Popraw wydajność swojej strony WordPress dzięki Hummingbird

Niezależnie od tego, którą stronę prowadzisz, ważne jest, aby strony działały szybko. Badania pokazują, że odwiedzający mogą opuścić witrynę, jeśli trwa to dłużej trzy sekundy do załadowania. Jednak utrzymywanie wysokich prędkości witryny wymaga pewnych zadań i utrzymanie czasu nad wszystkim może być czasochłonne.


Na szczęście kolibry (a darmowa wtyczka optymalizacji prędkości dla WordPress) zapewnia cały zestaw narzędzi zorientowanych na wydajność w jednym wygodnym pakiecie. Możesz go użyć do włączenia funkcji takich jak buforowanie i kompresja GZIP, które mogą znacznie poprawić wydajność strony WordPress.

W tym artykule krótko wyjaśnimy znaczenie szybkości witryny. Następnie przejdziemy cztery sposoby, w jakie Hummingbird poprawi wydajność Twojej witryny WordPress. Chodźmy!

Znaczenie szybkiej strony internetowej

Test wydajności ładowania strony

Czas wczytywania strony wpływa na prawie każdy aspekt wydajności witryny, w tym na zadowolenie użytkowników i optymalizację wyszukiwarek (SEO). Jeśli na przykład strony się opóźnią, użytkownicy będą bardziej skłonni opuścić Twoją witrynę. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku użytkowników mobilnych, którzy zwykle oczekują najwyższej prędkości.

Co więcej, wyszukiwarki weź pod uwagę szybkość witryny przy podejmowaniu decyzji o rankingu stron internetowych. Optymalizacja SEO jest kluczowa, ponieważ badania pokazują, że trzy najlepsze wyniki wyszukiwania otrzymać prawie dwie trzecie bezpłatnych wyników wyszukiwania. Innymi słowy, im wyższa witryna wyświetla się w wynikach wyszukiwania, tym więcej osób ją zobaczy i kliknie.

Czynniki, które sprawiają, że Twoja strona działa szybko

Nie ma wątpliwości, że monitorowanie wydajności witryny WordPress jest koniecznością. Szybkość strony można łatwo sprawdzić, korzystając z rozwiązania online, takiego jak Narzędzia Pingdom. Jeśli jednak nie jest tak szybki, jak to możliwe, możesz zastanawiać się, dlaczego.

Na szybkość witryny WordPress może wpływać wiele czynników. Kilka najważniejszych elementów to:

  • Twój hosting. Nie każdy host jest zbudowany tak samo. Bardzo ważne jest, aby dokonać ostrożnego wyboru i skorzystać z usług dostawcy, który poważnie podchodzi do kwestii bezpieczeństwa i optymalizacji prędkości.
  • Pamięć. Pamięć witryny odgrywa rolę w szybkości, jaką może osiągnąć. Im więcej pamięci i innych dostępnych zasobów, tym mniejsze prawdopodobieństwo przeciążenia witryny (szczególnie w przypadku dużego natężenia ruchu).
  • Motyw Twojej witryny. Tempo Twojej witryny może być również ograniczone. „Cięższy” motyw to im więcej niepotrzebnego kodu, tym wolniej będzie działał. Podczas budowania lub aktualizowania witryny chcesz znaleźć motyw zoptymalizowany pod kątem wydajności.
  • Twoje wtyczki. Istnieje wspólny mit, że po prostu wiele wtyczek w witrynie może spowalniać jej działanie. To niekoniecznie prawda. Jednak źle zakodowane wtyczki lub te, które po prostu zawierają wiele funkcji, mogą mieć negatywny wpływ na czas ładowania.

Przeglądanie motywów, wtyczek i planu hostingowego może wiele zrobić, aby upewnić się, że wydajność Twojej witryny WordPress jest na najwyższym poziomie. Nawet jeśli wszystkie te czynniki zostaną uwzględnione, Twoja witryna może nadal nie działać tak płynnie, jak chcesz. Na szczęście istnieje wiele innych sposobów na zwiększenie prędkości w dowolnej witrynie WordPress.

4 sposoby na ulepszenie witryny dzięki wtyczce Hummingbird

Istnieje wiele narzędzi, których można użyć do przyspieszenia witryny. Większość rozwiązań jest ukierunkowana na określoną strategię optymalizacji, która może być przydatna, ale prowadzi również do zainstalowania wielu dodatkowych wtyczek w witrynie, jeśli chcesz osiągnąć najlepsze możliwe prędkości..

Zamiast tego możesz wybrać rozwiązanie, które zapewnia pakiet narzędzi do optymalizacji wydajności, takich jak Hummingbird – darmowa wtyczka do optymalizacji prędkości.

Optymalizacja prędkości strony kolibra

Ta wtyczka umożliwia zwiększenie szybkości witryny na wiele łatwych sposobów, bez potrzeby korzystania z dodatkowych narzędzi lub wiedzy technicznej. Rzućmy okiem na cztery optymalizacje, które mogą Ci pomóc.

1. Buforowanie

Za każdym razem, gdy ktoś odwiedza Twoją witrynę, jego przeglądarka musi wysłać żądanie na serwer Twojej witryny. Serwer następnie odsyła wszystkie informacje potrzebne do wyświetlenia twoich stron. Jeśli w grę wchodzi dużo danych, serwer otrzymuje zbyt wiele żądań lub dany gość znajduje się daleko, proces ten może potrwać dłużej niż powinien.

Buforowanie WordPress jest sposobem na rozwiązanie tego problemu poprzez zapisanie niektórych danych witryny w wygodniejszej lokalizacji. W ten sposób można uzyskać do niego dostęp i szybciej je odzyskać. Ogólnie rzecz biorąc, włączenie buforowania w witrynie to sprytny sposób na zwiększenie wydajności.

Wtyczka Hummingbird pozwala skorzystać z tego, zapewniając różne rodzaje buforowania:

Buforowanie wtyczek Hummingbird

Możesz włączyć buforowanie stron, buforowanie w przeglądarce i więcej za pomocą trafnie nazwanych Buforowanie zakładkę w swoim zapleczu WordPress. Aby uzyskać więcej informacji na temat tych opcji i ich działania, sprawdź ten pomocny przewodnik możesz przeczytać, jak skonfigurować ustawienia buforowania we wtyczce.

2. Kompresja GZIP

Prawdopodobnie znasz .zamek błyskawiczny rozszerzenie, które jest sposobem kompresji dużych plików, dzięki czemu łatwiej je przechowywać i transportować. GZIP jest podobną, ale potężniejszą metodą kompresji. Może sprawić, że pliki Twojej witryny będą mniejsze i szybciej się ładować, nie tracąc przy tym żadnych niezbędnych danych.

Szczegóły działania kompresji GZIP są nieco skomplikowane. Na szczęście, podobnie jak wiele technik optymalizacji prędkości, nie jest konieczne zrozumienie wszystkich technicznych szczegółów, aby móc je wykorzystać w swojej witrynie.

Dzięki wtyczce Hummingbird możesz przejść do Kolibry> Kompresja GZIP aby włączyć trzy różne typy:

Wtyczka kolibra GZIP

Po prostu wybierz typ serwera, na którym hostowana jest Twoja strona, i naciśnij Zastosuj zasady przycisk. Wtyczka zajmie się resztą. Jeśli chcesz, możesz także wprowadzić kilka ręcznych poprawek.

3. Minifikacja

W pewien sposób minimalizacja jest podobna do kompresji GZIP. Jest to kolejny sposób na przyspieszenie działania witryny poprzez usunięcie niepotrzebnych danych z kodu. Im mniej informacji musi zostać przesłanych między serwerem a przeglądarką, tym mniej czasu zajmie załadowanie stron.

W Hummingbird możesz uzyskać dostęp do silnik minifikacji przez Optymalizacja zasobów zakładka w WordPress:

Optymalizacja zasobów kolibra

Wtyczka skanuje pliki witryny i pozwala zoptymalizować te, które Ci się podobają. Możesz nawet przenieść niektóre „zakulisowe” pliki kodu do stopki witryny, jeśli znasz CSS. Może to jeszcze bardziej przyspieszyć strony WordPress.

4. Skany wydajności

Bez względu na to, jakie zastosujesz techniki optymalizacji wydajności, będziesz mieć oko na swoją witrynę i z czasem ją ulepszać. Jednym ze sposobów na to jest uruchamianie okresowych skanów wydajności, które można wykonać na pulpicie nawigacyjnym Hummingbird:

Skanowanie wydajności kolibra

Wyniki tych skanów mogą pomóc Ci zidentyfikować pliki, które mogą spowalniać Twoją witrynę. Co więcej, możesz kliknąć Ulepszać obok każdego przedmiotu ocenionego na żółty lub czerwony i uzyskaj wskazówki, jak zwiększyć ten wynik.

Ostatnie przemyślenia na temat wydajności witryny WordPress

Chociaż utrzymanie szybkości działania witryny jest ważne, może być trudno zarządzać każdą z wielu technik wymaganych do tego. Korzystanie z urządzenia „wszystko w jednym” darmowa wtyczka optymalizacji prędkości może pomóc w szybkim i łatwym wdrożeniu najważniejszych kroków.

Na przykład kolibry umożliwiają optymalizację wydajności witryny poprzez:

  1. Buforowanie.
  2. Kompresja GZIP.
  3. Minifikacja.
  4. Skany wydajności.

Czy masz pytania dotyczące utrzymania maksymalnej prędkości w witrynie WordPress? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me