Rozpocznij blog podróżniczy z WordPress

Kto nie lubi rozmawiać o tym, do czego podróżował? Jeśli często podróżujesz lub lubisz podróżować, być może pomyślałeś o napisaniu bloga o podróżach, ale nie wiesz od czego zacząć.


WordPress to idealny system zarządzania treścią dla blogerów podróżujących, ponieważ jest łatwy w konfiguracji i oferuje wiele zasobów do pomocy. Możesz stworzyć własnego bloga podróżniczego, w którym możesz szybko udostępniać zapierające dech w piersiach podróże i przygody.

W tym artykule dowiesz się, co musisz zrobić, aby założyć własnego bloga o podróżach, a także podzielić się kilkoma motywami i wtyczkami, które zabiorą blog podróżniczy na wyższy poziom i sprawią, że twoje historie ożyją dla czytelników. Do roboty!

1. Zainspiruj się innymi blogami podróżniczymi

Zrzut ekranu strony głównej Stuck In Customs.

Zainspiruj się i ucz się z fotografii podróżniczej Stuck in Customs

Nie brakuje blogów podróżniczych, dlatego trudno jest wybrać tylko kilka z nich. Najlepsze blogi z podróży są piękne i mają niepowtarzalną perspektywę na podróż.

Czego potrzebujesz na swoim blogu podróżniczym

Teraz, gdy pokazaliśmy Ci, jak może wyglądać blog podróżniczy na WordPress, spójrzmy, czego potrzebujesz, aby zacząć:

 • WordPress: Całkiem oczywiste, prawda? Musisz go zainstalować lokalnie lub na swoim serwerze internetowym, a poniżej wyjaśnimy, jak możesz to skonfigurować.
 • Temat: Następnie powiemy ci, czego powinieneś szukać w temacie blogu podróżniczego i podamy kilka darmowych i premium sugestii. Po prostu wybierz ten, który Ci odpowiada.
 • Wtyczki: Powiemy ci, jakie wtyczki należy rozważyć dodanie do swojej witryny.
 • Piękna fotografia: Połowa radości z podróży to zdjęcia, więc na swojej stronie będziesz potrzebować wielu zdjęć, a my pokażemy, jak się upewnić, że nie spowalniają jej.

Nic zbyt skomplikowanego, prawda? Chodźmy!

2. Zdobądź dobry plan hostingowy i zainstaluj WordPress

Pierwszym krokiem do założenia bloga jest uruchomienie instancji WordPress lokalnie lub online. W przypadku hostingu WordPress zalecamy:

 • Silnik WP: Zarządzany hosting zaczynający się od 29 USD miesięcznie, obsługujący instalacje, kopie zapasowe i aktualizacje.
 • Koło zamachowe: Kolejny zarządzany host WordPress, ale przy 15 USD miesięcznie, świetnie, jeśli masz ograniczony budżet.
 • Bluehost: Bardzo przyjazny dla budżetu, od 3,49 USD miesięcznie, i mają opcję szybkiej instalacji dla WordPress.

Teraz masz skonfigurowane WordPress, co dalej? Rzućmy okiem na motywy.

3. Wybierz motyw WordPress Blog podróżniczy

Chociaż zmiana motywów w WordPressie jest łatwa, przed rozpoczęciem pracy zapoznaj się z kilkoma różnymi motywami – nie wybieraj tylko pierwszego, który widzisz. Jeśli zastanawiasz się nad zakupem motywu (który zalecamy), zapoznaj się z naszymi wskazówkami dotyczącymi zakupu idealnego motywu WordPress.

Szukając motywu na blogu podróżniczym, warto zwrócić uwagę na układ i jak to wykorzystuje obrazy, ponieważ będzie to istotne dla Ciebie opowiadanie historii. Sprawdź także, czy ma wbudowaną obsługę mapy, ponieważ może to nadać nowy wymiar Twoim historiom podróżniczym. Oto niektóre motywy WordPress, które powinieneś zdecydowanie rozważyć.

Total WordPress Theme (demo na blogu podróżniczym)

Total WordPress Theme (demo na blogu podróżniczym)

Informacje i pobieranieZobacz demo

Total jest zdecydowanie jednym z najbardziej elastycznych i bogatych w funkcje motywów WordPress na rynku, więc ma sens, że jest to świetny wybór również dla blogów turystycznych. Skorzystaj z dołączonych animowanych suwaków premium, kreatora stron z funkcją przeciągnij i upuść, galerii obrazów, opcji portfolio, wbudowanego formatowania galerii postów, niestandardowych ustawień obrazu i innych elementów, aby zaprojektować witrynę pikselową dokładnie tak, jak chcesz. Dzięki intuicyjnym opcjom w temacie Customizer oraz szybkim importowaniu przykładowych stron (takich jak demo Travel pokazane powyżej) Total ułatwia rozpoczęcie pracy, nawet jeśli dopiero zaczynasz przygodę z WordPress.

Mesa Darmowe zdjęcie Blog WordPress

Mesa Darmowy motyw WordPress

Informacje i pobieranie Zobacz wersję demonstracyjną

Motyw WordPress Mesa Free od WPExplorer to idealny sposób na zbudowanie bloga o podróżach już dziś. Dzięki obsłudze wielu rodzajów mediów (obraz, galeria, audio, wideo i cytat) oraz przejrzystemu układowi siatki murowanej Mesa jest idealny do prezentacji twoich przygód.

WPVoyager Travel Blog Motyw WordPress

WPVoyager WordPress Theme

Informacje i pobieranie Zobacz wersję demonstracyjną

Motyw WPVoyager to odważny, nowoczesny motyw premium, który wykorzystuje eleganckie siatki zdjęć i integrację z Mapami Google, aby zachęcić czytelników. Ponadto obsługuje szlaki KML, dzięki czemu możesz dokumentować swoje podróże po świecie.

Temat bloga Expedition Travel

Temat bloga Expedition Travel

Informacje i pobieranie Zobacz wersję demonstracyjną

Expedition to responsywny motyw WordPress na blogu podróżniczym premium opracowany przez WPZoom. Ten często podróżowany motyw jest idealny do udostępniania ulubionych lokalizacji, hoteli, zajęć, restauracji i innych.

Co sprawia, że ​​Expedition jest świetny, gdy zaczyna się w jego centrum Motyw został zbudowany w oparciu o rozbudowaną platformę ZOOM, aby zapewnić mnóstwo opcji kolorów i czcionek, skrótów, ustawień SEO, szablonów stron i postów i wiele innych. Motyw jest w pełni zlokalizowany i gotowy do przetłumaczenia na język ojczysty, dzięki czemu czytelnicy mogą przeczytać Twój blog. Expedition jest również w pełni responsywny, więc jeśli czytelnicy złapią błąd związany z podróżą, mogą sprawdzić Twój blog na dowolnym komputerze, tablecie, telefonie lub innym urządzeniu, do którego mają dostęp.

4. Dodaj pomocne wtyczki do SEO, map i innych

Przykład Maps Market Pro

Przykład Maps Marker Pro i zaawansowanej wtyczki WordPress do mapowania.

Jedną z głównych zalet korzystania z WordPress do budowy witryny jest dostępność wtyczek do robienia wszystkiego. Zalecamy kilka podstawowych wtyczek, które powinieneś rozważyć najpierw zainstalować i aktywować na swojej stronie, takie jak Yoast SEO do optymalizacji pod kątem wyszukiwarek i Akismet do ochrony przed spamem. W naszym artykule opisujemy kilka innych opcji, jak rozpocząć blogowanie.

Tworząc bloga o podróżach, możesz zrobić coś więcej niż tylko pisać o miejscach, w których byłeś. Mapy to dobry sposób na zabranie czytelników ze sobą, a wiele motywów blogów turystycznych będzie zawierać obsługę map. Dodawanie w usługach Google, takich jak analizy lub captchas. Możesz też rozważyć wtyczkę społecznościową.

5. Dodaj i zoptymalizuj swoje zdjęcia

Dodaj zdjęcia do swojego bloga

Żaden blog podróżniczy nie byłby kompletny bez zdjęć miejsc docelowych i wiemy, że masz zdjęcia swoich podróży. Jeśli chcesz naprawdę zanurzyć swoich czytelników w opowieściach o podróżach, musisz mieć piękne zdjęcia miejsc, o których piszesz.

Dużym problemem związanym z posiadaniem zdjęć w witrynie jest to, że mogą one zajmować dużo miejsca, co niestety może spowolnić działanie witryny. Twoja witryna musi być szybka, zwłaszcza jeśli czytelnicy chcą przeglądać ją na swoim urządzeniu mobilnym.

Optymalizacja obrazu pomaga, aby zdjęcia zajmowały jak najmniej miejsca w Twojej witrynie, co zaczyna się od właściwego rozmiaru i formatu obrazu. Napisaliśmy dość obszerny przewodnik po optymalizacji obrazów, aby Ci pomóc, więc nie czujesz, że nie możesz tego zrobić. Istnieje również kilka wtyczek do optymalizacji obrazu, których możesz użyć, aby pomóc.

Wniosek

Tworzenie blogu podróżniczego za pomocą WordPress jest łatwe i można to zrobić dość szybko za pomocą pięknego motywu i niektórych wtyczek. Dodaj swoje zdjęcia, aby wesprzeć swoje historie, a do weekendu będziesz transportować swoich czytelników na całym świecie!

Wszystko, co musisz zrobić, to wykonać proste kroki, które przedstawiliśmy na początek:

 1. Inspirowane przez Gert
 2. Skonfiguruj WordPress
 3. Wybierz motyw
 4. Zainstaluj odpowiednie wtyczki
 5. Używaj pięknych (i zoptymalizowanych) zdjęć

Czy skorzystałeś z naszych rad, postępowałeś zgodnie ze wskazówkami i wreszcie zacząłeś blog podróżniczy? Chcielibyśmy zobaczyć, jak będziesz udostępniać swoją następną przygodę, dlatego udostępnij poniższy link. Lub jeśli masz jakieś pytania lub sugestie, daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me