Istnieje kilka sposobów obsługi użytkowników mobilnych. Jednym ze sposobów jest użycie responsywnego projektu, który używa tego samego kodu HTML co projekt pulpitu, ale zmienia sposób wyświetlania strony za pomocą CSS. Ta metoda jest preferowana przez wyszukiwarki takie jak Google, ponieważ zapewnia, że ​​na stronie jest tylko jeden adres URL.


Alternatywną metodą jest stworzenie aplikacji mobilnej dla odwiedzających. Pozwala to dostosować sposób wyświetlania treści użytkownikom, jednak oznacza to, że użytkownicy nie oglądają treści przy użyciu tego samego adresu URL, co na komputerach stacjonarnych.

Dzisiaj chciałbym porozmawiać o wtyczce WordPress WPtouch. Wtyczka wykrywa, kiedy użytkownicy mobilni przeglądają stronę i wyświetla im stylowy, przyjazny dla użytkownika motyw mobilny.

Zaskakujące dla wielu osób jest to, że WPtouch oferuje taki sam interfejs, jakiego można oczekiwać od dedykowanej aplikacji mobilnej; jednak wtyczka po prostu wyświetla niestandardowy motyw użytkownikom mobilnym. W związku z tym oferuje lepsze wrażenia użytkownika bardziej związane z dedykowanymi aplikacjami mobilnymi, a korzyści związane z SEO bardziej związane z regularnymi responsywnymi projektami.

Wtyczka daje również odwiedzającym opcję wyłączenia WPtouch i przeglądania projektu pulpitu witryny na smartfonie. Jest to przydatna funkcja, ponieważ wiele smartfonów ma ekrany o średnicy 5 cali lub większej, dlatego goście mogą preferować normalny wygląd.

WPtouch działa świetnie od razu po wyjęciu z pudełka, ale wtyczka daje ogromną kontrolę nad tym, jak Twój projekt mobilny. Przyjrzyjmy się bliżej temu, co może zrobić wtyczka.

Podstawowe ustawienia

Tytuł twojego projektu mobilnego będzie domyślnie zgodny z tytułem twojej strony, ale daje ci możliwość jego zmiany. Istnieje również tryb podglądu dla administratorów i pole do dodawania Google Analytics i innego niestandardowego kodu.

Zgodność podstawowych ustawień WPtouch

Wtyczka pozwala wyłączyć skróty do stylizacji, gdy używany jest projekt mobilny. Jest to przydatne, jeśli używasz skrótów, które nie będą dobrze wyglądać przy mniejszych wymiarach motywu mobilnego.

Możesz także wyłączyć WPtouch dla określonych adresów URL i określić, na jakich urządzeniach WPtouch będzie używany. Zdecydowana większość programów klienckich jest już zdefiniowana, w tym na urządzeniach iOS, Android, Blackberry i webOS.

WPtouch Core Settings

Tematy i rozszerzenia

WPtouch można pobrać bezpłatnie, jednak wersja premium jest dostępna od 49 USD. Darmowa wersja jest dostarczana z projektem o nazwie Bauhaus. Cztery dodatkowe projekty są dołączone do WPtouch Pro.

WPtouch Themes

WPtouch Pro zapewnia również trzy rozszerzenia, które zwiększają funkcjonalność wtyczki. Obejmuje to moduł buforowania, moduł zmniejszający rozmiar obrazów dla użytkowników mobilnych oraz moduł, który pozwala wyświetlać określone treści użytkownikom mobilnym.

Rozszerzenia WPtouch

Ustawienia motywu

Ustawienia używane w głównej witrynie, takie jak liczba wyświetlanych postów na blogu, można zmienić również w przypadku projektu mobilnego. Możesz także wybrać, czy będą wyświetlane kategorie, dane autora i komentarze.

Suwak motywu może wyświetlać najnowsze posty na blogu, posty z określonym tagiem lub posty z określonej kategorii (np. Aktualności). Możesz także wybrać dokładne posty i strony, które powinny być wyświetlane przy użyciu identyfikatora posta i strony.

WPtouch Theme Settings

Czcionki i kolory motywów można łatwo zmienić w sekcji brandingu. Możesz także przesłać logo swojej witryny, wyświetlać łącza do mediów społecznościowych i tworzyć własne stopki HTML.

WPtouch Ustawienia marki

WPtouch umożliwia także zmianę ikon wyświetlanych użytkownikom Androida i iOS, którzy dodają zakładki do Twojej witryny.

WPtouch Ikony zakładek

Menu

Wtyczka wykorzystuje system menu WordPress. Dlatego łatwo jest dostosować górne menu. Wszystko, co musisz zrobić, to utworzyć nowe menu, a następnie przypisać je w obszarze ustawień.

WPtouch Menu

Ikony mogą być powiązane z każdym elementem menu. Wystarczy przeciągnąć i upuścić ikonę, którą chcesz, do odpowiedniego elementu menu.

WPkonfiguruj menu

We wtyczce znajduje się dwanaście zestawów ikon. Wszystkie zestawy są zawarte w bezpłatnej wersji wtyczki, więc nie trzeba aktualizować, aby zmienić używane ikony. Istnieje również opcja przesłania własnych ikon.

WP Ikony menu

Projektowanie mobilne

Wszystkie opcje konfiguracji na świecie nic by nie znaczyły, gdyby konstrukcja mobilna nie była dobra. Na szczęście tak nie jest. Jak wspomniałem na początku, projekt ma wygląd, który normalnie kojarzysz z dedykowanymi aplikacjami mobilnymi. Profesjonalny wygląd wygląda świetnie, a zawartość jest łatwa w nawigacji.

WPtouch Mobile Design

Odwiedzający mogą przechodzić do innych postów i publikować komentarze tak, jak na pulpicie.

WPtouch Mobile Design

Przegląd

WPtouch to jedna z moich ulubionych wtyczek WordPress. Jest to zdecydowanie najłatwiejszy i najtańszy sposób na stworzenie mobilnej wersji Twojej witryny. To sprawia, że ​​jest to świetny wybór dla tych z Was, którzy nie używają responsywnego motywu.

Nawet ci z was, którzy mają responsywny design, mogą chcieć się zmienić. Deweloperzy twierdzą, że ich mobilna konstrukcja ładuje się dwa do trzech razy szybciej niż najbardziej responsywne. Nie testowałem tego osobiście, choć ma sens, że ładowanie minimalnego projektu byłoby szybsze.

Darmowa wersja wtyczki ma wszystko, czego potrzebujesz, jednak warto rozważyć WPtouch Pro, aby skorzystać z rozszerzeń. W szczególności wtyczka buforowania może znacznie skrócić czas ładowania, ponieważ ponownie sformatuje obrazy w locie, aby zoptymalizować je dla różnych urządzeń. Wersja premium wtyczki zapewni również dostęp do jednego z systemów obsługi biletów.

Zachęcam do podania darmowa wersja WPtouch spróbuj najpierw. Jeśli podoba Ci się to, co robi, możesz sprawdzić, czy warto uaktualnić.

Mam nadzieję, że podobała Ci się ta recenzja. Jeśli tak, zachęcam do subskrybowania WPExplorer w celu uzyskania aktualizacji naszych najnowszych artykułów ��

Kevin

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me