Skonfiguruj łatwe pobieranie dzięki wtyczce CM Downloads Manager Pro WordPress

Miałem zaszczyt przejrzeć kilka innych wtyczek stworzonych przez CreativeMinds, takich jak Słownik CM ToolTip i CM Answers. Więc kiedy na moim biurku pojawiła się kolejna wtyczka, musiałem to sprawdzić. Tym razem dostałem CM Manager Manager Pro i od razu zrobiły na mnie wrażenie dwie rzeczy: jest intuicyjny i kompatybilny z innymi wtyczkami CM, które przetestowałem.


CM Downloads Manager to darmowa i premium wtyczka do WordPress, która pozwala ustawić, co użytkownicy mogą zarówno przesyłać, jak i pobierać do iz Twojej witryny. Obsługuje różnorodne pliki, od dokumentów po pliki muzyczne, i umożliwia ochronę hasłem, integrację z kasą, podgląd plików i więcej.

Zobaczmy, co ta wtyczka ma do zaoferowania.

Potencjalne zastosowania

Wtyczka CM Downloads Manager ma wiele potencjalnych zastosowań, z których wiele opisano na stronie CMinds. Mimo to uważałem, że warto je tutaj wymienić, ponieważ zapewnia kontekst dla procesu instalacji.

Załóżmy, że chcesz sprzedawać własne wtyczki. Możesz użyć tej wtyczki, aby zabezpieczyć hasłem pobieranie plików wtyczek i zintegrować je z rozwiązaniem handlu elektronicznego. Jeśli chcesz oferować pliki muzyczne, które utworzyłeś, możesz to łatwo zrobić, gdy ludzie zarejestrują się jako użytkownicy. W ten sposób możesz nawet zaoferować bezpłatne dokumenty do pobrania. W ten sposób można łatwo i bezpiecznie zaoferować wszystko, co użytkownicy chcieliby pobrać.

Funkcje darmowej wersji

CM Downloads Manager bezpłatny

Darmowa wersja, która jest dostępna do pobrania w katalogu wtyczek na WordPress.org, zawiera wiele funkcji, z których możesz od razu skorzystać, w tym:

 • Pobierz kategorie
 • Zobacz liczbę przy każdym pobieraniu
 • Forum pomocy technicznej dla każdego pobrania
 • Możliwość głosowania przy każdym pobraniu
 • Konfigurowalny szablon
 • Podgląd obrazu
 • Wewnętrzna wyszukiwarka pobrań
 • Użytkownicy mogą śledzić pobrania
 • Użytkownicy mogą włączyć lub wyłączyć powiadomienia e-mail dotyczące pytań przesyłanych za pośrednictwem forów pomocy technicznej:

Powiadomienia Menedżera pobierania CM

Jak widać, to tylko podstawy. Jeśli planujesz zaoferować bogate w funkcje pobieranie, potrzebujesz wersji pro.

Funkcje wersji Pro

Funkcje CM Downloads Manager

CM Downloads Manager Pro oferuje wiele funkcji, więc proszę o wyrozumiałość, gdy staram się je wszystkie omówić. Na początek możesz dodać kategorie drugiego poziomu, co jest szczególnie przydatne, jeśli oferujesz dużo plików do pobrania. Istnieje obsługa wielu witryn i możesz filtrować wyniki wyszukiwania według większej liczby zmiennych, takich jak data, typ pobierania i nazwa użytkownika. Możesz także użyć niestandardowego CSS, pozbyć się wiadomości CMinds Gratitude w stopce na stronach pobierania i modyfikować łącza bezpośrednie według własnego uznania. Możesz nawet ustawić zrzeczenie się odpowiedzialności dla użytkowników po raz pierwszy na temat swoich pobrań.

Oprócz tych ogólnych funkcji, zyskujesz także lepszą kontrolę dostępu i opcje moderacji w wersji Pro. Ustaw uprawnienia grupy użytkowników i rejestruj wszystkie pobrane pliki zarówno przez zarejestrowanych, jak i niezarejestrowanych użytkowników. Możesz wyświetlić dziennik według daty, nazwy pobierania lub użytkownika i wyeksportować go w formacie pliku CSV. Możesz także ustawić ograniczenia wyświetlania dla każdego pobierania. Niektóre mogą być dostępne dla wszystkich, podczas gdy inne mogą być widoczne tylko dla zalogowanych. Inną istotną funkcją w wersji Pro jest ochrona hasłem:

CM Downloads Manager Hasła

Ponadto ustaw ograniczenia przesyłania, poproś o nazwy użytkowników i adresy e-mail przed zezwoleniem na pobieranie oraz wykorzystuj informacje o geolokalizacji przy każdym pobieraniu. Istnieje również duża obsługa skrótów, takich jak pobieranie, widżet listy pobranych elementów, aktualizacje, najlepsi współtwórcy i powiązane pliki do pobrania.

Jedną z rzeczy, które bardzo mi się podobały w tej wtyczce, jest możliwość pełnego dostosowania stron pobierania. Zamiast przesyłania pliku możesz ustawić zewnętrzny adres URL lub nawet krótki kod do pobrania – co jest naprawdę przydatne w przypadku integracji z wtyczką koszyka na zakupy. Możesz także wybrać wyświetlanie większej liczby kart na każdej stronie, aby umożliwić pobieranie pełniejszych opisów. Dodaj także liczbę wyświetleń, pokaz slajdów i widżet udostępniania społecznościowego.

Na froncie forum wsparcia wersja Pro dodaje możliwość całkowitego usunięcia forum wsparcia lub wyświetlenia dodatkowych kart. Możesz ustawić sposób wyświetlania komentarzy, włączyć moderowanie komentarzy i automatycznie zatwierdzać komentarze zweryfikowanych użytkowników:

CM Downloads Manager Moderacja

Dodaj linki do Dokumentów Google lub umieść odtwarzacz MP3 dla plików muzycznych:

CM Downloads Manager Music

Lub osadzić odtwarzacz MP4 dla plików wideo:

Wideo CM Downloads Manager

Wreszcie, istnieje wiele dodatkowych funkcji zarządzania użytkownikami, takich jak możliwość integracji rejestracji z profilami mediów społecznościowych, w tym Facebook, Google+, Twitter, LinkedIn i Microsoft Live. Uwzględniono także publiczne profile użytkowników oraz integrację Gravatar i BuddyPress. Możesz zobaczyć wersję demonstracyjną tego wszystkiego w akcji na stronie CMinds.

Konfiguracja

Podejdź do procesu konfiguracji tej wtyczki tak samo, jak każdej innej. Wystarczy dodać wtyczkę, przesyłając ją za pomocą pliku .zip w panelu administracyjnym. Po wprowadzeniu klucza aktywacyjnego powinieneś zobaczyć to menu po lewej stronie deski rozdzielczej:

Następnie przejdź do linku „Ustawienia” i ustaw permalinki na karcie Ogólne. Następnie wybierz rozszerzenia plików, które chcesz zezwolić na przesyłanie, i określ ustawienia dostępu dla użytkowników. Zasadniczo zdecyduj, którzy użytkownicy mogą przesyłać pliki. Często tylko redaktorzy lub tylko administratorzy mają to uprawnienie. Najlepiej jest zadbać o to z góry, abyś nie musiał się nim później bawić. Zapisz zmiany, a następnie kliknij „Dodaj nowy”, aby dodać pierwsze pobranie. Nastąpi przeniesienie do formularza Dodaj nowe pobranie:

Prześlij menedżera pobierania CM

Formularz zawiera również pola do dodania szczegółowego opisu instrukcji pobierania i instalacji. Możesz także dodać dziennik zmian, zrzuty ekranu, ochronę hasłem i włączyć powiadomienia o pytaniach dotyczących pomocy technicznej:

CM Downloads Manager Prześlij więcej

Po wprowadzeniu wszystkich tych informacji i zapisaniu ich, możesz je później zmodyfikować za pomocą pulpitu nawigacyjnego użytkownika:

CM Downloads Manager Dash użytkownika

Jak widać, masz możliwość edycji, usuwania lub cofania publikacji pobranych plików. Tutaj możesz także zobaczyć, ile pobrań otrzymał każdy element. Gdy wszystko zostanie powiedziane i zrobione, strona z listą wszystkich dostępnych plików do pobrania będzie wyglądać mniej więcej tak:

Demo Menedżera pobierania CM

Ta wtyczka oferuje mnóstwo funkcji i bardzo polecam, abyś poszedł dookoła, aby odkryć wszystko. Naprawdę, jest tu o wiele za dużo do omówienia, ale mam nadzieję, że dało ci to przynajmniej szeroki wgląd w to, jak działa wtyczka, dlaczego jest użyteczna i dlaczego ją polecam.


CM Downloads Manager Pro może nie być dla wszystkich. W końcu nie każdy musi oferować pliki do pobrania na swoich stronach internetowych. Ale dla tych, którzy to robią, jest to stosunkowo niedrogie, łatwe w konfiguracji i łatwe w użyciu rozwiązanie. Ustawianie uprawnień jest proste i można je modyfikować w dowolnym momencie. Podobnie możesz ustalić, w jaki sposób prezentowane są pliki do pobrania, i możesz włączyć udostępnianie społecznościowe, Gravatars, podglądy i inne. Podsumowując, całkiem przydatna wtyczka dla tych, którzy chcą zapuścić się na rynek pobierania, jeśli mnie o to poprosisz.

Czy korzystałeś z tej wtyczki – darmowej lub premium? Jeśli tak, co o tym sądzisz? Czy uważasz, że jest to przydatne? Daj mi znać swoje przemyślenia poniżej.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map