W języku laika wtyczka WordPress to prosty program, który pomaga dostosowywać i ulepszać witrynę WordPress bez konieczności edytowania podstawowych programów. Kiedy opanujesz Rozwój wtyczek WordPress, będziesz mógł szybko dodać wszystkie funkcje do swojego bloga WordPress. Ale zanim zostaniesz zawodowcem, musisz nauczyć się lin.


Wtyczka WordPress to program lub zestaw jednej lub więcej funkcji napisany w języku skryptowym PHP, który dodaje określony zestaw funkcji lub usług do bloga WordPress, który można bezproblemowo zintegrować z blogiem za pomocą punktów dostępu i metod dostarczone przez interfejs programu WordPress Plugin Application Program Interface (API). – Pisanie wtyczki, WordPress Codex

W dzisiejszym poście poprowadzimy Cię przez proces tworzenia pierwszej wtyczki WordPress. Będziemy w prosty sposób obsługiwać samouczek dla programistów po raz pierwszy, którzy nie mają prawie żadnej wiedzy PHP (język skryptowy za WordPress).

Zanim przejdziemy do faktycznego kodowania, przyjrzymy się kilku rzeczom, które powinieneś zrozumieć na temat rozwoju wtyczek WordPress.

Podstawy wiedzy przed utworzeniem wtyczki WordPress

W tej sekcji ujawnimy kilka pierwszych kroków musisz przestrzegać przy tworzeniu wtyczki WordPress. Ponadto wspomnimy o różnych rzeczach, które należy wziąć pod uwagę podczas pisania wtyczki. Świetny. Zacznijmy od podstaw.

Jak nazwać wtyczkę WordPress

Przed wszystkim innym musisz wymyślić unikalną nazwę dla wtyczki WordPress. Jednym z najlepszych sposobów na określenie korzystnej nazwy jest zastanowienie się, co zrobi Twoja wtyczka. Na przykład, jeśli Twoja wtyczka pomoże innym udostępniać treści za pośrednictwem mediów społecznościowych, możesz dołączyć w nazwie wyrażenie „udostępnianie w mediach społecznościowych”. Inna sprawa, nazwy wtyczek mogą składać się z kilku słów, więc nie trać kreatywności.

Twoja nazwa wtyczki musi być unikalna, aby uniknąć konfliktów z innymi wtyczkami. Aby upewnić się, że Twoje imię jest unikalne, możesz przeprowadzić wyszukiwanie w Google przy użyciu tego imienia. Dodatkowo możesz przeszukiwać różne katalogi wtyczek, w tym Repozytorium wtyczek WordPress.

Aby nazwać dowolną wtyczkę, musimy utworzyć co najmniej jeden plik wtyczki (główny plik PHP), który wprowadza nas do następnej sekcji.

Jak tworzyć pliki wtyczek

Wtyczka może składać się z jednego pliku PHP lub wielu plików, w zależności od tego, do czego została zaprojektowana. Najważniejszym plikiem jest główny Plik PHP, co jest odpowiednikiem odpowiednio index.php i index.html w motywach WordPress i projektach HTML.

Zaleca się, aby programiści WordPress nadawali nazwę swojemu głównemu plikowi wtyczki zgodnie z konwencją. Na przykład głównym plikiem wtyczki dla wtyczki o nazwie WP Renym jest wtyczka wp-renym.php. Jeśli dodajesz separator w swoim imieniu, używaj tylko łączników (-) między wyrazami, a nie podkreślników (_).

Jak wspomniano powyżej, wtyczka może być utworzona z jednego lub wielu plików (obrazów, JavaScript, języka, plików CSS itp.). Tak czy inaczej, pliki wtyczek muszą znajdować się w jednym katalogu. Więc dla wtyczek o nazwie WP Renym the wp-renym.php plik zostanie umieszczony w wp-renym teczka. Dodatkowe podfoldery można dodać w głównym folderze wtyczek, aby przechowywać i porządkować inne pliki.

Po ustawieniu całego kodu wtyczki skompresujesz folder główny do pliku zip (w tym przypadku byłoby to archiwum wp-renym.zip), które zostanie przesłane i zainstalowane na stronie WordPress.

Dodanie nagłówka pliku do głównego pliku PHP

Podczas nazywania wtyczki należy dodać inne szczegóły, takie jak opis, wersja, licencja, nazwisko autora – w zasadzie wszystko, co pojawi się pod i obok wtyczki w Ekran wtyczek WordPress – nagłówek wtyczki. W tym celu musisz użyć standardowy nagłówek informacji o wtyczce u góry głównego pliku PHP. Tak wygląda typowy nagłówek:


/ *
Nazwa wtyczki: nazwa wtyczki
Identyfikator URI wtyczki: http: // link do strony głównej wtyczki
Opis: Opisz, o co chodzi w Twojej wtyczce, w kilku krótkich zdaniach
Wersja: 1.0
Autor: Twoje imię (Yay! Nadchodzi sława ...)
Autor URI: http: // link do Twojej witryny
Licencja: GPL2 itp
Identyfikator URI licencji: http: // link do twojej licencji wtyczki
* /

Każdy parametr w powyższym nagłówku jest oczywisty, więc nie będę wchodził w szczegóły. Tylko upewnij się, że podałeś odpowiedni http: // lub https: // podczas pisania wtyczek i autorów URI lub linki nie będą działać.

Postępuj zgodnie ze swoim nagłówkiem, podając następujące informacje o licencji, jeśli będziesz używać Licencja GPL2 lub licencja kompatybilny z GPL2:

/ * Copyright YEAR PLUGIN_AUTHOR_NAME (e-mail: Twój adres e-mail)
(Nazwa wtyczki) jest wolnym oprogramowaniem: możesz go rozpowszechniać i / lub modyfikować
zgodnie z warunkami Powszechnej Licencji Publicznej GNU opublikowanej przez
Free Software Foundation, albo wersja 2 licencji, albo
każda późniejsza wersja.

(Nazwa wtyczki) jest rozpowszechniana w nadziei, że będzie przydatna,
ale BEZ ŻADNEJ GWARANCJI; nawet bez dorozumianej gwarancji
PRZYDATNOŚĆ HANDLOWA lub PRZYDATNOŚĆ DO KONKRETNEGO CELU. Zobacz
Powszechna Licencja Publiczna GNU po więcej szczegółów.

Powinieneś otrzymać kopię Powszechnej Licencji Publicznej GNU
wraz z (Nazwa wtyczki). Jeśli nie, zobacz (http: // link do twojej licencji wtyczki).
* /

Zakres tego samouczka nie pozwala nam wyjść poza te podstawowe kroki. Będziesz musiał sprawdzić pisanie wtyczki prowadź kodeks, aby dowiedzieć się więcej o hakach wtyczek WordPress, znacznikach szablonów, zapisywaniu danych wtyczek w bazach danych, mechanizmie opcji wtyczek i aktualizowaniu wtyczki między innymi. Kodeks obejmuje również masywne Zasoby wtyczek kolekcja pełna przewodników wideo, zaawansowanych tematów i nie tylko.

Teraz, gdy omówiliśmy podstawy, napiszmy prostą wtyczkę WordPress, która będzie wykonywać dwie podstawowe (ale fajne) funkcje:

  • Zamień słowa w treści na własny wybór słów
  • Dodaj notatkę „Dziękujemy za przeczytanie tego samouczka…” na końcu każdego posta na blogu.

Jak napisać prostą wtyczkę WordPress – WP Renym

W tej sekcji napiszemy kod dla wtyczki WP Renym, o której wspominałem przez cały czas.

Czego potrzebujesz:

Nazywanie naszej wtyczki

Najpierw sprawdziliśmy repozytorium wtyczek WordPress i przeprowadziliśmy wyszukiwanie w Google pod naszą nazwą; WP Renym był darmowy. Mój początkowy wybór to WP Rename, ale został już podjęty.

Ruszamy dalej… Otwórz nowy plik w edytorze kodu i dodaj następujący kod u góry po otwarciu wtyczki :

/ *
Nazwa wtyczki: WP Renym
Identyfikator URI wtyczki: http: // link do strony głównej wtyczki
Opis: Ta wtyczka zastępuje słowa własnym wyborem słów.
Wersja: 1.0
Autor: Freddy Muriuki
Autor URI: http: // link do Twojej witryny
Licencja: GPL2 itp
Identyfikator URI licencji: https: // link do Twojej licencji wtyczki

Copyright YEAR PLUGIN_AUTHOR_NAME (e-mail: Twój adres e-mail)
(Nazwa wtyczki) jest wolnym oprogramowaniem: możesz go rozpowszechniać i / lub modyfikować
zgodnie z warunkami Powszechnej Licencji Publicznej GNU opublikowanej przez
Free Software Foundation, albo wersja 2 licencji, albo
każda późniejsza wersja.

(Nazwa wtyczki) jest rozpowszechniana w nadziei, że będzie przydatna,
ale BEZ ŻADNEJ GWARANCJI; nawet bez dorozumianej gwarancji
PRZYDATNOŚĆ HANDLOWA lub PRZYDATNOŚĆ DO KONKRETNEGO CELU. Zobacz
Powszechna Licencja Publiczna GNU po więcej szczegółów.

Powinieneś otrzymać kopię Powszechnej Licencji Publicznej GNU
wraz z (Nazwa wtyczki). Jeśli nie, zobacz (http: // link do twojej licencji wtyczki).
* /

Zapisz plik jako wp-renym.php w folderze wp-renym. Jeśli nie masz jeszcze folderu, utwórz go. wp-renym.php będzie twoim głównym plikiem PHP.

Dodawanie funkcji

Teraz, aby dodać rzeczywiste funkcje do wtyczki. Tuż poniżej powyższego kodu dodaj następującą funkcję, aby poprawić błędy ortograficzne wordpress do WordPress:

funkcja renym_wordpress_typo_fix ($ text) {
return str_replace („wordpress”, „WordPress”, $ text);
}
add_filter ('the_content', 'renym_wordpress_typo_fix');

renym_wordpress_typo_fix to unikalna nazwa, którą nadaliśmy naszej funkcji. Dodając nowe funkcje, nigdy nie uruchamiaj ich wp_ – w celu uniknięcia przyszłych niezgodności z funkcjami kodu WordPress, które używają prefiksu wp_.

Nasza funkcja PHP przyjmuje ($ text) jako argument i zwraca pierwszy ciąg „wordpress” zastąpiony drugim ciągiem „WordPress”.

Dodaliśmy filtr (add_filter) do naszej wtyczki, aby poinformować naszą funkcję ( renym_wordpress_typo_fix ) do pracy nad wybranym przez nas tekstem, którym w tym przypadku jest cała treść postu (the_content).

Aby zastąpić więcej niż jedno słowo (być może chcesz edytować wiele słów na swoim blogu lub użyć wtyczki jako prostego filtru wulgaryzmów), zastąp powyższy kod następującym kodem:

funkcja renym_content_replace ($ content) {
$ search = array („wordpress”, „goat”, „Easter”, „70”, „sensational”);
$ replace = array („WordPress”, „coffee”, „ferie wielkanocne”, „siedemdziesiąt”, „nadzwyczajne”);
return str_replace ($ search, $ replace, $ content);
}
add_filter ('the_content', 'renym_content_replace');

W powyższym kodzie wybraliśmy już słowa do zastąpienia, np. wordpress, koza, Wielkanoc itp. Wybraliśmy również słowa zastępcze, np. WordPress, kawa, święta wielkanocne itp. Mam nadzieję, że kod jest dość oczywisty:

  • The renym_content_replace funkcja przyjmuje jako argument ($ content), zastępuje wszystkie słowa zawarte w tablicy $ search i zwraca zmodyfikowane słowa do WordPress.
  • $ search zawiera wszystkie słowa do zastąpienia
  • $ replace zawiera słowa zastępujące
  • str_replace robi to, co robi najlepiej, zastępując słowa nowymi słowami

Zwróć uwagę, jak dodajemy prefiks renym do każdej funkcji. Zapobiega to konfliktom z innymi wtyczkami, które mogą być zainstalowane. Powinieneś nabrać nawyku dodawania prefiksów do swoich funkcji, niezależnie od tego, czy opracowujesz wtyczki, motywy czy widżety.

Jeśli wykonałeś powyższe kroki, wtyczka może skutecznie zastąpić wszystkie wybrane słowa. Dodajmy teraz notatkę „Dziękujemy za przeczytanie tego samouczka…”, która pojawi się na dole każdego postu. Dodaj następujący kod do głównego pliku wtyczki ( renym_content_replace ) przed zamykającym wspornikiem PHP ( ?> ), Który znajduje się w ostatnim wierszu:

funkcja renym_content_footer_note ($ content) {
$ content. = '
Dziękujemy za przeczytanie tego samouczka. Może następnym razem pozwolę ci kupić mi kawę! Więcej samouczków WordPress można znaleźć na naszym blogu
„; zwróć zawartość $; } add_filter ('the_content', 'renym_content_footer_note');

Zapisz zmiany. The renym_content_footer_note funkcja dodaje znacznik HTML do parametru $ content i zwraca nową wartość do WordPress. Dodaliśmy również klasę stopki do naszego tekstu, aby można go było później łatwo stylizować.

Zawarliśmy filtr (add_filter), który mówi naszej funkcji, aby działała na wybranym przez nas tekście, którym jest treść postu reprezentowana przez the_content.

Skompresuj swój folder

W tym momencie twój finał wp-renym.php plik powinien wyglądać następująco:

Dziękujemy za przeczytanie tego samouczka. Może następnym razem pozwolę ci kupić mi kawę! Więcej samouczków WordPress można znaleźć na naszym blogu„;
zwróć zawartość $;
}
add_filter ('the_content', 'renym_content_footer_note');

?>

Zapisz wszystkie zmiany. Skompresuj folder WP Renym do pliku wp-renym.zip archiwizacja (na Macu jest to tak proste, jak kliknięcie prawym przyciskiem myszy, kompresja pliku – a na PC uważam, że jest bardzo podobne). Upewnij się tylko, że plik został zapisany jako rozszerzenie .ZIP, inaczej wtyczka się nie zainstaluje.

Użyj swojej wtyczki

Prześlij i aktywuj nową wtyczkę WP Renym za pośrednictwem Ekran wtyczek WordPress. Gratulujemy napisania pierwszej wtyczki!

Zainstaluj wtyczkę Renym WordPress

Zasoby

Aby dowiedzieć się więcej o tworzeniu wtyczek WordPress, sprawdź następujące zasoby:

Wniosek

Mam nadzieję, że ten poradnik skierował cię w dobrym kierunku, jeśli chodzi o zrozumienie wtyczek. Ten post powinien być krokiem naprzód w tworzeniu złożonych wtyczek WordPress, które robią, co chcesz. Nie zatrzymuj się tutaj, sprawdź zasoby, które poleciłem powyżej, aby zwiększyć swoją wiedzę na temat rozwoju wtyczek WordPress.

Jeśli uważasz, że ten samouczek jest pomocny lub jeśli masz coś jeszcze do dodania, chcielibyśmy wiedzieć. Podziel się swoimi przemyśleniami w sekcji komentarzy poniżej. Do zobaczenia w okolicy ��

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me