie. Zwłaszcza jeśli wykorzystujesz swoje naturalne talenty. Zdobyta wiedza też działa, więc nie wahaj się.

8. Elastyczny harmonogram i ukierunkowanie

Blogowanie jest kameleonem z powodu braku lepszego słowa. Może przekształcić się w wszystko, co chcesz, i możesz zabrać go ze sobą w dowolnym miejscu i czasie. Ten rodzaj elastyczności jest czymś, czego nie można znaleźć w żadnej innej pracy ani nawet w przypadku większości hobby.

Możesz także łatwo zmieniać biegi i całkiem łatwo zamienić swojego bloga w firmę. Na przykład możesz używać bloga do oferowania usług, wysyłania większego ruchu do swojej głównej witryny, promowania sklepu offline, dzielenia się przemyśleniami i robienia praktycznie wszystkiego, co tylko możesz wymyślić. Blog jest cennym narzędziem do prowadzenia online, ponieważ jest tak wszechstronny.

Co więcej, nie musisz pisać ani przez cały czas. Możesz wybrać inne medium, takie jak wideo, obraz, audio, gry lub zatrudnić innych ludzi, aby napisać, aby zwiększyć swoją witrynę i odbiorców. Twoje opcje są naprawdę nieograniczone, jeśli chodzi o budowanie swojego bloga.

9. Zarabiaj pieniądze (tyle ile chcesz)

Zarabiaj pieniądze dzięki WordPress

Jestem blogerem do wynajęcia i nie jestem jedynym. Oznacza to, że zarabiam na życie, tak jak milion i jeden inny bloger. Korzyścią (podobnie jak bycie własnym szefem) jest kontrolowanie własnych dochodów. Kontrolujesz swoje stawki i harmonogram, więc twoje dochody są w 100% pod twoją kontrolą.

Niektórzy udoskonalili formułę blogowania i zarabiają miliony. Do niektórych znanych blogerów należą między innymi Scott DeLong (który przyniósł nam ViralNova), Pat Flynn (Smart Passive Income).

Po założeniu bloga, tworzeniu dobrych treści i generowaniu ruchu możesz zarabiać na swojej witrynie i marce. Istnieje mnóstwo sposobów zarabiania pieniędzy za pomocą WordPressa poprzez linki partnerskie, artykuły sponsorowane, reklamy, Adsense i inne. Bądź kreatywny, przeprowadź badania i nie zapomnij o przestrzeganiu zasad (FTC, podatki itp.).

Prawidłowo wykonane blogowanie jest jedną z najbardziej lukratywnych prac na świecie. Dodatkowo zarabiasz pieniądze robiąc to, co już kochasz.

10. Oddać

Nie musisz być Nelsonem Mandelą lub Wangari Mathaai, aby stać się mistrzem sprawy, na której Ci zależy. Bardzo łatwo jest wprowadzić zmiany za pośrednictwem swojego bloga. Rozwiązanie problemu, a blog umożliwia interakcję z osobami o podobnych poglądach.

Czy musisz być Bill Gates lub Big Sean, aby założyć lub wesprzeć organizację charytatywną? Odpowiedź brzmi nie. Twój blog jest potężnym narzędziem którego możesz użyć do wsparcia dowolnej przyczyny. Napisz szczery artykuł o czymś, na czym ci naprawdę zależy, uruchom stronę crowdfundingową, aby w krótkim czasie zbierać darowizny, a nawet poświęć swój czas i wykorzystaj zdobytą wiedzę na temat blogowania, aby stworzyć witrynę z przyczyn, na których Ci zależy..

Możesz także oddać społeczności swój blog. Daj nowym blogerom platformę do rozpowszechniania swojej nazwy poprzez posty gości, promuj nadchodzące wydarzenia WordPress, dziel się własnymi poradami blogowymi i nie tylko. Istnieje mnóstwo sposobów na zwiększenie wartości społeczności WordPress w niefinansowy sposób.

Teraz ty…

Na co do diabła czekasz? Dlaczego nie blogujesz? Co cię powstrzymuje? I pomyśleć, że nasza lista tutaj nie jest wyczerpująca; istnieje wiele innych rzeczy, które możesz zrobić z blogowaniem.

Jeśli masz pytania lub sugestie dotyczące tego postu lub ogólnie blogów, nie wahaj się komentować poniżej. Twoje zdrowie!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me