Nazwa użytkownika logowania administratora SQL Zmień

Jeśli jesteś właścicielem witryny WordPress, jest wiele rzeczy do załatwienia.


Ciągłe aktualizowanie zawartości bloga, dodawanie nowych produktów, zmienianie cen, a nawet nie wspominamy o regularnych aktualizacjach wtyczek, zapewniając programistom dostęp i wykonując wiele innych rzeczy w ramach codziennej rutyny WordPress.

Czasami, jeśli trzeba dostosować ustawienia, znajdziesz samouczek długiej strony internetowej z wieloma instrukcjami wykonywania jednej czynności. Ale co, jeśli wiesz, że większość tych zmian można zmienić za pomocą prostego zapytania SQL, polecenia uruchamianego w menu menedżera bazy danych.

Ponieważ jesteś osobą zajętą, a oszczędność czasu jest priorytetem, oto podstawowe zapytania SQL, które pomogą Ci osiągnąć wyniki w ciągu kilku minut.

Pierwsze kroki

Jeśli na Twoim koncie hostingowym znajduje się więcej niż jedna witryna, przed wykonaniem zapytań SQL musisz upewnić się, że modyfikujesz odpowiednią bazę danych. Możesz znaleźć nazwę bazy danych przypisaną do konkretnej instalacji WordPress w swoim wp-config.php plik w ciągu:

zdefiniuj („DB_NAME”, „twoja nazwa_db”)

WordPress Definiuj bazę danych

Zwróć także uwagę na prefiks tabeli, ponieważ będzie on potrzebny do określenia po uruchomieniu poleceń SQL. Znajduje się w tym samym pliku na dole ustawień strony.

Prefiks tabeli WordPress

W powyższym przykładzie nazwa bazy danych to _wp622. Prefiks tabeli to wpc7_. Teraz, kiedy to wiemy, przejdźmy do menedżera baz danych. Większość paneli kontrolnych używa PHPMyAdmin do zarządzania bazą danych.

phpMyAdmin

Gdy tam będziesz, znajdź nazwę bazy danych na liście i kliknij ją:

Wybierz bazę danych

Przed wprowadzeniem jakichkolwiek zmian należy utworzyć kopię zapasową dla tej bazy danych, aby móc ją szybko przywrócić na wypadek, gdyby coś poszło nie tak.

Szczegółowy opis tworzenia kopii zapasowej WordPress znajduje się w naszym ogólnym przewodniku tworzenia kopii zapasowych. Ale aby dać ci krótki przewodnik, wybierz Eksport wybierz opcję i format zgodnie ze swoimi potrzebami i naciśnij Udać się (tutaj ustawiliśmy wszystkie opcje domyślne):

Eksportuj bazę danych

Po zakończeniu możesz kontynuować. Naciśnij menu SQL i zacznijmy:

Menu SQL

Zamień adres URL

Jeśli planujesz zaktualizować adres URL swojej witryny, dodając do niej certyfikat SSL lub wykonując inne modyfikacje, użyj następującego polecenia:

AKTUALIZACJA wp_options SET wartość_opcji = zamień (wartość_opcji, „http://www.oldurlofthewebsite.com”, „http://www.newurlofthewebsite.com”) GDZIE nazwa_opcji = „strona główna” LUB nazwa_opcji = „siteurl”;

Powiedzmy, że chcę, aby mój adres URL to https //: a moja nazwa domeny to example.com. W takim przypadku muszę zmodyfikować nazwę tabeli wp_options i sam adres URL:

AKTUALIZACJA wpc7_options SET wartość_opcji = zamień (wartość_opcji, „http://www.example.com”, „https://www.example.com”) GDZIE nazwa_opcji = „strona główna” LUB nazwa_opcji = „siteurl”;

SQL Zastąp nazwę pliku

I czekaj na wiadomość o sukcesie.

Komunikat o sukcesie SQL

Dlaczego to takie ważne? Jeśli naciśniesz Udać się ale w zapytaniu są pewne błędy, system nie będzie w stanie zrealizować żądania i pojawią się błędy oznaczające, że wykonanie nie powiodło się. Błąd będzie wyglądał następująco i wskaże przyczynę niepowodzenia procesu.

Komunikat o błędzie SQL

Pamiętaj, że to polecenie jest podstawowe i zastąpi tylko główny adres URL witryny, więc jeśli planujesz zmienić nazwę domeny witryny z example.com na test.net, musisz ją zmodyfikować, w tym wszystkie tabele, w których adres URL Twojej witryny jest spełniony, takie jak wp-posts, wp-postmeta, a także dbaj o tabele z wierszami zawierającymi URL generowany przez wtyczki (na przykład WooCommerce).

Aby to zrobić, będziesz potrzebować przynajmniej podstawowe szkolenie SQL. Jeszcze jedną opcją byłoby otwarcie bazy danych, którą wyeksportowałeś w dowolnym edytorze tekstu, a Ctrl + H zastąpiłoby wszystkie wzmianki o starej domenie na nowej. Jeśli wydaje się to zbyt skomplikowane, istnieje wiele innych narzędzi, które pomagają zautomatyzować ten proces (np interconnect / it wyszukiwanie i zamiana bazy danych skrypt lub Lepsze wyszukiwanie i wymiana wtyczki na podstawie tego samego skryptu), jednocześnie przesyłając plik do folderu witryny dla działającej witryny i otwierając go w przeglądarce.

Utwórz nowego użytkownika administracyjnego

Jeśli chcesz dodać nowego użytkownika z rolą administratora do instalacji, musisz użyć następującego polecenia i zmodyfikować go w zależności od preferencji:

INSERT INTO `wp_users` (` user_login`, `user_pass`,` user_nicename`, `user_email`,` user_status`)
WARTOŚCI („twoje logowanie”, MD5 („twoje hasło”), „imię nazwisko”, „[email protected]”, „0”);

INSERT INTO `wp_usermeta` (` umeta_id`, `user_id`,` meta_key`, `meta_value`)
WARTOŚCI (NULL, (wybierz maks. (Id) OD wp_users),
„wp_capabilities”, „a: 1: {s: 13:„ administrator ”; s: 1:„ 1 ”;} ');

INSERT INTO `wp_usermeta` (` umeta_id`, `user_id`,` meta_key`, `meta_value`)
WARTOŚCI (NULL, (Wybierz maks. (Id) OD wp_users), „wp_user_level”, „10”);

Pamiętaj, że będziesz musiał zmodyfikować tabele i wartości logowania zgodnie z żądanymi Nazwa Użytkownika i bazy danych.

Chcę utworzyć użytkownika mój programista z hasłem moje hasło, mój programista ma na imię nieznany z nazwiska i e-mail to [email protected]. Moje zapytanie będzie wyglądać następująco:

INSERT INTO `wpc7_users` (` user_login`, `user_pass`,` user_nicename`, `user_email`,` user_status`)
WARTOŚCI („Mydev”, MD5 („moje hasło”), „John Doe”, „[email protected]”, „0”);

INSERT INTO `wpc7_usermeta` (` umeta_id`, `user_id`,` meta_key`, `meta_value`)
WARTOŚCI (NULL, (wybierz maks. (Id) OD wp_users),
„wp_capabilities”, „a: 1: {s: 13:„ administrator ”; s: 1:„ 1 ”;} ');

INSERT INTO `wpc7_usermeta` (` umeta_id`, `user_id`,` meta_key`, `meta_value`)
WARTOŚCI (NULL, (wybierz maks. (Id) OD wpc7_users), „wp_user_level”, „10”

SQL Utwórz nowego użytkownika administracyjnego

Pamiętaj, że nie muszę modyfikować nazw wierszy (tj. wp_user_level lub baw się liczbami 0, 10, 13 ponieważ oznaczają rolę użytkownika i odpowiednie uprawnienia. Po zakończeniu naciskam Udać się.

Dane wyjściowe powinny pokazywać pomyślne wyniki, takie jak następujące:

SQL Utwórz nowego użytkownika administratora Wyniki

Zmień nazwę logowania administratora Nazwa użytkownika

Aby zmienić nazwę logowania nazwy użytkownika, wróć do karty MySQL i uruchom następujące polecenie:

AKTUALIZACJA wp_users SET user_login = 'newlogin' WHERE user_login = 'admin';

Załóżmy, że Twoja domyślna nazwa użytkownika to mój programista, ten, który stworzyłeś wcześniej i chcesz ustawić zabezpieczony użytkownik zamiast tego. W naszym szczególnym przypadku uruchamiamy następujące polecenie, ponieważ mamy również domyślny przedrostek wp7c_:

AKTUALIZACJA wpc7_users_users SET user_login = „zabezpieczony użytkownik” WHERE user_login = „mój programista”;

Pomyślne wyjście wygląda następująco:

SQL Zmień nazwę użytkownika logowania administratora Powodzenie

Zmień hasło administratora

Zgodnie z zasadami bezpieczeństwa dotyczącymi regularnych zmian hasła, możesz również zmienić hasło dla swojego zabezpieczony użytkownik. Oto zapytanie:

AKTUALIZACJA wp_users SET user_pass = MD5 („nowe_hasło”) GDZIE login_użytkownika = „twój_użytkownik”;

W przypadku tego konkretnego polecenia zmiany hasła nasze polecenie jest następujące:

AKTUALIZACJA wpc7_users SET user_pass = MD5 („$ tR0ngP @ s $ w03D”) GDZIE login_użytkownika = „zabezpieczony użytkownik”;

SQL Zmień hasło administratora

naciśnij Udać się i poczekaj na komunikat o sukcesie:

SQL Zmień hasło administratora Sukces

Usuń spam

Dla użytkowników, którzy publikują wiele postów i pozostawiają komentarze otwarte do interakcji, problem z komentarzami do spamu może być naprawdę bolesny. Chociaż możesz filtrować komentarze według ręcznego zatwierdzania, prawdopodobnie będziesz chciał znaleźć sposób na szybkie usunięcie wszystkiego, co nie zostało zatwierdzone. Oto jak:

USUŃ Z wp_comments GDZIE wp_comments.comment_approved = 'spam';

Po dostosowaniu do konkretnego przypadku omawiamy tutaj:

USUŃ Z wpc7_comments GDZIE wpc7_comments.comment_approved = „spam”;

Usuń spam SQL

Uwaga: ponieważ prefiks musi zostać zmodyfikowany w obu miejscach, w których został spełniony wp_comments.comment_approved jest oddzielnym polem w tabeli.

Oto udane wyniki:

Usunięcie spamu SQL zakończone powodzeniem

Usuń wszystkie niezatwierdzone komentarze do postów

W pewnym momencie możesz zdać sobie sprawę, że masz dość filtrowania i czytania komentarzy do artykułów przed podjęciem ostatecznej decyzji o ich opublikowaniu, więc chcesz je usunąć. Jest na to polecenie:

USUŃ Z wp_comments GDZIE zatwierdzony_ komentarz = 0

Uwaga, że comment_approved sekcja nie wymaga modyfikacji, ponieważ ta karta reprezentuje domyślną funkcję w tabeli, która jest niezmienna.

Zmodyfikowane polecenie wygląda następująco:

USUŃ Z wpc7_comments GDZIE zatwierdzony_ komentarz = 0

SQL Usuń niezatwierdzone komentarze

Po zakończeniu możesz zobaczyć zwykły wynik pomyślnego wykonania poleceń:

Skasowanie SQL Niezatwierdzone komentarze Powodzenie


Chociaż może się wydawać, że wykonanie instrukcji może potrwać dłużej niż ręczne wykonywanie czynności, tak nie jest. Im większa jest Twoja witryna, tym więcej czasu musisz na nią poświęcić. Jedna pojedyncza czynność wykonywana osobno dla 10 postów, w wyniku czego 10 razy więcej czasu spędzasz na wykonaniu.

W rzeczywistości oszczędzasz mnóstwo cennego czasu, uruchamiając te polecenia i możesz wykorzystać ten czas na ważniejsze rzeczy, takie jak planowanie zawartości lub poszukiwanie pomysłów na inspirację.

Miłego blogowania!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me