Czy kiedykolwiek chciałeś zacząć od nowa z czystym kontem? Może wypróbowujesz nowy motyw na stronie inscenizacyjnej. A może testujesz zgodność kilku wtyczek we własnym piaskownicy. Wtedy możesz zresetować bazę danych WordPress.


W takich przypadkach najprawdopodobniej importujesz lub tworzysz przykładowe dane do przetestowania, a po zakończeniu testowania prawdopodobnie będziesz chciał się ich pozbyć. Możesz po prostu ręcznie usuwać dane krok po kroku, ale to trwa wiecznie. Lub możesz użyć Zaawansowana wtyczka Reset WordPress przywrócić witrynę do stanu sprzed kilku sekund.

Jak zresetować bazę danych WordPress

Zaawansowana wtyczka resetowania WordPress

Najłatwiejszym sposobem szybkiego zresetowania bazy danych WordPress jest bezpłatny Zaawansowana wtyczka Reset WordPress. Ta wtyczka czyści użytkowników, posty na blogu, przechowuje produkty, elementy portfolio lub cokolwiek innego, co mogłeś dodać do instalacji WordPress wraz ze wszystkimi towarzyszącymi plikami multimedialnymi, komentarzami, systematykami, ocenami itp. Nie usuwa zainstalowanych motywów i wtyczki – po prostu je dezaktywują (więc nie martw się).

Zdecydowanie zalecamy używanie tej wtyczki w środowiskach testowych, w których ciągle trzeba zaczynać od nowa. Używamy go sami podczas testowania naszego motywu Total WordPress, a także wielu recenzji wtyczek wyświetlanych na naszym blogu. Chociaż wtyczka obecnie nie obsługuje wielu witryn, wykonuje fantastyczną pracę na pojedynczych instalacjach i naprawdę przyspiesza proces testowania i ponownego testowania.

Teraz, gdy wiesz, co robi wtyczka Advanced WordPress Reset, oto jak możesz ją zainstalować i użyć do zresetowania swojej witryny.

Krok 1: Zainstaluj zaawansowaną wtyczkę Reset WordPress

Zainstaluj Advanced WordPress Reset Plugin

Najpierw zaloguj się do instalacji WordPress i przejdź do Wtyczki> Dodaj nowe. Wyszukaj „reset bazy danych” i poszukaj Advanced WordPress Reset (powinien to być pierwszy wynik). Kliknij przycisk, aby zainstalować i wtedy Aktywuj wtyczka.

Krok 2: Zresetuj bazę danych WordPress

Zresetuj bazę danych WordPress

Po aktywacji wtyczka doda Zaawansowane resetowanie WP opcja w obszarze Narzędzia. Tutaj możesz zresetować swoją stronę.

Ważna uwaga: Pamiętaj, że ta wtyczka resetuje całą witrynę, co oznacza, że ​​wszyscy twoi użytkownicy (oprócz administratora), posty, strony, personel, portfolio i wszystko inne zostanie usunięte – inaczej zniknie na zawsze. Dlatego zalecamy go, gdy chcesz zacząć od nowa, jak w środowiskach testowych. Jeśli chcesz po prostu wyczyścić bieżącą instalację WordPress, zalecamy użycie wtyczki takiej jak Advanced Database Cleaner (od tego samego autora wtyczek).

Po prostu wpisz słowo „reset”, aby potwierdzić, że naprawdę chcesz zresetować witrynę, a następnie kliknij duży niebieski przycisk Zresetuj bazę danych przycisk.

Krok 3: Sprawdź czystą instalację

Po zresetowaniu bazy danych WordPress

Po potwierdzeniu resetu powinna pojawić się informacja, że ​​się udało (tak!). Teraz, gdy rozejrzysz się po swojej witrynie, zauważysz, że jest to zupełnie nowa instalacja.

Wynik resetowania bazy danych WordPress

Jeśli klikniesz Posty zobaczysz, że Twoja witryna powróciła do pierwotnego WordPressa „Hello World!” domyślny post, wraz z przykładowym komentarzem. A jeśli sprawdzisz poniżej Strony domyślna „Przykładowa strona” WordPressa też powinna wrócić.

Dezaktywowane wtyczki po resecie

Twoja witryna również powróci do obecnego domyślnego motywu WordPress. Ale nie martw się – wszystkie Twoje motywy i wtyczki powinny być nadal zainstalowane. Zaawansowany reset WordPressa dezaktywuje je (zobacz migawkę powyżej – wszystkie nasze wtyczki są nadal dostępne).

Przed po

A żeby cię zobaczyć, oto nasz test przed i po zdjęciach.

Przed zaawansowanym resetowaniem WordPress

To była nasza strona testowa przed (wraz z przykładowymi postami, systematykami, wydarzeniami, menu i nie tylko).

Po zaawansowanym resecie WordPress

I to jest po wynik. Zobaczysz, że motyw Mesa, którego używaliśmy, jest teraz dezaktywowany, a zamiast tego nasza witryna korzysta z domyślnego motywu WordPress 2017.

Podsumowanie

Masz to! Kompletny przewodnik po resetowaniu instalacji WordPress za pomocą wtyczki Advanced WordPress Reset. Naprawdę przyspiesza testowanie, jeśli jesteś projektantem lub programistą. Tylko upewnij się, że używasz go w pojedynczej instalacji WordPress i pamiętaj, że usunie całą twoją zawartość (jak wspomniano wcześniej – najlepiej w środowiskach testowych, w witrynach na żywo, w których chcesz zachować zawartość Advanced Database Cleaner wtyczka jest znacznie lepszym wyborem) .

Czy masz inny sposób na zresetowanie WordPressa? Lub jakieś pytania dotyczące resetowania bazy danych WordPress? Lub o korzystaniu z wtyczki Advanced WordPress Reset? Daj nam znać w komentarzach poniżej!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me