Jak zbudować stronę internetową Kościoła za pomocą WordPress

Wszystkie kościoły potrzebują użytecznej strony internetowej, ale niewiele ma duży budżet. Co ma robić kościół? Moje ulubione rozwiązanie to takie, na które widziałem tysiące kościołów w ciągu ostatnich kilku lat – WordPress. Jest to niedrogie rozwiązanie (często poniżej 100 USD na budowę i 10 USD / miesiąc na hosting), które jest proste w użyciu, ale wystarczająco elastyczne dla większości kościołów. Członek personelu lub wolontariusz może budować witrynę i zarządzać nią bez umiejętności kodowania lub projektowania. Możesz nawet zatrudnić profesjonalistę i nadal oszczędzać pieniądze, ponieważ sam WordPress jest bezpłatny. Istnieje wiele powodów, dla których polecam WordPress kościołom, spójrz poniżej!


Dlaczego warto korzystać z WordPress na swojej stronie kościoła??

 • WordPress jest bezpłatny dzięki wielu programistom, którzy wolontariusz ich czas i umiejętności
 • Istnieje duży wybór motywów stworzonych dla kościołów, aby nadać Twojej witrynie pożądany wygląd
 • Pracownik lub wolontariusz może go zbudować lub możesz zatrudnić kogoś, kto zrobi to za Ciebie
 • WordPress ułatwia wielu użytkownikom zarządzanie zawartością witryny
 • Do budowania lub aktualizowania strony WordPress nie są wymagane żadne umiejętności kodowania ani projektowania
 • Istnieją tysiące wtyczek do dodawania dodatkowych funkcji do Twojej witryny
 • Twój kościół jest właścicielem strony internetowej, ponieważ jest ona hostowana (więcej na ten temat później)
 • Twój kościół może zrobić wszystko z witryną, ponieważ WordPress jest oprogramowaniem typu open source

Co to jest: hosting, WordPress, motywy i wtyczki

wybierz najlepszy hosting WordPress

Oto krótki glosariusz wyjaśniający, co ma sprawić, że wszystko stanie się bardziej zrozumiałe w miarę postępów.

Hosting

Hosting to miejsce, w którym strona twojego kościoła żyje w Internecie. twoja nazwa.com wskazuje na twój hosting, aby udostępnić twoją stronę odwiedzającym. Możesz wybrać, którego dostawcy hostingu chcesz użyć. Typowa cena za hosting wynosi 10 USD miesięcznie. WPExplorer ma kilka rekomendacji hostingowych. Weź również pod uwagę DreamHost darmowy hosting non-profit i Hosting stada który jest bezpłatny dla kościołów.

WordPress

WordPress to system zarządzania treścią (CMS). Instalujesz go na swoim hoście (podobnie jak instalowanie programu na komputerze), a następnie logujesz się w jego obszarze administracyjnym, aby zbudować witrynę i zarządzać zawartością. Należy pamiętać, że motywów nie można instalować w usłudze WordPress.com, z wyjątkiem ich drogiego biznesplanu. Polecam instalację WordPress na bardziej typowym koncie hostingowym. Przeczytaj WordPress.com vs. WordPress.org, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Tematy

Motywy kontrolują projekt witryn WordPress. Możesz preferować motyw o modnym wyglądzie Jubileusz lub o minimalistycznym stylu, takim jak Maranatha. Niektóre motywy pozwolą ci dopasować kolory i czcionki do twojego kościoła. Polecam płatne motywy (od około 30 USD do 130 USD), ponieważ zazwyczaj mają lepszy wygląd, więcej funkcji i wsparcie ze strony producenta. Na ogół dostajesz za co płacisz.

Wtyczki

Wtyczki są opcjonalne i dodają funkcje do WordPress. Sam WordPress pozwala wykonywać podstawowe czynności, takie jak zarządzanie stronami i menu, pozostawiając bardziej wyspecjalizowane funkcje wtyczkom. Wtyczka może dodawać funkcje, takie jak kazania, wydarzenia, biuletyny, formularze kontaktowe i tak dalej. Istnieje ponad 50 000 wtyczek, a niektóre specjalnie dla stron kościoła.

Zbuduj to sam lub zatrudnij profesjonalistę?

doradztwo w zakresie zarabiania pieniędzy

W ChurchThemes.com widzimy dwa typy klientów: używanie kościołów nasze motywy WordPress do budowania własnych stron i specjalistów za pomocą naszych tematów do tworzenia witryn dla swoich klientów w kościele.

Polecam zbudowanie własnej witryny, ponieważ jest to coś, co większość ludzi może zrobić, i oszczędza pieniądze kościoła. Będziesz również wygodniej zarządzać witryną i uczyć innych, jak to zrobić, po doświadczeniu w jej tworzeniu. Istnieje wiele tematów stworzonych specjalnie dla kościołów, chociaż nie są ograniczone do tematów specyficznych dla kościoła. Dobry dostawca motywów będzie miał dokładną dokumentację i zaoferuje wsparcie dla swojego produktu.

Możesz zaoszczędzić czas, wynajmując profesjonalistę do stworzenia strony kościoła, zamiast robić to samemu. Wymaga to większego budżetu, ale nadal jest zazwyczaj niedrogie, gdy używa się gotowego motywu (w porównaniu z całkowicie niestandardowym motywem, który byłby bardzo drogi).

Przejdźmy do bardziej szczegółowych informacji na temat tych opcji.

Opcja 1: zbuduj własną witrynę z motywem kościelnym (zalecane)

Przedstawię Ci lepiej, jak wygląda moje zalecane podejście, przeprowadzając Cię przez to.

Krok 1: Wybierz motyw kościelny

Rozważ te rzeczy przy wyborze kościelnego motywu WordPress.


Projekt
Będziesz chciał czegoś, co pasuje do osobowości twojego kościoła. Niektóre motywy mają opcje dostosowywania kolorów, czcionek i tła. Wypróbuj wersję demonstracyjną motywu na swoim telefonie, aby upewnić się, że jest przyjazny dla urządzeń mobilnych i ładuje się dość szybko. Mobilne przeglądanie Internetu jest dziś niezwykle popularne.


funkcje
WordPress pozwala tworzyć niestandardowe strony (np. Ministerstwa, wyznanie wiary itp.), Prowadzić blog i publikować zdjęcia. Wybierz motyw, który integruje się z wtyczkami do treści kościelnych, takich jak kazania, wydarzenia, lokalizacje i profile zespołów.


Brak efektu blokady
Unikaj motywów, które rejestrują własne typy wpisów dla treści, takich jak kazania i wydarzenia (będziesz musiał ponownie wprowadzić treść przy przełączaniu motywów). Niektóre funkcje zawartości należą zamiast tego we wtyczce, dlatego opracowałem ją za darmo Treść Kościoła wtyczka (obsługiwana przez motywy różnych programistów).


Wsparcie i dokumentacja
WordPress to zrób to sam, ale to nie znaczy, że musisz być sam. Wybierz dostawcę motywu, który ma dokładną dokumentację i zapewnia obsługę sprzedawanego motywu.


Zasady zwrotu pieniędzy
Niektórzy sprzedawcy motywów zwrócą ci pieniądze, jeśli coś się nie uda, więc sprawdź ich zasady zwrotu. Myślę, że każdy sprzedawca motywów powinien zapewnić zwroty bez zadawania pytań.

Poniższe tematy i dostawcy unikają efektu blokady za pomocą wtyczki Church Content. Spełniają większość lub wszystkie moje rekomendacje.

 • ChurchThemes.com to mój sklep z motywami. Jesteśmy przy tym od 2012 roku.
 • OneChurch z UpThemes używa wtyczki Church Content.
 • Forgiven Theme autorstwa Justina Scheetza korzysta również z wtyczki Church Content.
 • Mądry Kościół to w pełni wyposażony motyw z funkcjami przesyłania strumieniowego na żywo.
 • Spokojny to darmowy, dobrze zakodowany motyw dostępny na WordPress.org.

Krok 2: Zarejestruj się w celu hostingu

Niedrogi hosting współdzielony oparty na Linuksie jest wystarczający dla prawie wszystkich stron internetowych kościoła. Jest to najczęstszy rodzaj hostingu i kosztuje około 10 USD miesięcznie. Zobacz zalecenia hostingowe WPExplorer (obejmują one funkcję instalacji WordPress jednym kliknięciem). Pamiętaj również, że DreamHost ma darmowy hosting dla organizacji non-profit. Twój kościół może się zakwalifikować, jeśli jest zarejestrowany jako organizacja non-profit 501 (c) (3) w Stanach Zjednoczonych.

Podczas rejestracji w usłudze hostingowej zostaniesz poproszony o wybranie nazwy domeny (tj. twoja nazwa.com) i podać informacje rozliczeniowe. Pomogą Ci korzystać z istniejącej domeny lub zarejestrować nową dla Ciebie (zwykle około 15 USD rocznie). Po zakończeniu procesu rejestracji online otrzymasz dostęp do panelu kontrolnego hostingu.

Rozpoczęcie procesu rejestracji hostingu

Krok 3: Zainstaluj WordPress

Zaloguj się do panelu sterowania hostingu, aby użyć funkcji instalacji WordPress jednym kliknięciem. W razie potrzeby prowadzący z przyjemnością przekieruje Cię do lokalizacji tej funkcji. Wiele hostów ma wygodę instalacji jednym kliknięciem, ale jeśli nie, nadal możesz przeprowadzić standardową instalację WordPress.

Jeśli masz już hosting, możesz chcieć dokonać nowej instalacji WordPress w katalogu takim jak twoja nazwa.com.com/new w celu zbudowania nowej witryny, pozostawiając istniejącą witrynę online. Po zakończeniu możesz go przenieść twoja nazwa.com przy użyciu wielu metod.

Instalowanie WordPress na BlueHost

Krok 4: zainstaluj swój motyw

Następnym krokiem jest zainstalowanie motywu kościelnego na nowej stronie WordPress. Twój dostawca motywów powinien mieć instrukcje, które wyglądają mniej więcej tak:

 1. Zaloguj się do obszaru administracyjnego WordPress pod adresem twoja nazwa.com/wp-admin
 2. Iść do Wygląd > Tematy > Dodaj nowe > Prześlij motyw
 3. Wybierz pobrany plik motywu, a następnie kliknij Zainstaluj teraz
 4. Po instalacji kliknij Aktywuj

Prześlij plik zip motywu WordPress

Motyw lub dokumentacja mogą następnie monitować o zainstalowanie wtyczki lub dwóch (takich jak kazania i wydarzenia) w podobny sposób. Wiele motywów zawiera również treść początkową, którą można zaimportować, aby wykorzystać ją jako solidny punkt początkowy.

Krok 5: Dostosuj wygląd swojego motywu

WordPress ma świetną funkcję o nazwie Dostosowywanie które obsługuje wiele tematów. Możesz iść do Wygląd > Dostosuj następnie wybierz opcje kolorów, czcionek, obrazu tła i tak dalej (w zależności od tego, co zapewnia motyw). Podczas dostosowywania wyświetlany jest podgląd na żywo. Wspaniałe w motywach, które to obsługują, jest to, że nie potrzebujesz projektowania graficznego ani umiejętności kodowania, aby Twoja witryna pasowała do marki Twojego kościoła. I nie musisz płacić dużych pieniędzy projektantowi stron internetowych.

Oto zrzut ekranu Zapisano Dostosuj motyw, aby dać Ci wyobrażenie o tym, co jest możliwe.

Zapisany motyw dostosowywania na żywo

Spójrz poniżej, aby zobaczyć, jak Jubileusz Motyw można dostosować, aby wyglądał inaczej. To ilustruje, dlaczego polecam użycie motywu, który wykorzystuje funkcję dostosowywania WordPressa. Elastyczny, łatwy do dostosowania motyw WordPress ułatwia budowanie strony kościoła.

Dostosowywanie motywów jubileuszowych

Krok 6: Opublikuj swoją treść

Po zalogowaniu się do obszaru administracyjnego WordPress zauważysz, że po lewej stronie znajduje się menu do zarządzania zawartością i ustawieniami. WordPress zapewnia funkcje zarządzania treściami Strony i posty (blog) po wyjęciu z pudełka. Jeśli Twój motyw używa wtyczki do innych rodzajów treści, możesz zobaczyć elementy menu, takie jak Kazania, Wydarzenia, Ludzie i Lokalizacje.

Poniższy zrzut ekranu pokazuje, w jaki sposób treść kazania jest zarządzana za pomocą motywu, który obsługuje Treść Kościoła podłącz. Zauważ, że menu zawiera nie tylko Strony i posty, ale także typy wpisów dla treści zorientowanych na kościół. Link do menu „Kontakt” pochodzi z wtyczki Contact Form 7. Są to wszystkie przykłady rzeczy, które powinny pochodzić z wtyczek, a nie z samego motywu, aby uniknąć wspomnianego wcześniej efektu blokady.

Redaktor Kazania Kościoła

Krok 7: Przygotuj się do uruchomienia

Jest kilka rzeczy, o które warto zadbać przed uznaniem witryny za gotowe. Czytać Dziewięć rzeczy, które powinieneś zrobić po zbudowaniu witryny WordPress szybkie porady dotyczące bezpieczeństwa, kopii zapasowych, aktualizacji, ustawień, zapobiegania spamowi i wyszukiwarek.

Następnie możesz ogłosić uruchomienie nowej strony internetowej kościoła opartej na WordPress!

Opcja 2: Zatrudnij profesjonalistę, aby zbudował witrynę z motywem kościelnym

Pastorzy, pracownicy i wolontariusze z powodzeniem budują własne strony internetowe kościoła z motywami WordPress. Na ChurchThemes.com nie mamy żadnych pytań dotyczących gwarancji zwrotu pieniędzy, z których skorzystał tylko niewielki procent. Jestem przekonany na podstawie naszej niskiej stopy zwrotu i tego, co byłem przesłuchanie WordPress i solidny motyw wspierający Customizer z dokładną dokumentacją i wsparciem to rozwiązanie, z którym wiele kościołów może sobie poradzić.

Powiedziawszy to, istnieje możliwość zatrudnienia profesjonalisty, który ci pomoże. Istnieją różne rodzaje rozwiązań WordPress dla różnych potrzeb. Możesz wybrać to, co najlepiej odpowiada Twoim potrzebom (oszczędzaj pieniądze i zdobywaj doświadczenie lub oszczędzaj czas i zyskuj wygodę). Zatrudnienie profesjonalisty do korzystania z gotowego motywu WordPress dla kościołów może kosztować kilkaset lub kilka tysięcy dolarów. Opracowanie w pełni niestandardowego motywu opracowanego specjalnie dla Twojej witryny będzie kosztować więcej i nie jest zalecane, ponieważ jest po prostu nieopłacalne.

Poniżej znajdują się profesjonaliści, którym ufam, aby pomóc w budowaniu witryny przy użyciu kościelnego motywu WordPress.

Wniosek

Mam nadzieję, że to dało ci wyobrażenie o tym, co wiąże się z budowaniem strony internetowej kościoła za pomocą WordPress. Podsumowując, polecam zbudowanie własnej witryny, ale wynajęcie może być dobrym rozwiązaniem. Niezależnie od tego, którą opcję wybierzesz, prawie na pewno zaoszczędzisz pieniądze na innych rozwiązaniach, ponieważ WordPress jest bezpłatnym oprogramowaniem typu open source. Zastanów się nad wyborem motywu przeznaczonego dla kościołów, unikając efektu blokady, obsługuje konfigurator i zawiera dokładną dokumentację przy wsparciu programisty.

Do ciebie i twoich myśli. Czy zbudowałeś witrynę kościelną za pomocą WordPress? Podziel się swoim doświadczeniem i wskazówkami.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me