Jak zaktualizować motyw ThemeForest WordPress

Envato Market Plugin Przewodnik po automatycznych aktualizacjach WordPress

Aktualizowanie motywów i wtyczek WordPress jest tak samo ważne, jak aktualizacja podstawowej instalacji WordPress. Jeśli korzystasz z bezpłatnego motywu lub wtyczki za pośrednictwem WordPress.org, prawdopodobnie znasz automatyczne aktualizacje za pośrednictwem pulpitu nawigacyjnego.


Zwykle po wyświetleniu na pasku administracyjnym powiadomienia, że ​​masz aktualizację, możesz przejść Pulpit nawigacyjny> Aktualizacje wszystko, co musisz zrobić, to potwierdzić aktualizację motywu lub wtyczki WordPress.org lub podstawowej instalacji WordPress. Łatwe, prawda? Niestety motywy premium poza WordPress.org nie mogą być aktualizowane w ten sam sposób. Każdy motyw premium musi mieć własne API, aby zapewnić automatyczne aktualizacje dla swoich produktów obsługiwanych przez programistę, a podczas gdy wiele motywów ThemeForest ma wbudowane systemy, są takie, które tego nie robią i właśnie tam pojawia się „Envato Market Plugin” do miejsca.

The Wtyczka Envato Market pozwala połączyć się z kontem ThemeForest w celu zapewnienia instalacji i aktualizacji wszystkich motywów premium i wtyczek zakupionych od Themeforest i Codecanyon) oraz jest bardzo łatwy w konfiguracji i obsłudze!

W tym przewodniku przeprowadzimy Cię przez wszystkie kroki pobierania bezpłatnej wtyczki, a także instalacji i konfiguracji. Zanim zaczniesz, pamiętaj, że musisz użyć konta administratora w swojej witrynie WordPress, aby zainstalować wtyczkę i włączyć automatyczne aktualizacje. I pamiętaj – wtyczka Envato Market zapewnia automatyczne aktualizacje tylko dla Themeforest WordPress i Codecanyon WordPress (nie dostarczy powiadomień o aktualizacjach dla tematów zakupionych lub pobranych z innych platform). OK, teraz zacznijmy!

Instalacja wtyczki Envato Market

Pobierz wtyczkę Envato Market

Pierwszym krokiem jest pobranie wtyczki Envato Market. Jest to dostępne na Envato (jak również przez Github) i jest całkowicie darmowe. Wszystko, co musisz zrobić, to kliknąć przycisk poniżej, aby przejść do strony wtyczki Envato Market i kliknąć przycisk Pobieranie przycisk.

Pobierz wtyczkę Envato Market

Spowoduje to pobranie pliku zip z wtyczką. Nie musisz go rozpakowywać – będziemy go instalować bez zmian. Teraz, gdy masz już wtyczkę, zaloguj się do instalacji WordPress, do której chcesz dodać automatyczne aktualizacje.

Dodaj nową wtyczkę

Aby zainstalować wtyczkę, przejdź do Wtyczki> Dodaj nowe i kliknij Prześlij wtyczkę przycisk u góry strony.

Prześlij zip z Envato Market

Następnie wyszukaj envato-market.zip plik pobrany z Github.

Zainstaluj wtyczkę Envato Market

Następnie kliknij przycisk, aby Zainstaluj teraz a po wyświetleniu monitu kliknij Aktywuj wtyczkę połączyć.

Aktywuj wtyczkę Envato Market

Teraz, gdy wtyczka jest zainstalowana i aktywna, powinieneś zobaczyć nową Rynek Envato element menu na pulpicie nawigacyjnym WordPress.

Konfiguracja wtyczki Envato Market

Następnym krokiem jest zsynchronizowanie wtyczki Envato Market z kontem Envato, aby mieć dostęp do wszystkich zakupów na rynku, a także aktualizacji przedmiotów.

Główne ustawienia wtyczki Envato Market

Aby rozpocząć, kliknij Rynek Envato link w menu panelu. Powinieneś zobaczyć ekran podobny do powyższego. Pierwszym krokiem jest utworzenie tokena API Envato. Aby to zrobić, kliknij wygeneruj osobisty token link (podświetlony na czerwono powyżej).

Wygeneruj token Envato API

Jeśli jesteś już zalogowany na swoje konto Envato, nastąpi przejście do powyższego ekranu (w przeciwnym razie zostaniesz poproszony o zalogowanie się przed przekierowaniem na tę stronę). Na tym ekranie można zobaczyć, do czego wtyczka Envato Market prosi o zezwolenie na dostęp za pośrednictwem konta Envato (strony Envato, możliwość pobierania produktów, lista zakupów i weryfikacja zakupów).

Aby kontynuować, nadaj swojemu tokenowi nazwę, zaznacz pole, które przeczytałeś i zaakceptuj warunki, a następnie kliknij zielony przycisk, aby utworzyć token.

Skopiuj token Envato API

Po utworzeniu tokena zobaczysz zielony ekran sukcesu. Skopiuj kod tokena (jest to bardzo ważne, ponieważ Envato nie przechowuje dla ciebie kopii tokena), sprawdź, czy go skopiowałeś, i kliknij biały przycisk Rozumiem.

Wklej swój token API Envato

Teraz wróć do instalacji WordPress i wklej token Envato API, a następnie kliknij zapisz.

Możliwy błąd rynkowy Envato

Możliwe, że zobaczysz powyższy błąd przy pierwszym wprowadzaniu tokena. Nie martw się, po prostu wróć do poprzedniej strony i spróbuj ponownie. Powinno działać za drugim razem.

Zakupy na rynku Envato

Po zapisaniu i sprawdzeniu tokena strona zostanie odświeżona, aby wyświetlić stronę docelową Envato Market z dodanymi zakładkami dla przedmiotów. Dodane zakładki wyświetlają wszystkie Twoje zakupy motywów i wtyczek, a także ich numery wersji i szybkie linki do stron motywów i autorów.

Uwaga dla projektantów stron internetowych i agencji projektowych

Jeśli jesteś niezależnym projektantem stron internetowych lub agencją projektową, która kupuje motywy dla klientów, możesz użyć wtyczki Envato Market, aby również aktualizować witryny swoich klientów. Nie powinieneś dawać swoim klientom dostępu do wszystkich swoich zakupów, więc zamiast tego powinieneś użyć Żetony jednego przedmiotu Sekcja.

Autoryzacja tokena Envato do jednorazowego użytku

Najpierw musisz zainstalować wtyczkę Envato Market na stronie klienta, a następnie utworzyć token, klikając przycisk wygeneruj osobisty token połączyć. Zrób kopię swojego tokena tak, jak gdybyś tworzył własny token.

Identyfikator przedmiotu klienta Envato

Następnie musisz również zlokalizować ID przedmiotu dla motywu i / lub wtyczek klienta. Aby znaleźć identyfikator, przejdź do strony przedmiotu Themeforest lub Codecanyon i skopiuj numeryczny identyfikator na końcu adresu URL.

Autoryzuj przedmiot Envato za pomocą tokena

Teraz wróć do strony Envato Market w witrynie klienta, zamiast wklejać token w dostępnym polu globalnym, kliknij Dodaj Przedmiot przycisk. Spowoduje to otwarcie wyskakującego okienka do wprowadzenia tokena Envato i identyfikatora przedmiotu.

Potwierdź autoryzację elementu

Po zapisaniu przedmiotu możesz powtórzyć proces, aby dodać wszystkie pozostałe zakupy dla tego konkretnego klienta.

Autoryzowane produkty Envato

Teraz instalacja WordPress, nad którą pracujesz, pokaże tylko elementy (i powiązane aktualizacje), które dodałeś. Osoby niebędące programistami mogą również rozważyć tę wtyczkę, jeśli dokonałeś wielu zakupów Envato na przestrzeni lat i chcesz zobaczyć tylko aktualizacje produktów, których obecnie używasz.

Envato Market Automatyczne aktualizacje motywów i wtyczek

Teraz, gdy masz już zainstalowaną wtyczkę Envato Market i zsynchronizowano ją ze swoim kontem, będziesz mieć wszystkie swoje zakupy i aktualizacje przedmiotów na wyciągnięcie ręki.

Aktualizacje przedmiotów rynkowych Envato

Jeśli dostępna jest aktualizacja zakupionego produktu, zobaczysz pomarańczowe powiadomienie, jak na powyższym obrazku.

Strona aktualizacji WordPress

Ponadto, jeśli dostępna jest aktualizacja motywu lub wtyczki, będzie można ją również zobaczyć na głównej stronie aktualizacji WordPress, klikając symbol odświeżania na pasku nawigacyjnym administratora lub klikając Pulpit nawigacyjny> Aktualizacje. Stąd możesz przetwarzać aktualizację w zwykły sposób, wybierając i aktualizując swój przedmiot.

Uwaga: NIE MOŻNA zaktualizować wtyczek dołączonych do motywu za pomocą wtyczki Envato Market. Możesz aktualizować tylko wtyczki, dla których zakupiłeś własną, indywidualną licencję. Gdy programista dołącza wtyczki do kompozycji, powinien udostępnić aktualizacje wtyczek w kompozycji lub podać szczegółowe informacje na temat aktualizacji w dokumentacji motywu.

Aby zaktualizować swój przedmiot za pomocą wtyczki Envato Market, po prostu kliknij Dostępna aktualizacja link w pomarańczowym powiadomieniu, aby rozpocząć instalację aktualizacji.

Aktualizacja Twoich przedmiotów Envato

Jeśli twój przedmiot pokazuje Aktualizuję… wiadomość na dłużej niż kilka minut, odśwież stronę i spróbuj ponownie.

Zaktualizowano przedmioty Envato

Po zakończeniu aktualizacji zobaczysz szybkie zielone powiadomienie o tym, że Twój przedmiot został już opublikowany Zaktualizowano! I to wszystko. Ponieważ aktualizacje są dostępne, będziesz mógł je zobaczyć bezpośrednio z pulpitu nawigacyjnego (o wiele wygodniejsze niż samodzielne pobieranie aktualizacji, gdy otrzymujesz powiadomienia e-mail z Envato).

Instalowanie nowych zakupów za pomocą wtyczki Envato Market

Instalowanie nowych zakupów motywów lub wtyczek jest również łatwiejsze, gdy używasz wtyczki Envato Market. Po dokonaniu nowego zakupu zobaczysz go na karcie Envato Market (odpowiednio w „motywach” lub „wtyczkach”).

Zainstaluj nowy motyw z Envato Market

Po prostu kliknij niebieski zainstalować przycisk, aby zainstalować nowy motyw lub wtyczkę (nie trzeba pobierać pliku zip elementu).

Potwierdzenie instalacji motywu Envato

Poczekaj kilka chwil, a powinieneś zobaczyć ekran potwierdzenia podobny do powyższego. Następnie możesz Zapowiedź (jeśli to temat) lub po prostu Aktywuj aby rozpocząć projektowanie witryny (uwaga: jeśli zmieniasz motyw w bieżącej witrynie na żywo, zalecamy najpierw przejrzenie podglądu i skorzystanie z tego przewodnika, aby bezpiecznie zmienić motyw WordPress).

Podsumowanie

Mamy nadzieję, że ten przewodnik znacznie ułatwi ci aktualizację przedmiotów z Themeforest i Codecanyon. Jeśli masz pytania dotyczące wtyczki Envato Market lub innych wskazówek, które możesz dodać do naszego przewodnika, zostaw komentarz poniżej. Dziękuje za przeczytanie!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map