Budowanie portfolio online nigdy nie było łatwiejsze. Dzięki dostępnym narzędziom stało się coś, co każdy może zrobić.


W przeszłości, aby stworzyć coś, co wyglądałoby świetnie i pozwalało wyświetlać dzieła sztuki w stylowy sposób, musiałeś zatrudnić programistę. Zatrudnienie kogoś, kto zbuduje Ci niestandardową stronę internetową, może być bardzo kosztowne i może nie być opcją dostępną dla wszystkich.

Na szczęście dla tych artystów z ograniczonym budżetem WordPress rozrósł się w ciągu ostatnich dziesięciu lat. Nie jest już czymś, co służy do po prostu budowania blogów dla pisarzy w celu zaprezentowania swojej pracy. Za pomocą kilku wtyczek lub specjalnie zaprojektowanego motywu WordPress można łatwo przekształcić w oszałamiające portfolio online dla każdego artysty wizualnego.

Zarządzanie multimediami stało się dużym składnikiem nowszych wersji WordPress. Programiści i projektanci korzystają z tych osiągnięć, aby tworzyć spektakularne motywy i wtyczki, z których mogą korzystać artyści.

Rzućmy okiem na niektóre z tych kreacji, których możesz użyć do stworzenia własnej pięknej strony z portfolio.

Tematy

Wyselekcjonowaliśmy już cały zestaw motywów WordPress do przeglądania. Udało nam się znaleźć ich ogromną liczbę, więc spójrzmy na kilka moich ulubionych motywów spośród tych, które już znaleźliśmy.

Photocrati

Photocrati

Photocrati został stworzony specjalnie dla fotografów, aby zaprezentować swoją pracę.

Photocrati nie jest prostym motywem, ale ramą, która pozwala na wykorzystanie 60 wbudowanych stylów w celu stworzenia witryny, która wygląda dokładnie tak, jak tego chcesz. Framework zawiera nie tylko potężne zarządzanie galerią, ale ma również wbudowany system eCommerce, dzięki czemu możesz sprzedawać swoje prace bezpośrednio z witryny.

Dzięki dostępowi do społeczności ponad 17 000 fotografów ten motyw premium to okazja za 89 USD.

Całkowity motyw WordPress

Łącznie demonstracje przeciągania i upuszczania motywów WordPress

Mając do wyboru mnóstwo wersji demonstracyjnych i wbudowane opcje, nie możesz się pomylić z motywem Total WordPress. Jest to wielofunkcyjny motyw z wbudowaną obsługą tworzenia stron metodą „przeciągnij i upuść”, integracją WooCommerce do tworzenia sklepu, obsługą popularnej wtyczki Kalendarza wydarzeń do wyświetlania wydarzeń i mnóstwem przydatnych ustawień dostosowywania, aby motyw wyglądał najlepiej dla Twoich potrzeb.

Zilustrować

Zilustrować

Illustrate to świetny motyw portfolio premium stworzony przez zespół tutaj w WPExplorer z pomocą projektową od Blaza z Blazrobar.com.

Motyw jest czysty, prosty i zbudowany z myślą o łatwym udostępnianiu swojej pracy online. Motyw umożliwia tworzenie nieograniczonej liczby kategorii i tagów w celu uporządkowania portfolio. Jest wyposażony w unikalną nakładkę kolorów portfolio i funkcję palety kolorów obrazu, aby dodać nieco stylu i informacji do elementów portfela.

Wtyczki

Jeśli masz już witrynę WordPress z motywem, który Ci się podoba, zmiana jej może nie być najlepszą opcją. Zamiast przeprojektowywać całą stronę wokół nowego motywu, powinieneś skorzystać z jednej z wielu wtyczek portfolio.

Dzięki tym wtyczkom możesz przekształcić sekcję witryny w fantastyczne portfolio, które łatwo integruje się z obecnym wyglądem witryny. Rzućmy okiem na wybrane wtyczki, z których możesz korzystać.

Niesamowite filtrowalne portfolio

Niesamowite filtrowalne portfolio

Ta wtyczka ma nie tylko świetną nazwę, ale zapewnia dokładnie to, co mówi. Ta wtyczka pozwala stworzyć czyste i potężne portfolio na twojej stronie.

Niesamowite filtrowalne portfolio umożliwia tworzenie wielu kategorii dla pozycji portfela, a następnie filtrowanie strony portfela przy użyciu tych kategorii. Proces filtrowania odbywa się z bardzo płynną i profesjonalną animacją i ma świetny efekt najechania obrazem, który naprawdę wyróżnia każdy element.

To fantastyczna wtyczka, która będzie dokładnie tym, czego szuka zdecydowana większość artystów. Jest bezpłatny i dostępny z repozytorium wtyczek WordPress.

Media Grid

Media Grid

Media Grid to wtyczka premium, która pozwala tworzyć nieograniczone siatki portfolio. Te siatki automatycznie zmieniają rozmiar wyświetlania każdego elementu, aby pasowały do ​​dowolnego ustawionego rozmiaru siatki. Oznacza to, że w miarę dodawania kolejnych elementów do każdej siatki ekran zmienia się, aby je uwzględnić.

Wtyczka jest dostarczana z wizualnym narzędziem do tworzenia siatek, które umożliwia ręczne dostosowanie wyglądu każdej siatki. Każdą siatkę można następnie dodać do stron za pomocą kreatora krótkiego kodu wbudowanego we wtyczkę. Istnieje wiele opcji dostosowywania dla każdej siatki, w tym dodawanie elementów do kategorii w celu filtrowania i dodawanie wielu kolorów nakładki dla elementów siatki, umożliwiając wyświetlanie siatki dokładnie tak, jak chcesz.

ZoomFolio

ZoomFolio

ZoomFolio to bardzo elegancka wtyczka portfolio. Podobnie jak w przypadku innych, pozwala kategoryzować każdy element, a następnie filtrować te elementy na stronie. Tym, co wyróżnia ZoomFolio, jest sposób, w jaki pozwala on dostosować projekt strony.

Na utworzonej stronie portfolio znajduje się menu Szybka konfiguracja, które umożliwia zmianę tła, koloru linków tekstowych i koloru aktywowanego w locie. To menu konfiguracji pozwala również zmienić styl siatki i domyślną szerokość elementu na żywo na stronie.

Po kliknięciu każdy element w portfolio jest wyświetlany w polu lightbox, a następnie można go rozwinąć do obrazu pełnoekranowego. To świetny sposób, aby pokazać wersje pracujące w wyższej rozdzielczości. Wtyczka ma również udostępnianie społecznościowe wbudowane w każdy element portfela.

Portfolio OnePage

Portfolio OnePage

Wtyczka Portfolio OnePage to bardzo prosta wtyczka do tworzenia stron portfolio. Wtyczka umożliwia dodanie wszystkich elementów z portfolio do jednej kategorii, a następnie filtrowanie elementów na stronie za pomocą tagów.

Wtyczka wyświetla Twoje portfolio w stylu przypominającym Pinterest, który jest bardzo czysty. Po kliknięciu każdy element portfela może wyświetlać opis. Elementy są dodawane do grupy, tworząc nowy post i przypisując go do wybranej kategorii portfela.

Jest to bardzo prosta, minimalistyczna wtyczka, która spodoba się tym, którzy nie chcą, aby ich strony wyglądały na zbyt skomplikowane. Można go bezpłatnie pobrać z repozytorium WordPress.

Czy masz portfolio online??

Jak widać, istnieje ogromna liczba opcji, które pomogą Ci stworzyć oszałamiające portfolio. Narysowałem tylko powierzchnię tego, co możesz wykorzystać, aby stworzyć własną stronę portfolio.

Deweloperzy i projektanci codziennie dodają nowe wspaniałe motywy i wtyczki do rynku, mając na uwadze fotografów i innych artystów wizualnych. Jeśli te, o których tu mówiłem, nie odpowiadają twoim potrzebom, mogę zagwarantować, że będzie dla Ciebie motyw lub wtyczka.

Czy masz jakieś sugestie dotyczące motywów lub wtyczek do tworzenia oszałamiających portfolio? Jeśli tak, chcielibyśmy usłyszeć o nich w komentarzach poniżej.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me