Interaktywny blog jest znacznie bardziej ekscytujący niż blog, w którym mówi tylko autor bloga. Rozmowa między dwiema osobami lub dyskusja wśród wielu czytelników może zainteresować czytelników jeszcze bardziej. Słyszą różnorodne punkty widzenia w jednym miejscu, poznają osoby o podobnych zainteresowaniach i uczą się na podstawie dyskusji.


WordPress ułatwia blogom otrzymywanie informacji zwrotnych, rozpoczynanie dyskusji i konwersacji. Dwie wtyczki – BuddyPress i bbPress mogą właściwie wykonać zadanie dla blogów i stron internetowych WordPress. BuddyPress to wtyczka do dodawania sieci społecznościowej, a bbPress pomoże ci dodawać fora. Obie wtyczki są tworzone przez zespół WordPress, więc są ściśle zintegrowane z WordPress.

BuddyPress

Z BuddyPress, możesz zbudować własną społeczność sieci społecznościowych. Popularna wtyczka, obecnie cieszy się ponad 200 000 aktywnych instalacji. Jest to idealne narzędzie, które pomoże Ci zbudować małe lokalne społeczności internetowe, takie jak drużyna sportowa, grupa kościelna, klub dramatyczny lub fanklub zespołu muzycznego. Działa również w większych społecznościach.

Możesz zainstalować wtyczkę bezpośrednio z pulpitu WordPress. Po zainstalowaniu musisz skonfigurować komponenty, strony i ustawienia, aby dostosować je do specjalnych wymagań Twojej społeczności.

składniki

Sieć społecznościowa ma wiele elementów. I większość z tych komponentów – 10 – jest obecnych w BuddyPress. Możesz użyć tych komponentów, aby włączyć,

 • Każdy użytkownik, aby się zarejestrować, utworzyć konto, zmodyfikować lub usunąć – wszystko z poziomu swojego profilu.
 • Szczegółowe profile dla użytkowników do opisania siebie.
 • Użytkownicy mogą łączyć się z innymi członkami społeczności i śledzić ich.
 • Użytkownicy, aby poznać nowych przyjaciół w społeczności.
 • Dowolna liczba użytkowników, aby kontynuować rozmowę prywatnie.
 • Aby utworzyć grupy, do których użytkownicy mogą dołączyć i brać udział.
 • Aby wyświetlić najnowsze wymiany w strumieniu aktywności, z kanałem RSS i obsługą powiadomień e-mail.
 • Aby wysyłać powiadomienia o dowolnej aktywności, umożliwiając użytkownikom dostosowanie ustawień powiadomień.

buddypress-komponent-ustawienia

Wiele składników jest domyślnie włączonych. Jednak komponenty połączeń znajomych, prywatnych wiadomości, śledzenia witryn i grup użytkowników będą musiały być włączone, jeśli ich potrzebujesz.

Strony

Po zakończeniu wybierania składników potrzebnych dla społeczności przejdź do karty Strony, aby skonfigurować strony, z których będzie korzystać BuddyPress. Trzy są już dla Ciebie zrobione – strona członków, strona aktywności i strona grup użytkowników. Musisz utworzyć jeszcze dwa – do rejestracji i aktywności. Skorzystaj z ustawień strony w panelu WordPress i wybierz strony dla każdej funkcji. Zapisz po zakończeniu.

buddypress-page-settings-1

Opcje

Trzecia i ostatnia zakładka dotyczy Opcji i możesz włączać / wyłączać opcje według własnego uznania. Następnie BuddyPress użyje przypisanych stron do wyświetlenia odpowiedniej treści dla Twojej witryny.

buddypress-options-settings

Jeśli korzystasz z wielu witryn, możesz aktywować wtyczkę w całej sieci lub tylko w wybranych witrynach. A dzięki włączeniu funkcji wielu blogów, centralne dane sme są wykorzystywane do wyświetlania treści BuddyPress na wszystkich stronach.

Niedawno dodana funkcja umożliwia osadzanie aktywności. Każde działanie udostępnione przez członka społeczności może być wyróżnione we wpisie lub stronie, po prostu kopiując adres URL działania i wklejając go do wpisu lub strony.

Motywy i rozszerzenia dla BuddyPress

BuddyPress działa z większością motywów WordPress. Jeśli jednak blog ma znaczenie dla sieci, możesz preferować motywy zawierające szablony dla każdego wbudowanego komponentu BuddyPress.

Buddy Uniwersalny motyw WordPress BuddyPress

Jednym z polecanych przez nas motywów jest Buddy – uniwersalny motyw BuddyPress dla WordPress. Ten motyw ma przejrzysty i konfigurowalny wygląd z pełną integracją BuddyPress, dzięki czemu możesz łatwo stworzyć własną sieć społecznościową. Inne niesamowite funkcje motywu obejmują łatwe w użyciu skróty, obsługę siatkówki, indywidualne lub globalne opcje postów, nieograniczone paski boczne, dołączony motyw potomny i pliki tłumaczeń.

Ponadto istnieją setki zewnętrznych rozszerzeń i dodatków, które rozszerzają funkcje BuddyPress. Komponenty sieciowe można ulepszyć za pomocą tych dodatków. Niektóre dodatki, które mogą pomóc,

 • iFlyChat – Jest wtyczką czatu w czasie rzeczywistym, która obsługuje automatyczną integrację z BuddyPress. Członkowie mogą rozmawiać ze sobą prywatnie lub wielu może jednocześnie rozpocząć dyskusję na czacie. Rozmowy z użytkownikami są rejestrowane.
 • WangGuard – W celu ochrony przed rejestracjami spamerów i spamerami. Jest kompatybilny z wieloma witrynami i bbPress i działa poprzez zastosowanie podejścia antywirusowego.
 • rtMedia dla WordPress, BuddyPress i bbPress – Umożliwia dodawanie albumów, zdjęć, audio, wideo i przesyłanie frontendu. Przy pierwszym podejściu mobilnym działa dobrze również na tabletach i telefonach komórkowych.

Ważne jest, aby ostrożnie wybrać dostawcę usług hostingowych podczas instalacji BuddyPress. Często oprogramowanie społecznościowe zajmuje się zasobami bazy danych, a BuddyPress nie jest wyjątkiem.

Aby uzyskać więcej informacji i wsparcie na BuddyPress, odwiedź Strona BuddyPress.

bbPress

bbPress dodaje forum dyskusyjne do swojego bloga. Ta wtyczka jest także produktem firmy Automatic. Jest łatwy w instalacji i obsłudze.

Możesz zainstalować bbPress z pulpitu nawigacyjnego WordPress. Po zainstalowaniu i aktywacji bbPress odwiedź „Fora” na pulpicie nawigacyjnym i utwórz nowe forum.

Utwórz nowe forum

Domyślnie wszystkie fora będą aktywne w całej witrynie. Oznacza to, że każdy członek dowolnej grupy będzie miał dostęp do forum. (Czytaj dalej, aby zobaczyć, w jaki sposób można ograniczyć dostęp).

Po utworzeniu nowych forów przejdź do Ustawienia> Fora. Wybierz opcje, aby skonfigurować fora i zezwalać użytkownikom na przywracanie lub odmawianie ich. Zezwalaj na anonimowe posty lub nie zezwalaj na nie, a także przypisuj odwiedzającym różne role na forum, takie jak uczestnik, moderator, zarządca lub blokuj dowolnego użytkownika. Możesz także pozwolić użytkownikom oznaczać tematy jako ulubione, subskrybować fora i tematy, osadzać media w tematach i odpowiedziach, korygować odpowiedzi i oznaczać tematy lub przeprowadzać wyszukiwanie na całym forum.

bbpress-forum-settings

Dostępnych jest również wiele skrótów, które pomogą uporządkować forum w sposób, który Ci się podoba.

Całkowity uniwersalny motyw WordPress bbPress

Podobnie jak BuddyPress, istnieje wiele wspaniałych motywów, które działają dobrze z bbPress, ale naszym ulubionym jest motyw Total WordPress. Stworzyliśmy całą witrynę demonstracyjną Total bbPress, abyś mógł próbkować formularze

bbPress zawiera również setki dodatków, które mogą rozszerzać funkcje. Kilka losowych jest tutaj wymienionych,

 • bbPress Moderation – Dodaje możliwość zatwierdzania nowych tematów i odpowiedzi w bbPress. Pomaga zredukować spam, zmieniając status tematu na oczekujący i wstrzymuje go do momentu zatwierdzenia przez moderatora.
 • GD bbPress Załączniki – Pomaga czytelnikom przesłać załączniki do tematów i odpowiedzi za pośrednictwem biblioteki multimediów. Rozmiar pliku może być ograniczony, a obrazy mogą być wyświetlane w miniaturach. Obsługuje również BuddyPress. Dostępna jest również wersja pro, która umożliwia ulepszone załączniki i dodatkowe widżety.
 • bbPress Głosy – Pozwala użytkownikom głosować w górę lub głosować w dół na dowolny temat lub odpowiedzi w bbPress. Dobrze integruje się z BuddyPress.

Integracja z BuddyPress i bbPress

Społeczności dodane do bloga za pomocą BuddyPress mogą umożliwiać członkom dyskusję na forum utworzonym w ramach społeczności. Możesz mieć wiele forów w ramach jednej sieci społeczności. Aby fora działały w sieciach społecznościowych, musisz używać BuddyPress i bbPress razem.

Jak wspomniano wcześniej, do forum może uzyskać dostęp każdy członek z dowolnej grupy. Aby ograniczyć dostęp i organizować fora i społeczności na blogu, musisz to zrobić,

 • Przypisz fora do grupy nadrzędnej.
 • Włącz bbPress, aby mieć grupy.

Po zainstalowaniu, aktywacji i skonfigurowaniu obu wtyczek odwiedź ustawienia bbPress i utwórz forum grupy lub rodzica dla wszystkich forów używanych przez BuddyPress. Ustaw atrybut na pole Kategoria i opublikuj go.

Pozostając w ustawieniach bbPress, przejdź do integracji BuddyPress i wpisz nazwę właśnie utworzonego forum BuddyPress. Zapisz ustawienia. Tworząc nowe grupy, pozwól każdej grupie założyć własne forum.

integracja

Jeśli nie masz żadnych istniejących grup, poszukaj Grupy> Dodaj nową opcję, i postępuj zgodnie z instrukcjami, aby skonfigurować nową grupę. Zaznacz pole wyboru, aby grupa mogła mieć forum. W przypadku istniejących grup wyszukaj ustawienia w sekcji Fora grup i zaznacz opcję zezwalaj każdej grupie na tworzenie forów. Zapisz wszystkie zmiany.

Menu grupy wyświetli teraz opcję Forum, za pomocą której administratorzy lub dozwoleni członkowie forum mogą tworzyć nowe fora dla różnych tematów.

Pokazywanie forum

Każda grupa w Twojej witrynie może mieć własne forum. Tematy, odpowiedzi, ulubione i subskrypcje każdego użytkownika pojawią się w jego profilach. Integruje się z grupami BuddyPress, profilami i powiadomieniami.

BuddyPress i bbPress działają dobrze razem i mogą być również używane niezależnie od siebie. Mogą być instalowane w dowolnej kolejności. A jeśli jedna wtyczka zostanie dezaktywowana, nie wpłynie to na drugą.

Końcowe przemyślenia

Istnieją podobieństwa między BuddyPress i bbPress, ale są to również różnice. Oba opracowane przez Automattic i bezpłatne dla użytkowników. Służą jako skuteczne narzędzia komunikacji dla grup użytkowników. Dwie wtyczki mają na celu zwiększenie interakcji i wymiany pomysłów między członkami. Wiele dodatków rozszerzających funkcje jest dostępnych dla obu wtyczek, BuddyPress bardziej niż bbPress.

Ale BuddyPress polega bardziej na tworzeniu społeczności i tworzeniu sieci, a bbPress dotyczy bardziej forów dyskusyjnych i forów. bbPress dość prosty, BuddyPress jest bardziej bogaty w funkcje. Możesz z nich korzystać niezależnie od siebie – zdecyduj, że masz tylko forum do dyskusji z bbPress lub społeczność, która łączy się z BuddyPress. Lub zainstaluj oba – fora i społeczności – i spraw, aby Twój blog był naprawdę partycypacyjny.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me