Darmowe usługi CDN w celu przyspieszenia WordPress

W dzisiejszym świecie, w którym średnia prędkość Internetu w zaawansowanych technologicznie regionach przekracza 10 Mb / s, nic dziwnego, że usługi CDN kwitną. Aby jeszcze bardziej przyspieszyć, niektórzy szczęśliwi czytelnicy mogą korzystać z prędkości do 1 Gb / s – tak, jeden gigabit na sekundę, dzięki takim usługom, jak Google Fiber, Cox Gigablast lub Centurylink Gigabit. Wadą tego wyścigu dla szybszych bitów jest to, że nasza uwaga skupia się na żniwie i cierpliwości, staje się niestabilna.


Zawsze dobrze jest, aby Twoja witryna była zasilana przez sieć dostarczania treści. CDN nie tylko oszczędza na przepustowości twojego dostawcy usług hostingowych, ale twoja strona staje się niesamowicie szybka i zwykle zajmuje wyższą pozycję w wyszukiwarkach. Być może słyszałeś to powiedzenie:

Niektórzy mówią, że nic na tym świecie nie jest darmowe,
Mówię, że musisz tylko wiedzieć, gdzie szukać!

Co to jest CDN – Content Delivery Network?

Zanim zagłębimy się w bezpłatne CDN dla Twojej witryny WordPress, omówmy podstawy. Mówiąc prościej, Content Delivery Network lub CDN to kilka serwerów zlokalizowanych na całym świecie, zaprojektowanych w celu dostarczania plików z Twojej witryny odwiedzającym witrynę w najszybszym czasie. Trzy punkty:

 • Kilka serwerów.
 • Znajduje się na całym świecie.
 • Dostarcza statyczne pliki witryny (obrazy, pliki PDF, biblioteki statyczne, takie jak pliki JavaScript i CSS) w najszybszym czasie

Dlaczego CDN?

Nowa strona internetowa zazwyczaj ma jedno źródło pochodzenia. I to jest w porządku, kiedy zaczynasz i nie masz wielu odwiedzających. Wraz ze wzrostem witryny (wzrostem ruchu) zwiększy się również czas potrzebny do załadowania witryny.

Ludzie na ogół nie lubią Czekanie na stronie internetowej. Efekt ten jest najsilniejszy w witrynach internetowych, gdzie sekunda skraca czas ładowania dodając do 6 000 000 USD (czyli 6 milionów) przychodów. Wybrałem to z genialnego artykułu CachePoint – Bardzo realny wpływ na dochody.

Właśnie dlatego mamy CDN. Przyspiesza dostarczanie treści, udostępniając zawartość z serwera najbliższego odwiedzającemu. Twój czas ładowania zmniejsza się i kończy się wygrywanie. Jeśli chcesz lepiej zrozumieć CDN, Przewodnik CDN Incapsuli to świetne miejsce na rozpoczęcie.

Rozpoczęcie pracy z listą CDN

Podzielimy ten artykuł na cztery grupy:

 • Grupa jeden są absolutnie darmowe usługi CDN, które będą miały plan bezterminowy.
 • CDN w ramach grupy dwa są ich oferta hojne okresy próbne (pomyśl dwanaście miesięcy) – to wystarczy, aby powiększyć swój blog.
 • Grupa trzy zawiera CDN, które znów są absolutnie bezpłatny do hostowania popularnych skryptów takich jak jQuery, Bootstrap itp.
 • Grupa cztery zawiera wyróżnienia które nie są już aktywne, ale były żywe w momencie opublikowania tego artykułu (czyli w 2016 r.).

Darmowe CDN dla WordPress, które mają plan bezterminowy

Biorąc pod uwagę, że trafiłeś na tę stronę w celu uzyskania „bezpłatnego CDN dla WordPress”, przejdźmy do artykułu.

1. CloudFlare

Usługa Cloudflare-cdn

CloudFlare jest powszechnie znany jako najlepszy darmowy CDN dla użytkowników WordPress. Jest to jeden z niewielu wiodących graczy w branży, który faktycznie oferuje bezpłatny plan. Obsługiwane przez 115 centrów danych, CloudFlare zapewnia szybkość, niezawodność i ochronę przed podstawowymi atakami DDoS. I jej Wtyczka WordPress jest używany w ponad 100 000 aktywnych witryn.

2. Incapsula

Usługa Incapsula-cdn

Incapsula zapewnia dostarczanie aplikacji z chmury: Global CDN, bezpieczeństwo witryny, ochrona przed DDoS, równoważenie obciążenia i przełączanie awaryjne. Aktywacja usługi zajmuje 5 minut i mają się świetnie bezpłatny plan i a Wtyczka WordPress aby uzyskać poprawne informacje o adresie IP dla komentarzy zamieszczonych w Twojej witrynie.

Funkcje oferowane zarówno przez CloudFlare, jak i Incapsula:

Krótko mówiąc, to właśnie robią Incapsula i CloudFlare:

 • Kieruje ruchem całej witryny przez globalnie rozproszoną sieć serwerów wysokiej klasy (osiąga się to przez niewielką zmianę DNS)
 • Analiza zagrożenia ruchu przychodzącego w czasie rzeczywistym i blokowanie najnowszych zagrożeń internetowych, w tym ataki DDoS na wiele gigabitów
 • Ruch wychodzący jest przyspieszany przez ich globalnie zasilaną sieć dostarczania treści

3. Photon przez Jetpack

Photon autorstwa Jetpack

Do wszystkich użytkowników WordPress – Jetpack nie wymaga wprowadzenia. W swojej niedawnej poprawie niesamowitości objęli bezpłatną usługę CDN (tzw Foton), który obsługuje obrazy Twojej witryny za pośrednictwem globalnie obsługiwanej sieci WordPress.com. Aby aktywować tę usługę, wystarczy pobrać i zainstalować Jetpack i aktywuj moduł Photon.

Użytkownicy WordPress nie potrzebują wprowadzenia do Jetpack. Jedną z najfajniejszych funkcji oferowanych przez Jetpack jest bezpłatna usługa CDN o nazwie Foton. Najlepsza część? Nie musisz niczego konfigurować! Wystarczy zainstalować wtyczkę, zalogować się na swoje konto WordPress.com i aktywować moduł fotonu. Otóż ​​to. Wszystkie obrazy zostaną przeniesione do sieci WordPress, która obsługuje ponad setki tysięcy witryn na całym świecie.

4. Swarmify

Swarmify (wcześniej znany jako SwarmCDN) to sieć dostarczania treści w sieci peer-to-peer (P2P), która oferuje przepustowość 10 GB (tylko w przypadku obrazów) w ramach bezpłatnego abonamentu. Aby wypróbować, pobierz Wtyczka WordPress i spróbuj. Warto zauważyć, że Swarmify działa w nieco inny sposób:

Załóżmy, że grupa osób przegląda Twoją witrynę. Pomyśl o nich jako o pierwszym „peer” w P2P. Kiedy pojawia się nowy gość (peer), obrazy są dostarczane z już istniejącej grupy użytkowników (poprzedni peer). Oszczędza to przepustowość serwera i skraca czas ładowania, ponieważ elementy równorzędne są zwykle bliżej siebie. Swarmify oferuje także wideo CDN, które jest tylko częścią ich płatnego planu.

Próbne usługi CDN, które są tak dobre, jak bezpłatne:

W tej sekcji zajmiemy się niektórymi dostawcami CDN w chmurze premium, którzy oferują hojny okres próbny. Myślę, że czas trwania okresu próbnego byłby wystarczający do przetestowania usługi i ewentualnie przejścia na płatny plan

Aby dać Ci pewien kontekst, przyszłość sieci jest w chmurze. Niezależnie od tego, czy chodzi o dostarczanie treści do witryny WordPress, czy o wysokiej wydajności obliczeniowej dla NASA – chmura jest wszędzie. Omówiliśmy kilka artykułów na temat instalacji WordPress w chmurze. Dzisiaj przyjrzymy się tym samym usługom, które oferują CDN. Przyjrzymy się usługom internetowym Amazon i Google Cloud.

5. AWS Cloudfront

Amazon Web Services (AWS) jest pionierem w dostarczaniu wysokiej wydajności przetwarzania w chmurze do mas w przystępnej cenie. Jedną z ich usług jest Amazon CloudFront wiodąca w branży sieć dostarczania treści używana przez Slack i Spotify!

Na dodatek, mają poziom bezpłatnego użytkowania jednego pełnego roku. A limit? 50 GB transferu wychodzącego w okresie próbnym. Jest to zdecydowanie pozycja obowiązkowa dla wszystkich entuzjastów WordPress.

Jak zacząć??

Na początek możesz skorzystać z WP Odciążenie S3 Wtyczka Lite, która umożliwia integrację usług Amazon S3 (pamięć masowa) i Amazon CloudFront (CDN) z witryną WordPress. Możesz również sprawdzić nasz artykuł na temat instalacji WordPress w AWS.

6. Google Cloud CDN

Podobnie jak AWS, Google Cloud oferuje kredyty o wartości 300 USD na cały rok, z dostępem do nich Platforma Cloud CDN. W przeszłości omawialiśmy, jak zainstalować WordPress w Google Cloud. Dzisiaj są rozwiązania jednym kliknięciem wdrożyć WordPress (i inne wiodące CMS) u wielu dostawców usług w chmurze.

7. Microsoft Azure CDN

Microsoft Azure obecnie (tj. lipiec 2017 r.) oferuje 30-dniowa wersja próbna swoich usług z kredytami o wartości 200 USD. The Azure CDN jest dostępny w wielu centrach danych na całym świecie.

8. Cloudinary

Jeśli prowadzisz witrynę silnie uzależnioną od zdjęć (pomyśl portfolio usług fotograficznych / projektowych), dobrym pomysłem byłoby przeniesienie zdjęć na inny serwer. W efekcie zaoszczędzisz dużo cennego pasma. Cloudinary to solidne rozwiązanie do zarządzania obrazami, które może przechowywać twoje obrazy, zmieniać ich rozmiar w locie oraz mnóstwo innych ciekawych funkcji. W swoim wiecznym planie oferują 2 GB przestrzeni dyskowej i 5 GB przepustowości.

9. Imgur

Bardzo popularna witryna do hostingu obrazów, imgur jest szybki, niezawodny i idealny dla początkujących. Jeśli dopiero zaczynasz i szukasz łatwego sposobu na zaoszczędzenie przepustowości serwera, zrób zdjęcie wraz z innymi popularnymi witrynami do hostingu obrazów, takimi jak PhotoBucket i Flickr powinny w pełni służyć twoim celom.

10. Darmowe firmy do przechowywania danych w chmurze

usługi free-cloud-storage-cdn-

Innym doskonałym sposobem na zaoszczędzenie przepustowości serwera jest skorzystanie z bezpłatnych usług przechowywania w chmurze. Załóżmy, że masz kilka plików PDF lub wideo dostępnych do bezpośredniego pobrania. Hostowanie ich na serwerze zużywałoby przepustowość jak szalone. Sprytnym rozwiązaniem byłoby korzystanie z różnych bezpłatnych usług przechowywania w chmurze. Aby udostępnić plik publicznie, możesz po prostu wygenerować publiczny adres URL pliku i wkleić go na swojej stronie. Oto kilka bezpłatnych rozwiązań do przechowywania w chmurze:

 • Dropbox – 2 GB za darmo, może wygenerować do 18 GB za pośrednictwem poleceń
 • dysk Google – 15 GB za darmo
 • SkyDrive – 7 GB za darmo
 • Kopiuj – 15 GB za darmo, 5 GB na polecenie
 • Pudełko – 5 GB za darmo

Bezpłatne CDN typu open source dla bibliotek hostowanych

Przyjrzymy się teraz niektórym bibliotekom typu open source, które są hostowane przez sieci dostarczania treści premium.

11. Google Hostowane biblioteki

Google zapewnia bezpłatny hosting niektórych najpopularniejsze biblioteki w ich superszybkiej infrastrukturze. Jest to niezwykle przydatne dla programistów WordPress do wykorzystania w swoich motywach i wtyczkach.

12. Cdnjs

Cdnjs to CDN zasilany przez społeczność, z którego korzysta ponad 320 000 stron internetowych. Sponsorowane przez CloudFlare, UserApp i Algolię, gospodarze cdnjs 1000 biblioteki.

13. jsDeliver

jsdeliver-cdn-service

jsDelivr to publicznie dostępny CDN gdzie każdy programista może przesyłać i hostować własne pliki. Najlepiej nadaje się do przechowywania bibliotek, które nie są hostowany przez Google. Możesz użyć ich Wtyczka WordPress (choć nie aktualizowany przez kilka lat) w celu zintegrowania ich usług z witryną.

14. Bootstrap CDN

Bootstrap to jedna z najpopularniejszych platform zasilających miliony stron internetowych na całym świecie. StackPath dumni gospodarze biblioteki CDN Bootstrap.

Wyróżnienia (krótkoterminowe bezpłatne wersje próbne CDN)

Następujące usługi CDN oferują okres próbny, ale ze względów bezpieczeństwa musisz skorzystać z formularza kontaktowego, aby się z nimi skontaktować. Po uzyskaniu bezpłatnej wersji próbnej dostrajanie jej wymaga solidnej wiedzy fachowej, którą można zdobyć ten niesamowity artykuł.

 1. MetaCDN – Oferując 7-dniowy okres próbny z nieograniczonym dostępem do wszystkich usług i bez konieczności rejestracji karty kredytowej – MetaCDN jest dobrym wyborem dla próbnej sieci CDN.
 2. CDN77 – Oferują 14-dniowy okres próbny z dostępem do wszystkich funkcji dostępnych w planie premium i bez konieczności podawania karty kredytowej. Jeśli zdecydujesz się nadal korzystać z ich usług, zostanie naliczona opłata tylko za to, czego używasz za bajt (proporcjonalnie).
 3. KeyCDN – Oferują bezpłatny okres próbny bez konieczności podawania karty kredytowej podczas rejestracji. Wygląda na to, że zapewniają 250 GB bezpłatnego transferu w okresie próbnym.

Wniosek

Krótko mówiąc, chciałbym przypomnieć, że wszystkie dobre rzeczy muszą się skończyć. Zdarzały się przypadki bezpłatnych firm CDN, które przestały oferować swoje usługi za darmo (Exabytes) lub całkowicie się zamknęły (SpeedyMirror, CoBlitz) – co prowadzi nas do ważnego wniosku:

Kiedy powinienem przejść do właściwego CDN?

Bezpłatna usługa CDN będzie działać tylko tak długo. Gdy ruch zacznie się zwiększać – w końcu skończy Ci się przepustowość próbna i / lub użytkownicy mogą zacząć narzekać na powolną stronę internetową. To jest przejście do zielonego światła na odpowiednią usługę CDN, taką jak CDN77 lub Amazon CloudFront. Szczęśliwe szlaki, Roadrunner!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me