Jak założyć blog piękności z WordPress

Jeśli jesteś zafascynowany pięknem lub zawsze prosi Cię o porady dotyczące włosów, skóry i makijażu, być może pomyślałeś o tym, by wykorzystać to doświadczenie do założenia bloga o urodzie. Możesz jednak zostać przytłoczony myślą o złożonym procesie konfiguracji na platformie, której nie rozumiesz.


WordPress to idealne rozwiązanie dla blogerów o urodzie. Bardzo łatwo jest założyć dobrze wyglądającą stronę internetową, wykorzystując jeden z wielu dostępnych motywów związanych z pięknem. Podobnie jak odpowiednie akcesoria mogą zmienić wygląd osoby, wybranie odpowiedniego motywu może również sprawić, że Twój blog będzie wyglądał świetnie.

W tym artykule pokażemy najpierw dwa przykłady świetnych blogów o urodzie WordPress, a następnie przeprowadzimy Cię przez proces tworzenia własnego bloga na najczęściej używanej platformie wydawniczej na świecie. Zacznijmy!

Popularne blogi o urodzie, które działają na WordPress

Blogowanie piękności jest bardzo popularne, a ze względu na ogromną liczbę dostępnych blogów trudno jest wybrać ulubionego. Jednak wszystkie najlepsze blogi o urodzie są bogate w treści i piękne (oczywiście!). Oto kilka popularnych witryn kosmetycznych opartych na WordPress, które naszym zdaniem warto sprawdzić.

Maskara

Blog piękności Maskcara

Prowadzony przez wizażystkę Carę Brook, Maskara to strona poświęcona świętowaniu naturalnego piękna. Tutaj znajdziesz przydatne samouczki, informacje o produkcie, lekcje życia i oczywiście makijaż dla wszystkich typów kobiet. Ta strona jest obfita w zdjęcia, z wykorzystaniem zarówno zdjęć stockowych, jak i zdjęć wykonanych samodzielnie. Posiada również widoczny kanał na Instagramie u dołu każdej strony, co dodatkowo pokazuje wiele samouczków.

Fashionlush

Blog piękności Fashionlush

Nie daj się zwieść tej nazwie. Fashionlush zawiera więcej niż tylko ubrania – znajdziesz także fantastyczne majsterkowanie, porady dotyczące zdrowia i urody oraz dzienniki podróży. Ten elegancki blog został zaprojektowany, aby inspirować i kultywować kreatywność czytelników. Profesjonalnie wykonane zdjęcia sprawiają, że ta witryna wygląda jak magazyn prosto z szafy – styl, który dobrze sprawdza się w blogach o urodzie.

Chuda Poufna

Blog Skinny Confidential Beauty

The Chuda Poufna jest osobistym blogiem wpływowej urody i fitness Lauryn Evarts. Tutaj znajdziesz jej osobistą wskazówkę, jak prowadzić piękniejsze życie – wewnątrz i na zewnątrz. Porady obejmują fryzury i poranne rutyny, a także najlepsze jedzenie w różnych miastach na całym świecie. Podczas gdy większość zdjęć jest profesjonalnych lub szczerych, ciężkie zdjęcia produktów sprytnie pomagają w zarabianiu na stronie (a-la tutaj jest zdjęcie tego, czego używam, a następnie linki partnerskie w tekście).

Kate La Vie

Blog Kate La Vie Beauty

Obejmujący różne aspekty życia, Kate La Vie oferują porady dotyczące urody, wystroju wnętrz i ogólnego stylu życia. Świeży, czysty design utrzymuje zawartość na pierwszym planie. Ponadto łatwy do przeglądania sklep na stronie ułatwia obserwującym zakup najlepszych produktów Kate.

Jak założyć własny blog piękności za pomocą WordPress

Teraz, gdy jesteś zainspirowany, przejdźmy do sposobu, w jaki możesz założyć własnego bloga o urodzie za pomocą WordPress. Aby rozpocząć, należy wykonać cztery podstawowe kroki:

  1. Wybierz świetnego hosta WordPress
  2. Wybierz nazwę domeny

1. Wybierz wielkiego hosta WordPress

Najpierw będziesz potrzebować miejsca do hostowania swojej witryny WordPress. Zdecydowanie zalecamy hosting WordPress zarządzany przez WPEngine (od 35 USD miesięcznie), ponieważ obsługują one instalacje, kopie zapasowe i aktualizacje. Flywheel to kolejna opcja oferująca zarządzany hosting WordPress, jest tańsza niż WPEngine (oferująca porównywalną platformę za 28 USD lub niewielki plan za jedyne 14 USD miesięcznie) – więc może być lepiej dopasowana, jeśli masz ograniczony budżet. Jeśli naprawdę brakuje Ci gotówki i chcesz zacząć od małego, możesz sprawdzić Bluehost, który zaczyna się od 2,95 USD miesięcznie, który jest hostem polecanym przez WordPress.

Istnieje wiele najlepszych opcji hostingu WordPress do wyboru. Niezależnie od tego, co wybierzesz, upewnij się, że wybierasz hosta zapewniającego zarządzaną instalację WordPress lub instalację WordPress jednym kliknięciem.

Wybierz nazwę domeny (adres URL swojego bloga)

Będziesz także potrzebować nazwy domeny. Niektóre pakiety hostingowe zawierają nazwę domeny za darmo przez pierwszy rok (np. Bluehost). Ale jeśli Twój hosting nie zawiera tej funkcji, łatwo jest kupić ją osobno. Lubimy GoDaddy, ale większość rejestratorów działa tak samo. Wyszukaj żądany adres URL, kup go (zalecamy dodanie prywatności i certyfikatu SSL), a następnie skieruj nową domenę do swojego hosta. Następnie możesz rozpocząć blogowanie

Uwaga: Nie możemy dokładnie powiedzieć, jak to zrobić, ponieważ różni się w zależności od rejestru i hosta, którego używasz. Na szczęście każda firma rejestrująca i hostingowa posiada instrukcje na swojej stronie, jak to zrobić… i w razie wątpliwości poproś o pomoc klienta.

Ze względu na potrzebne zaangażowanie możesz nie być gotowy na przejście do hostingu online, i to jest w porządku. Możesz również zainstalować WordPress na swoim komputerze. To świetny sposób na ćwiczenie lub zaprojektowanie strony internetowej w trybie offline. Choć wydaje się to skomplikowane, nie jest tak trudne. W zależności od systemu operacyjnego jeden z naszych poprzednich artykułów przeprowadzi Cię przez ten proces:

  1. Lokalna instalacja WordPress na komputerze Mac za pomocą MAMP, WAMP lub Ubuntu
  2. Lokalny przez Flywheel, aby łatwo zbudować lokalnie witrynę
  3. Użyj DesktopServer, aby zbudować wiele lokalnych witryn

Jednak gdy będziesz gotowy do przeniesienia swojej witryny online, zdecydowanie powinieneś ponownie zapoznać się z naszymi wskazówkami dotyczącymi odpowiedniego hosta – świat nie może zobaczyć Twojego bloga, chyba że jest on online! Po zainstalowaniu WordPress (lokalnie lub na nowym planie hostingowym) czas przyjrzeć się motywom.

2. Wybierz motyw

Mówiąc najprościej, motywy określają wygląd Twojej witryny WordPress. Dostępnych jest wiele motywów (z wieloma darmowe opcje także). Ale na blogu o urodzie musisz wybrać motyw, który najlepiej wykorzysta Twoje treści. Odpowiedni motyw powinien mieć świetny układ, który rzuca światło na Twoje treści, i dobrą integrację z mediami społecznościowymi. Rzućmy okiem na trzy dobre przykłady.

Szykowny styl życia i uroda Motyw WordPress

Szykowny styl życia i uroda Motyw WordPress

Informacje i pobieranie Zobacz wersję demonstracyjną

Chic to wysokiej jakości motyw WordPress stworzony z myślą o witrynach z kosmetykami do makijażu, włosów, mody i stylu życia. Biorąc pod uwagę wkład projektowy od osób z branży, ten motyw ma bardzo profesjonalny wygląd i styl, który podniesie Twój blog piękności na wyższy poziom.

Dodatkowo motyw zawiera pełne wsparcie dla WooCommerce. Więc jeśli chcesz przenieść swój blog o urodzie na wyższy poziom i zacząć sprzedawać własne produkty (takie jak Maskcara z jej makijażem IIID), możesz! Jeśli jesteś kimś, kto lubi myśleć dużo i szuka opcji premium, Chic może być idealny.

Savona Fame Darmowy motyw WordPress

Savona Fame Darmowy motyw WordPress

Motyw Savona Fame ma prosty układ bloga z dwoma menu nagłówka (górny pasek z linkami społecznościowymi i głównym menu na środku pod logo) oraz stylowymi widżetami. Minimalna paleta kolorów różowy, biały i czarny to idealny początek każdego bloga o urodzie.

Olivie Beauty Blog WordPress Theme

Olivie Beauty Blog WordPress

Informacje i pobieranie Zobacz wersję demonstracyjną

Olivie to bardzo kobiecy motyw WordPress przeznaczony do blogów o modzie, urodzie i stylu życia. Ma wiele układów strony głównej, sekcje gotowe na miejsca reklamowe oraz wbudowany formularz zapisania się do newslettera w celu zbierania adresów e-mail czytelników.

Temat ten będzie świetny dla konfiguracji jednoosobowych, które mają aspiracje do zarabiania pieniędzy na swoim blogu w przyszłości. Po wybraniu odpowiedniego motywu czas przyjrzeć się odpowiednim wtyczkom.

Ożyw darmowy motyw WordPress

Ożyw motyw darmowego blogowania

Revive to darmowy motyw z pięknym układem w stylu magazynu. Istnieje wiele opcji projektowania (w tym wyświetlanie nagłówków mediów społecznościowych), a także wyraźne użycie polecanych obrazów i stylowych animacji najazdu w całym tekście. To świetny motyw dla początkujących blogerów, którzy potrzebują prostego, ale stylowego wyglądu.

3. Zainstaluj kilka pomocnych wtyczek

Jednym z powodów popularności WordPressa jest szeroka gama dostępnych wtyczek. Tezy to dodatki, które zwiększają podstawową funkcjonalność platformy. Chociaż wybór wtyczki jest osobistą decyzją opartą na dodatkowej funkcjonalności, której potrzebujesz, niektóre są wręcz niezbędne – i tak naprawdę, przedstawiliśmy kilka z nich w poprzednim artykule na temat rozpoczynania blogowania.

Bez względu na niszę blogów, oto garść kluczowych wtyczek, które zalecamy. Uwaga – do każdego celu potrzebujesz tylko jednej wtyczki. Na przykład potrzebujesz tylko jednej wtyczki społecznościowej (nie musisz instalować wszystkich).

  • SEO: Twój blog nie stanie się popularny, jeśli ludzie nie będą mogli Cię znaleźć w wyszukiwarkach. Właśnie tam wkracza Yoast SEO. Ta wtyczka pomoże Ci uporządkować SEO w witrynie i zwiększyć ruch.
  • Bezpieczeństwo: Chociaż możesz wybrać w pełni funkcjonalną opcję, taką jak iThemes Security Pro, lubimy (i używamy) VaultPress. Ta wtyczka wykonuje dla Ciebie kompleksowe kopie zapasowe. Niektóre firmy hostingowe zapewniają codzienne kopie zapasowe witryny, ale VaultPress tworzy kopię zapasową dosłownie wszystkiego (posty, obrazy itp.) I zawiera potężne Akismet blokować spam. Za jedyne 39 USD rocznie to spokój, którego nie możesz przegapić.
  • Biuletyn: Lubimy MailChimp – jest bezpłatny dla maksymalnie 2000 subskrybentów. Po zarejestrowaniu bezpłatnego konta MailChimp wystarczy zainstalować prostą wtyczkę, taką jak MailChimp dla WP aby łatwo wstawić formularze biuletynu. Jest to świetne do promowania nowych treści (Uwaga: niektóre motywy, takie jak Chic, zawierają już wbudowaną obsługę biuletynów, w którym to przypadku możesz pominąć tę wtyczkę).
  • Społeczny: Wiele tematów zawiera wbudowane widżety społecznościowe, które mogą wystarczyć. Ale dla tych, którzy chcą mieć większą kontrolę nad rozmieszczeniem i stylem wtyczek Dodaj i Monarcha to świetne opcje.
  • Handel elektroniczny: Dla każdego przedsiębiorcy, który chce dodać sklep do swojej witryny WordPress, sprowadza się to do WooCommerce (prosta i bezpośrednia opcja budowy sklepu internetowego) lub Easy Digital Downloads (nieco więcej krzywej uczenia się, ale o wiele bardziej konfigurowalny). Oba są doskonałym wyborem do zarabiania na swojej witrynie.

Oczywiście jest mnóstwo innych wtyczek do dostosowywania motywu, dodawania niestandardowych typów postów,

4. Rób świetne zdjęcia

Żaden blog piękności nie przetrwa bez oszałamiających zdjęć. Jeśli nie czujesz się komfortowo z aparatem, nie martw się. Łatwo jest nauczyć się podstaw. Istnieje mnóstwo bezpłatnych wskazówek i przewodników online (i na Instagramie). Możesz także uzupełnić wykonane przez siebie zdjęcia za pomocą darmowe zdjęcia – choć w przypadku blogu piękności twierdzimy, że najlepiej jest wziąć własny.

Niestety niektóre obrazy mogą zajmować dużo miejsca i spowalniać witrynę. Na szczęście istnieją proste sposoby optymalizacji ich zdjęć, aby zapewnić utrzymanie jakości, a także kompresowanie plików obrazów, aby zajmowały jak najmniej miejsca..

Dodatkowe wskazówki dla blogerów zajmujących się modą i urodą

Po skonfigurowaniu witryny możesz zrobić więcej, aby blog mógł się rozwijać. Przede wszystkim musisz się tam dostać i sieć! Pozostaw komentarze na innych blogach o urodzie za pomocą linku zwrotnego (upewnij się, że Twój komentarz jest celowy i odpowiedni – nie spamuj innych blogerów!). Upewnij się także, że dodajesz swoją witrynę do Bloglovin i rozważ dodanie tej witryny widget przycisku śledzenia na pasku bocznym lub stopce bloga.

W zależności od bloga możesz również ubiegać się o dołączenie do przyłączać sieć jak Styl nagrody lub Sklepowy styl kolektywny. Sieci te umożliwiają utworzenie galerii lub karuzeli „kupuj ten post” na końcu artykułów, abyś mógł zarobić trochę pieniędzy, gdy czytelnicy klikną linki partnerskie (pamiętaj, aby odpowiednio ujawnić, że istnieją linki partnerskie na strona na FTC wymagania). Możesz oczywiście zarejestrować się w programach partnerskich osobno i samodzielnie dodawać linki, ale sieci tylko ułatwiają i usprawniają, dlatego warto je sprawdzić.

Wniosek

Pomimo tego, że możesz być przytłaczający – zwłaszcza jeśli nie jesteś zbyt pewny tego procesu – utworzenie bloga o urodzie za pomocą WordPress jest łatwe. Ponadto, jeśli wybierzesz świetny motyw i kilka odpowiednich wtyczek, cały proces może być przyjemny.

Czy masz pytania dotyczące zakładania bloga o urodzie? A może inne wskazówki, którymi możesz się podzielić z początkującymi blogerami? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej – chcielibyśmy usłyszeć, co masz do powiedzenia.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me