Zainstaluj WordPress w 5 minut (lub mniej) za pomocą Bluehost

Wybór WordPress to idealny sposób na rozpoczęcie swojej witryny od właściwej stopy. Zyskasz wszystkie zalety potężnego, elastycznego i cenionego systemu zarządzania treścią, który wciąż jest przyjazny dla początkujących. Jednak WordPress nie będzie w pełni wykorzystany, dopóki nie zostanie połączony z doskonałą usługą hostingową.


Twój host zrobi wiele, aby ustalić, jak szybka i niezawodna jest twoja strona, a także ile czasu przestoju doświadcza (mam nadzieję, że prawie żaden). Solidne usługi hostingowe zapewniają również dodatkowe bezpieczeństwo dla Twojej witryny, wsparcie 24/7 i inne kluczowe funkcje. Bluehost, na przykład, jest renomowanym dostawcą hostingu, który spełnia wszystkie te kryteria i oferuje plany hostingowe zoptymalizowane specjalnie dla WordPress.

W tym artykule zaczniemy od przedstawienia Bluehost i omówienia jego kluczowych funkcji i cen. Następnie pokażemy Ci, jak zainstalować WordPress za pomocą Bluehost w zaledwie pięć minut. Spójrzmy!

Dlaczego warto rozważyć Bluehost dla swojej witryny WordPress

Host Twojej witryny będzie miał długoterminowy wpływ na Twoją witrynę, więc naprawdę ważne jest, aby wybrać najlepszy hosting WordPress od samego początku. Ponieważ każda strona internetowa jest inna, nie ma nikogo wokół „najlepszego” dostawcy hostingu. Ale jeśli dopiero zaczynasz pracę z WordPress, zalecamy wypróbowanie Bluehost:

Witryna Bluehost.

Bluehost to stara i zaufana nazwa w hostingu i tak jest zalecane przez programistów WordPress sami. Korzystanie z tak uznanego hosta zapewnia spokój ducha, ponieważ dokładnie wiesz, w co się pakujesz.

Warto również zauważyć, że Bluehost jest szczególnie dobrym wyborem dla użytkowników WordPress, ponieważ oferuje hosting specyficzny dla WordPress. Otrzymasz również dostęp do instalacji za pomocą jednego kliknięcia dla witryny WordPress oraz dedykowaną pomoc techniczną znaną z platformy.

Inne kluczowe cechy wyróżniające Bluehost to:

  • Istnieją różne opcje hostingu i plany, dzięki czemu możesz znaleźć taką, która odpowiada Twoim konkretnym potrzebom.
  • Możesz zarządzać wszystkim związanym z hostingiem za pośrednictwem jednego centralnego interfejsu administratora.
  • Bluehost ma reputację doskonałej szybkości i czasu działania strony.
  • Istnieje wiele funkcji bezpieczeństwa, które zapewniają bezpieczeństwo Twojej witryny i jej informacji.
  • Każdy plan zapewnia niezmierzone pasmo, a wszystkie plany oprócz podstawowej opcji oferują nieograniczone miejsce na dane, rejestracje domen i konta e-mail.

Na szczęście plany hostingowe Bluehost są dość przystępne. Wynoszą one od 7,99 USD miesięcznie dla planu podstawowego do 23,99 USD miesięcznie dla opcji Pro, chociaż istnieją promocyjne ceny, które sprawią, że Twój pierwszy semestr będzie jeszcze tańszy (nasz link zabierze Cię do planów, które wynoszą tylko 2,95 USD / mc).

Chociaż te standardowe plany będą działać dobrze dla większości użytkowników, Bluehost oferuje również zoptymalizowany hosting dla WordPress, który jest droższy, ale zapewnia dostęp do niektórych zaawansowanych funkcji. Co najważniejsze, uruchomienie witryny WordPress w Bluehost to bułka z masłem. Przejdźmy krok po kroku przez proces.

Jak zainstalować WordPress w pięć minut za pomocą Bluehost

Zanim zaczniesz, musisz zarejestrować się w planie hostingowym. Jeśli nie masz pewności, który wybrać, zalecamy opcję hostingu WordPress, ponieważ została ona stworzona specjalnie dla stron opartych na WordPress, a serwer został już zoptymalizowany pod kątem motywów wp, wtyczek itp. Jednak zawsze możesz zacząć od planu podstawowego jeśli masz bardzo ścisły budżet, przejdź później na wyższy poziom, jeśli uznasz, że potrzebujesz więcej miejsca lub dodatkowych funkcji.

Musisz także wybrać nazwę domeny dla swojej witryny. Na szczęście Bluehost obejmuje darmowa nazwa domeny ze wszystkimi ich wspólnymi planami hostingowymi i WordPress. Musisz tylko zgłosić swoją nazwę domeny podczas procesu realizacji transakcji lub w dowolnym momencie podczas konfigurowania konta. Następnie będziesz gotowy do zainstalowania swojej witryny WordPress.

Krok 1: Zainstaluj WordPress za pośrednictwem konta Bluehost

Zacznij od zalogowania się na swoje konto Bluehost i kliknięcia hosting w menu u góry ekranu. Następnie wybierz cpanel z menu poniżej. Powinieneś teraz zobaczyć sekcję oznaczoną etykietą stronie internetowej – wybierz przycisk Zainstaluj WordPress z tej sekcji:

Panel konta Bluehost.

Nastąpi przejście do innego ekranu, na którym rozpocznie się proces instalacji. Kliknij na Kontynuuj instalację i wybierz nazwę domeny zarejestrowaną w Bluehost z Domena rozwijane pole. Możesz opuścić Informator pole puste. Następnie wybierz Kolejny:

Wybór domeny w instalatorze WordPress.

Poniższy ekran poprosi Cię o podanie nazwy witryny – nie martw się, zawsze możesz ją zmienić później. Będziesz także musiał podać adres e-mail oraz nazwę użytkownika i hasło do konta administratora:

Wybór poświadczeń administratora w instalatorze WordPress.

Kliknij Kolejny jeszcze raz i poczekaj kilka chwil, aż Bluehost zakończy instalację. Po zakończeniu strona wyświetli komunikat informujący o pomyślnym zakończeniu instalacji:

Komunikat o pomyślnej instalacji WordPress.

Jeśli klikniesz sprawdź swoje dane uwierzytelniające, zobaczysz adres URL swojej witryny, a także utworzoną nazwę użytkownika i hasło. Informacje te zostaną przesłane na Twój adres e-mail, ale ze względów bezpieczeństwa możesz również zapisać lub wydrukować stronę.

Twoja strona jest teraz gotowa do pracy! Zanim jednak nazwiemy to dniem, zakończmy konfigurację witryny.

Krok 2: Odwiedź swoją nową witrynę i ukończ Kreatora instalacji

Aby przejść do swojej witryny, kliknij Zainstaluj adres URL lokalizacji ze strony poświadczeń (lub skopiuj go do przeglądarki). Następnie wprowadź swoją nazwę użytkownika i hasło:

Ekran logowania administratora WordPress.

Nastąpi przeniesienie do zaplecza nowej witryny WordPress, gdzie możesz rozpocząć dostosowywanie i dodawanie treści. Jeśli nie masz pewności, od czego zacząć, możesz kliknąć przycisk Biznes lub Osobisty przycisk (odpowiednio), aby przejść do kreatora konfiguracji Bluehost:

Kreator instalacji Bluehost.

Klikaj monity, aby określić podstawowe opcje witryny. Możesz ustalić jego nazwę i opis, zdecydować, co będzie zawierać strona główna, i utworzyć domyślną stronę kontaktową. Na końcu kreatora będziesz mieć możliwość edycji tego, co wpisałeś na poprzednich ekranach:

Ekran końcowy kreatora instalacji Bluehost.

Kreator zapyta również, czy chcesz się połączyć Jetpack konto. Jest to przydatna wtyczka, która pomaga zabezpieczyć witrynę i może pomóc w zwiększeniu ruchu. Jeśli nie masz konta, nie musisz się teraz martwić tym krokiem (chociaż zalecamy sprawdzenie Jetpack, gdy będziesz w pobliżu, aby zainstalować wtyczki na swojej stronie).

Gdy skończysz konfigurować podstawy swojej witryny, możesz wybrać Dostosuj swoją witrynę aby zacząć personalizować jego wygląd. Alternatywnie możesz użyć menu po lewej stronie ekranu, aby rozpocząć poznawanie tajników swojej witryny. Omówimy więcej sposobów rozpoczęcia projektowania witryny i dodawania treści w przyszłych postach. Na razie korzystaj z nowej witryny WordPress!

Wniosek

WordPress to niesamowita platforma do tworzenia niemal każdego rodzaju strony, jaką możesz sobie wyobrazić. Jednak nie będzie działać najlepiej, chyba że będzie wspierany przez równie doskonałą usługę hostingową. Na szczęście Bluehost jest w pełni funkcjonalną i łatwą w użyciu opcją, która oferuje wiele funkcji specyficznych dla WordPress.

Uzyskaj Bluehost

Ponadto instalacja witryny WordPress za pomocą Bluehost jest łatwa. Wystarczy założyć konto, wybrać nazwę domeny, a następnie zalogować się do konta Bluehost, aby zainstalować WordPress i utworzyć poświadczenia administratora. Następnie, gdy odwiedzisz adres URL swojej nowej witryny, pozostało ci tylko zakończyć konfigurację.

Czy masz pytania dotyczące instalacji WordPressa za pomocą Bluehost? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me