Visual Form Builder to wtyczka WordPress, która pozwala tworzyć niestandardowe formularze, z których użytkownicy mogą korzystać, aby się z Tobą skontaktować i przesłać Ci informacje. Oprócz tworzenia standardowych formularzy kontaktowych na swojej stronie, Visual Form Builder posiada całą gamę funkcji, które ułatwiają buduj znacznie bardziej zaawansowane formularze do różnych celów. W tym przewodniku dowiesz się, co możesz zrobić za pomocą Visual Form Builder i jak możesz użyć tej wtyczki formularza WordPress, aby utworzyć prawie dowolny typ formularza dla swojej witryny.


Co możesz zrobić z Visual Form Builderem

Niektóre z powodów, dla których możesz chcieć dodać formularz do swojej witryny, to między innymi ułatwienie odwiedzającym wysyłania wiadomości, rezerwacji terminów, wysyłania plików, przesyłania pytań, a nawet zatrudniania.

Wtyczka Visual Form Builder występuje w dwóch odmianach: wolny i premium. W tym przewodniku pokażemy Ci, co możesz zrobić z darmową wersją i jak to zrobić może szybko utworzyć niestandardowy formularz uzyskać odpowiedni typ wiadomości i informacji od odwiedzających Dzięki bezpłatnej wersji Visual Form Builder możesz wybierać spośród imponującej liczby typów pól, które chcesz dodać do formularzy, w tym:

 • Tekst: idealny do wprowadzania jednego wiersza tekstu
 • Obszar tekstowy: służy do wprowadzania dłuższej wiadomości
 • Pole wyboru: zaznacz wiele opcji z listy
 • Przycisk opcji: wybierz tylko jedną opcję z listy
 • Wybierz listę: wybierz elementy z listy
 • Adres: fizyczna lokalizacja, w tym ulica, miasto itp.
 • Data: z selektorem daty
 • E-mail: adres e-mail nadawcy
 • URL: adres strony internetowej
 • Waluta: wartość pieniężna
 • Numer
 • Czas: 12 lub 24 godziny
 • Telefon: formaty amerykańskie i międzynarodowe
 • HTML
 • Udostępnianie pliku
 • Instrukcje: sformatowany tekst lub HTML

Visual Form Builder ułatwia także upewnienie się, że odwiedzający wprowadzają prawidłowe informacje w każdym polu formularza automatyczne sprawdzanie ich poprawności.

Walidator pola

Kolejną bardzo przydatną funkcją tej wtyczki konstruktora formularzy WordPress jest to dodaje weryfikację antyspamową do twoich formularzy. W tym polu prosi się użytkowników o wykonanie prostej czynności, którą muszą poprawnie wypełnić przed przesłaniem formularza.

Weryfikacja antyspamowa

Pomoże to zapobiec nadużywaniu formularza przez spamerów, którzy chcą zalać skrzynkę odbiorczą śmieciowymi wiadomościami e-mail, co szybko nastąpiłoby, gdybyś nie wprowadził jakiejś formy weryfikacji przez człowieka. Inne przydatne funkcje darmowej wersji Visual Form Builder obejmują:

 • Przechowuj zgłoszenia w bazie danych WordPress
 • Eksportuj zgłoszenia jako plik CSV
 • Wysyłaj zgłoszenia na wiele adresów e-mail
 • Po przesłaniu przekieruj użytkowników do strony lub adresu URL
 • Wysyłaj potwierdzenia do użytkowników
 • Zduplikowane formularze, aby zaoszczędzić czas
 • Ułóż pola w kolumnach
 • Dostosuj formularz za pomocą CSS

Jak widać, z Visual Form Builder można wiele zrobić poza standardowymi funkcjami podstawowej wtyczki formularza kontaktowego.

Przewodnik po korzystaniu z Visual Form Builder

Ponieważ patrzymy na bezpłatną wersję Visual Form Builder, można ją zainstalować na swojej stronie bezpośrednio przez obszar administracyjny WordPress. Wystarczy zalogować się do pulpitu nawigacyjnego i przejść do Wtyczki> Dodaj nowe.

Dodaj wtyczkę

Tam wyszukaj Visual Form Builder, a następnie kliknij przycisk Zainstaluj teraz, a następnie link Aktywuj teraz, aby dodać go do swojej witryny. Po aktywacji zobaczysz nowy element w menu paska bocznego zatytułowany Visual Form Builder. Stamtąd możesz skonfigurować wtyczkę, wyeksportować swoje formularze, przeglądać przesłane formularze i dodać nowy formularz. Ponieważ Visual Form Builder nie zawiera żadnych gotowych formularzy, pierwszym krokiem jest utworzenie nowego poprzez kliknięcie pozycji menu Dodaj nowy formularz.

Tworzenie nowego formularza

Pierwszym etapem tworzenia nowego formularza jest nadanie mu nazwy, wpisanie imienia i nazwiska, ustawienie odpowiedzi na wiadomość e-mail, temat wiadomości e-mail, która zostanie wysłana, oraz na który adres e-mail wysłać formularz.

Dodaj nowy formularz

Po wprowadzeniu niezbędnych elementów możesz przejść do tworzenia formularza. Następnym krokiem jest kliknięcie przycisku ustawień u góry strony narzędzia do tworzenia formularzy.

Ustawienia Visual Form Builder

Stąd możesz określić, kto otrzyma kopię zgłoszenia, co stanie się z użytkownikiem po przesłaniu formularza, a także czy wysłać wiadomość e-mail z powiadomieniem do użytkownika potwierdzenie ich złożenia.

Krok 1

Po skonfigurowaniu formularza pola można dodawać. Dodanie różnych typów pól do formularza jest tak proste, jak kliknięcie jednej z dostępnych opcji po lewej stronie. Po dodaniu pola do formularza może ono być przeciągnięty i upuszczony na miejsce. Pola formularza można również spersonalizować, aby spełnić Twoje wymagania, klikając ikonę rozwijania.

Krok 2

To pozwala dodaj niestandardowe etykiety instruować użytkowników, co należy wpisać w każdym polu. Jeśli w dowolnym momencie chcesz zobaczyć, jak będzie wyglądał twój formularz po opublikowaniu w Twojej witrynie, musisz najpierw zapisać, a następnie formularz, a następnie wstawić do posta lub strony.

Publikowanie formularzy

Visual Form Builder ułatwia wstawianie formularza do posta lub strony dzięki przyciskowi, który dodaje do edytora postów WordPress.

Krok 3

Po kliknięciu przycisku Dodaj formularz możesz następnie wybrać spośród wszystkich istniejących formularzy, które zostały utworzone, a następnie wstawić formularz do posta lub strony. Jeśli chcesz zmienić lokalizację formularza, możesz po prostu wytnij i wklej krótki kod. Aby sprawdzić nowy formularz, kliknij przycisk Podgląd postu, aby zobaczyć go w akcji.

Przykładowy formularz

Jeśli formularz nie wygląda dobrze, możesz przełączyć kreatora formularzy z powrotem i wprowadzić niezbędne zmiany.

Zobacz formularze

Oprócz przesyłania formularzy na wybrane adresy e-mail, Visual Form Builder również przechowuje zgłoszenia w bazie danych WordPress. Oznacza to, że możesz bez problemu przeszukiwać wszystkie wpisy formularzy w jednym miejscu w obszarze administracyjnym WordPress, zamiast przeszukiwać skrzynkę odbiorczą. Podczas przeglądania poszczególnych zgłoszeń masz również opcję ich wydrukowania.

Zobacz zapisane zgłoszenia

Możesz też wyeksportuj zapisane formularze jako plik CSV do przeglądania w aplikacji takiej jak Excel. Ułatwia to filtrowanie zgłoszeń, udostępnianie ich współpracownikom lub tworzenie kopii zapasowych w celu ich przechowywania.

Eksportuj formularze

Ta funkcja może być bardzo przydatne dla freelancerów i usługodawców którzy mogą go użyć, aby szybko zbudować listę zapytań historycznych od potencjalnych klientów, z którymi mogą się następnie skontaktować, aby wygenerować większy biznes.

Wniosek

Visual Form Builder to idealny wybór dla każdego, kto chce budować bardziej zaawansowane formularze niż podstawowy formularz kontaktowy dla swojej witryny. Jednak jak to jest tak łatwy w użyciu, nawet osoby szukające prostego rozwiązania formularza kontaktowego znajdą odpowiedni wybór, który daje im możliwość budowania bardziej złożonych formularzy w miarę wzrostu potrzeb.

Dla tych, którzy potrzebują jeszcze więcej funkcji, wersja pro i jej dodatki sprawiają, że już przydatna wtyczka jest jeszcze bardziej użyteczna i warto ją sprawdzić.

Uzyskaj darmową wtyczkę WordPress do Visual Form Builder

Do czego zamierzasz używać zaawansowanego formularza? Proszę podziel się swoimi przemyśleniami w komentarzach poniżej.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me