Ostateczny przewodnik po Visual Composer dla WordPress

Visual Composer stał się jedną z najlepiej sprzedających się wtyczek do tworzenia stron dla WordPress. Od czasu wydania w maju 2011 r. Wtyczka eksplodowała z ponad 150 000 klientów (i nie licząc setek tysięcy użytkowników, którzy otrzymali kopię w pakiecie z motywem), ponad 200 dodatków i rozszerzeń oraz setki pozytywnych recenzji sieć.


Jeśli nie masz jeszcze własnej wersji wtyczki, być może widziałeś ją w pakiecie z motywem premium WordPress w przeszłości, a może natrafiłeś na stary przewodnik Visual Composer gdzieś w Internecie. Wiele się zmieniło od czasu wydania Visual Composer, dlatego chcieliśmy przeprowadzić Cię przez wszystkie niesamowite funkcje, które składają się na tę potężną wtyczkę.

Poznaj The Visual Composer

Visual Composer Page Builder

Jeśli nie jesteś zaznajomiony, Visual Composer to wtyczka typu „przeciągnij i upuść” dla WordPressa. Ta poręczna wtyczka Dandy sprawia, że ​​trudno jest stworzyć niestandardowo wyglądające posty i strony WordPress. Nie jest wymagana znajomość kodowania. Wystarczy zainstalować wtyczkę, aby rozpocząć tworzenie postów i stron. Jest również kompatybilny z większością darmowych motywów i wielu premium, a także jest w pełni kompatybilny z popularnymi wtyczkami, takimi jak Contact Form 7, Slider Revolution i wiele innych (które omówimy później).

Instalowanie programu Visual Composer

Aby zbudować własne strony, musisz pobrać i zainstalować program Visual Composer. Istnieją dwa sposoby zabezpieczenia kopii wtyczki: albo zakup twoja własna kopia lub kupić motyw premium z dołączoną wtyczką. The wtyczka działa dokładnie tak samo bez względu na to, którą trasę wybierzesz, jedyną różnicą w tych dwóch metodach jest sposób jej instalacji.

Opcja 1: Kup własną kopię do użycia w witrynie WordPress

Pierwszym sposobem na zdobycie kopii programu Visual Composer jest zakup wtyczki dla siebie. Po prostu przejdź do CodeCanyon, dodaj kopię Visual Composer do swojego koszyka (zalecamy dodanie dodatkowego wsparcia, abyś miał do dyspozycji cały rok pomocy autora wtyczki) i dokończyć zakup.

Kup program Visual Composer

Następnie przejdź do strony pobierania. Kliknij zielony przycisk Pobierz obok zakupionej wtyczki Visual Composer i wybierz Tylko plik WordPress do zainstalowania.

Pobierz The Visual Composer

Teraz zaloguj się do pulpitu nawigacyjnego WordPress i przejdź do Wtyczki> Dodaj nowe. Kliknij na Prześlij wtyczkę przycisk u góry ekranu.

Prześlij wtyczkę Visual Composer

Wybierz plik zip Visual Composer pobrany z CodeCanyon. Następnie kliknij, aby zainstalować i aktywować wtyczkę.

Ponieważ kupiłeś wtyczkę, musisz także dodać kod licencyjny, aby zakończyć proces aktywacji. Wystarczy kliknąć link u góry ekranu, a następnie gigantyczny niebieski przycisk, aby aktywuj swoją kopię Visual Composer.

Kliknij, aby aktywować program Visual Composer

Spowoduje to otwarcie portalu umożliwiającego WPBakery zweryfikowanie zakupu. Kliknij duży zielony Zatwierdzać przycisk. Nie martw się – zezwalasz tylko WPBakery na potwierdzenie, że twoja nazwa użytkownika / e-mail naprawdę kupiło kopię Visual Composer.

Aktywuj przez Envato

Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby dokończyć aktywację i powrócić do pulpitu WordPress. Teraz możesz zacząć budować!

Opcja 2: Visual Composer został dołączony do motywu WordPress

Jeśli kupiłeś motyw z dołączonym programem Visual Composer, instalacja jest inna i może się różnić w zależności od autora. Pokażemy Ci, jak zainstalować wtyczkę, jeśli używasz motywu WPExplorer, takiego jak Total (i powinien być podobny do większości innych motywów premium).

Najpierw musisz pobrać i zainstalować motyw WordPress. Jeśli kupiłeś motyw od Themeforest, jest to ten sam proces, co pobranie Visual Composer. Zaloguj się do swojego konta Themeforest i przejdź do strony pobierania. Następnie zlokalizuj motyw, kliknij przycisk pobierania i wybierz tylko plik instalacyjny WordPress.

Pobierz motyw WordPress

Następnie zaloguj się do instalacji WordPress i kliknij Wygląd> Tematy> Dodaj nowy. Następnie kliknij Prześlij motyw opcja u góry strony. Będziesz musiał otworzyć pobrany plik zip, aby znaleźć instalowalny plik WordPress. Wynika to z faktu, że motyw Total zawiera dodatkowe funkcje, takie jak wtyczki premium, przykładowe dane i pliki PSD.

Zainstaluj Total WordPress Theme

Po zlokalizowaniu pliku możesz go przesłać, zainstalować i aktywować motyw. Po aktywacji Total wyświetli monit zainstaluj zalecane wtyczki – w tym Visual Composer.

Łącznie zalecane wtyczki

Po prostu kliknij link do Rozpocznij instalowanie wtyczek. Wybierz zainstalować w menu akcji zbiorczych zaznacz wszystkie wtyczki, które chcesz zainstalować, a następnie kliknij Zastosować.

Zainstaluj zalecane wtyczki

To wszystko co musisz zrobić! Nie trzeba aktywować programu Visual Composer za pośrednictwem Envato. Ponieważ kupiłeś motyw zamiast własnej kopii wtyczki nie masz kodu licencyjnego do weryfikacji i nie będziesz mieć dostępu do aktualizacji wtyczek, dopóki nie zostaną one dostarczone przez autora motywu.

Opcjonalna aktywacja Visual Composer

Oczywiście, jeśli chcesz kupić własną kopię, aby otrzymywać aktualizacje szybciej, z pewnością możesz, ale nie musisz używać programu Visual Composer z motywem. Dzięki temu możesz przejść do korzystania z wtyczki.

Rozpoczęcie pracy z programem Visual Composer Page Builder

Teraz, gdy masz zainstalowany program Visual Composer, czas zacząć od ustawień wtyczek. Na pulpicie nawigacyjnym WordPress powinieneś teraz zobaczyć opcję Visual Composer. Kliknij go, aby otworzyć stronę ustawień.

Ustawienia ogólne programu Visual Composer

The Ustawienia główne karta zawiera proste opcje włączania / wyłączania responsywnych elementów na stosach na małych ekranach (dzięki czemu standardowy trzyrzędowy wiersz może stać się trzema pojedynczymi kolumnami w porównaniu do zmniejszania wiersza z trzema kolumnami na urządzeniach mobilnych), wybierając podzbiór czcionek Google i przycisk odpoczynku za ponowne włączenie przewodników z przewodnikiem Visual Composer.

Menedżer ról programu Visual Composer

Jeśli Twoja witryna korzysta z wielu ról użytkowników, to Visual Composer Menedżer ról na pewno się przyda. Ta strona ustawień pozwala ograniczyć dostęp użytkownika do różnych funkcji programu Visual Composer w zależności od roli. W ten sposób możesz zezwolić administratorom na dostęp do wszystkich funkcji, ograniczając redaktorów tylko do stron bloga, a twórcy – do niczego.

Wspominaliśmy o tym wcześniej podczas instalacji, ale Licencja produktu Zakładka umożliwia sprawdzenie kodu licencji, jeśli kupiłeś własną kopię wtyczki. Jeśli Twoja kopia programu Visual Composer została dostarczona z motywem, możesz zignorować tę sekcję.

Elementy programu budującego strony

Elementy programu budującego strony programu Visual Composer

Visual Composer zawiera 34 standardowe elementy do budowania stron dla wielu funkcji, które chcesz dodać do swoich stron (powyższy zrzut ekranu pokazuje je wszystkie, a także element Formularz kontaktowy 7, o którym mówimy później). Wiele elementów zawiera dodatkowe opcje kolorów, ramek, wypełnienia, marginesów, niestandardowego CSS, animacji i innych. Oto krótkie podsumowanie tego, co jest w zestawie:

 • Wydziwianie to strona twoich stron. Za pomocą elementu row utworzysz kolumny i wstawisz wszystkie pozostałe elementy strony.
 • Bloki tekstowe są dokładnie tak, jak brzmią – bloki tekstu. za pomocą standardowego edytora WordPress WYSIWYG możesz dodawać i formatować tekst za pomocą tego modułu.
 • Ikony obejmują ikony czcionek z następujących bibliotek ikon: FontAwesome, Open Iconic, Typicons, Entypo, Linecons i Mono Social.
 • Separator i separator z tekstem to sposoby tworzenia podziałów linii (i / lub tekstu) między sekcjami tworzonymi na stronach.
 • Skrzynki z wiadomościami świetnie nadają się do dodawania notatek, alertów lub innych masaży w pudełku.
 • Facebook, Tweet, Google+ i Pinterest to wszystkie proste przyciski udostępniania społecznościowego, które można dodać, aby użytkownicy mogli udostępniać tworzoną stronę.
 • FAQ to przełączniki, których można używać do dodawania ukrytej treści, którą użytkownicy mogą ujawnić podczas czytania Twojej strony.
 • The Pojedynczy obraz to po prostu – prosty obraz z dodanymi opcjami rozmiaru, animacji, linków i nie tylko.
 • Tabulatury, wycieczki i akordeony są podobne do często zadawanych pytań, ponieważ zawierają ukrytą lub składaną treść, ale z otwartą pierwszą sekcją.
 • ZA Pojemnik Pageable jest podstawowym suwakiem zawartości (ale możesz wstawić prawie każdy element budujący strony do każdego „strony” kontenera).
 • Niestandardowe nagłówki ułatwiaj dodawanie własnych nagłówków do sekcji za pomocą niestandardowych czcionek, rozmiarów, kolorów i innych.
 • guziki pozwalają dodawać linki do innych stron lub zewnętrznych stron internetowych.
 • ZA Wezwanie do działania to objaśnienie z dodanym przyciskiem, który przyciąga uwagę użytkowników i pozwala dodać trochę przekonujących treści.
 • The Widgetised Sidebar pozwala wstawić własny pasek boczny w dowolnym miejscu na stronie.
 • The Odtwarzacz wideo ułatwia wstawianie różnych formatów wideo obsługiwanych przez WordPress.
 • mapy Google to kolejna prosta opcja – wystarczy wkleić kod Google Map, aby wstawić mapę na swojej stronie.
 • Paski postępu, wykresy kołowe, okrągłe i liniowe są wszystkie sposoby na wykresy lub wyświetlanie danych lub umiejętności.
 • Pusta przestrzeń ułatwia dodanie pionowej przerwy między elementami.
 • Siatki do postów, mediów, murów i murów to wszystkie niestandardowe siatki, które można dodawać do stron (z opcją mieszania i dopasowywania typów postów lub multimediów).

Elementy widgetu Visual Composer

Wtyczka zawiera również 8 elementy widżetów które można wykorzystać do zbudowania własnego paska bocznego, jeśli zdecydujesz się to zrobić. Stają się one pomocne podczas tworzenia niestandardowych stron docelowych, w których pasek boczny może nie znajdować się w typowej lokalizacji strony, lub jeśli cała witryna to duża sieć stron docelowych, w których nie ma dwóch takich samych paska bocznego.

Rozszerzenia Visual Composer

Podstawowe elementy Visual Compose świetnie nadają się na początek, ale w końcu będziesz potrzebować lub potrzebujesz więcej, aby utworzyć niestandardowe układy strony. Jest to możliwe poprzez rozszerzenia. Istnieje kilka różnych źródeł rozszerzeń Visual Composer.

Łącznie elementy programu budującego strony dla programu Visual Composer

Pierwszy sposób na rozszerz swój Visual Composer za pomocą swojego motywu. Świetnym przykładem jest nasz motyw Total WordPress, który zawiera 39 dodanych elementów do tworzenia stron. Są one uwzględnione wyłącznie w Total do pracy z jego funkcjami, więc musisz mieć motyw zainstalowany i aktywny, aby z nich korzystać. Łącznie zawiera rozszerzenia dla niestandardowych typów postów (referencje, personel, portfele), niestandardowe galerie, proste suwaki, portale społecznościowe i wiele więcej. Ułatwia to dodawanie treści, które chcesz, gdzie chcesz.

Dodatki zewnętrznego kompozytora wizualnego

Jeśli Twój motyw nie zawiera żadnych rozszerzeń, które możesz zainstalować Zewnętrzne rozszerzenia Visual Composer. Mogą one wynosić od bezpłatnych do 55 USD i są dostępne od różnych autorów w CodeCanyon i w Internecie. Jeśli chcesz dodać kilka dodatkowych funkcji, takich jak tabele cen i serwisy społecznościowe, skorzystaj z bezpłatnej wtyczki Symple Shortcodes (w końcu stworzyliśmy ją tutaj w WPExplorer). Jeśli chcesz dodać więcej opcji, to może być odpowiednia wtyczka premium, taka jak Ultimate Add-on. Istnieją dosłownie setki opcji – możesz zobaczyć pełna lista kompatybilnych dodatków na WPBakery.

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się rozszerzyć program Visual Composer, zalecamy nie używaj wszystkich rozszerzeń motywu i wtyczek jednocześnie. Więcej nie zawsze jest lepsze – szczególnie w tym przypadku. To nie tylko stworzy wiele nakładających się i powielających się opcji, ale także znacznie spowolni twoją witrynę (tona kodu trafia do każdego elementu programu budującego strony). Wybierz więc najbardziej odpowiednie dla siebie rozszerzenie i trzymaj się go.

Edycja backendów i frontendów

Dzięki Visual Composer nie jesteś ograniczony tym, jak możesz budować i edytować swoje strony. Dzięki tej potężnej wtyczce masz możliwość dokonywania zmian z modułowego backendu lub z wizualnego frontendu.

Edytor zaplecza Visual Composer

Edytor zaplecza Visual Composer

Jeśli zdecydujesz się użyć edytor zaplecza każdy element jest wyświetlany jako element modułowy, który można wstawiać, przeciągać i upuszczać na miejsce. Ta metoda jest świetna, jeśli chcesz szybko ułożyć szkielet strony, jak ma wyglądać twoja strona, a także może być szybsza niż nakładka, jeśli masz wolniejszy serwer lub połączenie z Internetem.

Edytor zaplecza jest dość łatwy w użyciu. Po prostu kliknij niebieski przycisk, aby wyświetlić Edytor zaplecza aby włączyć Visual Composer dla edytowanej strony lub postu.

Włącz edytor Backend

Następnie kliknij turkusowy przycisk, aby +Dodaj elementy.

Dodaj elementy za pomocą edytora zaplecza

Stąd możesz zacząć wstawiać dowolne i wszystkie elementy strony, które chcesz!

Visual Composer Frontend Editor

Visual Composer Frontend Editor

The edytor frontendu oferuje znacznie lepszy widok końcowej strony, ponieważ jest to zasadniczo edytor wizualny w czasie rzeczywistym. Pozwala wstawić wszystkie te same elementy programu budującego strony, co edytor backendu, z dodatkową korzyścią, że można je zobaczyć zamiast modułu. Możesz zobaczyć, jak duży jest naprawdę obraz o wielkości 300 pikseli lub czy fioletowy przycisk z wartością szesnastkową # 6e2f93 naprawdę wyskakuje.

Aby włączyć edycję interfejsu, kliknij jedną z dwóch Edytor frontendu opcje strony lub postu.

Włącz edytor Frontend

Spowoduje to odświeżenie ekranu i przejście do podglądu na żywo postu lub strony ze wszystkimi tymi samymi opcjami tworzenia strony, co edytor zaplecza.

Dodaj elementy za pomocą edytora Frontend

Kliknij, aby rozpocząć dodawanie elementów. Główną różnicą jest to, że teraz widzisz elementy podczas ich wstawiania i możesz z nich korzystać opcje podglądu na górnym pasku, aby dowiedzieć się, jak będzie wyglądać Twoja strona na komputerach stacjonarnych, laptopach, tabletach i telefonach.

Dodawanie i edycja elementów strony

Niezależnie od tego, czy korzystasz z edytora backend, czy frontend, będziesz mieć te same opcje dostosowywania różnych elementów programu budującego strony. Chociaż opcje różnią się między elementami, istnieje kilka kluczowych funkcji, o których należy pamiętać po wstawieniu elementu.

Visual Composer: Edytuj wiersz

Opcje wiersza programu Visual Composer

Bez względu na to, co chcesz dodać do swojej strony najpierw musisz wstawić wiersz. Po włożeniu możesz najechać wskaźnikiem na element frontendu, aby odsłonić niebieski opcje wiersza (w backendie są one zawsze widoczne u góry każdego wiersza).

 • Pierwszy Ikona wiersza możesz kliknąć, aby przeciągnąć i upuścić wiersz w nowej pozycji na swojej stronie.
 • The Ołówek ikona otwiera opcje ustawień wiersza. Mogą się one różnić w zależności od motywu. Dzięki motywowi Total zobaczysz opcje lokalnego przewijania ID, rozciągania wiersza (dla wierszy o pełnej szerokości), wiersza o pełnej wysokości, minimalnej wysokości, widoczności na urządzeniach mobilnych, wyśrodkowanej zawartości, kolumn o równej wysokości, animacji, typografii, maksymalnej szerokości, odstępów między kolumnami , wideo w tle lub paralaksa i opcje projektowania (margines, obramowanie, wypełnienie, kolor tła / obraz).
 • Kolumny mają zdefiniować liczbę kolumn w twoim rzędzie. Istnieją domyślne opcje dla maksymalnie 6 kolumn, ale możesz również zdefiniować własny niestandardowy układ kolumn.
 • Plus dodaje nowy wiersz poniżej edytowanego.
 • The Duplikować ikona sklonuje bieżący wiersz i całą jego zawartość (czyli wszystkie elementy, które wstawiłeś do wiersza). Jest to świetne, jeśli chcesz wielokrotnie używać układu wiersza na tej samej stronie.
 • Śmieci polega po prostu na usunięciu całego wiersza i jego zawartości.
Visual Composer: Edytuj kolumnę

Opcje kolumny Visual Composer

Kiedy najedziesz kursorem na wiersz w edytorze interfejsu, zobaczysz również kolor żółty opcje kolumn (w zapleczu znajdziesz te same opcje i ikony wyświetlane nad każdą kolumną).

 • Pierwszy Ikona kolumny jest taki sam jak wiersze – kliknij na niego, aby przeciągnąć i upuścić oraz zmienić kolejność kolumn w ich rzędzie.
 • The Ołówek to ogólne ustawienia kolumn. Podobnie jak w wierszach, opcje kolumn mogą się różnić w zależności od używanego motywu. Razem z Total dostępne są następujące opcje: widoczność na urządzeniach mobilnych, animacja, typografia, minimalna wysokość, opcje projektowania (margines, obramowanie, wypełnienie, tło) oraz ustawienia reakcji (niestandardowe przesunięcie, szerokość lub ukryte opcje w zależności od urządzenia).
 • W przypadku kolumn Plus ikona doda element u góry kolumny, nad dowolnym innym elementem, który został już wstawiony.
 • Ponownie, Śmieci ikona służy do usunięcia całej kolumny i jej zawartości. Po usunięciu kolumny pozostałe kolumny zachowają swoje wymiary (jeśli usuniesz 1 z 3 kolumn, pozostałe 2 kolumny nadal będą miały rozmiary 1/3), więc pamiętaj o edycji szerokości kolumn po usunięciu.
Visual Composer: Edytuj element strony

Opcje elementu strony Visual Composer

W wierszu lub kolumnach użyjesz ikony plus, aby wstawić element strony. Na powyższym zrzucie ekranu dodaliśmy Skrzynka pocztowa. Po wstawieniu elementu ustawienia zostaną automatycznie otwarte. Aby edytować element, który już dodałeś, po prostu najedź kursorem na element w edytorze front-end lub backend, aby wyświetlić następujące opcje:

 • The Ołówek Ikona otworzy ustawienia (opisane poniżej).
 • The Duplikować ikona sklonuje element strony dokładnie tak, jak go masz (ustawienia i wszystkie).
 • Wreszcie Śmieci usunie tylko twój element budujący strony. z wiersza lub kolumny, w której został wstawiony, pozostawiając wszystkie pozostałe elementy w takcie.
Visual Composer: Ogólne elementy strony

Element strony Opcje ogólne

Po wstawieniu nowego elementu lub kliknięciu ikony ołówka dla elementu otworzysz element budujący strony ustawienia. Są one (przeważnie) podzielone na wiele kart, aby ułatwić Ci zobaczenie wszystkich dostępnych opcji dostosowywania. Oprócz zakładki ustawień istnieje koło zębate ikona w prawym górnym rogu, której można użyć do zapisania wybranych ustawień jako zaprogramowane do ponownego wykorzystania później lub jako domyślna do automatycznego użycia przy każdym wstawieniu tego konkretnego elementu.

The Karta Ogólne zawiera ogólne opcje dla elementu strony. Różnią się one w zależności od wstawionego elementu (ale w każdym przypadku edycja jest tak prosta, jak użycie menu rozwijanego, próbnika kolorów, pola wyboru lub pola tekstowego). Na przykład Skrzynka pocztowa na powyższym zrzucie ekranu zawiera opcje stylu, kształtu, koloru, ikony, tekstu i animacji. Ale jeśli wstawisz Przycisk zamiast tego znajdziesz opcje tekstu, adresu URL, stylu, kształtu, koloru, rozmiaru, wyrównania, ikony i animacji.

Visual Composer: Projektowanie elementów strony

Opcje projektowania elementów strony

The Karta Opcje projektu to druga standardowa karta, którą zobaczysz na prawie każdym elemencie do tworzenia stron. Stąd możesz dodać niestandardowe tło (kolor lub obraz), ramkę, wypełnienie i margines do swojego elementu. Opcje uproszczenia elementów sterujących zmniejszają opcje pola CSS, dzięki czemu można wprowadzić jedną uniwersalną wartość dla każdej opcji (margines, ramka i wypełnienie). Jedna uwaga do zapamiętania: kiedy zastosujesz tło, jest ono zawarte w twojej granicy. Więc zwiększenie wyściółki zwiększy widoczne tło dodane wokół elementu, ale jeśli Ty zwiększ swój margines zwiększysz puste miejsce wokół elementu strony (odsłaniając wiersz / stronę za nim)

Oczywiście w zależności od modułu, w który wstawisz element strony może mieć wiele innych zakładek. Na przykład Visual Composer Siatka postu dodano zakładki opcji dla ustawień danych i projektowania elementów. A jeśli używasz niestandardowych elementów strony za pomocą rozszerzenia takiego jak Siatka pracowników ogółem może być jeszcze więcej wbudowanych opcji (takich jak opcje zapytań, niestandardowe przycinanie obrazów, meta, linki społecznościowe, fragmenty itp.) w zależności od tego, co autor rozszerzenia zawarł.

Uwaga: Możesz sprawdzić pełną listę elementów w naszym Przewodnik po modułach Total Builder. Jednak najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się, co robi każdy moduł, jest zabawa z Visual Composer. Utwórz stronę testową i przećwicz wstawianie i edytowanie elementów. Szybko się zorientujesz i będziesz tworzyć strony jak profesjonalista!

Popularne kompatybilne wtyczki

Oprócz rozszerzeń Visual Composer wiele popularnych wtyczek jest kompatybilnych z Visual Composer i automatycznie dodaje własny element budowania strony. Oto kilka z wielu wtyczek, które z przyjemnością usłyszysz, będą działały bezproblemowo z wtyczką Visual Composer w celu jeszcze lepszego budowania strony.

WooCommerce Elements for Visual Composer

WooCommerce: Jeśli chcesz zbudować sklep za pomocą WordPress, możesz wybrać WooCommerce. Ta wtyczka jest nie tylko bezpłatna i pełna niesamowitych funkcji, ale jest także w pełni kompatybilna z Visual Composer. Po zainstalowaniu i aktywacji WooCommerce nie tylko doda własne ustawienia i opcje, ale także doda 17 nowych elementów do tworzenia stron do zabawy.

Suwak rewolucji Wtyczka WordPress

Slider Revolution: Suwaki to świetny sposób na dodanie przyciągającej uwagę i pełnej zawartości sekcji na dowolnej stronie, a Slider Revolution to idealna wtyczka do tego. Dzięki tej wtyczce możesz przeciągać i upuszczać elementy, takie jak tekst, przyciski, obrazy, a nawet filmy, wszystkie z dodanymi animacjami i efektami, aby tworzyć imponujące suwaki. Zobacz to w akcji na wielu naszych demonstracjach Total!

LayerSlider WordPress Plugin

LayerSlider: Kolejną świetną opcją dla suwaków jest wtyczka LayerSlider. Jest tak samo niesamowity jak Slider Revolution, ale z nieco innym interfejsem i opcjami. Zawiera nawet niestandardowy kreator przejścia, dzięki czemu możesz tworzyć jedyne w swoim rodzaju animacje. Jest to również jeden z dwóch suwaków premium w pakiecie z naszym motywem Total WordPress, więc wiesz, że jest całkiem świetny.

Formularz kontaktowy 7 Bezpłatna wtyczka WordPress

Formularz kontaktowy 7: Formularze kontaktowe są ważną częścią każdej witryny – niezależnie od tego, czy jesteś blogerem z formularzem zapytań biznesowych, czy dentystą z formularzem spotkań. Contact Form 7 jest całkowicie darmowy, elastyczny, a dzięki Visual Composer wstawianie formularzy kontaktowych jest łatwe dzięki niestandardowemu elementowi formularza.

WPML WordPress Translation Plugin

WPML: Jeśli potrzebujesz utworzyć wielojęzyczną stronę internetową, WPML jest jedną z najważniejszych opcji tłumaczenia Twoich postów i stron. Plus WPML jest w pełni kompatybilny z Visual Composer, dzięki czemu można tłumaczyć każdą niestandardową stronę, którą zbudujesz.

Polylang Darmowa wtyczka WordPress

Polylang: Jeśli nie chcesz inwestować w WPML, Polylang jest świetną bezpłatną opcją, która jest w pełni kompatybilna z Visual Composer (jest to jedna z bezpłatnych wtyczek, które zalecamy, aby Twoja witryna WordPress była wielojęzyczna).

Wtyczka Yoast SEO

Yoast SEO: Yoast ułatwia każdemu użytkownikowi poprawienie SEO na miejscu. Istnieje wiele ważnych funkcji SEO, w tym mapy witryn, opisy meta, bułka tarta i wiele innych. Najlepsze ze wszystkiego – Yoast SEO dobrze współpracuje z Visual Composer, więc możesz martwić się tworzeniem lepszych stron zamiast szukania SEO.

Templatera Template Manager for Visual Composer

Templatera: Ta wtyczka jest nie tylko kompatybilna – została stworzona przez WPBakery (autorzy Visual Composer) w celu rozszerzenia funkcjonalności ich programu budującego strony. Templatera umożliwia zapisywanie i ponowne używanie szablonów, dzięki czemu tworzenie powtarzalnych stron jest łatwe. Po zainstalowaniu wtyczka dodaje własną opcję w ustawieniach Visual Composer na pulpicie WordPress, dzięki czemu można łatwo importować, eksportować i ponownie używać szablonów (co uważaliśmy za tak niesamowitą funkcję, że dodaliśmy tę wtyczkę do Total).

I jesteśmy pewni, że istnieje wiele innych kompatybilnych wtyczek! Jeśli masz wątpliwości co do zgodności nowej wtyczki z Visual Composer, po prostu skontaktuj się z autorem nowej wtyczki i zapytaj.

Zaawansowane opcje programu Visual Composer

Dla bardziej zaawansowanych użytkowników w programie Visual Composer dostępnych jest kilka dodatkowych opcji, za pomocą których można dodawać niestandardowe skróty do programu budującego strony i tworzyć niestandardowe siatki multimediów.

Visual Composer Shortcode Mapper

Pierwszy to Mapowanie krótkich kodów. Ta opcja znajduje się w ustawieniach Visual Composer i może być używana do mapowania własnych niestandardowych skrótów na Visual Composer. Jest to świetne, jeśli masz skrót, który kochasz (na przykład taki, który jest na tabelę cen), który nie jest domyślnie dołączony do Visual Composer.

Druga zaawansowana opcja jest dołączona Kreator sieci. Dzięki tym funkcjom możesz tworzyć niestandardowe siatki (podobne do mediów i siatek pocztowych) z własnymi niestandardowymi układami treści. Na przykład możesz utworzyć niestandardową siatkę postów na blogu z okrągłymi obrazami, nazwisko autora post pogrubioną czcionką niestandardową, niestandardową długość fragmentu, przycisk Czytaj więcej i drugi przycisk prowadzący do zalecanego produktu. Masz pomysł? Możesz zbudować dowolny układ siatki, korzystając z wielu opcji elementów, kolorów, marginesów, ramek i innych elementów.

Podsumowanie

Istnieje wiele ton, które możesz zrobić za pomocą WordPress i Visual Composer. Jeśli chcesz zobaczyć, jak działa kreator stron, zapoznaj się z dowolną z naszych prezentacji Total Theme, w której próbowaliśmy zaprezentować różnorodne style i układy, które można tworzyć za pomocą Visual Composer.

A jeśli coś przeoczyliśmy po prostu zapytaj nas. Z przyjemnością powiemy Ci wszystko, co chcesz wiedzieć o programie Visual Composer i jego działaniu – zostaw komentarz poniżej. Dziękuje za przeczytanie!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me