Jak założyć blog w 5 krokach dzięki WordPress

Nadal pamiętam, jak po raz pierwszy natknąłem się na WordPress. Zdecydowałem, że zamierzam założyć bloga – prawie tego nie miałem czytać blog wcześniej, nie mówiąc już o utworzeniu jednego z moich własnych. Chociaż miałem trochę starej wiedzy na temat HTML i CSS z końca lat 90. (kiedy zbudowałem stronę internetową z niczym innym, jak tylko notatnikiem i oprogramowaniem FTP), byłem daleko od mojej głębi.


WordPress to nasz preferowany sposób na założenie bloga, ponieważ jest tak łatwy w obsłudze. Ale faktem jest, że równie łatwo jest zapomnieć, jak przerażające jest WordPress, gdy zaczynasz blog. Coś, co oferuje tak wiele funkcji, nie może być całkowicie intuicyjne dla początkującego blogera. Jest tyle rzeczy do przemyślenia, w tym ustawienia, motywy, wtyczki i wiele innych.

Mając powyższe na uwadze, chciałem stworzyć naprawdę prosty przewodnik na temat rozpoczynania blogowania WordPress. To bez fanaberii, nagie kości przewodnik krok po kroku, jak założyć blog które jest gotowe do zobaczenia dla całego świata.

Spis treści:

Poniżej znajduje się lista różnych kroków, więc jeśli już ukończyłeś (tak), możesz przejść od razu do kroku, w którym aktualnie się znajdujesz, a jeśli pracujesz nad przewodnikiem, zawsze możesz dodać zakładkę do bieżącego kroku „ wracam do tego.

Krok 1: Uzyskaj hosting WordPress

Przed założeniem bloga potrzebujesz miejsca do prowadzenia bloga. W sieci dostępne są setki i prawdopodobnie tysiące firm hostingowych, ale nie wszystkie są takie same. Pierwsza zasada jest taka, że ​​nic w życiu nie jest za darmo – zwłaszcza hosting. Więc jeśli widzisz firmę reklamującą się całkowicie za darmo, nie ma żadnych zobowiązań związanych z hostingiem, nie kupuj jej. Znacznie lepiej będzie inwestować od 3 do 35 USD miesięcznie w porządny plan hostingowy.

Najlepszy hosting WordPress

Bluehost Shared Hosting dla WordPress

Bluehost to jedna z najlepiej znanych nazw, jeśli chodzi o hosting. Oferują różnorodne plany, ale dzięki naszemu linkowi możesz zdobyć swój własny wspólny plan hostingowy już od samego początku 2,95 USD / mc (przez pierwszy rok tylko nowi klienci). To świetna opcja, jeśli dopiero zaczynasz i nie masz jeszcze dużego budżetu na zainwestowanie w swoją witrynę.

Uzyskaj Bluehost za 2,95 USD / mc

Zarządzanie kołem zamachowym WordPress Hosting

Flywheel to zarządzana firma hostingowa WordPress oferująca plany już od samego początku 23 USD miesięcznie dla małych blogów (po wybraniu abonamentu rocznego). Są specjalistami od WordPress i oferują wiele darmowych zasobów (e-booków, książek pomocy, filmów), których możesz użyć, aby zacząć zostać profesjonalistą WordPress.

Dowiedz się więcej o kole zamachowym

WP Engine Managed WordPress Hosting

WP Engine oferuje zoptymalizowane zarządzane plany hostingowe WordPress już od 35 USD / mies, ale dzięki naszemu linkowi możesz zaoszczędzić 10% na pierwszej płatności (plus dodatkowe 2 miesiące za darmo, jeśli zarejestrujesz się w abonamencie rocznym). Choć kosztują nieco więcej niż inne firmy hostingowe, są ekspertami WordPress i ufamy, że hostujemy wszystkie nasze witryny.

3 miesiące za darmo w WP Engine

Każdy z nich jest świetną opcją dla nowego bloga. Bluehost oferuje plany uwzględniające budżet, które są w stanie obsłużyć nowego bloga. Chociaż jeśli możesz sobie pozwolić na nieco więcej każdego miesiąca, zdecydowanie zalecamy hosting specyficzny dla WordPress od Flywheel lub WP Engine (z którego korzystamy), ponieważ w pełni zarządzają Twoimi serwerami i podstawowymi aktualizacjami. Dodatkowo oferują kopie zapasowe i skanowanie bezpieczeństwa, aby zwiększyć bezpieczeństwo Twojej witryny.

Co najważniejsze, wszystkie te plany świetnie się sprawdzają WordPress. Jest to nasza preferowana metoda zakładania bloga, ponieważ jest łatwy w użyciu, oferuje mnóstwo niesamowitych funkcji i jest bardzo elastyczny (dzięki wszystkim dostępnym motywom i wtyczkom).

Krok 2: Zainstaluj WordPress i skonfiguruj ustawienia

Jak wspomniano, wszystkie trzy zalecane przez nas plany hostingowe są w pełni kompatybilne z WordPress i idealne, jeśli chcesz założyć blog. Po wybraniu planu musisz to zrobić zainstaluj i skonfiguruj WordPress na twoją stronę. W zależności od hosta instalacja WordPress może się nieco różnić, ale bez względu na to, którą wybierzesz, witryna powinna być dostępna i gotowa do blogowania w bardzo krótkim czasie.

 • Bluehost oferuje szybką konfigurację jednym kliknięciem podczas rejestracji. Wystarczy zalogować się na swoje konto i wybrać opcję „Zainstaluj WordPress” pod stronie internetowej. Następnie wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby wybrać nazwę domeny i utworzyć dane logowania administratora WordPress. Możesz dowiedzieć się więcej o tym, jak zainstalować WordPress z Bluehost w naszym przewodniku.
 • Koło zamachowe jest wyposażony w WordPress wstępnie zainstalowany i gotowy do pracy. Ponieważ plany hostingowe Flywheel zezwalają na instalację tylko jednej witryny na jeden plan hostingowy, musisz albo dodać domenę (i utworzyć loginy administratora WordPress), albo przeprowadzić migrację witryny z pomocą zespołu Flywheel (na początek.
 • WP Engine jest również zarządzanym planem hostingowym WordPress, więc nie musisz instalować WordPress. Będziesz jednak nadal musiał dodać nową domenę lub przeprowadzić migrację witryny (wystarczy się zalogować i przejść do Zainstaluj> Migracja witryny jeśli chcesz przenieść swoją witrynę, to niezależnie od tego, czy ją przenosisz, czy zaczynasz nową, przejdź do Zainstaluj> Domeny wskazać domenę). Jeśli wybrałeś plan Pro lub wyższy z WP Engine, możesz zainstalować wiele stron internetowych na swoim planie hostingowym. Aby dodać nowy kursor witryny, włącz Instaluje i kliknij Dodaj opcję, a następnie powtórz proces dodawania domeny.
 • Inni gospodarze: Jeśli używasz innego hosta, nie ma problemu! Możesz zainstalować WordPress na dowolnym hoście (wystarczy ręcznie pobrać i zainstalować WordPress).

Po zainstalowaniu i przygotowaniu WordPress możesz przejść do adresu URL do zaloguj się do WordPress. Powinien istnieć link do twojego loginu WordPress z twojego konta hostingowego (zwykle jest to adres twoja.url.com/wp-login lub wp-admin lub coś podobnego). Użyj nazwy administratora lub adresu e-mail i hasła, które utworzyłeś podczas konfigurowania informacji o koncie hostingowym.

WordPress jest wysoce konfigurowalny (w rzeczywistości jest w 100% konfigurowalny, ponieważ jest oprogramowaniem typu open source), ale do celów tego przewodnika odnoszę się do ustawień dostępnych za pośrednictwem pulpitu nawigacyjnego WordPress. Jeśli najedziesz kursorem na Menu ustawień element na pasku bocznym zobaczysz wiele opcji.

Może to wyglądać na przytłaczającą listę, ale nie musi tak być – na tych stronach jest tylko kilka głównych ustawień, którymi musisz się zająć na tym etapie. Przejdźmy kolejno po kolei.

Ogólne ustawienia WordPress

Ustawienia WordPress: Ogólne

Na tej stronie najważniejsze ustawienia to pola do wprowadzenia Tytuł i slogan witryny. Możesz wrócić i zmienić je w dowolnym momencie, ale dobrze jest mieć pomysł, od czego chcesz korzystać od samego początku w celu zapewnienia spójnego brandingu. Tytuł prawdopodobnie będzie po prostu nazwą witryny, marką lub imieniem (jeśli jest to osobisty blog), więc to proste. Dla swojego Tagline pomyśl przede wszystkim o tym, co chciałbyś założyć blog. Powinien opisywać, o czym jest twój blog. Na tej stronie możesz również zmienić format daty i godziny.

Pisanie ustawień WordPress

W tej sekcji możesz ustawić Domyślna kategoria i typ postu dla twoich artykułów. Widząc, że jeszcze nie zacząłeś blogować, jest to sekcja, do której możesz wrócić później. Nie jest to kluczowy krok, ale może pomóc przyspieszyć proces blogowania o kilka sekund, jeśli zmienisz ustawienia domyślne według własnych upodobań.

Odczytywanie ustawień WordPress

Ustawienia WordPress: czytanie

Na karcie czytania chcesz ustawić co Twoja strona główna wyświetla. W zależności od używanego motywu możesz chcieć użyć najnowszych postów na blogu lub niestandardowej strony statycznej. Przeczytaj więcej o tym, jak ustawić i edytować stronę główną WordPress w naszym przewodniku.

Dyskusja Ustawienia WordPress

Ustawienia WordPress: dyskusja

Ta strona zawiera wszystkie ustawienia związane z komentarzami w Twojej witrynie. W tej chwili twoje główne uwagi powinny być następujące czy zezwalasz ludziom na dodawanie komentarzy a jeśli cpominięcia muszą być ręcznie zatwierdzone. Istnieją inne opcje, które można przejrzeć, chociaż większość ustawień domyślnych powinna działać poprawnie

Ustawienia multimediów WordPress

W tym miejscu można znaleźć opcje przycinania multimediów (obrazów) dodawanych do witryny. WordPress zawiera opcje przycinania miniatur, średnich i dużych zdjęć. Możesz je pozostawić lub dostosować, jeśli chcesz używać wstępnie ustawionych rozmiarów w swoich postach.

Permalinks Ustawienia WordPress

Ustawienia WordPress: Permalinks

Linki bezpośrednie są wyświetlane na pasku adresu przeglądarki, gdy użytkownik znajduje się na dowolnej stronie w Twojej witrynie – jest to Twój adres URL oraz unikalny identyfikator strony lub wpisu. Na przykład bezpośredni link do tej strony to „get-start-wordpress-blogging”.

Na tej stronie ustawień zostanie wyświetlona lista różnych formatów linków bezpośrednich. Domyślnie WordPress używa identyfikatora postu, który nie jest zbyt ładny. Zamiast tego ogólnie wolimy i polecamy Nazwa postu opcja, ponieważ jest łatwa w użyciu, atrakcyjna wizualnie i stanowi dodatkowy impuls dla SEO (użycie słowa kluczowego w ślimaku jest zwykle dobrą rzeczą).

Uwaga: po wybraniu struktury bezpośredniego łącza i rozpoczęciu publikowania postów nie należy jej zmieniać bez przygotowania. Zmiana struktury permalinków bez odpowiedniego planowania i wykonania może spowodować zerwanie linków i błędy 404 na twojej stronie internetowej, więc zachowaj ostrożność i te wskazówki, jak bezpiecznie zmieniać linki bezpośrednie.

Bonus: Twój profil

Poza ogólnymi ustawieniami WordPress powinieneś również spojrzeć na swój profil użytkownika, który można znaleźć pod Użytkownicy> Twój profil lub klikając swoją nazwę w prawym górnym rogu ekranu.

Ustawienia WordPress: profil użytkownika

Szczegóły przechowywane na tym ekranie są często wyświetlane według motywów (zwykle jako autor postu), dlatego ważne jest, aby poświęcić chwilę na upewnienie się, że wprowadzono prawidłowe informacje. Upewnij się, że Wyświetlaj nazwę publicznie opcja rozwijana jest ustawiona na nazwę, którą chcesz pokazać światu. Jest to określone przez wybór nazwy użytkownika, imienia i nazwiska lub pseudonimu. A jeśli Twój motyw zawiera wsparcie dla bio nie zapomnij też tego dodać.

Na koniec musisz także skonfigurować Gravatar (używając tego samego konta e-mail, co login WordPress) z obrazem, którego chcesz użyć w swoim profilu. Zwykle fajny strzał w głowę ma sens, ale możesz przesłać dowolne zdjęcie, które uważasz za właściwe.

Krok 3: Wybierz motyw WordPress, aby rozpocząć blog

To właśnie tam pojawia się większość nowych blogerów – spędzają godziny szukając idealnego motywu. Więc pozwól mi odciążyć twój umysł: Twój motyw nie jest tak ważny, gdy dopiero zaczynasz. Twoim jedynym celem powinno być tworzenie treści i udostępnianie ich użytkownikom. Nie przejmuj się zbytnio projektem witryny, dopóki nie będziesz mieć znacznej liczby odbiorców, którzy powiedzą ci, czy im się podoba.

Domyślnie w Twojej witrynie jest aktywny roczny motyw WordPress. Automattic (ludzie odpowiedzialni za WordPress) wypuszczają nowe każdego roku i każdy jest skierowany do blogerów (najnowszy motyw Dwadzieścia siedemnaście, ale Dwadzieścia Osiemnaście jest już w drodze). Każdego roku ten nowy motyw jest zwykle bardziej niż odpowiedni dla osób, które dopiero zaczynają pracę z WordPress, aby założyć blog.

Domyślne motywy WordPress

Ale w pewnym momencie prawdopodobnie będziesz chciał przejść do motywu zawierającego więcej funkcji dla rozwijającej się witryny. Dokonanie zmiany jest łatwe – wystarczy zainstalować nowy motyw. Wystarczy przejść do Wygląd> Tematy> Dodaj nowy za pomocą paska bocznego. Kliknij przycisk, aby przesłać swój motyw. Następnie wybierz plik zip motywu do przesłania, zainstaluj motyw, a następnie aktywuj. Ta dah! Właśnie zainstalowałeś piękny motyw premium z większą liczbą funkcji i opcji, które otrzymasz w bezpłatnym motywie.

Chociaż istnieje wiele darmowych i premium motywów do wyboru, naprawdę nie możesz pobić jakości motywów stworzonych tutaj w WPExplorer. Oto kilka naszych ulubionych.

Elegancki styl życia i eCommerce Premium WordPress Theme

elegancki blog wordpress i motyw sklepu

Informacje i pobieranie Zobacz wersję demonstracyjną

Chis to piękny i elegancki motyw do blogowania z pełnym wsparciem WooCommerce. Oznacza to, że łatwo jest pisać o swoich ulubionych tematach i równie łatwo sprzedać własne towary. Schludnie tak?

Zero Free Blogging Theme WordPress

zero blogów w blogowaniu

Informacje i pobieranie Zobacz wersję demonstracyjną

Zero to czysta i minimalna opcja blogowania z prostą nawigacją na lewym pasku bocznym. Idealny do blogów osobistych lub fotograficznych, Zero ma wszystko, czego potrzebujesz, bez wzdęcia. Plus jest bezpłatny, więc czego nie kochać?

Mesa Free Masonry Blog WordPress Theme

Mesa Darmowy motyw WordPress

Informacje i pobieranie Zobacz wersję demonstracyjną

Mesa to stylowy i darmowy motyw do blogowania WordPress, który jest świetny dla blogów osobistych lub profesjonalnych. Ten motyw obsługuje wiele formatów postów i zawiera przydatne opcje dostosowywania, które pomogą Ci zacząć.

Total Drag & Drop Ultimate wielofunkcyjny i blogowy motyw WordPress

Całkowite vlogowanie motywów WordPress

Informacje i pobieranie Zobacz wersję demonstracyjną

Wreszcie, jak nie wspomnieć o Total? Właśnie taki jest motyw Total – kompletne rozwiązanie dla każdego rodzaju strony internetowej, zwłaszcza gdy chcesz założyć blog. Dzięki zaawansowanemu narzędziu do tworzenia stron przeciągnij i upuść, nieograniczonym opcjom kolorów, niestandardowym czcionkom Google, wbudowanym portfelom i galeriom, suwakom premium, formatom postów wideo i audio, narzędziu do tworzenia nagłówków, niestandardowym widżetom i wielu innym elementom można łatwo dostosować. Załóż osobisty blog, zarządzaj korporacyjną stroną internetową, publikuj swoje vlogi, dziel się przepisami i nie tylko. Nie ma nic, czego Total nie może zrobić!

Ale to tylko niektóre z naszych ulubionych, które ułatwią Ci założenie bloga. Po wybraniu motywu nadszedł czas, aby wybrać niektóre wtyczki!

Krok 4: Zainstaluj zalecane wtyczki

Jeśli motywy są pierwszymi przeszkodami dla nowych blogerów, wtyczki muszą zająć drugie miejsce. Zbyt łatwo jest spędzać godziny instalując dowolną liczbę wtyczek, zanim faktycznie zrobisz cokolwiek w zakresie tworzenia treści. To wielki czas do bani.

W rzeczywistości ty nie potrzeba wszelkie wtyczki, aby rozpocząć pracę jako bloger. WordPress jest dobrze wyposażony od razu po wyjęciu z pudełka. Istnieje jednak kilka wtyczek, które poleciłbym zainstalować i aktywować, aby uzyskać jak najwięcej ze swojego bloga.

Uwaga – każda z tych wtyczek jest bezpłatna i można ją zainstalować, przechodząc do Wtyczki> Dodaj nowe za pomocą paska bocznego. Następnie użyj pola wyszukiwania, aby wyszukać bezpłatną wtyczkę w repozytorium (lub kliknij, aby przesłać wtyczkę, którą pobrałeś gdzie indziej).

Gdy znajdziesz odpowiednią wtyczkę, kliknij link „Zainstaluj teraz”. Po zainstalowaniu wtyczki pojawi się opcja aktywacji nowej wtyczki. Otóż ​​to! Wtyczka jest teraz zainstalowana i aktywowana. Konfiguracja każdej z tych zalecanych wtyczek powinna być dość prosta, ale jeśli masz jakieś proste pytania, możesz zadać je w sekcji komentarzy poniżej lub odwiedzić stronę wtyczki na WordPress.org, aby otworzyć temat pomocy technicznej.

Do ochrony przed spamem Wypróbuj Akismet

Wtyczka ochrony przed spamem Akismet WordPress

Spam w komentarzach może później stanowić poważny problem, jeśli nie skonfigurujesz blokad drogowych lub dwóch w celu powstrzymania spamerów. Wtyczka numer jeden to WordPress Akismet, i chociaż dostępne są inne wtyczki spamu, uważamy, że jest to najlepsza wtyczka do ochrony przed spamem dla WordPress. Akismet jest dość prosty w użyciu – wystarczy zainstalować, aktywować i wybrać poziom „surowości”. Po tym, jak Akismet przeskanuje twoje komentarze i automatycznie przeniesie podejrzane komentarze do folderu ze spamem, wszystko co musisz zrobić, to pamiętać, aby je opróżnić.

Aby dodać udostępnianie społecznościowe, rozważ opcję AddThis

AddThis Social Share Plugin

Chcesz, żeby ludzie dobrze udostępnili Twoje treści? Jeśli Twój motyw nie obsługuje już udostępniania społecznościowego, musisz zainstalować wtyczkę. Dobrą bezpłatną opcją jest Dodaj. Ich bezpłatna wtyczka do udostępniania społecznościowego dodaje za darmo ponad 200 sieci społecznościowych, mnóstwo stylów przycisków i wiele lokalizacji (pasek boczny, nagłówek, widżet, zawartość itp.). Jeśli chcesz zobaczyć swoje dane analityczne lub mieć bardziej zaawansowane opcje udostępniania, potrzebujesz premii Dodaj to konto, ale dla większości blogerów tylko wtyczka oferuje wiele.

Zoptymalizuj swoje SEO dzięki Yoast

Yoast SEO

Optymalizacja wyszukiwarek, w skrócie SEO, jest istotnym aspektem każdej witryny. Ale zostanie ekspertem SEO zajmuje lata, a nawet wtedy musisz się uczyć. Dlatego wtyczki takie jak Yoast SEO są ważnym dodatkiem dla użytkowników WordPress. Lubimy Yoast SEO, ponieważ zawiera podstawowe opcje SEO dotyczące bułki tartej, tytułów, fragmentów, optymalizacji słów kluczowych i nie tylko.

Dodaj Google Analytics za pomocą MonsterInsights

MonsterInsights Analytics dla WordPress

Świetnym sposobem na sprawdzenie skuteczności witryny jest śledzenie odwiedzin w witrynie za pośrednictwem Google Analytics. Zapoznaj się z naszym przewodnikiem na temat konfigurowania Google Analytics dla swojej witryny, ale po utworzeniu konta i dodaniu kodu śledzenia do witryny możesz zacząć monitorować swoją witrynę. Oczywiście możesz codziennie ręcznie sprawdzać swoje konto Google Analytics, ale WordPress jest elastycznym systemem CMS, który oferuje mnóstwo łatwych w użyciu wtyczek, które integrują Twoje dane analityczne z pulpitem WordPress. Polecamy MonsterInsights ponieważ działa dobrze z Yoast SEO – w ten sposób możesz połączyć swoją strategię SEO z monitorowaniem SEO, aby uzyskać znacznie lepsze wyniki.

Utrzymuj kopie zapasowe WordPress za pomocą VaultPress

VaultPress dla WordPress

Zawsze dobrze jest zaplanować najgorsze, a jeden z najlepszych bezpiecznych w razie awarii, gdy zaczynasz blog z WordPress, regularnie tworzy kopie zapasowe. VaultPress jest bezpłatną wtyczką, ale wymaga członkostwa premium, aby móc tworzyć i utrzymywać pełne kopie zapasowe witryny. Jest to część planów premium Jetpack, które zaczynają się od zaledwie 3,50 USD miesięcznie (tylko 39 USD rocznie), co jest bardzo niską ceną, aby mieć całkowitą pewność, że Twoja witryna ma plan B. Jeśli nie chcesz korzystać z wtyczka do kopii zapasowych, nie ma problemu. Istnieje kilka różnych bezpłatnych metod tworzenia kopii zapasowych WordPress za pośrednictwem swojego planu hostingowego lub ręcznie.

Krok 5: Rozpocznij blogowanie

W tym momencie Twój blog jest prawie gotowy do tworzenia treści, a jest jeszcze kilka rzeczy do załatwienia. Pierwszym z nich jest pozbycie się przykładowego postu, strony i komentarza, które WordPress domyślnie zawiera.

Usuń przykładową stronę i post

Najpierw kliknij Strony element menu na pasku bocznym. Na swoim nowym blogu zobaczysz tylko jedną przykładową stronę, którą możesz usunąć, najeżdżając myszką na każdą z nich i wybierając Śmieci opcja.

usunięcie posta wordpress

Na razie nie musisz tworzyć żadnych nowych stron, ale możesz wrócić później, aby w pewnym momencie utworzyć stronę Informacje lub Kontakt. Obecnie koncentrujemy się na prowadzeniu bloga, który nie wymaga niczego oprócz postów. Więc kliknij Posty na pasku bocznym i podobnie jak na stronach usuń przykładowy post zatytułowany „Witaj świecie!”

Teraz twój blog jest świeży, czysty i gotowy na słowa mądrości.

Stwórz swój pierwszy post

Rzućmy okiem na tworzenie pierwszego postu. Wystarczy przejść do Posty> Dodaj nowe za pośrednictwem paska bocznego, a zobaczysz ekran podobny do pokazanego poniżej:

Napisz swój pierwszy post na blogu

Są trzy kluczowe kwestie, które musisz opublikować, aby opublikować swój pierwszy post (chociaż mamy szczegółowy przewodnik na temat publikowania pierwszego postu WordPress):

 1. Utwórz tytuł swojego posta: To pole znajduje się bezpośrednio pod „Dodaj nowy post”. Wyraźnie, zwięźle i chwytliwie. Dobrym pomysłem jest także podanie słowa kluczowego.
 2. Napisz swoją treść: Znajduje się w głównym oknie edytora tekstu, który zajmuje większość ekranu. Jest to edytor „to, co widzisz – to, co dostajesz” (w skrócie WYSIWYG), co oznacza, że ​​możesz zobaczyć zmiany dokonane za pomocą edytora podczas korzystania z dołączonych opcji (pogrubienie, kursywa, rozmiary czcionek, linki itp. ) lub wstawianie multimediów (zdjęć, linków wideo itp.).
 3. Wyróżniony obraz, kategoria i tagi: Jeśli chcesz dodać wyróżniony obraz, nadszedł czas, aby to zrobić. Zalecamy również używanie kategorii (szerokie grupy postów) i tagów (konkretne, deskryptory niszowe), ponieważ ułatwiają one czytelnikom przeglądanie Twojej witryny później, gdy masz setki postów na swoim blogu.

Po uwzględnieniu tych trzech punktów kliknij przycisk Publikować przycisk. To wszystko – tworzenie zawartości w WordPress jest takie proste! Chociaż istnieje wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby zoptymalizować i lepiej zaprezentować swoje posty, kluczem do rozpoczęcia jest po prostu to, że: zacząć. Martw się później o drobny druk, ale na razie zdobądź trochę treści!

Dodaj więcej funkcji

Zawsze możesz dodać do swojej witryny opartej na WordPress. Dodaj więcej stron, dodaj więcej wtyczek, wybierz nowy motyw, aby dodać nowe style. Tylko niebo ogranicza! Oto kilka bardziej typowych funkcji, które możesz chcieć dodać do swojej witryny (spoiler alter – wiele z nich wymaga tylko wtyczki).

 • Jak dodać forum do WordPress
 • Jak dodać sklep do WordPress
 • Jak dodawać czcionki Google do WordPress
 • Jak dostosować projekt strony internetowej
 • Jak dodać narzędzie do tworzenia stron

Na co czekasz? Idź Uruchom bloga!

Rozpoczęcie blogowania jest naprawdę tak proste, jak powyższy pięciostopniowy proces, a krzywa uczenia się, aby rozpocząć blog, jest płytka, jeśli zaczynasz od wiosłowania, a nie wskakiwania na głęboki koniec. Jest mnóstwo czasu na obsesję na punkcie drobnych poprawek motywów, nowych wtyczek i optymalizacji SEO, ale udane blogowanie prawie zawsze wraca do zadowolony które produkujesz.

W przeważającej części użytkownicy nie będą dbać o projekt lub funkcjonalność wtyczek tak samo jak twoja treść. Więc obejmuj serce blogowania, zacznij tworzyć i zacznij blog!

Czy masz pytania dotyczące założenia bloga? Czy konkretnie blogowanie WordPress? Z przyjemnością pomożemy – zostaw komentarz poniżej.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me