Ulepsz swój projekt motywu WordPress za pomocą żółtego ołówka

Jak dostosować projekt motywu WordPress

Jeśli chcesz dostosować projekt motywu WordPress w prosty sposób, to Wtyczka Yellow Pencil WordPress może być tylko dodatkiem do Twojej witryny. Ten edytor stylu wizualnego pozwoli Ci zmienić wygląd witryny bez konieczności dotykania linii kodu.


Korzystanie z żółtego ołówka nauczy Cię radości z projektowania stron internetowych, jednocześnie tworząc piękną witrynę, która zachwyci odwiedzających. Edytuj dowolny element swojej witryny, wszystko na froncie, w czasie rzeczywistym. Jedynymi ograniczeniami w projektowaniu witryny będzie Twoja wyobraźnia.

Ten szczegółowy przewodnik po korzystaniu z wersji premium Żółtego ołówka obejmie jego główne funkcje, w tym możliwości edycji CSS typu „wskaż i kliknij” oraz jego kompatybilność z dowolnym motywem WordPress. Następnie przyjrzymy się oferowanemu interfejsowi użytkownika, umożliwiając błyskawiczne skonfigurowanie i zaprojektowanie.

Dla kogo jest żółty ołówek?

Yellow Pencil Who

Niezależnie od tego, czy szukasz szybszego sposobu dostosowania witryny, czy też nie znasz CSS, Yellow Pencil może Ci pomóc. Ta wtyczka zawiera zaawansowane narzędzia i opcje dostosowywania, idealne dla profesjonalistów, którzy chcą tworzyć nowe witryny dla klientów.

Jednak brak potrzebnego kodowania, łatwość użycia, intuicyjny interfejs i szczegółowa dokumentacja pomocy technicznej oznaczają, że nawet osoby z ograniczonym doświadczeniem projektowym mogą uzyskać dostęp do tej wtyczki. Krótko mówiąc, jeśli chcesz dostosować wygląd swojej witryny WordPress, Yellow Pencil to edytor stylów wizualnych.

Krótko mówiąc, jeśli chcesz dostosować wygląd swojej witryny WordPress, Yellow Pencil to edytor stylów wizualnych.

Kluczowe cechy żółtego ołówka

Funkcje żółtego ołówka

Yellow Pencil to naprawdę imponujące narzędzie do projektowania. Dostępne funkcje i narzędzia pozwalają na pełną kontrolę nad wyglądem Twojej witryny. Można go używać z dowolnym motywem lub wtyczką WordPress i umożliwia tworzenie stylowych i responsywnych stron internetowych.

Element Inspector pozwala wybrać i dostosować każdy element wizualny na stronie WordPress. Edytuj kolory, tła, obramowania i wiele więcej. Wszystko to odbywa się w czasie rzeczywistym, na frontonie Twojej witryny, dzięki czemu możesz przeglądać wprowadzane zmiany. Żółty ołówek wygeneruje kod w tle, więc jeśli nie chcesz, nie będziesz musiał sam patrzeć na żaden kod. Inne funkcje obejmują:

 • Przeciągnij i upuść, aby zmienić położenie elementów
 • Zmień rozmiar elementów za pomocą myszy
 • Wybierz spośród ponad 600 czcionek, ponad 300 wzorów tła, ponad 50 animacji i wiele więcej
 • Dostępne są nieograniczone kolory lub wybierz spośród nowoczesnych palet kolorów Yellow Pencil
 • Użyj edytora CSS na żywo

Dostępna jest także obszerna dokumentacja i wsparcie, które pomogą Ci w pełni wykorzystać ten edytor stylu wizualnego WordPress.

Teraz wiemy, co ma do zaoferowania Żółty Ołówek. Ale jak zacząć, a wrażenia użytkownika są tak imponujące, jak funkcje, które oferuje?

Jak zainstalować żółty ołówek

Żółty ołówek jest niezwykle szybki i łatwy w instalacji. Po zakupie wtyczki od CodeCanyon (lub zakupie motywu premium, takiego jak Nowy Jork, który zawiera wtyczkę za darmo), pobierz „Tylko plik instalowalny WordPress” ze strony pobierania Envato (lub możesz użyć bezpłatnej wersji dostępnej na WordPress.org).

Następnie otwórz pulpit WordPress. Wybierz „Wtyczki”> „Dodaj nowe”.

Żółty ołówek Dodaj nowy

Na stronie Dodaj wtyczki kliknij „Prześlij wtyczkę”> „Wybierz plik”.

Przesyłanie ołówkiem żółtym

Skąd go pobrałeś, wybierz „waspthemes-yellow-pencil.zip”. Kliknij „Zainstaluj teraz”.

Zainstaluj żółty ołówek

Po zainstalowaniu wtyczki kliknij „Aktywuj”. Wprowadź kod aktywacyjny, który otrzymałeś przy zakupie wtyczki. Zapewni to dostęp do aktualizacji wtyczek w momencie ich wydania.

Po aktywacji na pulpicie pojawi się strona powitalna Żółtej strony. W sekcji „Zasoby” znajdziesz dokumentację wtyczki, samouczki oraz inną pomoc i wsparcie, które mogą być potrzebne do rozpoczęcia pracy.

Witamy w żółtym ołówku

Kiedy będziesz gotowy, kliknij „Zacznijmy”. Spowoduje to przejście bezpośrednio do trybu edycji.

Zrozumienie interfejsu żółtego ołówka

Interfejs Yellow Pencil jest bardzo przejrzysty i intuicyjny w obsłudze. Pasek biegnący po lewej stronie strony wyświetla dostępne narzędzia.

Żółty ołówek lewy pasek

Panel, który unosi się po prawej stronie strony, jest panelem edytora. Gdy żaden element na stronie nie zostanie wybrany, pokażą trzy typy dostosowywania, w których można edytować.

Panel Yellow Pencil Editor

Po kliknięciu elementu na stronie panel edytora zmieni się i będzie zawierał właściwości stylu.

Wybrano żółty element ołówka

Niebieskie pole pojawi się wokół wybranego elementu, pokazując dodatkowe opcje dostosowywania.

Wybrano żółty element ołówka

Ważne narzędzia, których będziesz potrzebować

Pasek narzędzi po lewej stronie wyświetla wiele narzędzi, ale kilka z nich jest natychmiast ważnych, aby pomóc Ci zacząć…

Narzędzia paska żółtego ołówka

 • Inspektor elementów – umożliwia wybranie dowolnego elementu na stronie do dostosowania.
 • Cofnij i ponów – wypróbuj różne projekty na swojej stronie, mając pewność, że możesz cofać lub ponawiać wprowadzone zmiany.
 • Pełny ekran – praca w trybie pełnoekranowym, zapewniając wyraźny widok dostosowań podczas ich tworzenia.

Panel edytora zawiera trzy kluczowe przyciski…

Żółte przyciski panelu edytora ołówka

 • Podgląd na żywo – podgląd zmian bez wyświetlania interfejsu Żółtego ołówka.
 • Zresetuj zmiany – Nie podoba Ci się wprowadzana edycja? Po prostu zresetuj wprowadzone zmiany.
 • Zapisz – kiedy już obejrzysz swoją pracę i jesteś zadowolony z wyników, po prostu kliknij przycisk Zapisz.

Wybieranie typu dostosowywania

Żółty ołówek Dostosowywanie typu

Zanim wybierzesz element na stronie i zaczniesz go edytować, musisz najpierw wybrać typ dostosowywania. Są one wyświetlane w panelu edytora, gdy nie jest wybrany żaden element. Do wyboru są trzy typy; Globalne dostosowywanie, dostosowywanie jednej strony i dostosowywanie szablonów.

Każdy z tych typów jest względnie oczywisty. Wybranie opcji „Dostosuj globalnie” oznacza, że ​​wprowadzone zmiany będą miały zastosowanie do każdej strony Twojej witryny. Jeśli wybierzesz „Dostosuj jedną stronę”, wszystkie zmiany wpłyną tylko na stronę, nad którą pracujesz. „Dostosuj szablony” dotyczy bieżącego typu postu, jest to dobra opcja, jeśli chcesz skonfigurować wszystkie strony produktu lub bloga.

Wybrany typ dostosowania zostanie wyświetlony w górnej części panelu edytora. Przed zapisaniem pracy sprawdź, czy edytujesz odpowiedni typ.

Co możesz zrobić z żółtym ołówkiem?

Po zapoznaniu się z interfejsem czas zacząć. Poniżej znajduje się próbka niektórych z licznych narzędzi i funkcji dostosowywania oferowanych przez tę wtyczkę. Pomogą Ci one stworzyć piękną i profesjonalną stronę internetową.

Zmień typografię

Typografia żółty ołówek

Ważnym zadaniem jest wybranie czcionki odpowiedniej dla Twojej witryny. Żółty ołówek oferuje wiele opcji, które pomogą Ci stylizować tekst w sposób dopasowany do projektu witryny i przyciągający uwagę czytelnika.

Kliknij sekcję tekstu, którą chcesz edytować, a następnie wybierz „Tekst” w panelu edytora. Spowoduje to wyświetlenie opcji dostosowywania typografii. Wybierz spośród ponad 600 rodzajów czcionek, zmień rozmiar czcionki, zmień wysokość linii, kontroluj odstępy między literami i słowami oraz wiele więcej. Możesz także zmienić kolor tekstu, wybierając jedną z nowoczesnych palet kolorów Yellow Pencil, lub wybierz własny kolor.

Dodaj granicę

Żółta ramka ołówka

Dodanie ramki do niektórych elementów na stronie może pomóc wyróżnić ważne informacje i stworzyć efektowne efekty wizualne. Po wybraniu obrazu lub tekstu, do którego chcesz dodać obramowanie, wybierz „Obramowanie” w panelu edytora. Istnieją cztery style

Po wybraniu obrazu lub tekstu, do którego chcesz dodać obramowanie, wybierz „Obramowanie” w panelu edytora. Do wyboru są cztery style obramowania; pełne, kropkowane, przerywane lub ukryte. Możesz także zmienić szerokość ramki, aby była bardziej zdefiniowana, i zmienić kolor.

Imponującą funkcją jest to, że możesz dostosować każdą stronę granicy osobno. Oznacza to, że każdej z czterech stron można nadać inny kolor, styl i grubość, co daje niepowtarzalny i przyciągający uwagę wygląd.

Zmień tło

Żółte tło ołówek

Uderzające tło może sprawić, że element pęknie. Żółty ołówek pozwala zmienić tło każdego elementu na Twojej stronie.

Aby to zrobić, kliknij wybrany element i wybierz „Tło” z panelu edytora.

Tutaj możesz zmienić kolor tła, wybrać jeden z wzorów Yellow Pencils ponad 300 lub wybrać gradient CSS. Możesz również przesłać własne obrazy niestandardowe. Po wybraniu tła możesz dostosować rozmiar tła, pozycję i, jeśli dodałeś obraz, wybrać, czy jest on statyczny, czy przewija się wraz z resztą strony.

Użyj animacji

Animacja żółtego ołówka

Korzystanie z animacji to kolejny świetny sposób, aby pomóc w tworzeniu treści. W sekcji „Animacja” w panelu edytora możesz dodać efekt animacji do wybranego elementu.

Wybierz jedną z ponad 50 animacji w menedżerze animacji na żywo, od powiększania lub zmniejszania, po odbijanie, obracanie i wiele innych. Możesz kontrolować czas trwania i opóźnienie, a także uruchamiać wiele animacji jednocześnie, jeśli chcesz. Zapewni to oryginalność witryny, a także zwróci uwagę na ważne aspekty strony. Możesz także spróbować stworzyć własne animacje, wybierając Generator animacji na pasku narzędzi.

Zmień rozmiar i Zmień położenie dowolnego elementu

Zmiana rozmiaru i położenia dowolnego elementu jest bardzo prosta dzięki Yellow Pencil.

Aby zmienić rozmiar, kliknij element bezpośrednio, aby wokół niego pojawiło się niebieskie podświetlone pole. Następnie po prostu przeciągnij poziome i pionowe linie niebieskiego pola, aby zmienić rozmiar.

Yellow Pencil Resize

Aby zmienić pozycję elementu, kliknij go, a następnie przytrzymaj przycisk myszy. Przeciągnij i upuść w odpowiednie miejsce na stronie.

Kropla smoka z żółtym ołówkiem

Minusem tej funkcji przeciągnij i upuść jest to, że może powodować problemy z wyświetlaniem na telefonach komórkowych. Skorzystaj z narzędzia elastycznego, znajdującego się na pasku narzędzi, aby zobaczyć, jak będzie wyglądać Twoja strona internetowa na wszystkich rozmiarach ekranu. Być może trzeba odpowiednio zmienić swój projekt.

cennik

Ceny żółtego ołówka

Wtyczka Yellow Pencil WordPress jest dostępna w CodeCanyon za 26 USD. Obejmuje to wsparcie na 6 miesięcy, ale możesz zapłacić dodatkowo 7,88 USD, aby przedłużyć wsparcie do 12 miesięcy.

Końcowe przemyślenia

Żółty ołówek jest świetnym narzędziem, jeśli chcesz dostosować wygląd swojej witryny WordPress. Funkcje i łatwość obsługi zapewniają wszystko, czego potrzebujesz, aby stworzyć niestandardową stronę WordPress. Aby uzyskać najlepsze wyniki, upewnij się, że masz jasną wizję wyglądu witryny.

Czy Yellow Pencil posiada funkcje potrzebne do personalizacji strony WordPress? Podziel się swoimi przemyśleniami poniżej…

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map