1. 1. Jak zainstalować WordPress na Microsoft Azure
 2. 2). Jak zainstalować WordPress w Google Cloud
 3. 3). Teraz czytam: Zainstaluj WordPress w AWS – Amazon Web Services
 4. 4. Wprowadzenie do przetwarzania w chmurze za pomocą WordPress
 5. 5. Jak zainstalować WordPress w DigitalOcean

Witamy w nowym przewodniku na stronie Instalowanie WordPress w chmurze seria. Dziś dowiemy się, jak zainstalować WordPress w Amazon Web Services (AWS). Podobnie jak nasze poprzednie przewodniki instalacji w chmurze na Microsoft Azure i Google Cloud, będziemy używać wstępnie zainstalowanego obrazu WordPress.


Zanim zaczniemy, jest kilka kluczowych terminów, które chciałbym omówić, aby uzyskać wstępne zrozumienie działania AWS.

Jak duży jest AWS?

AmazonWebservices_Logo

Na początek zdobądźmy to – AWS jest ogromny. Mam na myśli niesamowicie ogromne. To jeden z najstarszy dostawcy hostingu w chmurze w Internecie. Ma mnóstwo usług – od kodowania wideo na żywo po analizę szybko przesyłanych strumieniowo danych z satelitów i innych wysokowydajnych czujników rozsianych po całym świecie.

Oto coś, co da ci wyobrażenie o tym, jak potężny jest AWS – NASA – tak, NASA, używane AWS infrastruktura przetwarzania w chmurze do przetwarzania danych z misji Mars Rover. Ale będziemy instalować małą instancję WordPress, prawda? AWS ma nasze plecy! Zajrzyjmy do najważniejszych rzeczy.

amazon ec2 hero

Amazon EC2: Znany jako Elastic Cloud Compute, pomyśl o tym jak o komputerze w chmurze. Nie musisz wiedzieć, gdzie on istnieje, kto czyści i odkurza sprzęt lub co się stanie, gdy skończy się zasilanie. To dla Amazon.

To, co musisz wiedzieć – jedyne, co musisz wiedzieć – to specyfikacje techniczne serwera – to znaczy komputera. Otóż ​​to. To jest piękno chmury.

Obraz maszyny Amazon: AMI – jak lubią to nazywać programiści (nazwijmy to tak, ponieważ brzmi naprawdę fajnie), jest niczym innym jak instancją lub komputerem z systemem operacyjnym z fabrycznie zainstalowanym pakietem innego oprogramowania.

Wyobraź sobie, że instalujesz system Windows 10 na nowym komputerze, a następnie instalujesz niektóre aplikacje, takie jak MediaMonkey, Microsoft Word i Google Chrome. Jeśli wyeksportujesz obraz systemu operacyjnego w bieżącym stanie, będziesz miał obraz maszyny. Kiedy mówimy „eksport”, mamy na myśli plik, który po podłączeniu do innego podobnego urządzenia działałby bez instalacji. Ludzie pracujący z Linuksem cały czas to robią (tj. Tworzą obrazy maszyn lub migawki). Taki jest również niejasny pomysł Dockera.

Dlaczego mówimy o Amazon EC2 i AMI?

Dobre pytanie. Teraz, gdy ustaliliśmy, że potrzebujemy EC2 jest jak komputer / serwer w chmurze, będziemy używać pojedynczy egzemplarz Amazon EC2 (zwany także Instancja EC2), aby hostować naszą witrynę WordPress.

Ale poczekaj. Masz maszynę – tak! Ale co z instalacją systemu operacyjnego? Czy wybieramy system Linux czy Windows? Linux? W porządku. Ale poczekaj (jeszcze raz) – jaki smak Linux wybieramy? Ubuntu? Fedora? Debian? Powiedzmy, że wybrałem Ubuntu. W porządku. Którą wersję wybieram? Aarrghh! Zbyt duży wybór dla jednego małego celu!

Jeśli to nie przytłaczające, pomyśl o następnym procesie. Musimy zainstalować mnóstwo oprogramowania wymaganego do uruchomienia WordPressa – stosu LAMP. Po zainstalowaniu i skonfigurowaniu będziesz musiał zainstalować i skonfigurować WordPress. Brakuje uprawnień, dostępu do katalogu i całej partii.

Nie wiem o tobie, ale to DŁUGI proces. Długie we wszystkich czapkach i odważne. Prawdopodobnie zgadłeś, dokąd teraz zmierzam – i masz rację. To gdzie Obraz maszyny Amazon wchodzi w grę.

Wyobraź sobie, że ktoś wdrożył instancję EC2, zainstalował Ubuntu, zaktualizował go i zainstalował na nim WordPress – wraz z całym wymaganym oprogramowaniem (takim jak stos LAMP). Następnie osoba utworzyła obraz systemu operacyjnego w jego obecnym stanie – tj. – nietkniętą, zasadniczo „gotową do użycia” instalację WordPress. To byłby przykład doskonałego AMI z zainstalowanym WordPress. Teraz możesz przestać sobie wyobrażać, ponieważ istnieje taki AMI i został stworzony przez Bitnami. (Tak!)

„Co powiesz na rynek dla AMI?”

Rynek aws z oprogramowaniem do zarządzania treścią

Rynek AWS z AMI do zarządzania treścią

Zapytałeś. Amazon słuchał. Amazon ma rynek o nazwie Rynek AWS – miejsce, w którym możemy kupić (tak, kupić) wstępnie skonfigurowane obrazy maszyn dla różnych programów, które w innym przypadku byłyby trudne do zainstalowania. Chodzi o uproszczenie procesu hostingu, abyś mógł jak najszybciej wdrożyć aplikację w chmurze. To jest bardzo podobne do czego Google Cloud i Microsoft Azure oferuje jako obrazy aplikacji lub szablony.

Na szczęście najpopularniejsze oprogramowanie open source ma bezpłatne AMI – co jest niezwykle przydatne dla początkujących, takich jak my. Jednym z najpopularniejszych dostawców darmowych interfejsów AMI jest Bitnami – firma, która zapewnia aktualne interfejsy AMI dla najpopularniejszego oprogramowania typu open source – w tym WordPress!

Więc zaczynamy. EC2 za hosting naszej instalacji WordPress. WordPress AMI od Bitnami, aby zaoszczędzić nam procesu instalacji. Teraz wszystko, co musimy zrobić, to połączyć je ze sobą.

Wystąpienie EC2 + WordPress AMI = WP w chmurze AWS za 2 minuty!

Konfigurowanie darmowego konta Amazon

aws wolna warstwa

Ograniczenia poziomu bezpłatnego użytkowania AWS

Darmowe konto AWS obejmuje dużo korzyści i jest aktywny dla jeden pełny rok. To najwyższy czas, jaki otrzymaliśmy od dowolnego dostawcy chmury. Mamy jednak pewne ograniczenia.

Aby uzyskać pełną listę, możesz sprawdzić Wolny poziom AWS strona główna, ale do naszych celów musimy wiedzieć tylko:

 • Jedna instancja Amazon EC2 Micro jest dozwolona w warstwie bezpłatnej przez 750 godzin miesięcznie – co wystarcza, aby WordPress działał przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 godzin w tygodniu.
 • 5 GB przestrzeni dyskowej Amazon S3, którą możemy wykorzystać jako lokalizację kopii zapasowej dla naszych innych witryn.

Szczerze mówiąc, najdłuższą częścią tego samouczka jest konfiguracja bezpłatnego konta Amazon Web Services. To proste jak 1-2-3, ale mimo to jest długi proces. Musisz:

 1. Zarejestruj się przy użyciu nowego adresu e-mail
 2. Użyj ważnej karty kredytowej lub debetowej, aby zweryfikować swoje konto
 3. Użyj swojego numeru telefonu komórkowego, aby połączyć swoje konto (Amazon zadzwoni do Ciebie i będziesz musiał wprowadzić kod weryfikacyjny)

Należy pamiętać, że na koncie rozliczeniowym AWS nie należy używać przedpłaconej karty kredytowej ani usługi wirtualnej karty kredytowej (takiej jak Entropay). Chociaż tak jest technicznie okej, próbowałem tego, a Twoje konto zostanie zablokowane. Więc użyj ważnej karty. Jeśli wykonałeś wszystkie kroki poprawnie, Twoje konto zostanie aktywowane w ciągu kilku minut i możesz rozpocząć procedurę instalacji WordPress.

Krok pierwszy – instalacja obrazu WordPress z AWS Marketplace

wp powered by bitnami

Udaj się do Rynek AWS > Zarządzanie zawartością > WordPress obsługiwany przez Bitnami. To jest obraz, który chcemy zainstalować. Jeśli zastanawiasz się, dlaczego do tej pory nie stworzyliśmy instancji EC2 – po pierwsze, poklep się po plecach za zadanie tego genialnego pytania.

Ok, więc do tej pory tego nie zrobiliśmy, ponieważ AWS pozwala nam skonfigurować instancję EC2 bezpośrednio ze strony AMI. Dzięki temu wszystko jest proste, ponieważ nie ryzykujemy zastąpienia wcześniej skonfigurowanej instancji EC2 nowym interfejsem AMI.

01-aws marketplace wybierz obraz wordpress

Strona WordPress AMI by Bitnami – Kliknij Kontyntynuj rozpocząć!

1.1 – Utwórz WordPress AMI

02-aws-wordpress-ami-config

 • Wersja: Wybierz najnowszą wersję Ubuntu.
 • Region: Wybierz dowolny region USA.
 • Typ wystąpienia EC2: To musi być Instancja t1.micro. Coś większego, a zostaniesz obciążony opłatą.
 • Ustawienia VPC: Pozostaw to bez zmian, automatycznie skonfiguruje się w zależności od regionu.
 • Grupa bezpieczeństwa: Chociaż wyświetla ostrzeżenie, wybierz Wybierz nowy na podstawie ustawień użytkownika. Tutaj użytkownik jest twórcą AMI (tj. Bitnami).
 • Kluczowa para: Tworzenie pary kluczy jest procesem 3-etapowym. Chociaż opcjonalne, zalecamy utworzenie takiego, ponieważ umożliwia zalogowanie się do instancji EC2 za pośrednictwem SSH.

1.2 – Jak utworzyć parę kluczy w EC2

Upewnij się, że regiony wybrane dla instancji EC2 i regiony pokazane w konsoli AWS są takie same. W przeciwnym razie proces nie zadziała.

03-00-create-key-pair-instrukcje

1. Kliknij 1. hiperłącze na tym zrzucie ekranu.

03-create-key-pair

2. Nastąpi przekierowanie do konsoli EC2. Kliknij Utwórz parę kluczy.

04-para-kluczy-nazwa

3. Wpisz nazwę rozpoznawalnej pary kluczy i kliknij Stwórz.

05-klucz-para-generowany odcisk palca

4. Zostanie utworzona nowa para kluczy.

1.3 – Uruchomienie WordPress AMI

06-aws-wordpress-ami-config-complete

Wróć do poprzedniej karty i odśwież stronę. Powinieneś teraz zobaczyć opcję wyboru nowej pary kluczy, którą właśnie utworzyłeś. Upewnij się, że wybrałeś Instancja t1.micro jeszcze raz, przed wybraniem Zaakceptuj warunki i uruchom jednym kliknięciem.

07-aws-wordpress-ami-config-complete

Kilka sekund później zostaniesz przywitany tą wiadomością. Teraz pomyślnie wdrożyłeś WordPress AMI. Czas to sprawdzić.

Krok drugi – Konfiguracja WordPress AMI

08-aws-ec2-console

Pulpit nawigacyjny AWS EC2

Udaj się do swojego Konsola AWS i wybierz EC2. Spowoduje to otwarcie pulpitu nawigacyjnego EC2. Powinieneś zobaczyć tekst 1 działająca instancja w górnej środkowej części strony. Kliknij ten tekst.

09-aws-ec2-console-running-instance

Pulpit nawigacyjny EC2 wyświetla aktywne instancje

Spowoduje to wyświetlenie listy instancji EC2 na koncie AWS. Będziemy mieć tylko jeden, czyli naszą instalację WordPress. Następnie skopiuj subdomenę wymienioną w sekcji Publiczny DNS. To jest adres URL instalacji WordPress. Wklej go w przeglądarce, aby wyświetlić (świeżo zainstalowaną) witrynę WordPress!

2.1 – Pobieranie wygenerowanego przez system hasła administratora WordPress

Pamiętasz słynną 5-minutową instalację WordPress? Bitnami też się tym zajmuje. Ale hej! Co z twoją nazwą użytkownika i hasłem WordPress ?! Domyślna nazwa użytkownika to użytkownik a hasło jest generowane przez system – tzn. jest generowane losowo podczas instalacji WordPress AMI. Musimy to teraz znaleźć. Aby to zrobić, wykonaj następujące zrzuty ekranu:

0x-get wp hasło panel aws

Na pulpicie wystąpień AWS EC2 (drugi zrzut ekranu w kroku 2) kliknij Działania> Ustawienia instancji> Pobierz dziennik systemu. Wyświetla to cały dziennik systemu od momentu instalacji WordPress AMI.

10-systemowa konsola

Typowy dziennik systemu generowany przez instancję EC2

Przewiń w dół, a znajdziesz losowo wygenerowane hasło do WordPress. Skopiuj i wklej to do swojego loginu WordPress i możesz zacząć!

0x-bitnami ukończony obraz

WordPress na AWS za pomocą t1.micro EC2 i Bitnami WordPress AMI

Wniosek

Ponieważ Amazon zapewnia jeden rok bezpłatnego użytkowania, byłby to świetny sposób na przetestowanie Twojej prawdziwej witryny lub bloga WordPress. Zaoszczędzisz całoroczny koszt hostingu i doświadczysz mocy i prostoty chmury. Po prostu wskaż rekord swojej domeny na Publiczny DNS Twojego wystąpienia EC2, a będziesz mieć pełnoprawną witrynę WordPress!

Mamy nadzieję, że nauczyłeś się czegoś nowego z tego samouczka i podobało ci się czytanie tego, co lubiliśmy. Jeśli masz jakieś uwagi, sugestie lub pytania, zawsze jestem dostępny na @souravify. Teraz idź i ciesz się mocą chmury – bezpłatnie przez cały rok, dzięki uprzejmości AWS!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me