Kompletny przewodnik po RSS i jak go używać z WordPress

Co się stanie, jeśli użytkownicy nie będą musieli odwiedzać witryny WordPress, aby przeczytać artykuły? To z pewnością ułatwiłoby użytkownikom, ponieważ nie musieliby nawigować do dziesięciu swoich ulubionych blogów i źródeł wiadomości, aby uzyskać codzienne informacje. Byłoby to również miłe dla właścicieli witryn, ponieważ pozwoliłoby na bardziej wydajną dystrybucję treści, dostarczając treści tam, gdzie chcą klienci..


Taki jest cały pomysł RSS.

RSS istnieje od 1999 roku i działa jako dystrybutor treści w Internecie. Ponadto łączy się z agregatorami dla łatwiejszego czytania, kompilacji i organizacji.

Krótko mówiąc, RSS pozwala czytelnikom czytać wszystkie potrzebne treści w jednym miejscu. W ten sposób nie będą musieli dodawać do zakładek ulubionych stron z wiadomościami ani wyszukiwać w Google, gdy tylko chcą czytać.

Jak działa RSS

RSS lub Naprawdę prosta syndykacja, oferuje czytelnikom możliwość subskrybowania Twojego bloga. Następnie czytelnik musi użyć czytnika RSS lub agregatora, aby zużyć zawartość.

Aby subskrybować, czytelnik klika przycisk Subskrybuj. Otóż ​​to. Czasami trudno jest znaleźć przycisk Subskrybuj RSS na stronie internetowej lub blogu, ale często można je znaleźć w pobliżu przycisków mediów społecznościowych, w stopce lub wyszukując „Nazwa witryny” + „Kanał RSS” w Google.

Czasami trudno jest znaleźć przycisk Subskrybuj RSS na stronie internetowej lub blogu, ale często można je znaleźć w pobliżu przycisków mediów społecznościowych, w stopce lub wyszukując „Nazwa witryny” + „Kanał RSS” w Google.

Kanały RSS można również podzielić na kategorie lub tematy. Jest to o wiele bardziej istotne w przypadku dużych czasopism internetowych (takich jak Wall Street Journal lub USA Today). Dlaczego tak jest? Ponieważ te publikacje mają dziesiątki, jeśli nie setki sekcji.

Dlaczego tak jest? Ponieważ te publikacje mają dziesiątki, jeśli nie setki sekcji.

Dlatego czytelnik może zdecydować się na zapisanie się na cały artykuł lub tylko sekcję sportową.

To kolejna zaleta posiadania kanału RSS. Całkiem możliwe, że niektórzy czytelnicy uznają tylko niektóre z twoich artykułów za atrakcyjne. Dlatego mogą chcieć subskrybować tylko sekcje dotyczące podróży lub biznesu.

Po zasubskrybowaniu kanału RSS użytkownik musi określić, w jaki sposób zamierza wykorzystać informacje. Jak wspomniano, wymaga to pewnego rodzaju agregatora lub czytnika RSS.

Najpopularniejszą opcją dla tego był Google Reader. Był to czysty, niezwykle skuteczny sposób na zebranie dziesiątek kanałów RSS.

Niestety, Google Reader przestał działać w 2013 roku. Więc to już nie jest opcja. Jednak obecnie używanych jest wiele innych czytników RSS.

Które czytniki RSS są wysoce zalecane?

Po zamknięciu Google Reader Google zalecił głównie przeniesienie wszystkich klientów do Feedly. Jest zdecydowanie najbardziej podobny do Czytnika Google, ale wszystko zależy od twoich preferencji.

Do wyboru jest kilkadziesiąt czytników RSS, ale oto najpopularniejsze:

Jak wspomniano, każdy ma swój urok. Na przykład Feedly naśladuje Czytnik Google swoją czystością i organizacją, a Panda jest sposobem na przeglądanie wielu stron internetowych w jednym interfejsie. Zalecam przetestowanie ich wszystkich, aby sprawdzić, który z nich jest odpowiedni, jeśli planujesz agregację treści. W końcu będzie to twoje główne centrum do czytania artykułów.

Jak korzystać z RSS w witrynie WordPress

Teraz, gdy rozumiesz, w jaki sposób czytelnicy korzystają z RSS, czas zagłębić się w to, co i jak dla właścicieli witryn WordPress.

Na początek powinieneś wiedzieć, że będziesz wchodzić w interakcje z RSS na jeden lub dwa sposoby. Pierwszym i najważniejszym aspektem RSS dla właścicieli witryn jest uzyskanie przycisku Subskrybuj RSS na swojej stronie. Działa to jako sieć dystrybucji twoich treści, a wszystko to bez większego wysiłku.

Jak dodać link i ikonę do swojego kanału RSS

W tym procesie masz kilka opcji do wyboru. Technicznie rzecz biorąc, możesz pobrać obraz RSS z Google Images, umieścić go w widżecie i połączyć obraz na pasku bocznym. Dzięki temu nie musisz instalować wtyczki, ale często nie jest to najczystszy sposób na włączenie przycisku RSS.

Najpierw sprawdź, czy Twój motyw WordPress zawiera niestandardowy widget dla ikon społecznościowych. Jeśli widżet jest dostępny, powinieneś być w stanie wstawić go do dowolnego obszaru gotowego widgetu (pasek boczny, stopka, a nawet górny pasek).

Total Social Widget

Powyżej znajduje się przykład widgetu społecznościowego Total theme (który zawiera również opcje dotyczące stylu przycisku, rozmiaru, porządku i innych). Ale jeśli Twój motyw nie zawiera tej wbudowanej funkcji, możesz uznać, że najlepszym rozwiązaniem jest użycie wtyczki.

Dodaj pojedynczy przycisk RSS

Początkowo możesz spróbować samodzielnie wstawić przycisk RSS. Może się tak zdarzyć, jeśli chcesz oddzielić go od przycisków społecznościowych lub umieścić go w dolnej części witryny.

W takim przypadku istnieje kilka wtyczek, takich jak Ikona kanału RSS lub Widget Ikona RSS. Oba działają dobrze, ale nie masz żadnych dodatkowych funkcji, takich jak przyciski do zwiększania liczby obserwowanych w mediach społecznościowych.

Częściej widzi się przycisk RSS obok linków do Facebooka, Twittera i Pinteresta, zakładając, że je masz.

Dodaj RSS za pomocą linków do mediów społecznościowych

Jeśli chcesz połączyć wszystkie te przyciski z rzędu, zwykle możesz znaleźć wtyczki przycisków mediów społecznościowych, które pozwalają również na niestandardową ikonę i link lub faktycznie ikonę RSS.

Ostateczne ikony mediów społecznościowych robi sztuczkę z przyciskami społecznościowymi i RSS, ponieważ zawiera także ikonę RSS i pole do wstawienia adresu URL RSS.

Jaki jest mój adres URL RSS??

WordPress automatycznie generuje dla Ciebie kanał RSS. Ten kanał stanowi kompilację Twoich artykułów i można go udostępnić za pomocą adresu URL RSS. Jak widać na zrzucie ekranu powyżej, adres URL RSS jest wymagany, aby użytkownicy mogli przyjść i kliknąć przycisk. Przez większość czasu wklejasz ten adres URL w polu wtyczki, ale czasem możesz po prostu połączyć obraz.

Niezależnie od tego Twój adres URL RSS wygląda następująco: http://www.wpexplorer.com/feed/

Jedyne, co musisz zrobić, to zastąpić tekst „wpexplorer.com” rzeczywistą witryną. Gdy już znajdziesz ten adres URL, możesz zacząć rozpowszechniać kanał RSS w swojej witrynie.

Wyświetlanie wielu kanałów RSS w witrynie WordPress

Drugim powodem, dla którego możesz skorzystać z RSS, jest to, że chcesz wyświetlać kanały innych firm we własnej witrynie WordPress. Na przykład, może prowadzisz blog finansowy i chciałbyś dostarczać trendy giełdowe z bardziej aktualnego, wiarygodnego źródła. W końcu nie będziesz sam aktualizować zmian cen akcji. Lepiej pobierz kanał RSS z CNNMoney lub Reuters i wstaw go na pasku bocznym.

To samo dotyczy większości blogów z wiadomościami, ponieważ często nie da się nadążyć za każdym rogiem cyklu wiadomości. Blog filmowy nie chciałby przegapić dzielenia się wynikami z Rotten Tomato. I tu właśnie pojawia się kanał RSS Rotten Tomatoes.

Tak więc ta taktyka RSS polega raczej na dostarczaniu użytkownikom cennych informacji, a nie na rozpowszechnianiu treści w Internecie.

Interfejs wyświetlania kanału RSS

Najlepsza wtyczka do tworzenia kanału informacyjnego RSS w Twojej witrynie nazywa się WP RSS Aggregator.

Pobierz wtyczkę WP RSS Aggregator i zainstaluj ją na swojej stronie internetowej. Przejdź do karty Agregator RSS na pulpicie nawigacyjnym i wypełnij wszystko, od adresu URL RSS po nazwę źródła kanału. Poprosi Cię o podanie innych ustawień, takich jak to, czy chcesz utworzyć link do źródła i czy chcesz usunąć zduplikowane tytuły.

Dodanie nowego kanału

Następnie możesz zarządzać wszystkimi kanałami i wyświetlać je w jednym ciągłym strumieniu na swojej stronie internetowej. Umieść kanał na pasku bocznym lub na własnej stronie.

Dlaczego potrzebujesz RSS na swojej stronie WordPress

Niektórzy blogerzy mogą odrzucić RSS jako starą technologię. Pojęcie to jest dalekie od prawdy, szczególnie w przypadku czytelników znających się na technologii. Niektórzy blogerzy uważają, że to więcej w przypadku dużych czasopism. To też nie jest prawda.

Niektórzy blogerzy uważają, że to więcej w przypadku dużych czasopism. To też nie jest prawda.

Nawet jeśli masz pięć lub dziesięć czytników RSS, jest to naprawdę dobre dla małego lub średniego bloga. To po prostu inny sposób uzyskiwania dostępu do treści przez użytkowników, więc jest to alternatywa dla Twojej listy e-mail lub podczas publikowania w mediach społecznościowych.

Jeśli masz jakieś pytania dotyczące korzystania z RSS z WordPress, daj nam znać w komentarzach poniżej.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me