Jako użytkownik WordPress bez wątpienia dobrze znasz pulpit administracyjny, w którym spędzasz dużo czasu na konfigurowaniu witryny i zarządzaniu nią. Po uruchomieniu witryny wybrałeś motyw i wtyczki, których nie zawsze musisz dodawać za pośrednictwem pulpitu nawigacyjnego.


Prawdopodobnie wiesz, że istnieje szereg aplikacji mobilnych, które pozwalają również dodawać treści do witryny WordPress i zarządzać nimi. Zastanawiam się jednak, ilu z was, takich jak ja, zignorowało te aplikacje?

Wypróbowałem aplikację iOS WordPress około 12 miesięcy temu i chociaż działała, nie wydawała się użytecznym narzędziem, z którego chciałbyś spędzić dużo czasu. Ostatnio chociaż pobrałem aktualizację, otworzyłem ją ponownie, skonfigurowałem w niej kilka innych stron, a teraz uważam, że jest to bardzo przydatne narzędzie – z pewnością dojrzało.

WordPress na iPhone’a i iPada

Konfiguracja WordPress-mobile

Jeśli jeszcze tego nie próbowałeś, zapoznaj się z krótkim opisem tego, co może zrobić. Nawet jeśli próbowałeś, ale przez jakiś czas mnie nie lubisz, sprawdź, co potrafi aktualna wersja.

Po pierwszym uruchomieniu aplikacji musisz skonfigurować witrynę WordPress do pracy z nią. To całkiem proste, podajesz adres URL swojej witryny oraz nazwę użytkownika / hasło – to robi resztę.

Warto zauważyć, że korzystałem z aplikacji mobilnych tylko na własnych hostowanych stronach WordPress, ale możesz też używać go do zarządzania witryną WordPress.com (nawet skonfigurować nowego bloga na WordPress.com)

Możesz wykonać ten sam proces, aby dodać dodatkowe witryny. Mam już 3 witryny i przełączanie się między nimi jest przyjemne.

Na tym głównym ekranie ustawień znajduje się także kilka innych opcji kontroli obrazów i filmów.

Co to może zrobić?

WordPress-post-screenChociaż istnieje link do otwierania pulpitu administracyjnego, aplikacja iOS naprawdę polega na dodawaniu (i zarządzaniu) treści.

Bardzo łatwo możesz utworzyć nowy post (lub stronę) i po prostu zacząć pisać.

Na zdjęciu obok jest edytor postów, znajomi użytkownicy WordPressa bardzo szybko uzyskają odcięty interfejs.

Na dole tego interfejsu znajdują się ustawienia posta. Stąd możesz sprawdzić datę opublikowania (jeśli jest to istniejący post), status (tj. Wersja robocza, oczekuje na sprawdzenie lub opublikowanie), a także ustawić wyróżniony obraz dla wpisu.

Zdjęcia można dodawać z rolki aparatu w telefonie, zrobione bezpośrednio aparatem, a także obsługę innych popularnych aplikacji fotograficznych na iOS. Korzystam z Camera +, a aplikacja rozpoznaje go i dodaje jako źródło zdjęć.

To samo dotyczy wideo, możesz przesłać film z rolki aparatu lub wziąć film od razu za pomocą telefonu i dodać go do posta.

Aplikacja wyświetla również wszystkie Twoje bieżące posty i strony, więc edycja istniejącej zawartości jest równie łatwa. Nie ma to jak naprawić tę literówkę, gdy tylko ktoś ci ją pokaże!

Zarządzanie komentarzami

WordPress-mobile-commentDodałem kilka postów do aplikacji, ale przyznam, że częściej używam jej do zarządzania komentarzami w moich witrynach.

Bardzo przydatne jest przeglądanie komentarzy i odpowiadanie na nie gdziekolwiek jesteś. Jeśli masz ruchliwą stronę, która przyciąga wielu komentujących, sama ta aplikacja jest warta zainstalowania aplikacji.

I tak, możesz usunąć komentarze lub oznaczyć motyw jako spam, jeśli jest to wymagane.

Statystyki strony

Teraz jest to coś, co wielu ludziom też się przyda. Wersja iOS obsługuje statystyki Jetpack WordPress.

Jeśli korzystasz z Jetpack na swojej stronie WordPress, aplikacja korzysta z tego i możesz wyświetlić statystyki bezpośrednio na telefonie.

Nie jesteś pewien, o co chodzi w Jetpack? Sprawdź ten ostatni post 10 powodów, dla których powinieneś zacząć korzystać z wtyczki JetPress WordPress już dziś.

Opublikuj dużo zdjęć?

Mam przyjaciół, którzy wyruszają w roczną podróż dookoła świata. Będą używać WordPressa jako bloga do dokumentowania swoich podróży, a podczas gdy będą pisać dłuższe posty na blogu, wiele z tego, co chcieliby robić, to publikować zdjęcia z ich codziennych czynności. Korzystanie z tych aplikacji mobilnych jest genialne w tego rodzaju aplikacjach, na pewno musisz rozwiązać problem z połączeniem się z Internetem za pomocą telefonu, ale jeśli Wi-Fi jest opcją, jest to o wiele łatwiejsze niż konieczność korzystania z pełnego komputera.

Związana z tym jest nowa aplikacja na iPhone’a, która nie jest jeszcze dostępna, ale będzie dostępna za kilka tygodni. Pressgram ma pomysł na Instagram, ale z pewną niespodzianką, zamiast publikować zdjęcia w sieci społecznościowej, pozwoli ci połączyć aplikację z witryną WordPress i opublikować bezpośrednio na własnej stronie.

Obejrzyj krótkie demo Pressgram

Przeczytaj więcej o Pressgram

Nie używaj iPhone’a?

W tym poście opisałem tylko historię według iOS, istnieją aplikacje mobilne WordPress na inne platformy, sprawdź te linki:

  • WordPress dla Andriod
  • WordPress dla Blackberry
  • WordPress na Windows Phone
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me