Utwórz portal agregacji wiadomości RSS za pomocą WordPress

W 2013 r. Google porzuciło obsługę RSS i zabiło popularną usługę, Google Reader. Był to ruch, który wywołał wielki przypływ szoku z blogosfery. Strony internetowe wszędzie starały się zebrać listy alternatywnych usług dla ich agregacji wiadomości RSS i wiele osób widziało to jako koniec RSS.


Chociaż Google zdecydowało, że nie chce już tracić czasu ani zasobów wykorzystujących format RSS, wciąż jest wiele zastosowań i z pewnością nie zniknął w ciągu ostatnich kilku lat.

Witryny WordPress, autor: domyślna, utwórz kanały RSS podczas instalacji. Kanały te mogą służyć do przekształcania czytelników jednorazowych w zwykłych subskrybentów, ale mogą też służyć do agregowania treści z innych witryn i publikowania ich na własnej stronie. Odpowiedzialne korzystanie z usługi RSS w ten sposób umożliwia utworzenie witryny, która może być centralnym portalem wyświetlającym treści z wielu witryn w Twojej niszy.

Można to zrobić na kilka sposobów.

Twoje opcje obejmują:

  1. Utwórz prostą listę postów, które prowadzą do oryginalnego artykułu.
  2. Pokaż każdy element jako fragment treści z linkiem do oryginalnego źródła.
  3. Wyświetl pełny post na swojej stronie, podając oryginalne źródło.

ja zawsze zalecamy kredytowanie oryginalnego źródła za każdym razem, gdy importujesz zawartość, a jeśli to możliwe, importuj tylko fragmenty oryginalnego artykułu, nie wszystkie (chyba że masz na to zgodę oryginalnego autora).

Najłatwiejszym sposobem na stworzenie własnej witryny do gromadzenia wiadomości RSS jest użycie wtyczki WordPress. Istnieje kilka opcji. Przyjrzymy się najpotężniejszemu obecnie dostępnemu: WP RSS Aggregator.

Wtyczka WP RSS Aggregator

WP RSS Aggregator Plugin

WP RSS Aggregator jest najpopularniejszą wtyczką importującą RSS, która pozwala agregować wiele kanałów internetowych i wyświetlać je na swojej stronie na dwa różne sposoby. Te opcje wyświetlania to:

  1. Użyj skrótów, aby wyświetlić elementy na liście w poście / stronie / widżecie.
  2. Twórz posty WordPress na podstawie elementów kanału (Feed to Post).

Każda opcja jest przydatna na swój sposób.

Na przykład, korzystając z krótkiego kodu, możesz utworzyć nową (lub dodać do istniejącej) stronę lub post, która wyświetli listę powiązanych artykułów z Twojej niszy. Opcja shortcode ma wiele parametrów, które można łączyć, aby utworzyć listę zawierającą szczegóły potrzebne twoim czytelnikom. Można go również stylizować na różne sposoby.

Opcja Feed to Post spowoduje utworzenie postów na blogu, aby odzwierciedlić każdego z nich pobranych za pośrednictwem kanału RSS. Ta opcja pozwala dyktować, czy jest to po prostu tytuł, fragment o różnej długości lub pełny importowany post. Nie mogę wymyślić żadnego uzasadnionego powodu do ponownego opublikowania całej zawartości innej witryny, chyba że jest to Twoja własność. Radzę całkowicie unikać tej opcji, jeśli nie masz wyraźnego pozwolenia właściciela.

Przyjrzyjmy się bliżej każdej z opcji.

Opcja 1: Korzystanie z krótkiego kodu

WP RSS Agregator Shortcode

Krótki kod pozwala zgromadzić dowolną liczbę elementów kanału w jednym poście lub stronie w witrynie. Niektóre motywy udostępniają również obszary widżetów, w których można użyć krótkiego kodu. Jest to szczególnie przydatne, jeśli publikujesz własne posty na blogu, a także gromadzisz kanały witryny w innym miejscu.

Krótki kod pozwala na użycie wielu parametrów do kontrolowania tego, co i jak wyświetlane są niektóre elementy. Możesz ograniczyć liczbę wyświetlanych elementów kanału, dodać paginację do listy i wiele więcej.

Korzystając z fragmentów i miniatur oraz dodatków Kategorii, możesz pójść o krok dalej. Pierwsza opcja pozwala korzystać z treści zawartych w kanałach RSS, których używasz, aby ulepszyć wyświetlanie za pomocą krótkich fragmentów i miniatury, a druga pozwala lepiej organizować źródła kanałów.

WP RSS Aggregator Fragmenty i miniatury

Parametry shortcode obejmują również te dwa dodatki, pozwalając ci zdecydować, które wyświetlanie shortcode zawiera obrazy, fragmenty lub oba.

Może to być przydatna metoda wyświetlania treści z innych witryn, ale nie jest to najlepsza opcja, jeśli celem witryny jest wyłącznie agregacja treści lub skupienie się na zapewnieniu czytelnikowi lepszego doświadczenia.

Opcja 2: Używanie pliku danych do publikowania

WP RSS Aggregator: WPNewsDesk RSS News Aggregation

Korzystanie z dodatku Feed to Post jest najbardziej użyteczną i wszechstronną metodą agregacji wielu kanałów internetowych w jedną stronę, bez względu na to, jaką niszę i jaki format ma treść; może to być tekst, obrazy lub filmy.

Dzięki temu dodatkowi każdy element kanału jest tworzony jako osobny post w Twojej witrynie. Domyślnie korzysta z postów WordPress, ale można ustawić importowanie do dowolnego niestandardowego typu postu. Te posty można ustawić tak, aby wyświetlały tyle oryginalnej treści, ile uznasz za konieczne. Fragment 100 słów zwykle przekazuje wystarczającą ilość oryginalnego postu, aby zainteresować czytelników.

Aby zapisać oryginalne źródło, możesz użyć ustawienia ogólnego, które dodaje tę samą ogólną wiadomość do każdego postu, lub możesz użyć funkcji Dołącz / Przygotuj do treści, aby dodać niestandardowy link dla każdego źródła.

WP RSS Aggregator Feed to Post

Dzięki tej metodzie agregacji dostępna jest ogromna liczba opcji. Możesz ustawić automatyczne publikowanie postów lub tworzenie ich jako szkiców postów, abyś mógł ręcznie zdecydować, które z nich opublikować na swojej stronie. Możesz włączyć komentarze do swoich fragmentów, zmienić sposób wyświetlania obrazów, jeśli zdecydujesz się je w ogóle pokazać, przypisać istniejących użytkowników jako autorów lub zaimportować dane oryginalnego autora i wiele więcej.

Wpisy utworzone przy użyciu tej metody mają dodatkowe opcje zarządzania dostępne dla nich kontrolowane w menu ustawień wtyczek. Te opcje zarządzania obejmują możliwość szybkiego i łatwego usuwania wszystkich postów utworzonych przez elementy kanału, konfigurowania, kiedy posty powinny być usuwane z Twojej witryny (jeśli w ogóle) oraz wiele innych.

Ostatnie słowa na temat tworzenia portalu agregacji wiadomości RSS

Istnieje kilka zastosowań do agregowania zawartości zbioru witryn w jednym miejscu, a ta wtyczka ułatwia ten proces.

Być może szukasz centrum do tworzenia własnych witryn, jednego portalu dla wszystkich postów utworzonych w Twojej niszy, a nawet pojedynczej lokalizacji do skanowania fragmentów zawartości wielu witryn, które chcesz śledzić.

Na przykład zbudowano zespół WP RSS Aggregator WP News Desk – portal informacyjny dla wszystkiego WordPress, zbierający posty z ponad 100 najlepszych źródeł. Każdy post prowadzi bezpośrednio do oryginalnego źródła, dzięki czemu zasługuje na uznanie. Takie witryny można również zarabiać na reklamach, linkach partnerskich itp.

Ta wtyczka pozwala na wiele metod osiągnięcia tych celów i jest najlepszym i najpopularniejszym agregatorem RSS dostępnym w Internecie Repozytorium wtyczek WordPress.org.

Czy stworzyłeś wcześniej portal agregacji wiadomości RSS za pomocą WordPressa, czy kiedykolwiek myślałeś o jego stworzeniu? Czy używasz RSS w inny sposób, aby dodawać treści do swojej witryny? Bardzo chcielibyśmy usłyszeć wasze przemyślenia w komentarzach poniżej.

A jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, może Ci się spodobać nasz przewodnik na temat tworzenia kanału społecznościowego za pomocą WordPress.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me