Przewodnik dla początkujących do zrozumienia funkcji wewnętrznych WordPress

 1. 1. Teraz czytam: Przewodnik dla początkujących do zrozumienia funkcji wewnętrznych WordPress
 2. 2). Co to jest buforowanie WordPress i dlaczego jest ważne?
 3. 3). Jak działa buforowanie WordPress?
 4. 4. Jak zainstalować i skonfigurować buforowanie WordPress z WP Super Cache
 5. 5. Jak skonfigurować buforowanie WordPress za pomocą W3 Total Cache (W3TC)
 6. 6. Recenzja MaxCDN: najlepszy CDN dla WordPress?

WordPress jest maniakiem nabytym i staje się lepszy z każdą nową rzeczą, której się uczysz. Wszyscy używamy WordPress już od dłuższego czasu – to jeden z powodów, dla których jesteś tutaj w WPExplorer i czytasz ten artykuł! Podobnie jak ty, również natknąłem się na to piękne rzemiosło i zahipnotyzowałem się jego czystym pięknem. WordPress nie tylko pozwala nam publikować dynamiczne, atrakcyjne wizualnie strony internetowe w ciągu kilku minut, ale także wykorzystywać je jako wielowymiarowe rozwiązanie do zarządzania treścią (CMS).


Na marginesie chciałbym wspomnieć, że ten artykuł jest przeznaczony dla początkujących użytkowników WordPress. Większość z was może wiedzieć o czym mówię. Dlatego prosimy o szybkie przeczytanie i podzielenie się swoimi spostrzeżeniami w sekcji komentarzy. Dzięki!

Wracając do celu, spójrzmy na rzeczy, które możemy zrobić za pomocą WordPress:

 • Witryna magazynu – TIME, GigaOM, TechCrunch, wszystkie korzystają z WordPress.com VIP
 • Hostuj wiele witryn pod jednym dachem – EduBlogs (WordPress MultiSite)
 • Zbuduj forum (BuddyPress)
 • Portfolio online
 • Hostuj portal pracy
 • Sklep e-commerce (Woocommerce, Exchange, EDD, Cart66 itp.)
 • Fotoblog lub portfolio fotograficzne
 • Strona dla zespołu, restauracji i wielu innych atrakcji

I tak dalej. Ten artykuł jest prekursorem naszej nadchodzącej serii postów – The Definitive Guide to WordPress Caching. Zanim zrozumiemy buforowanie WordPress, musimy zrozumieć, jak działa WordPress wewnętrznie. Nie tylko edycja i usuwanie postów i komentarzy – ale także to, jak kilka tysięcy wierszy kodu splata się między sobą i tworzy piękne dynamiczne strony internetowe.

Wewnętrzne funkcjonowanie WordPress

Wszyscy wiemy, jak pracować z WordPress. Wszystko zaczyna się od zalogowania do pulpitu administratora WordPress – bezpośrednio z witryny / wp-login.php, a następnie opublikowania, zmodyfikowania lub przesłania nowej zawartości, instalacji wtyczek, motywów, tworzenia kopii zapasowych itp..

Ale czy myślałeś o tym, jak to wszystko działa? Strony internetowe działają w HTML (skrót od Hyper Text Markup Language). Sprawdź pasek adresu – zawsze znajdziesz http: //sitename.tld. Inne protokoły to https, ftp, ssh itp.

Rozumie się zatem, że ostatecznym celem WordPress jest generowanie stron HTML – dynamicznie. Kluczowym terminem do zrozumienia tutaj jest „dynamicznie”. Terminy „strona HTML”, „strona internetowa” i „strona internetowa” są synonimami. Na bardzo podstawowym poziomie WordPress używa PHP i bazy danych SQL do przechowywania wszystkich swoich danych. Nie musimy się zbytnio przejmować PHP i innymi językami skryptowymi używanymi przez WordPress, ponieważ jest to przewodnik dla początkujących i są to zaawansowane tematy.

PHP MySQL

Mamy zatem dwa byty. Jednym z nich jest „kod PHP”, który składa się na rdzeń WordPress i „Baza danych”, które składają się na pamięć WordPress. Każda instalacja WordPress ma jedną bazę danych. Nie więcej nie mniej. Każda część informacji, które wprowadziłeś i zrobisz w przyszłości, jest przechowywana w bazie danych WordPress. Przykłady obejmują:

 • Informacje o użytkowniku, takie jak hasło (zaszyfrowane przy użyciu MD5), adres e-mail itp.
 • Wszystkie posty, strony, tagi, kategorie i relacje między nimi
 • Niestandardowe typy postów
 • Publikuj wersje, wersje robocze i opcje kosza
 • Komentarze – zarówno zatwierdzone, jak i niezatwierdzone oraz spam
 • Opcje motywu i dane wtyczek

Co z obrazami, dokumentami i innymi przesyłanymi plikami? Czy są one również przechowywane w bazie danych WordPress? Nie. Są one przechowywane w folderze o nazwie „wp_content”. Więcej na ten temat poniżej.

Struktura folderów WordPress

Katalog główny WordPress

Począwszy od WordPress 3.6.1, w każdej instalacji WordPress znajdują się trzy główne foldery.

Folder podstawowy

To jest katalog instalacyjny WordPress i wszystko inne (oprócz bazy danych WordPress istnieje tutaj). Nazwiemy to „katalogiem głównym”. W przypadku osób korzystających z WordPress na współdzielonych serwerach hostingowych obsługiwanych przez cPanel, katalog główny to najprawdopodobniej zawartość katalogu „public_html”, jeśli używasz WordPress w swojej domenie podstawowej (tj. Site.com, a nie site.com/ teczka).

Katalog główny WordPress zawiera dokładnie trzy foldery: wp_content, wp_includes i wp_admin wraz z kilkoma innymi plikami PHP, z których najważniejszym jest „wp_config.php”. Modyfikując ten plik, możemy dodać kilka podstawowych opcji dostosowywania WordPress, które nie są łatwo dostępne na pulpicie administratora WordPress. Na przykład możemy wyłączyć korekty postów, ustawić nazwę strony używaną przez WordPress (przydatne do zmian domen), włączyć tryb konserwacji itp. Plik wp-config.php jest bardzo ważnym plikiem i nie należy go modyfikować. Zawiera kluczowe informacje, takie jak dane dostępu do bazy danych WordPress. Jeśli ktoś może uzyskać dostęp do Twojej bazy danych, ma on pełną kontrolę nad Twoją witryną.

wp_includes

wp_includes

Ten folder zawiera wszystkie inne pliki i klasy PHP, które są wymagane do podstawowych operacji WordPress. Ponownie, nie chcesz edytować żadnych plików w tym katalogu.

wp_admin

Ten folder zawiera różne pliki pulpitu nawigacyjnego WordPress. Wiesz, że wszystkie funkcje administracyjne lub funkcje związane z WordPress, takie jak pisanie postów, moderowanie komentarzy, instalowanie wtyczek i motywów są wykonywane za pomocą pulpitu nawigacyjnego WordPress. Dostęp mają tutaj tylko zarejestrowani użytkownicy, a dostęp jest ponownie ograniczony w zależności od roli użytkownika. Administrator ma pełny dostęp, a następnie redaktor, następnie współautor i wreszcie subskrybent. Pulpit nawigacyjny WordPress jest zazwyczaj dostępny pod adresem http://wpexplorer.com/wp-admin.

wp_content

Folder wp_content zawiera wszystkie dane przesłane przez użytkownika i jest ponownie podzielony na trzy podfoldery:

 1. tematy
 2. wtyczki
 3. przesłane

Katalog „motywy” zawiera wszystkie motywy zainstalowane w witrynie WordPress. Każdy plik wordpress.zip pobrany z WordPress.org ma zainstalowane 2 motywy – w przypadku WordPress 3.6.1 są to Twenty Twelve i Twenty Thirteen. Możesz zainstalować tyle motywów, ile chcesz, ale możesz aktywować tylko jeden motyw na raz (chociaż istnieją pewne wtyczki, które pozwalają aktywować więcej). Ponadto katalog „motywy” nigdy nie może być pusty, ponieważ WordPress potrzebuje co najmniej jednego motywu do pracy!

Podobnie „wtyczki” służą do przechowywania wszystkich wtyczek zainstalowanych w witrynie WordPress. W przeciwieństwie do katalogu „themes”, ten katalog może być pusty, ponieważ możesz doskonale uruchomić witrynę WordPress bez użycia żadnych wtyczek. Możesz dowolnie aktywować dowolną liczbę wtyczek, ale dobrą praktyką jest instalowanie tylko niezbędnych. Sprawdź artykuł Kyli na temat różnych dostępnych obecnie wtyczek WordPress.

Wszystkie obrazy (i inne pliki multimedialne), które przesłałeś od czasu uruchomienia witryny, wraz z wszystkimi przyszłymi przesyłaniami, będą przechowywane w katalogu „przesłane”, podzielone na kategorie według roku, miesiąca i dnia. Ten folder może być uważany za bazę danych wszystkich nietekstowych danych – obrazów, plików PDF, filmów, plików MP3 itp. Dlatego dobrą praktyką bezpieczeństwa jest ograniczenie publicznego dostępu do tych folderów. Można to osiągnąć, modyfikując plik .htaccess znajdujący się w katalogu wp_content. Dlatego podczas robienia kopii zapasowej; kopiowanie tylko folderu instalacyjnego WordPress nie rozwiązuje problemu. Musisz skopiować zarówno bazę danych, jak i całą zawartość katalogu instalacyjnego WordPress!

Anatomia żądania WordPress

Lub jak to nazywam,

Co się stanie, gdy ktoś wyświetli twój blog?

Gdy ktoś odwiedza witrynę obsługiwaną przez WordPress, WordPress dynamicznie generuje kod HTML (w połączeniu z CSS i JS) i podaje go odwiedzającemu. Po adresie URL nie zobaczysz rozszerzenia .html (jak mogłeś zobaczyć w niektórych starych witrynach), ponieważ ta treść jest generowana dynamicznie. Następujące punkty są uogólnieniem działań, które mają miejsce w przypadku żądania strony internetowej:

 1. Przeglądarka użytkownika prosi o stronę internetową
 2. Rdzeń WordPress (może być uważany za mózg WordPressa) wywołuje wymagane skrypty PHP zaczynające się od index.php
 3. Rdzeń WP następnie komunikuje się ze swoją bazą danych i pobiera dane (posty / strony itp.)
 4. Następnie łączy pobrane dane, dane z aktualnie aktywnych wtyczek oraz aktualnie aktywny motyw i generuje kod HTML „w locie” lub „dynamicznie”
 5. Następnie podaje ten dynamicznie generowany kod HTML do przeglądarki użytkownika

Podobnie, gdy post jest publikowany lub zapisywany, komentarz jest przesyłany lub wyszukiwane, rdzeń WordPress wykonuje wymagane operacje wewnętrzne i zapisuje je w swojej bazie danych do wykorzystania w przyszłości, a także powiadamia administratora WordPress. Ty (administrator) widzisz je jako nowy komentarz oczekujący na moderację lub liczbę „x” komentarzy w kolejce spamu itp..

Żądanie HTML

Powtórzenie wszystkich tych kroków za każdym razem, gdy ktoś poprosi o stronę internetową (post, strona, strona archiwum, cokolwiek innego), zajmuje dużo czasu i zasobów. Dobrze, gdy 10 osób odwiedza Twoją witrynę. Ale zwiększ to o 100, 1000 lub milion, wtedy zaczną się prawdziwe kłopoty. Tylko superkomputery byłyby w stanie obsłużyć tyle jednoczesnych operacji. Większość witryn WordPress jest hostowanych na współdzielonych serwerach hostingowych, które mogą mieć 1/1000th o mocy superkomputerów.

Co teraz robimy? Wprowadź buforowanie WordPress. Nie będziemy go tutaj omawiać, więc zaglądajcie do następnej części serii – wprowadzenie do buforowania WordPress.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map