1. 1. Teraz czytam: Wprowadzenie do Google AMP dla WordPress
 2. 2). Jak skonfigurować AMP w WordPress

Google AMP (Accelerated Mobile Pages) to nowa, przełomowa technologia zaprojektowana, aby uczynić internet bardziej przyjaznym dla urządzeń mobilnych, znacznie szybszym i niezawodnym. Ta seria postów poświęcona jest poznawaniu Google AMP i jego konfiguracji w WordPress.


Oto lista rzeczy, które omówimy w tej serii postów:

 • Najpierw zajmiemy się aktualnymi trendami w internecie mobilnym – uzasadniając potrzebę AMP
 • Przyjrzymy się również innemu krótkiemu omówieniu wpływu szybkości strony na nasze firmy i zobaczymy, jak AMP może pomóc
 • Następnie dowiemy się, co to jest AMP, zobaczmy kilka przykładów tego, co można zrobić.
 • Oznaczałoby to koniec tego artykułu. W następnym artykule dowiemy się, jak skonfigurować AMP dla WordPress

Zaczynajmy.

Google AMP

Przed zagłębieniem się w informacje o AMP możesz śledzić wraz z WPCrafter przewodnik wideo, który łączy się z naszym postem.

Według Raport o trendach internetowych w 2015 r opublikowana przez firmę konsultingową KPCB, średnia osoba dorosła spędzała 5,6 godziny dziennie w Internecie w 2015 roku. Z tej liczby 2,8 godziny spędzono na urządzeniu mobilnym. Jest to znaczny wzrost w porównaniu z 2010 r., Kiedy średnio 0,4 godziny dziennie spędzano w Internecie za pośrednictwem urządzenia mobilnego.

średnie codzienne wykorzystanie Internetu przez urządzenie

Źródło: Ezoic

Średnie wykorzystanie mobilnego Internetu wzrosło o 600% między 2010 a 2015 rokiem

wiadomości e-mail otwierane przez urządzenie

Źródło: Ezoic

Badanie opublikowane w Raport preferencji urządzeń konsumenckich w USA znalazłem to ponad dwie trzecie wiadomości e-mail zostało otwartych na urządzeniu mobilnym, 52% otwiera się na smartfonie, a 16% na tablecie.

czas użytkowania mediów cyfrowych

Źródło: Ezoic

ZA Raport aplikacji mobilnej USA z 2015 r opublikowane przez comScore znaleziono 90% wzrost całkowitego czasu spędzonego na urządzeniach mobilnych przez dorosłych z USA w latach 2015–2013. Ten sam raport stwierdził również, że aplikacje mobilne stanowią 54% całkowitego czasu spędzanego na korzystaniu z multimediów cyfrowych, a przeglądarki mobilne stanowią kolejne 8% całkowitego czasu.

Podsumowując, 62% czasu użytkowania mediów cyfrowych spędza się na urządzeniach mobilnych.

Tak, tak, jest to strategia mobilna bardzo ważny. Porozmawiajmy teraz trochę o prędkości.

Czasy ładowania mają znaczenie – mają duże znaczenie. Jest to jeden z kluczowych czynników, który może wpływać na inne ważne czynniki, takie jak przychody, współczynnik odrzuceń, czas spędzony w witrynie, rankingi wyszukiwania i wydajność w prawie wszystkich innych kanałach marketingu cyfrowego.

Ponieważ przychody są celem końcowym każdej firmy lub witryny, oto interesujący fakt z badania z 2014 roku „Szybkość witryny szkodzi dochodom wszystkich”, prowadzone przez firmę marketingu cyfrowego Protent. Najważniejszym punktem badania było to szybsze strony zarabiają o wiele więcej pieniędzy.

szybkość witryny

Źródło: Protent

Dolar na wyświetlenie strony (nazwijmy to DPPV) wzrasta o 20% przy skróceniu czasu ładowania z 8 do 5 sekund (37,5% redukcji).

Ale prawdziwa wygrana przychodzi, gdy czas ładowania strony jest krótszy niż jedna sekunda lub mniej. Czas ładowania z dwóch do jednej sekundy powoduje 2x doładowanie dolar za odsłonę.

Szybkość witryny wpływa nie tylko na przychody wydajność udostępniania społecznościowego. Chłopaki z Protent przeprowadzili niezbyt wyczerpujący eksperyment, w ramach którego wysłali 100 płatnych kliknięć (z reklam na Facebooku) na dwie strony.

Strona A załadowana w 2 sekundy, a Strona B załadowana w 4 sekundy. Zgadnij co? Strona A ma 10 akcji, podczas gdy strona B ma tylko dwie akcje. Chociaż wielkość próby była zbyt mała, aby zweryfikować hipotezę, to jednak mówi znaczącą historię!

Obserwując gwałtowny rozwój rynku mobilnego Internetu, ogromne znaczenie zyskało zapotrzebowanie na szybszy dostęp do Internetu, lepsze technologie sieciowe pod względem szybkości, dostępności i niezawodności. Pionierzy tacy jak Google szybko zdali sobie sprawę, że wiele można zrobić, aby zaspokoić to rosnące zapotrzebowanie, i tak narodził się Project AMP.

Co to jest AMP?

wzmacniacz-przykład

Źródło: BusinessofApps.com

AMP lub Accelerated Mobile Pages to otwarta platforma do tworzenia szybszej, znormalizowanej i bardziej responsywnej sieci mobilnej. Zaletą AMP jest to, że działa on w połączeniu z istniejącymi technologiami internetowymi i znacznie poprawia wrażenia użytkowników mobilnych. Dlatego Google preferuje strony AMP i umieszcza je wyżej w SERP.

W jaki sposób AMP poprawia szybkość?

wektor prędkości witryny

Otwarta platforma AMP została zaprojektowana w celu wykorzystania istniejących technologii internetowych i zbudowania na nich. Dlatego działa od razu w systemach zarządzania treścią, takich jak WordPress.

AMP postępuje zgodnie ze znormalizowaną platformą do tworzenia stron internetowych i zapewnia, że ​​wszystkie istniejące strony internetowe mogą się do niej dostosować. W nieco więcej terminy techniczne, pozwala tylko na skrypty asynchroniczne, nie zezwala na zewnętrzne mechanizmy blokujące renderowanie, pozwala tylko na wbudowany CSS i wiele więcej.

Krótko mówiąc, AMP najpierw renderuje układ strony (prawie natychmiast) i ładuje zawartość na zasadzie pierwszeństwa. Usuwa wszelkie oczekiwania na zasoby i poważnie minimalizuje liczbę żądań. Gdy wszystkie te czynniki będą ze sobą idealnie współgrać, otrzymasz błyskawicznie szybką stronę internetową, która ładuje się niemal natychmiast.

Sprawdź następujący test prędkości opracowane przez PenguinWP, który pokazuje „efekt AMP”. Korzystając z AMP, mogli:

 • Zwiększ wynik PageSpeed ​​o 3 punkty
 • Skróć czas ładowania strony o 72% z 5 do 1,4 sekundy!
 • Zmniejsz rozmiar strony o 80% i liczbę żądań o 82%

Oto tabela dzieląca liczby:

Wynik PageSpeedCzas ładowaniaCałkowity rozmiar stronyUpraszanie
Orginalna wersja9251024118
Wersja AMP951.420621
Różnica AMP3)-3.6s-794 KB-97
Poprawa procentowa3%-72%-80%-82%

Ochrona treści

AMP został zaprojektowany tak, aby internet był piękny i bardziej responsywny dla urządzeń mobilnych. W tym celu usunięto niektóre nieistotne cechy istniejących technologii internetowych.

Nie oznacza to, że wszystkie fajne funkcje nowoczesnej sieci są odbierane. Nie. Po prostu migruje wszystkie te bogate funkcje zawartości w znormalizowane ramy z minimalnym pokojem do poruszania się.

AMP w pełni obsługuje karuzele obrazów, mapy, wtyczki społecznościowe, wizualizacje danych i filmy, dzięki czemu historie wydawców są bardziej interaktywne i wyróżniają się.

Studium przypadku: The Washington Post

wapo

Źródło: Projekt AMP

Spójrzmy na studium przypadku Washington Post z AMP. Po wdrożeniu AMP Post odnotował wzrost liczby powracających użytkowników z wyszukiwania mobilnego o 23%. To wymaga trochę wyjaśnienia.

Prawie 55% ruchu w Post pochodzi z urządzeń mobilnych – co znowu jest zsynchronizowane ze statystykami udostępnionymi na początku tego artykułu. Jeśli dane nie zostaną załadowane w ciągu 3 sekund, ludzie zaczną wychodzić.

Tradycyjnie 51% użytkowników wyszukiwarki mobilnej wraca do The Washington Post w ciągu 7 dni. W przypadku użytkowników, którzy czytają artykuły opublikowane w AMP, liczba ta wzrasta do 63%. Dzięki AMP zatrzymanie ruchu związanego z wyszukiwaniem mobilnym wzrosło o 23%.

Ponadto czas ładowania strony wynosi średnio 400 ms, co stanowi 88% poprawę po AMP. Dzisiaj przekazują ponad 1000 artykułów za pośrednictwem AMP.

Świetny. Jak uzyskać dostęp do AMP?

Możesz uzyskać dostęp do wersji AMP dowolnej witryny, dodając „/ amp” do adresu URL dowolnej strony internetowej. Jeśli witryna nie obsługuje AMP lub wystąpił błąd renderowania, jest to przeznaczone z wdziękiem degradować do oryginalnej responsywnej wersji strony mobilnej.

Dystrybucja treści

treść-grafika wektorowa

„Znany również jako bezpłatny CDN dla artykułów AMP”

Ta bezpłatna usługa Google, lepiej znana jako Google AMP Cache, umożliwia wydawcom hostowanie ich treści, jednocześnie umożliwiając wydajną dystrybucję za pośrednictwem wysokowydajnej globalnej sieci pamięci podręcznej Google. Innymi słowy, jest to jak bezpłatny CDN dla stron AMP.

Świetny. Jak to działa?

Google zwraca szczególną uwagę na strony, które są kompatybilne z AMP. Po rozpoczęciu indeksowania wersji stron AMP stron Google przechowuje je w tzw Pamięć podręczna AMP. Nadal jesteś właścicielem treści, Google po prostu pomaga jej w odległych zakątkach świata. Jeśli chodzi o aktualizację treści z pamięci podręcznej, Google ma do powiedzenia:

„Za każdym razem, gdy użytkownik uzyskuje dostęp do zawartości AMP z pamięci podręcznej, treść jest automatycznie aktualizowana, a zaktualizowana wersja jest udostępniana następnemu użytkownikowi po buforowaniu zawartości”.

Jak mamy do niego dostęp?

Więc, zobaczmy. Jeśli masz adres URL strony internetowej, musisz najpierw sprawdzić, czy AMP jest włączony. Robisz to, po prostu dodając „/ amp” do adresu URL. Oto szybka formuła, w jaki sposób uzyskać adres URL pamięci podręcznej Google AMP dowolnej witryny internetowej z certyfikatem AMP.

 1. Pobierz wersję strony AMP, dodając „/ amp” do adresu URL. Jeśli jest poprawny, przejdź do następnego kroku. W przeciwnym razie przestań.
 2. Jeśli pojawi się strona 404 – ta witryna nie wdrożyła AMP.
 3. Jeśli widzisz ładowanie zawartości, oznacza to, że AMP jest zainstalowany.
 4. Aby pobrać zawartość z pamięci podręcznej Google AMP, wystarczy dołączyć https://cdn.ampproject.org/c/ na początku adresu URL AMP, z wyłączeniem części „www”.
 5. Zacznij od głównej nazwy domeny (z wyłączeniem „www”) i skopiuj adres URL strony AMP.
 6. Dodać https://cdn.ampproject.org/c/s/ na adres URL, który powinien dać ci adres URL pamięci podręcznej Google AMP.

Weźmy przykład artykułu Forbesa i przetestujmy powyższą formułę.

 • To jest adres URL oryginalnego artykułu Forbesa:
http://www.forbes.com/sites/allbusiness/2015/10/24/10-great-paid-wordpress-themes-of-2015/
 • Aby uzyskać wersję AMP, po prostu dodajemy / amp do oryginalnego adresu URL.
http://www.forbes.com/sites/allbusiness/2015/10/24/10-great-paid-wordpress-themes-of-2015/amp/
 • Teraz, aby uzyskać adres URL pamięci podręcznej Google AMP, najpierw kopiujemy adres URL AMP, zaczynając od głównej nazwy domeny, tj. Z wyłączeniem części „www”, aż do samego końca. To daje nam:
forbes.com/sites/allbusiness/2015/10/24/10-great-paid-wordpress-themes-of-2015/amp/
 • Następnie dodajemy https://cdn.ampproject.org/c/s/ do tego adresu URL, aby uzyskać adres URL pamięci podręcznej Google AMP tej samej strony.
https://cdn.ampproject.org/c/s/forbes.com/sites/allbusiness/2015/10/24/10-great-paid-wordpress-themes-of-2015/amp

Sprawdź to, będzie działać!

Inteligentne reklamy

reklamy online

Tworzenie wysokiej jakości treści wymaga znacznych zasobów. Reklamy pomagają finansować bezpłatne usługi i treści w Internecie. AMP został zaprojektowany w celu uwzględnienia tego pomysłu i współpracuje z nim ponad 75 najlepszych sieci reklamowych.

AMP obsługuje szeroką gamę formatów reklam, sieci reklamowych i technologii. Wszelkie witryny korzystające z AMP zachowają wybór sieci reklamowych, a także wszelkie formaty, które nie wpływają negatywnie na komfort użytkowania.

Analityka

seo

Wydawcy muszą także zrozumieć zachowanie użytkowników podczas interakcji z ich treściami. Dlatego też AMP dobrze współpracuje ponad 25 najlepszych dostawców rozwiązań analitycznych takich jak comScore, Google Analytics, Krux i inne.

platformy analityczne obsługiwane przez wzmacniacz

Dostawcy usług analitycznych obsługiwani przez AMP jak na 1św Listopad 2016; Źródło: Projekt AMP

Wniosek

Wiodące platformy do generowania, agregowania i analizy treści zaczęły wdrażać AMP na swoich stronach internetowych. Twitter, Pinterest, WordPress.com, Chartbeat, Parse.ly, Adobe Analytics i LinkedIn to jedne z pierwszych grup partnerów technologicznych planujących zintegrować strony AMP HTML. Google planuje także uczynić Google News pierwszą platformą AMP.

Ciekawe, jak ewoluowałby ten ambitny projekt, zmieniając przyszłość Internetu.

Osobiście podoba mi się koncepcja stron AMP. Z przyjemnością czytają, zużywają znacznie mniej danych niż odpowiedniki witryn internetowych na telefony komórkowe i wyświetlają reklamy w całkowicie dyskretny sposób.

Czytanie, konsumowanie i udostępnianie treści jest o wiele prostsze i przyjemniejsze dzięki AMP. W następnym artykule dowiemy się, jak zintegrować AMP z WordPress.

Jakie są twoje przemyślenia na temat AMP? Czy to odbierze?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me