Obecnie suwaki treści są wszędzie! Mogą być również bardzo polaryzujące. Mnóstwo ludzi je kocha, a inni gardzą nimi. Ale ważne jest, aby zdawać sobie sprawę, że suwaki nie są lekarstwem, są jedynie narzędziem. Oznacza to, że muszą one być właściwie używane i wypełnione świetnymi treściami, abyś mógł zrealizować ich główne zalety.


Nie należy mylić potencjału tego narzędzia ze słabymi rezultatami słabych implementacji. Przy właściwym stosowaniu suwaki treści są skutecznymi elementami interakcji, które mogą zwiększyć zaangażowanie odwiedzających, zrozumienie i przechowywanie informacji.

Ten post opisuje główne powody, dla których warto rozważyć użycie suwaka treści, a także momenty, w których mogą one najbardziej skutecznie poprawić wrażenia odwiedzających podczas wizyty. Wskakujmy!

Zalety suwaków treści

Zalety suwaka zawartości

Korzyści płynące z suwaków zawartości obejmują oszczędność miejsca i umożliwienie odwiedzającym witrynę większej kontroli. Rzućmy okiem na niektóre konkretne korzyści poniżej.

OSZCZĘDZAJ MIEJSCE

 • Suwaki treści konsolidują wiele elementów treści w niewielkiej przestrzeni w witrynie, umożliwiając zmieszczenie większej liczby elementów na ekranie w danym momencie.

PROMOWANIE ZAANGAŻOWANIA UŻYTKOWNIKA

 • Dobrze zaimplementowane i zaprojektowane suwaki treści angażują odwiedzających witrynę i zachęcają ich do pozostania na stronie dłużej.
 • Zachowują się jak pit-stop w długiej podróży, pozwalając użytkownikowi zrobić sobie przerwę przed kontynuowaniem przewijania.

DOBRE DLA UŻYTECZNOŚCI NA STRONACH BOGATYCH W MEDIACH

 • Konsolidując media w jednym miejscu, dajesz użytkownikowi możliwość skupienia się.
 • Obrazy odwracają uwagę od tekstu, więc umieszczając treść wizualną w suwaku, pozwalasz użytkownikowi wybrać, kiedy skupi uwagę na obrazie / zawartości bogatej, zamiast przerywać przepływ czytania. Pozwala użytkownikom skupić się na dyskretnych fragmentach treści.

BEZPOŚREDNIE UŻYTKOWNIKA

 • Większość suwaków treści może być kontrolowana przez użytkownika, co oznacza, że ​​może on przechodzić przez zawartość we własnym tempie, pomagając w zrozumieniu i zachowaniu informacji, które podajesz.

Czy Twoja witryna może się poprawić dzięki którejkolwiek z powyższych korzyści?

Kiedy używać suwaków treści

Niestandardowe typy slajdów

Istnieje wiele sposobów korzystania z suwaków zawartości. Podobnie jak w przypadku większości rzeczy, przed wyruszeniem w podróż najlepiej mieć na uwadze cel, do którego chcesz się dostać. Powiedziawszy to, spójrz na niektóre z poniższych opcji, kiedy najlepiej użyć suwaka zawartości. Jeśli wyróżnia się jeden lub dwa punkty, być może warto rozważyć dodanie wtyczki z suwakiem do swojej witryny.

WPROWADZENIE SWOJEJ STRONY INTERNETOWEJ

 • Gdy użytkownicy po raz pierwszy odwiedzają Twoją witrynę, muszą wiedzieć, dlaczego tam są i co mogą zrobić. Suwaki treści są popularnymi elementami strony głównej, ponieważ doskonale nadają się do przedstawienia zwięzłego przeglądu celu witryny i umożliwiają kliknięcie, aby uzyskać więcej informacji.

AKTUALIZACJA TREŚCI DYNAMICZNIE

 • Jeśli często publikujesz aktualizacje, często chcesz je zaznaczyć w swojej witrynie, aby zwrócić na nie uwagę. Ale jeśli liczba aktualizacji jest wysoka, każda z nich ma ograniczony dostęp do odwiedzających witrynę. Dynamicznie aktualizowany suwak zawartości daje szansę każdemu z twoich postów.

KONSOLIDACJA RÓŻNYCH TYPÓW MEDIÓW

 • Każdy slajd jest tylko kontenerem, więc możesz być całkiem sprytny z zawartością każdego. Oznacza to, że zdjęcia, filmy, bogate interaktywne media, takie jak Mapy Google i formularze rejestracyjne, są dostępne!

PODKREŚLANIE WIELU OBRAZÓW LUB FILMÓW W GALERIACH

 • Suwaki treści zostały pierwotnie zaprojektowane do grupowania zdjęć i filmów w interaktywne galerie. Zrobiono to częściowo w celu zaoszczędzenia miejsca, ale głównie w celu zmniejszenia tarcia przeglądania mediów.

OPOWIADAĆ HISTORIĘ

 • Dobra historia płynie i jest nieprzerwana. Właśnie dlatego w Internecie rośnie liczba przewijanych projektów stron. Po prostu osadzenie serii zdjęć lub filmów w artykule lub stronie przerywa ten przepływ i utrudnia użytkownikom kontynuowanie tam, gdzie zostało przerwane. Dobry suwak zawartości pozwala na przepływ multimediów w linii z resztą treści.

NASTĘPUJĄCE KROKI KOLEJNE (np. WYCIECZKI PRODUKTOWE, WALKTHROUGHS, INSTRUKCJE, PRZEPISY itp.)

 • Większość firm produkujących oprogramowanie wie, że świetny suwak zawartości może znacznie poprawić wrażenia podczas zwiedzania produktu, co ostatecznie prowadzi do większej sprzedaży.
 • Ze względu na ich samokierującą i skupioną naturę, suwaki są świetną metodą przeprowadzania odwiedzających przez serię ciągłych kroków.

Wiedza, kiedy używać suwaków treści, może pomóc zwiększyć ich skuteczność w witrynie.

Czego należy szukać we wtyczce Slider

Oprócz powyższych punktów, istnieje kilka kluczowych elementów, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze wtyczki suwaka.

ŁATWY W UŻYCIU

 • Powinien być możliwy do wdrożenia w dowolnym miejscu witryny. Suwak powinien być łatwy do umieszczenia na stronie głównej, obszarze kontaktu, a nawet na niejasnej stronie w witrynie. Decyzja nie powinna być w żaden sposób ograniczona.

CZUŁY

 • Musi być w stanie obsłużyć wszystkie rodzaje treści. Idealny suwak powinien mieć możliwość automatycznej zmiany rozmiaru w celu dokładnego dopasowania do strony. Niezależnie od tego, czy jest to komputer stacjonarny, smartfon czy tablet, zmiana rozmiaru w celu dopasowania do dowolnego ekranu lub urządzenia to ogromny krok w kierunku uczynienia suwaka bardziej efektywnym i przyjemnym wizualnie.

POMOCNE WSPARCIE

 • Dostępny i skuteczny zespół serwisowy wspierający produkt jest koniecznością. Większość produktów jest naprawdę tak dobra, jak ich zespół. Doskonałe wsparcie pomaga zaspokoić Twoje potrzeby, zapewniając stałą pomoc dla zakupionego produktu.

Podsumowanie

Właściwie użyte suwaki mogą zdecydowanie pozytywnie wpłynąć na wygodę korzystania z witryny. Podsumujmy szybko zalety korzystania z suwaka i najlepszy czas na jego użycie.

KORZYŚCI

 • Oszczędzaj miejsce
 • Promuj zaangażowanie użytkowników
 • Dobry dla użyteczności na stronach bogatych w media
 • Kierowany przez użytkownika (głównie)

NAJLEPSZE CZASY NA UŻYWANIE SLIDERA

 • Przedstawiamy swoją stronę internetową
 • Dynamiczna aktualizacja treści
 • Konsolidacja różnych rodzajów mediów
 • Podświetlanie wielu zdjęć w filmach lub galeriach
 • Opowiadać historię
 • Po kolejnych krokach

Po rozważeniu korzyści przedstawionych w powyższym poście i najlepszym czasie na użycie suwaka, zalecam wtyczkę dla suwaka zawartości – SlideDeck. Dzięki możliwości mieszania i dopasowywania typów treści, łatwemu edytorowi WYSIWYG oraz funkcji przeciągania i upuszczania slajdów SlideDeck2 trafia we wszystkie notatki wymagane przez wysokiej jakości wtyczkę suwaka. SlideDeck2 zawiera również następujące funkcje:

 • Soczewki: wysoce spreparowane gotowe style, które pomagają sprawić, by Twoje treści wyglądały świetnie. Możesz używać ich od razu po wyjęciu z pudełka lub wybierać z zestawu części, które można dostosować do swoich potrzeb.
 • Slajd Treść: Masz wybór pomiędzy metodą Dynamiczne źródło (wyświetlaj treści z ulubionych źródeł zewnętrznych) a Niestandardową treścią (idealne na strony główne, prezentacje produktów i prezentacje). Obie metody są łatwe i użyteczne.
 • Dostosowywanie: masz możliwość modyfikowania znacznej części suwaka, w tym zawartości tekstu, czcionki, nawigacji, przejść i wielu innych elementów.
 • Zastosowanie: Umieść SlideDecks w dowolnym miejscu. Świetnie sprawdzają się w pełnowymiarowych aplikacjach, takich jak strony główne, prezentacje produktów i portfele w skalowanych obszarach, takich jak widżety na pasku bocznym i stopce.
 • Wsparcie i aktualizacje: Wsparcie SlideDeck jest dostępne od zespołu, który go zbudował. Ten zespół zawsze chce dodawać nowe obiektywy, dodatkowe źródła i funkcje do swojej wtyczki.

SlideDeck 2 Letnia wyprzedaż

Z przyjemnością informujemy o specjalnej letniej ofercie SlideDeck2. Jeśli chcesz kupić tę wtyczkę, możesz zaoszczędzić do 50 USD przez ograniczony czas. Co sądzisz o suwakach zawartości? Udostępnij w sekcji komentarzy poniżej!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me