Zostanie blogerem to już nie tylko weekend. To styl życia i coraz więcej blogerów staje się blogerami, wykorzystując swoje popularne posty do budowania firm internetowych. Czym jest blogpreneur? Może się to różnić w zależności od tego, kogo zapytasz, ale jest to nieoficjalnie nasza oficjalna definicja słownika WPExplorer:


Blogpreneur
/ bläɡprəˈnər /

rzeczownik; osoba, która prowadzi blog jako firma, zamieniając swoje zainteresowania i pasję w pełnoetatową karierę, często podejmując ryzyko finansowe

Blogpreneurs jest dostępny w Internecie i jest bardzo prawdopodobne, że odwiedzasz wiele jego witryn każdego dnia, zarówno podczas szukania wskazówek biznesowych, jak i podczas spokojnego przeglądania stron internetowych. I wszyscy znaleźli sposób na zarabianie pieniędzy za pomocą WordPress.

Przykłady blogerów

Jeśli nadal nie rozumiesz, czym jest blogrepreneur, oto kilka przykładów, które pomogą ci to zilustrować. Pierwszy to WPExplorer – właśnie tak. Zaczynaliśmy jako prosty blog dzielący się poradami i wiadomościami WordPress. Od tego czasu staliśmy się pełnoprawną marką dzięki własnym produktom WordPress.

Innym doskonałym przykładem (do którego możemy jedynie dążyć) jest Przedsiębiorca w ogniu. Na początku projekt pasji Johna Lee Dumasa, EOF zmienił się z małego codziennego podcastu w ogromną sieć najwyżej ocenianych podcastów, seminariów internetowych, warsztatów i innych. To niesamowite, co możesz zrobić z blogiem i trochę skupienia!

Jak zostać blogpreneurem

Chociaż nie mogę zagwarantować sukcesu, mogę podać podstawowe kroki, aby zacząć. Istnieją trzy główne kroki, które obejmują założenie własnego bloga od podstaw, zwiększenie ruchu i oczywiście znalezienie sposobów na wygenerowanie przepływu gotówki z bloga. Wejdźmy!

Krok 1: Utwórz swój blog

Wielokrotnie rozmawialiśmy o tworzeniu bloga, ale tutaj jest wersja skrócona. Najpierw zdobądź trochę świetny hosting WordPress. Używamy i zalecamy WPEngine, ponieważ zapewniają hosting zarządzany, zajmują się Twoim serwerem, więc nigdy nie musisz się o to martwić. Ponadto oferują wspaniałe dodatki, takie jak kopie zapasowe witryn internetowych, witryny przejściowe i naprawdę niesamowite wsparcie za 29 USD miesięcznie. Jeśli masz ograniczony budżet, Flywheel to kolejny świetnie zarządzany host WordPress, który oferuje podobne korzyści za 15 USD miesięcznie. A jeśli naprawdę masz ochotę na sznurowadło, Bluehost ma świetną promocję na pierwszy rok za jedyne 3,49 USD miesięcznie.

motyw noir

Hosting na bok, potrzebujesz świetny motyw do blogowania z doskonałymi funkcjami. Polecamy Skórka Blog i Sklep Noir Responsive WordPress. Noir zawiera wiele funkcji, takich jak opcje układu strony, niestandardowe widżety (about, social, Instagram, strona na Facebooku, biuletyn itp.), Stylizowane formaty blogów wideo i audio, ponad 700 niestandardowych opcji czcionek Google, niestandardowe selektory kolorów dla mnóstwa motywów elementy do stworzenia niestandardowego schematu kolorów, kompatybilność z WooCommerce, obsługa języków RTL, niestandardowe skrzynki autorskie z linkami społecznościowymi i wiele innych. To ma wszystko początkujący blog potrzebuje.

Gdy masz już swój motyw, zacznij blogować. Twórz mnóstwo unikalnych treści wysokiej jakości. Napisz recenzje. Twórz przewodniki. Podziel się poradami dotyczącymi urody. Komentuj wiadomości. Ale proszę, cokolwiek robisz, pisz o tym, co wiesz i co Cię interesuje. Jeśli spróbujesz założyć bloga o czymś, czego nie pasjonujesz, prawdopodobnie dość szybko stracisz rozpęd.

Krok 2: Zbuduj następujące

To chyba najtrudniejsza część zostania blogerem. Potrzebujesz ruchu i będziesz musiał poświęcić czas i wysiłek, aby go zdobyć (chyba że BFF to Kim Kardashian, w którym to przypadku po prostu poproś tweeta o link do twojego bloga … i jeden do naszego zbyt dobrze?). Zakładając, że nie pracujesz w sieci z A-listerami w weekendy, jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby pomóc zwiększyć liczbę swoich obserwujących.

udostępnianie społecznościowe

Bądź społeczny
Musisz udostępniać swoje treści w serwisach społecznościowych, za pośrednictwem własnych kont i zachęcając użytkowników odwiedzających witrynę do udostępniania treści. Noir ma wbudowane media społecznościowe udostępnianie postów, więc musisz tylko upewnić się, że utworzyłeś chwytliwe tytuły postów, które zainteresują inne osoby na Twitterze, Facebooku lub Google+.

newsletter-widget

Rozpocznij biuletyn
Im szybciej skonfigurujesz swój biuletyn, tym lepiej. Ludzie będą subskrybować, a większość użytkowników nigdy się nie wypisuje (spójrz na swoją skrzynkę odbiorczą, mam rację?). Polecamy MailChimp, ponieważ używamy go i uwielbiamy, a także mamy świetny przewodnik dla początkujących, który pomoże Ci zacząć. Rozpoczęcie pracy jest bezpłatne, co jest idealne dla nowego blogera o niskim budżecie, a jeśli używasz motywu Noir, istnieje wbudowany widget biuletynu dla MailChimp. Wystarczy wkleić interfejs API biuletynu, a czytelnicy mogą rozpocząć subskrypcję!

Krok 3: Sprzedaj coś

Dzięki części „blog” opisanej w kroku pierwszym, teraz musisz zająć się „preneur”. Aby być firmą, musisz utworzyć przepływ gotówki ze swojego bloga. Istnieją dwa sposoby podejścia do tego ostatniego fragmentu.

reklamy

Reklama
Jeśli używasz motywu takiego jak Noir, możesz sprzedać, a następnie dodać  reklamy do swojej witryny za pomocą wbudowanej strony głównej, postów na blogu i obszarów widżetów. Wystarczy przejść do dostosowywania motywu (z pulpitu WordPress kliknij Wygląd> Dostosuj> Ogólne ustawienia motywu> Reklamy) i wklej kod banerowy od swojego partnera, AdSense lub utwórz własny obraz za pomocą linku.

Sprzedaż partnerska
Możesz także promować inne produkty i usługi w Internecie, aby generować dochód. W ten sposób zarabia na to większość YouTuberów, blogerów o urodzie, a nawet guru WordPress. Dołącz do programu partnerskiego, a następnie dodaj unikalne linki partnerskie podczas wydawania zaleceń. Możesz także skorzystać z darmowej wtyczki Ładny link aby utworzyć niestandardowe linki z własnym adresem URL.

sklep woocommerce

Sprzedaż produktów i usług
Jedyną rzeczą lepszą od promowania produktów innych ludzi jest promowanie własnych produktów przez utworzenie sklep internetowy. Stwórz własny ebook, towary cyfrowe, koszulki, pakiety do webinaru lub cokolwiek innego. Utwórz coś, o czym wiesz, że czytelnicy będą chcieli. Jeśli prowadzisz blog życia, stwórz plan treningu lub książkę kucharską na sprzedaż. Jeśli piszesz o giełdzie, przygotuj kolekcję premium swoich najlepszych wskazówek inwestycyjnych. Cokolwiek chcesz sprzedać, motyw Noir WordPress ma pełne wsparcie i niestandardowe style WooCommerce dzięki czemu możesz nas tam dostać i sprzedawać, sprzedawać, sprzedawać!

Podsumowanie

Oto nasze rekomendacje na początek! Wybierz plan hostingowy WordPress, uzyskaj niesamowity motyw, taki jak Motyw WordPress Noir, promuj swoją stronę internetową i twórz lub udostępniaj produkty innym osobom. Oczywiście trwają wysiłki związane z zostaniem blogerem. Będziesz musiał regularnie tworzyć nowe treści, zmieniać oferty produktów, tworzyć sezonowe promocje, sieci z innymi blogerami na twoim rynku itp. Ale jeśli zaczniesz od tych trzech kroków, położysz solidny fundament i pójdziesz na właściwy kierunek sukcesu!

Czy jesteś również blogerem? Czy masz jakieś pomocne wskazówki dla naszych innych czytelników? Chcielibyśmy usłyszeć Twoje porady i doświadczenia w sekcji komentarzy poniżej!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me