Zestaw narzędzi WordPress w Plesku - szybki i kompleksowy przewodnik

WordPress jest niesamowicie niesamowity i zapewnia szereg korzyści, których nie można oczekiwać od systemu zarządzania treścią (CMS). Bardzo łatwo zarządzać wszystkim w WordPress, od nowego bloga po publikowanie wiadomości. Właśnie dlatego jest tak popularny na wielu różnych kanałach. Ponadto istnieją dodatkowe funkcje dla każdej niszy dzięki łatwym w użyciu wtyczkom i narzędziom.


Jeśli chodzi o uruchamianie WordPress na swojej stronie, masz kilka opcji. Zarządzane firmy hostingowe, takie jak WP Engine, ułatwiają i instalują WordPress dla Ciebie. Ale dla osób korzystających z hostingu współdzielonego często masz do wyboru cPanel, Ubuntu lub Plesk.

Plesk to panel sterowania hostingu, który można zainstalować zarówno na serwerach z systemem Linux, jak i Windows. Jeśli używasz Media Temple VPS, być może widziałeś go wcześniej. Ale możesz także zainstalować go sam i używać go do łatwiejszego zarządzania instalacjami WordPress na własnym serwerze.

Plesk 17 WordPress Toolkit jest rozszerzeniem dla Plesk, aby dodać szereg funkcji WordPress. Jest to przydatna (i łatwa) opcja do zarządzania motywami, wtyczkami, zabezpieczeniami, aktualizacjami i innymi funkcjami WordPress w łatwy sposób.

WordPress Toolkit w Plesku

Plesk to kompletny, wszechstronny i bezpieczny zestaw narzędzi do WordPress, który zapewnia pojedynczy pulpit nawigacyjny do łatwego zarządzania wieloma instancjami WordPress. Dzięki Plesk testowanie nowych wtyczek, funkcji i pomysłów w piaskownicy jest niezwykle łatwe, zanim opublikujesz je na swojej stronie internetowej. Do tego nie potrzebujesz żadnych dodatkowych wtyczek ani oddzielnego serwera – zestaw narzędzi WordPress w Plesk zarządza wszystkim.

Możesz także użyć zestawu narzędzi WordPress, aby wyeliminować część złożoności zarządzania witrynami WordPress. Inscenizacja, klonowanie, synchronizacja, aktualizacja, migracja i inne złożone zadania – łatwo to zrobić jednym kliknięciem.

WordPress Toolkit w Plesku

Zestaw narzędzi WordPress zapewnia pojedynczy interfejs zarządzania do łatwej instalacji (instalator jednym kliknięciem), konfiguracji i zarządzania WordPress. Musisz zainstalować rozszerzenie WordPress Toolkit w Plesk i możesz zacząć z nim pracować.

WordPress Toolkit nie wymaga Plesk (oczywiście), a także serwera PHP w wersji 5.3 lub wyższej. Jeśli twój serwer nadal używa wersji PHP poniżej, musisz dodać niestandardowy moduł obsługi PHP. Aby to włączyć, musisz określić ścieżkę do pliku binarnego PHP i przełączyć subskrypcję za pomocą WordPress Toolkit na niestandardowy moduł obsługi PHP.

Ponadto WordPress Toolkit jest bezpłatny dla właścicieli wersji Plesk Web Host i Plesk Web Pro. Użytkownikom Plesk Web Admin oferujemy inną wersję SE z mniejszą liczbą funkcji.

Teraz przyjrzyjmy się, jak korzystać z zestawu narzędzi WordPress w Plesk.

Instalacja WordPress z Plesk

Najpierw musisz zalogować się do panelu Plesk. Odtąd powinieneś mieć dostępne następujące opcje instalacji:

  • Strony internetowe i domeny> WordPress> Zainstaluj
  • Aplikacje> WordPress> Zainstaluj
  • Subskrypcja> WordPress> Zainstaluj

Zainstaluj WordPress z Plesk

Kliknij na Strony internetowe i domeny i powinieneś zobaczyć ikonę WordPress w prawym górnym rogu pulpitu nawigacyjnego Plesk. Kliknij na Ikona WordPress i kliknij zainstalować przycisk, aby zainstalować WordPress w panelu Plesk.

Zarządzaj instalacjami WordPress

Po pomyślnym zainstalowaniu WordPressa z Plesk (lub zaimportowaniu strony przez Strony internetowe i domeny> WordPress> Importuj), następnym krokiem jest przejście do pulpitu nawigacyjnego WordPress Toolkit, aby zapoznać się z witrynami WordPress działającymi na Twoim serwerze. Na tej stronie głównej można szybko przeglądać wszystkie swoje instalacje.

Możesz łatwo przełączać się między kartami, listami lub kafelkami zgodnie z własnymi preferencjami wizualnymi.

Zarządzaj instalacjami WordPress w Plesk

Od Informacje i narzędzia na karcie będziesz mieć dostęp do elementów sterujących i narzędzi dla swojej witryny. Użyj przełączników, aby szybko wyłączyć indeksowanie wyszukiwarek, włączyć tryb konserwacji i debugowanie, włączyć buforowanie lub ograniczyć dostęp publiczny poprzez włączenie ochrony hasłem.

Znajdziesz także szybkie linki do synchronizacji, klonowania, zarządzania plikami oraz tworzenia kopii zapasowych / przywracania plików.

Wskazówka: skorzystaj z Klon przycisk, aby szybko uruchomić witrynę testową.

Zarządzaj wtyczkami WordPress

Dzięki WordPress Toolkit w Plesk zarządzanie wtyczkami jest również łatwiejsze. Możesz instalować, aktywować i usuwać wtyczki ze swojego pulpitu.

Zarządzaj wtyczkami WordPress w Plesk

Zainstaluj wtyczki

istnieją dwie opcje instalacji wtyczek. Dodaj wtyczkę do określonej witryny, przejdź do: WordPress> karta Wtyczki dla witryny> Zainstaluj

Lub jeśli chcesz zainstalować nową wtyczkę na wszystkich swoich stronach WordPress, przejdź do bardziej ogólnych: WordPress> Wtyczki> Zainstaluj

W obu przypadkach kliknij ikonę wyszukiwania i wyszukaj wtyczkę. Domyślnie wtyczka instalowana za pomocą zestawu narzędzi WordPress jest automatycznie aktywowana.

Możesz również przesłać wtyczkę innej firmy (taką jak zakupiona w CodeCanyon lub nowe rozszerzenie od WooCommerce). Po prostu przejdź do: WordPress> Wtyczki> Prześlij wtyczkę

Następnie wybierz plik zip wtyczki i kliknij przycisk Prześlij. Aby zainstalować i aktywować wtyczkę, przejdź do: WordPress> Wtyczki

Kliknij, aby zainstalować nową wtyczkę, a następnie wybierz witryny WordPress, do których chcesz ją dodać.

Usuń wtyczki

Możesz jednak wybrać dowolne wtyczki do usunięcia z WordPressa, wybierając i klikając ikonę usuwania, aby usunąć go z wybranej instalacji.

Teraz wybierz instalację WordPress, którą chcesz aktywować i dezaktywować dowolną zainstalowaną wtyczkę.

Idź do Zarządzanie serwerem> WordPress> Wtyczki i wybierz wtyczkę, którą chcesz aktywować lub dezaktywować.

Zarządzaj motywami WordPress

Korzystając z Plesk, bardzo łatwo jest dodawać, usuwać, aktywować lub dezaktywować dowolny motyw WordPress.

Zarządzaj motywami WordPress w Plesk

Zainstaluj motywy

Iść do WordPress> karta Motywy> Zainstaluj aby dodać nowy motyw. Użyj wyszukiwania, aby znaleźć motyw i zaznacz pole wyboru motywu, który chcesz dodać.

Podobnie jak w przypadku wtyczek, możesz dodać ten sam motyw dla wszystkich wystąpień WP lub dodać konkretny motyw tylko do jednego określonego wystąpienia (lub więcej). Aby to zrobić, kliknij menu rozwijane, a następnie wybierz instancje, które chcesz dodać lub usunąć motyw.

Dodaj motywy WordPress w Plesk

Ponadto możesz łatwo zaktualizować dowolny motyw z WordPress> Tematy patka. Po prostu wybierz motyw, który chcesz zaktualizować dla swoich instalacji (chociaż zawsze zalecamy aktualizację ze względów bezpieczeństwa – jeśli używasz motywu potomnego WordPress do dostosowań, nie powinieneś się martwić).

Zabezpieczenia WordPress

Możesz wykonać kontrolę bezpieczeństwa swojej witryny za pomocą Plesk WordPress Toolkit. Zobaczysz, czy wszystkie / readme.html / pliki są puste. Możesz także łatwo zmienić ustawienia zabezpieczeń i wyświetlić status bezpieczeństwa. W tym celu musisz przejść do kolumny S w sekcji Strony internetowe i domena> WordPress.

Plesk WordPress Security

Kliknij link „sprawdź bezpieczeństwo”, aby zobaczyć status wszystkich instalacji WordPress. Zaznacz pola wyboru z poprawą bezpieczeństwa, którą chcesz wykonać, a następnie kliknij bezpieczny przycisk.

Kontrola bezpieczeństwa Plesk WordPress

W ten sposób możesz drastycznie zmniejszyć szanse na włamanie się do Twojej witryny, zapewniając bezpieczeństwo witryny WordPress na najwyższym poziomie.

Przywracania kopii zapasowej

Oprócz ogólnego bezpieczeństwa witryny WordPress, WordPress Toolkit w Plesk może również służyć do tworzenia kopii zapasowych witryny.

Plesk Toolkit dla WordPress ułatwia tworzenie zaplanowanych kopii zapasowych dla Twojej witryny. Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby upewnić się, że masz aktualne dane do przywrócenia, z którego możesz w razie potrzeby wykonać kopię zapasową:

  • Najpierw zaloguj się do pulpitu nawigacyjnego Plesk
  • Kliknij Domeny
  • Następnie kliknij Zarządzaj domeną lub Zarządzaj hostingiem
  • Teraz kliknij Witryny i domeny
  • Kliknij Backup Manager
  • Kliknij Ustawienia zaplanowanej kopii zapasowej

Plesk Backup Manager

Tutaj możesz wybrać opcje w Ustawieniach kopii zapasowej, które obejmują dodanie prefiksu do nazwy kopii zapasowej, wybranie kopii zapasowej w wielu woluminach, lokalizacji przechowywania kopii zapasowych i ustawienie limitu kopii zapasowej (liczba kopii kopii zapasowej) na twoim serwerze. Możesz nawet ustawić powiadomienie.

Jeśli pójdziesz do Harmonogram W sekcji można także aktywować i zautomatyzować zadanie tworzenia kopii zapasowej. Wybierz częstotliwość tworzenia kopii zapasowych dla swojej witryny. Regularnie wykonuj kopie zapasowe witryny. Po prostu wybierz czas rozpoczęcia procesu tworzenia kopii zapasowej i oszczędzaj.

Edytuj ustawienia globalne

Wreszcie w Ustawienia globalne obszar, w którym można skonfigurować stronę konserwacji i domyślny prefiks subdomeny do klonowania, co pozwoli zmienić adres URL witryny pomostowej.

Ustawienia globalne Plesk

Wniosek

Ręczne zarządzanie witrynami WordPress może być dość złożone. Potężny panel sterowania, taki jak Plesk, ułatwia, a dzięki WordPress Toolkit w Plesk możesz zarządzać wszystkimi stronami z jednego pulpitu nawigacyjnego.

Jeśli jesteś agencją obsługującą wiele witryn klienckich lub zapalonym pisarzem z blogiem w każdej niszy, to WordPress Toolkit w Plesku to jedna z najlepszych opcji zarządzania wszystkimi Twoimi witrynami. Pracuj mądrzej, a nie ciężej i skutecznie zarządzaj witrynami WordPress bez żadnych problemów.

Co myślisz o WordPress Toolkit w Plesku? A może masz pytania dotyczące rozpoczęcia pracy? Zostaw nam komentarz poniżej!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me