1. 1. Teraz czytam: Wprowadzenie do dostosowywania motywów WordPress
 2. 2). Interakcja z programem WordPress Customizer
 3. 3). WordPress Theme Customizer Boilerplate
 4. 4. Rozszerzenie szablonu dostosowywania motywu WordPress
 5. 5. Szablon niestandardowego szablonu dostosowywania – opcje warunkowe, motywy podrzędne i wtyczki

Jedną rzeczą, której zawsze nie lubiłem w ustawieniach motywów, było to, jak bardzo się różnią. Wyobraź sobie, że każdy producent samochodów próbuje nadać swojemu stylowi unikalny układ kół, a przekonasz się, dlaczego to źle dla wydawców WordPress.


Na szczęście od 3.4 i dzięki Interfejs API dostosowywania motywu wcale nie potrzebujemy stron ustawień.

Ten blog to Galeria opcji motywów, prezentacja „najlepszych (i najgorszych) ekranów opcji motywów w mieście”. Przeważnie najgorsze, ale to chyba sprawiło, że stał się popularny. Według Konstantina to Theme Customizer sprawi, że będzie on przestarzały.

W tej serii postów przyjrzymy się korzyściom wynikającym z używania Theme Customizer na „starych” stronach ustawień, zobaczymy, jak działa Theme Customizer, zobacz, jak możesz go rozszerzyć i wreszcie stworzymy szablon Theme Customizer, którego można używać z dowolnym motywem WordPress.

Korzyści z dostosowywania motywu

Nie mówię, że strony ustawień motywu są (były?) Złe – jeśli zrobione dobrze, wyglądają jak naturalne rozszerzenie pulpitu WordPress – po prostu jest teraz coś lepszego. To, co robi Customizer, w porównaniu ze stroną ustawień, ułatwia proces konfiguracji motywu, zdejmując opaskę z głowy użytkownika.

Jeśli nigdy nie widziałeś go w akcji, ten film autorstwa Otto należy obejrzeć:

Czym dokładnie jest Theme Customizer? Według Codex:

Ekran dostosowywania motywu (tj. „Dostosowywanie motywu”) pozwala administratorom strony na dostosowanie ustawień motywu i wyświetlenie podglądu tych zmian w czasie rzeczywistym.

Dostosowywanie motywu w pigułce

Dostosowywanie motywu ma trzy główne elementy – sekcje, ustawienia i elementy sterujące. Jeśli Theme Customizer byłby domem, twój salon byłby jedną z sekcji, każde światło w nim byłoby ustawieniem, a każde światło przełączało sterowanie. To takie proste.

Aby wchodzić w interakcje z Theme Customizer, musisz podłączyć się do akcji customize_register. Robiąc to, załadujesz $ wp_customize obiekt, wystąpienie WP_Customize_Manager klasa, która wykonuje wszystkie ciężkie podnoszenie. Więcej na ten temat w części 2 tej serii.

Już tam jest

Jeśli nie chcesz wchodzić w interakcję z Theme Customizer i po prostu musisz pozwolić, aby tak się stało w Twoim motywie, stanie się to jeszcze łatwiejsze. Gdy utworzysz motyw od zera, Theme Customizer już tam będzie, pokazując jego wbudowane sekcje. W rzeczywistości jest to, jak daleko pusty index.php i style.css bez wierszy nagłówka komentarza dostaną:

Dostosowywanie motywu w pustym motywie

Dostosowywanie motywu w pustym motywie

Jasne, nie ma podglądu na tym zrzucie ekranu, ponieważ index.php nic nie robi, ale o to chodzi – jeśli jesteś programistą motywów, Theme Customizer po prostu krzyczy „Kiedy będziesz gotowy!” więc nie ma powodu, aby nie używać go w motywie WordPress.

Jest więcej domyślnych sekcji, ale pojawiają się one tylko wtedy, gdy Twój motyw je obsługuje, oto pełna lista wbudowanych sekcji:

 • Tytuł i slogan witryny
 • Zabarwienie*
 • Obraz nagłówka *
 • Zdjęcie w tle*
 • Nawigacja*
 • Statyczna strona główna

Sekcje oznaczone (*) pojawią się tylko wtedy, gdy Twój motyw obsługuje ich odpowiednie funkcje, jeśli chcesz, aby sekcja Nagłówek była wyświetlana, wszystko czego potrzebujesz to add_theme_support („niestandardowy nagłówek”) gdzieś w pliku functions.php.

Istniejące elementy sterujące

Po zainstalowaniu wszystkich tych sekcji muszą istnieć pewne elementy sterujące (włączniki światła, pamiętasz?), Aby je wypełnić. Oto, co oferuje WordPress, od razu po wyjęciu z pudełka:

 • Pole tekstowe
 • Pole wyboru
 • Radio
 • Wybierz
 • Narzędzie do wybierania kolorów
 • Udostępnianie pliku
 • Przesyłanie obrazu
 • Zdjęcie w tle
 • Obraz nagłówka

Prawdopodobnie wystarcza dla większości motywów, ale jeśli Twój motyw jest specjalny (zgaduję, prawda?) I potrzebuje niestandardowych elementów sterujących, możesz to zrobić. Tworzenie niestandardowych elementów sterujących jest jedną z rzeczy, które omówimy w tej serii, więc bądź na bieżąco.

To wszystko na teraz

WordPress ma obecnie szesnaście interfejsów API (spróbuj nazwać je wszystkie!), a jeśli ocenisz je na podstawie tego, jak bardzo są przyjaźni dla użytkownika i jak łatwo jest się do nich przyzwyczaić i zacząć z nich korzystać, żaden z nich nie jest podobny do interfejsu API dostosowywania motywu.

Czy już wyświadczyłeś przysługę użytkownikom i przeszedłeś ze stron ustawień do Theme Customizer? Jeśli nie, chciałbym usłyszeć, dlaczego, a jeśli tak, co o tym sądzisz?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me