Jak zbudować portfolio online za pomocą WordPress (i Total Theme)

Witryna z portfolio jest idealną platformą do prezentowania wszystkiego, co chcesz. Mogą to być produkty, które sprzedajesz, zrealizowane projekty, otrzymane nagrody, inspirujące zdjęcia lub dzieła, z których jesteś dumny. Witryna z portfolio będzie promować Twoje produkty, usługi i umiejętności wśród docelowych odbiorców. Ponadto może być pomocny w generowaniu potencjalnych klientów. Jeśli jesteś kreatywnym profesjonalistą (projektantem stron internetowych, artystą, malarzem, pisarzem, ilustratorem graficznym), dobrze zaprojektowana strona internetowa jest szczególnie ważna, aby przyciągnąć klientów i rozwinąć swój biznes.


W tym poście przejdziemy przez proces tworzenia witryny portfolio z WordPress przy użyciu motywu Total. Na początku powinieneś wiedzieć, że motyw Suma zawiera wbudowany niestandardowy typ postu dla portfela. Łatwiej jest więc stworzyć swoje portfolio i dodać swoje elementy portfela. A jeśli wiesz, jak pracować ze standardowymi postami, tworzenie portfolio będzie dla Ciebie o wiele prostsze.

Zacznijmy!

Krok 1: Wybierz hosta internetowego

Jeśli chodzi o hosting, istnieje wiele opcji hostingu, które pasują do każdej kieszeni. Ale jeśli nie możesz wybrać jednego, spójrz na rozwiązania hostingowe WordPress zalecane przez WPExplorer.

Najlepszy hosting WordPress

Bluehost to świetna opcja, jeśli dopiero zaczynasz, ponieważ oferuje mnóstwo zasobów w niskiej cenie – co jest jeszcze niższe, gdy korzystasz z naszego linku. Możesz dostać Bluehost za jedyne 2,95 $ w pierwszym roku!

Ale jeśli chcesz korzystać z hostingu bez problemu, Flywheel i WP Engine to dwie najlepiej zarządzane firmy hostingowe WordPress. Oba oferują wspaniałe funkcje w rozsądnej cenie, a co najważniejsze, nie musisz nigdy myśleć o swoim serwerze, ponieważ zajmują się wszystkim za Ciebie.

Krok 2: Wybierz nazwę domeny

Podczas rejestrowania się na hoście miejsca na serwerze musisz mieć pod ręką swoją nazwę domeny. Twoja nazwa domeny jest unikalna dla Twojej witryny i możesz je uzyskać od rejestratorów, takich jak NameCheap i GoDaddy. Wybierz nazwę ostrożnie, ponieważ może być dość niechlujna, aby zmienić ją później.

Krok 3: Zainstaluj WordPress

Instalacja WordPress jest łatwa! Na zarządzanych hostach instalacja WordPress jest już dla Ciebie skonfigurowana. Jeśli wybierzesz Bluehost, po prostu postępuj zgodnie z procesem instalacji jednym kliknięciem, a WordPress powinien być gotowy za kilka minut.

Po przejściu do ekranu logowania wprowadź nazwę użytkownika i hasło utworzone podczas instalacji WordPressa i wejdź na swoją stronę internetową. Tam możesz rozpocząć tworzenie rzeczywistej witryny portfela.

Krok 4: Wybierz i aktywuj motyw

Ten krok będzie dla nas łatwy, ponieważ wybieramy Total. Naszym zdaniem jest to jeden z najlepszych motywów, jaki możesz wybrać dla każdego projektu, ponieważ zawiera on mnóstwo funkcji i opcji, z których możesz korzystać w przypadku firm, organizacji charytatywnych, portfeli i innych. Za pomocą łatwego importu wersji demo możesz tworzyć piękne witryny portfolio z Total za pomocą kilku kliknięć, takich jak ten poniżej:

Po zainstalowaniu motywu Total aktywuj go z pulpitu nawigacyjnego, klikając Wygląd> Tematy> Dodaj nowy.

Na tym etapie masz wybór – możesz po prostu zaimportować dowolną witrynę demonstracyjną z Total za pomocą Importer demonstracyjny.  Total ma ponad 40 gotowych stron internetowych, w tym wersje demonstracyjne portfolio. Możesz wybrać dowolną wersję demonstracyjną, zaimportować ją i dodać do niej własne treści.

Po prostu wybierz wersję demo, którą chcesz i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby zainstalować, a następnie aktywować wymagane wtyczki i zaimportować przykładową zawartość (posty, typy postów, widżety, menu itp.).

Krok 5: Utwórz i edytuj elementy portfela i utwórz listę elementów portfela

Oczywiście, aby rozpocząć, nie musisz importować wersji demo, zawsze możesz zbudować własną witrynę od podstaw. Korzystając z motywu Total, łatwo jest stworzyć własne portfolio.

Ale zanim będziemy mogli stworzyć naszą stronę portfela, musimy stworzyć elementy portfela, które będą do niej wchodzić. Dzięki Total masz dwie opcje tworzenia pozycji w portfelu.

Opcja 1: Korzystanie z niestandardowego typu postu w portfelu Total w aktualnej postaci

Pierwszą opcją jest użycie typu słupka portfela w celu utworzenia portfela. W Panelu WordPress kliknij Portfolio> Dodaj nowy.

Pozycje typu portfela ogółem

Dodaj tytuł pozycji portfela, tagi, kategorie i dowolną treść tekstową. Razem obsługuje różne typy treści – dodaj Przedstawiony obraz jeśli chcesz wyświetlić pojedynczy obraz, dodaj do niego wiele obrazów Galeria obrazów sekcji, aby utworzyć suwak lub dodać łącze do pliku audio lub wideo w pliku Pozycja w portfelu Sekcja. Ale we wszystkich tych przypadkach prawdopodobnie będziesz też chciał wybrać układ strony w Ustawieniach głównych (lewy, prawy lub brak paska bocznego) i ustawić wyróżniony obraz dla swojego postu, który będzie używany w siatkach portfolio, karuzelach i powiązanych postach. Po zakończeniu zapisz post.

Ustawienia typu postu portfela ogółem

Następnym krokiem jest przejście do Wygląd> Dostosuj> Portfolio aby dostosować strony archiwum portfela (główne, tagi i kategorie), a także strony pojedynczego elementu portfela. Stąd możesz wybrać układ paska bocznego, liczbę powiązanych postów i włączyć różne elementy strony, a następnie przeciągnąć je i upuścić w żądanej kolejności.

Otóż ​​to! Wystarczy dodać więcej pozycji, aby wypełnić swoje portfolio.

Opcja 2: zbuduj własny szablon portfela za pomocą Visual Composer

Jeśli chcesz być bardziej praktyczny, możesz być swoim własnym projektantem, korzystając z funkcji Total i programu budującego strony Visual Composer. Visual Composer to wizualny program do tworzenia stron, który pomaga tworzyć piękne układy za pomocą metody przeciągnij i upuść. Jako użytkownik oznacza to, że nie musisz znać żadnego kodowania i możesz cieszyć się procesem tworzenia stron internetowych. Jest dostępny w pakiecie Total, a po aktywacji motywu powinien pojawić się monit o zainstalowanie wtyczki na swojej stronie internetowej. Pamiętaj tylko, aby go aktywować.

Przejdź do ustawień Visual Composer z pulpitu nawigacyjnego, aby skonfigurować wtyczkę. Kliknij Visual Composer> Role Manager i dostosuj ustawienia. Co najważniejsze, włącz kompozytora dla typów postów, na których chcesz go używać. Domyślnie Visual Composer jest włączony tylko na stronach. Włącz go dla typów wpisów Portfolio, abyś mógł budować elementy portfela za pomocą Visual Composer.

Podobnie jak ostatnia opcja, musisz utworzyć nowy wpis, klikając Portfolio> Dodaj nowy. Nadaj swojemu wpisowi nazwę, wybierz kategorie lub tagi, wybierz układ paska bocznego w sekcji ustawień głównych i ustaw wyróżniony obraz. Zapisz wersję roboczą postu. Teraz możesz zacząć budować!

Możesz skorzystać z edytora frontendu (wizualnego) lub backendu (bloku) programu Visual Composer i rozpocząć edycję elementu portfela. Preferujemy edytor frontendów, ponieważ możesz zobaczyć elementy strony, niestandardowe kolory, wypełnienia / marginesy i inne. Ale bez względu na to, którego chcesz użyć, wybierz Visual Composer Dodaj element przycisk, aby rozpocząć.

Kreator stron z całego portfela

Zobaczysz wszystkie elementy dostępne w bibliotece elementów. Total zawiera szereg specjalnie zaprojektowanych elementów w bibliotece, oprócz standardowych elementów Visual Composer. Widać, że powyższa migawka używa Suwak obrazu i a Pole tekstowe aby utworzyć pozycję portfela. Można jednak użyć prawie dowolnego innego elementu z biblioteki.

Po zakończeniu edycji zapisz portfolio i kliknij Publikować. Jeśli zamierzasz tworzyć wiele podobnych przedmiotów, możesz nawet zapisz szablon do wielokrotnego użytku. Aby zapisać układ jako szablon, wróć do edytora zaplecza.

Total Creator Page Template Template Creator

Kliknij przycisk Templatera (który wygląda jak mała szara ikona układu).

Szablon strony portfela ogółem

Następnie nadaj swojemu szablonowi nazwę i zapisz go. Aby użyć szablonu w nowym poście, kliknij ikonę Templatera, aby wstawić zapisany układ. Alternatywnie możesz ustawić szablon jako domyślny dla wszystkich nowych postów w danym typie postów.

Domyślne ustawienia szablonu strony portfela ogółem

Aby to zrobić, przejdź do Visual Composer> Ustawienia ogólne i ustaw preferowany szablon dla każdego typu posta. Jeśli planujesz dodać wiele pozycji do swojego portfolio, personelu itp., To naprawdę zaoszczędzi ci trochę czasu, ponieważ wszystkie standardowe elementy strony zostaną automatycznie wstawione i sformatowane dla Ciebie.

Krok 6: Tworzenie strony portfela

Teraz, gdy mamy listę elementów portfela, które chcemy wyświetlać w naszym portfolio, czas stworzyć stronę, która będzie przechowywać te elementy portfela. Utwórz stronę w taki sam sposób, jak zwykle za pomocą WordPress. Iść do Strony> Dodaj nowe. Tytuł nowej strony i zapisz.

Następnie kliknij opcję Visual Composer, z którą chcesz pracować – ponownie będziesz mieć możliwość korzystania z edytora frontendów lub edytora backendów. Spowoduje to otwarcie edytora przeciągania i upuszczania na żywo. Kliknij niebieski Dodaj element przycisk. Użyjemy elementu Siatka portfela, aby zbudować naszą stronę portfela. Wybierz Siatka portfela. Jeśli jest to karuzela, którą chcesz na stronie swojego portfolio, wybierz element Karuzela portfela.

Można dostosować ustawienia w elemencie Siatka portfela, aby dokładnie dostosować wygląd strony Portfolio. Możesz wybrać rozmiar zdjęć, dodać ramki, nazwać je, sokreśl kategorie, wybierz kolejność, kolumny i posty na stronie, włącz podział na strony, wybierz style siatki, dodaj fragmenty i wiele więcej. Zapisać strona Portfolio po wypełnieniu opcji ustawień poniżej edytora tekstu.

Zmiany można wyświetlać nawet po ich wprowadzeniu. Tak wygląda moja strona portfela w interfejsie użytkownika po zapisaniu zmian w elemencie siatki portfela.

Krok 7: Dostosuj swoje portfolio

Możesz użyć ustawień w Live WordPress Customizer, aby ustawić opcje dla bułki tartej, układu archiwów, stylu pojedynczego postu, przycinania obrazów i innych.

Jeśli chcesz wprowadzić zmiany w ikonie administratora, wpisz nazwę posta, ślimak i systematykę Edytor typów wpisów portfela.

Krok 8: Dodanie portfela do menu

Na stronie portfela sensowne jest, aby strona portfela pojawiła się w menu głównym, aby odwiedzający mogli od razu uzyskać dostęp do „Portfela” i przeglądać strony portfela. Aby dodać nową stronę portfolio, przejdź do Wygląd> Menu, wybierz stronę Portfolio i kliknij Dodaj do menu.

Teraz Portfolio pojawia się jako łatwo dostępny element menu na stronie głównej (i każdej innej stronie z włączonym menu głównym).

Jeśli chcesz, aby strona z portfolio była Twoją stroną główną, po prostu przejdź do Ustawienia> Czytanie, ustaw wyświetlanie Strony początkowej na stronę statyczną, a następnie wybierz Portfolio. Bułka z masłem!

Kończąc

Mając sekcję Portfolio witryny, możesz chcieć iść dalej i dodać więcej stron do swojej witryny. Rozważ stronę kontaktową, informacje lub usługi, które są niezwykle przydatne i stanowią niezbędną część witryny portfolio. Utwórz tyle stron, ile chcesz lub potrzebujesz, pamiętając o uwzględnieniu ważnych stron w menu, aby mieć pełnoprawną witrynę portfolio.

Po wykonaniu portfela możesz przejść do generowania ruchu do swojego portfela, optymalizacji zdjęć, a nawet zarabiania na swojej witrynie. Jakie masz inne wskazówki dotyczące budowania swojego portfolio online?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map