Krótki przewodnik po aktualizacji WordPress – Dlaczego i jak aktualizować

Krótki przewodnik po aktualizacji WordPress - Dlaczego i jak aktualizować

Wszyscy wiemy, że WordPress jest popularnym systemem zarządzania treścią, który wykorzystuje oprogramowanie typu open source, aby pomóc użytkownikom w łatwym zakładaniu blogów i stron internetowych. Podobnie jak każde inne oprogramowanie, jest regularnie aktualizowany, aby nadążać za rosnącymi potrzebami użytkowników. Zespół WordPress stale aktualizuje podstawowe funkcje WordPress, a także regularnie naprawia błędy i wydaje aktualizacje bezpieczeństwa. Aby Twoja witryna WordPress była na najwyższym poziomie, musisz wprowadzić te zmiany w instalacji WordPress.


Ten post jest krótkim przewodnikiem po aktualizacji WordPress. Wyjaśnimy dokładnie, dlaczego i co powinieneś regularnie aktualizować. Zacznijmy!

Dlaczego warto aktualizować WordPress?

Istnieje wiele powodów, dla których powinieneś regularnie aktualizować WordPress.

1. Nowe funkcje: Jeśli chcesz uwzględnić dowolną nową funkcję w poprawionej wersji WordPress, musisz ją zaktualizować. Na przykład WordPress 5.0 wprowadził narzędzie do tworzenia treści Gutenberg. Które, jeśli chcesz używać domyślnie, musisz zaktualizować rdzeń WordPress.

To samo dotyczy nowego domyślnego motywu wydanego z każdą wersją WordPress. Jeśli podoba Ci się nowa funkcja Twenty Nineteen i chcesz ją dodać do swojej witryny, musisz ją zaktualizować.

2). Poprawia kompatybilność z wtyczkami: Często zdarza się, że wielu autorów wtyczek sprawdza swoją pracę, aby sprawdzić, czy wtyczki pozostają zgodne z rdzeniem WordPress po dużej aktualizacji. Aktualizują wtyczki, ilekroć jest to wymagane. Aby te wtyczki działały bez konfliktów w witrynie, może być konieczne uaktualnienie do zgodnej wersji WordPress.

3). Naprawianie błędów: Wiele drobnych usterek może stać się znanych po ważnej aktualizacji. Tak więc WordPress wydaje drobne aktualizacje, aby naprawić te błędy, i ty też powinieneś je wprowadzić.

4. Poprawia wydajność: Aktualizacja może również dodawać funkcje zwiększające wydajność WordPress. Może dodawać możliwości i funkcje poprawiające ogólną wydajność.

5. Bezpieczeństwo: Ponad 33% wszystkich witryn obsługiwanych przez WordPressa jest kuszącym celem dla hakerów. Zespół WordPress i społeczność WordPress ostrzega o lukach w zabezpieczeniach i szybko je usuwa. Aby zapewnić bezpieczeństwo swojej witryny, musisz koniecznie wykonać te aktualizacje również na swojej stronie.

Co należy zaktualizować?

Oto, co musisz monitorować i aktualizować:

 • Rdzeń WordPress – major i minor
 • Tematy
 • Wtyczki

Jednocześnie sprawdź dostępne aktualizacje motywów i wtyczek innych firm, jeśli je zainstalowałeś. Istnieje wiele zagrożeń związanych z przestarzałymi wtyczkami i motywami, dlatego też chcesz je wszystkie aktualizować!

Jak zaktualizować WordPress: Przegląd

Te proste kroki pomogą ci aktualizować instalację WordPress,

1. Jednym ważnym środkiem ostrożności przed aktualizacją WordPress: Zawsze wykonuj kopię zapasową witryny WordPress przed wprowadzeniem poważnych zmian. Zaktualizowałem moją instalację WordPress wiele razy bez żadnych problemów. Jednak moja jest naprawdę szczupłą instalacją z kilkoma motywami i wtyczkami. W przypadku witryny z wieloma motywami i wieloma wtyczkami aktualizacja może być ryzykowna, jeśli występuje jakakolwiek niezgodność, dlatego zawsze wykonuj kopię zapasową.

2). Sprawdź dziennik zmian, aby zrozumieć, co się zmienia: Jeśli nie potrzebujesz funkcji, możesz nie aktualizować WordPress.

3). Przetestuj aktualizacje w wersji testowej witryny: W ten sposób będziesz wiedzieć, czy istnieje jakaś niezgodność między instalacją WordPress a aktualizacją, którą próbujesz wprowadzić. A jeśli tak się dzieje, że coś się psuje, możesz przejść do rozwiązywania problemów przed wprowadzeniem zmian.

The WP Staging plugin może utworzyć wersję testową witryny. Tworzy duplikat strony internetowej na żywo, w tym całej bazy danych, w podfolderze bieżącej instalacji WordPress. Możesz przetestować swoją aktualizację tutaj, zanim powtórzysz ją na działającej stronie. Dodatkową zaletą jest to, że może pomóc uniknąć przestojów podczas aktualizacji. Jednak obecnie wtyczka nie jest w stanie odesłać zaktualizowanej wersji z powrotem na stronę internetową na żywo.

4. Zainstaluj odpowiednie aktualizacje: Pamiętaj, że jeśli chodzi o aktualizacje zabezpieczeń, nie masz dużego wyboru i i tak musisz je zainstalować.

5. Przejrzeć:  Przejrzyj swoją stronę internetową, w szczególności zaktualizowane funkcje.

Aktualizacja WordPress

Możesz ustawić WordPress, aby aktualizował się automatycznie przy użyciu małych fragmentów kodu lub możesz wybrać aktualizacje jednym kliknięciem.

Aktualizacja jednym kliknięciem

WordPress ma wbudowany system, który informuje Cię za każdym razem, gdy dostępna jest aktualizacja. Zobaczysz go na pulpicie nawigacyjnym po zalogowaniu się do WordPress. Oto zrzut ekranu z informacją o WordPress w wersji 4.7.

Aktualizacja jest procesem jednym kliknięciem. Po zakończeniu aktualizacji zobaczysz ekran.

Jeśli nie masz zwyczaju regularnego logowania się na swojej stronie, możesz nawet nie wiedzieć o aktualizacjach. W takim przypadku możesz śledzić WordPress na Twitterze lub osobę wpływową w społeczności (hm – WPExplorer).

Lub ułatw swoje życie przejściu na zarządzany hosting WordPress. Istnieje wiele powodów, dla których uważamy, że jest to najlepszy hosting WordPress. Ale jednym z najważniejszych jest to, że jeśli jest ważna aktualizacja zabezpieczeń dla WordPress, zarządzany host zaktualizuje twoją witrynę dla ciebie. Chociaż może to powodować kilka czkawek, o wiele bezpieczniej jest mieć najnowszą wersję WordPress na swojej stronie i wprowadzić kilka drobnych poprawek, niż trzeba zregenerować się po włamaniu.

Automatyczne aktualizacje

WordPress jest domyślnie ustawiony na aktualizację drobne zmiany automatycznie, więc nie będziesz nawet o nich wiedział. Ale tak nie jest główne aktualizacje.

Jednak nie wszyscy preferują automatyczne aktualizacje przez cały czas. Zawsze istnieje ryzyko, że aktualizacja może nie być zgodna z żadną wtyczką lub motywem w Twojej witrynie. Możliwe jest również, że nie chcesz aktywować funkcji dodawanej przez aktualizację, lub po prostu chcesz mieć większą kontrolę nad tym, co jest zainstalowane.

W takim przypadku możesz włączyć / wyłączyć automatyczne aktualizacje lub dostosować je, aby dotyczyło tylko niewielkich wydań / poważnych aktualizacji, wprowadzając zmiany w wp-config.php plik.

Aby włączyć główne automatyczne aktualizacje, dodaj następujący wiersz,

zdefiniuj („WP_AUTO_UPDATE_CORE”, prawda);

Aby wyłączyć wszystkie automatyczne aktualizacje (w tym drobne aktualizacje),

zdefiniować („AUTOMATIC_UPDATER_DISABLED”, prawda);

Jeśli z jakiegoś powodu nie chcesz majstrować przy wp-config.php plik, możesz także zarządzać aktualizacjami, dodając filtry w functions.php Twojego motywu lub wtyczki.

Aby całkowicie wyłączyć automatyczne aktualizacje,

add_filter ('automatic_updater_disabled', '__return_true');

Aby wyłączyć automatyczne drobne aktualizacje,

add_filter ('allow_minor_auto_core_updates', '__return_false');

Aby włączyć automatyczne główne aktualizacje

add_filter ('allow_major_auto_core_updates', '__return_true');

Motywy i wtyczki

Podobnie jak aktualizujesz WordPress, możesz także aktualizować motywy i wtyczki. Jeśli aktualizacje są dostępne, zostaniesz o tym powiadomiony Pulpit nawigacyjny> Aktualizacje. Możesz je zaktualizować za pomocą jednego kliknięcia.

Automatyczne aktualizacje motywów i wtyczek są domyślnie wyłączone. Aby je włączyć, możesz dodać filtry w functions.php plik motywu lub wtyczki. Autorzy motywów i wtyczek mogą również zdecydować się na automatyczne aktualizacje wypychane.

Aby automatycznie aktualizować motywy i wtyczki, po prostu dodaj ten fragment kodu do motywu functions.php plik lub do wtyczki.

add_filter ('auto_update_plugin', '__return_true');
add_filter ('auto_update_theme', '__return_true');

Aktualizacje motywów lub wtyczek stron trzecich najprawdopodobniej zostaną dostarczone w folderze, który musisz pobrać. Dezaktywuj starą wersję, prześlij nową wersję do folderu, a następnie ponownie aktywuj wtyczkę.

Jeśli jednak używasz motywów premium lub wtyczek Themeforest lub Codecanyon, możesz użyć wtyczki Envato Market do automatyzacji aktualizacji przedmiotów premium. Szczegółowe informacje zawiera nasz pełny przewodnik po wtyczkach Envato Market.

Kilka punktów do odnotowania

Motywy podrzędne: Po wybraniu aktualizacji motywu wszelkie dostosowania dokonane w motywie nadrzędnym zostaną utracone. Nie będzie tak w przypadku korzystania z motywu podrzędnego w celu dostosowania. Jeśli jednak używasz motywu podrzędnego, musisz śledzić aktualizacje wydane dla tego motywu i aktualizować ręcznie.

Aby sprawdzić aktualizację wtyczki: Jeśli nie masz pewności co do aktualizacji wtyczki, możesz skorzystać z tego pełnego przewodnika od Zapytaj WP Girl.

Automatyczne aktualizacje za pomocą wtyczki: Możesz także włączyć automatyczne aktualizacje dla głównych aktualizacji rdzenia, motywów i wtyczek, używając Menedżer łatwej aktualizacji podłącz. Jest to ryzykowne, zwłaszcza jeśli nie jesteś dobry w rozwiązywaniu problemów. Jednak biorąc pod uwagę liczbę aktywnych instalacji (200 000+) wtyczki, wielu użytkowników WordPress decyduje się na metodę automatycznej aktualizacji.

Menedżer łatwych aktualizacji

Ta wtyczka zastępuje wszystkie ustawienia związane z aktualizacją. Pozwala zarządzać wszystkimi aktualizacjami – głównymi i drobnymi aktualizacjami rdzenia WordPress, motywów i wtyczek, aktualizacji programistycznych, aktualizacji tłumaczeń i niektórych wtyczek stron trzecich. Ukrywa również wersję WordPress w stopce.

Podsumowując

Następnym razem, gdy zobaczysz powiadomienie o aktualizacji w WordPress, pamiętaj, aby go nie zignorować. Sprawdź dziennik zmian, aby zrozumieć, co się zmienia, i zapewnić bezpieczeństwo i niezawodność swojej witryny, aktualizując WordPress.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map