Jak zbudować kalendarz redakcyjny w WordPress

Tworzenie kalendarza redakcyjnego w WordPress nie jest trudne.


Wszystko sprowadza się jednak do tego, czy korzystasz z kalendarza, czy też dochodzi do punktu, w którym sprawia, że ​​jesteś bardziej niezorganizowany.

Kalendarz redakcyjny może działać zarówno dla blogów indywidualnych, jak i dla wielu autorów. Każdy z tych blogów wymaga kalendarzy, ponieważ blog indywidualnego autora prawdopodobnie nie ma edytora, który utrzymywałby autora na miejscu, podczas gdy blog dla wielu autorów jest po prostu bardziej skomplikowany, biorąc pod uwagę, jak wiele artykułów jest planowanych i nadchodzi z różnych źródeł.

Ponieważ kalendarz redakcyjny jest tak istotną częścią Twojego sukcesu w blogowaniu, przejrzyjmy, które wtyczki kalendarza redakcyjnego należy wziąć pod uwagę. Następnie wyjaśnimy proces instalacji, które narzędzia są korzystne dla Twojego procesu, a także kilka wskazówek, jak zachować go w swoim kalendarzu.

Wybierz odpowiednią dla siebie wtyczkę kalendarza redakcyjnego

Na rynku dostępna jest ograniczona liczba kalendarzy redakcyjnych, dzięki czemu łatwiej jest ustalić, który z nich jest odpowiedni dla Ciebie. Poniżej znajdują się opcje i dlaczego wyróżniają się moim zdaniem:

  • Kalendarz redakcyjny – Jest całkowicie darmowy i łatwy w użyciu. Nie musisz konfigurować żadnych ustawień podczas instalacji, a to daje jeden z najczystszych, najbardziej podstawowych kalendarzy redakcyjnych. Nie ma przypomnień ani bardziej zaawansowanych funkcji, więc niektórzy twierdzą, że to dla bardziej proaktywnych blogerów.
  • CoSchedule – Musisz zapłacić za to, ale większość użytkowników twierdzi, że jest to całkowicie warte. Jest to jedna z lepszych opcji zwiększania szans na korzystanie z kalendarza, z analizatorem nagłówków, rozszerzeniem Chrome do wyszukiwania treści, systemem przypomnień i opcjami planowania innych rzeczy, takich jak media społecznościowe i e-maile.
  • PublishPress – Ta wtyczka jest darmowa, ale niektóre przydatne dodatki są bezpłatne. Lubię powiadomienia i komentarze, które możesz robić z ludźmi w zespole, a także niestandardowe stany (takie jak „Rozstawione” lub „Przypisane” zamiast „W toku” lub Oczekuje na sprawdzenie.)
  • Edytuj przepływ – Oto kolejny bezpłatny kalendarz redakcyjny z grupami użytkowników, komentarzami, niestandardowymi statusami i budżetem historii. Jeśli szukasz kilku dodatkowych funkcji, polecam to po Kalendarzu redakcyjnym.
  • Kalendarz zawartości WP – Jest to mniej popularna wtyczka, więc nie testowałem jej tak często. To powiedziawszy, ma narzędzia do przeciągania i upuszczania, pełny kalendarz i więcej.

Nasz wybór: Wtyczka kalendarza redakcyjnego lub CoSchedule

To trudny wyścig. Osobiście podoba mi się minimalizm Wtyczki kalendarza redakcyjnego, ale całkowicie rozumiem, że niektórzy ludzie chcą więcej funkcji, takich jak CoSchedule i Edit Flow.

W tym artykule zamierzam użyć wtyczki Kalendarz redakcyjny, ale wspomniane wskazówki dotyczą ogólnie kalendarzy redakcyjnych.

Zainstaluj wtyczkę i upewnij się, że wiesz, gdzie jest Twój kalendarz

Duża część korzystania z kalendarza redakcyjnego polega na tym, aby wiedzieć, gdzie on jest. W przeszłości korzystałem z niektórych kalendarzy, w których link jest nieco ukryty, w przeciwnym razie nigdy nie kliknęłbym karty prowadzącej do kalendarza. To nie dobrze. Rozumiem, że wszyscy redaktorzy i autorzy mają swoje dziwactwa i dlatego tak ważne jest, aby przetestować wszystkie bardziej wiarygodne wtyczki kalendarza.

Jeśli masz wrażenie, że nigdy nie otworzysz kalendarza, pomiń wtyczkę. 

Na przykład szukałem Kalendarza redakcyjnego na zapleczu mojej witryny WordPress, zlokalizowałem potrzebną wtyczkę, zainstalowałem ją i aktywowałem.

Potem rzeczywiście zajęło mi chwilę, aby dowiedzieć się, gdzie znajduje się kalendarz. Jednak mój umysł zrozumiał, że zakładka Posty ma sens.

Kiedy więc przejdziesz do opcji Posty> Kalendarz, na ekranie pojawi się pełny kalendarz do edycji. Podoba mi się ta konfiguracja, ponieważ klikam zakładkę Wpisy za każdym razem, gdy robię nowy post na blogu. Możesz mieć inne tendencje, ale nie jestem wielkim fanem innych wtyczek kalendarza redakcyjnego, ponieważ mają one osobne pulpity nawigacyjne lub ukryte kalendarze.

To działa właśnie dla mnie.

Utworzenie nowego postu wymaga kliknięcia jednego z dni w kalendarzu. Po przewinięciu dnia zobaczysz przycisk Nowy post.

Następnie pozwala szybko wpisać tytuł, treść, czas publikacji i status wpisu, np. Wersja robocza. Gdy klikniesz przycisk Zapisz, zostanie zapisany w kalendarzu do przyszłej edycji i publikacji.

Pamiętaj, że będziesz musiał zmień status wersji roboczej na Zaplanowane aby kalendarz mógł wykonać swoją pracę.

Opracuj swój harmonogram publikowania

Jednym ze sposobów, aby upewnić się, że nie zapomnisz o swoim kalendarzu, jest trzymanie się trudnego harmonogramu.

Zdecydowanie, że będziesz publikować raz w tygodniu, nie wystarczy. Mówienie, że planujesz pięć lub sześć postów miesięcznie, jest jeszcze gorsze.

Trzymaj się harmonogramu tygodniowego i wybierz dzień tygodnia. Zapamiętasz w ten sposób, a czytelnicy zaczną oczekiwać tego dnia.

Na przykład w moim kalendarzu planuję publikować w każdy piątek o 10 rano. Na początku każdego miesiąca planuję te cztery piątki z tytułami blogów i wszelkimi dodatkowymi notatkami, które należy zapisać.

Wyszukaj i stwórz listę pomysłów na posty na blogu

Ciągle miej oko na nowe pomysły na posty na blogu. Najlepiej jest obserwować blogi i publikacje dotyczące Twojego bloga. Jeśli zobaczysz ciekawy temat, zaznacz go i utwórz własny spin, aby był wyjątkowy.

Następnie umieść tytuł w swoim kalendarzu, aby nigdy o nim nie zapomnieć. Nie musisz planować tego od razu, ale powinieneś mieć sporą porcję Szkiców, aby zobaczyć je w swoim kalendarzu.

Niektóre inne miejsca, w których można znaleźć fajne pomysły na posty na blogu, to:

  • Google Trends
  • Alerty Google
  • Reddit
  • Quora
  • Fora branżowe

Wykonuj różne proste i zaawansowane zmiany

Jednym z powodów, dla których ludzie przestają korzystać z kalendarzy redakcyjnych, jest to, że zostali wypaleni.

Nie popełnij tego błędu, wykonując więcej pracy niż musisz. Wszystkie główne zmiany należy wprowadzać na zwykłej stronie postu, ale wtyczka kalendarza redakcyjnego ma wspaniałe narzędzie do szybkiej edycji, co pozwala zaoszczędzić czas.

Wszystko, co musisz zrobić, to przejść do kalendarza i wybrać post, który chcesz wyświetlić. Kliknij przycisk Szybkiej edycji, aby dostosować dowolną treść. Jeszcze fajniejsze jest to, że jeśli nauczysz się trochę HTML, możesz dokonać prawie wszystkich edycji postów z tego widoku.

Zrób notatki na później lub dla edytora

Komunikacja ma kluczowe znaczenie dla kalendarza redakcyjnego. Wtyczka kalendarza redakcyjnego, którą lubię, nie ma komentarzy ani przypomnień do planowania Twoich postów. Możesz to jednak rozwiązać za pomocą dodatkowego programu, takiego jak Trello.

Jeśli to nie w twoim stylu, wypróbuj inne wtyczki, takie jak CoSchedule i Edit Flow. Są bardziej skomplikowane, ale funkcje są znacznie bardziej zaawansowane niż wtyczka Kalendarza redakcyjnego.

Powodzenia w kalendarzu wydawniczym!

Taka organizacja staje się przytłaczająca, więc skorzystaj z omówionych powyżej wskazówek, aby przeforsować swój blog i uczynić go tak wydajnym, jak to możliwe. Jeśli masz jakieś pytania, daj nam znać w komentarzach.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me