Jak zainstalować WordPress w DigitalOcean
 1. 1. Jak zainstalować WordPress na Microsoft Azure
 2. 2). Jak zainstalować WordPress w Google Cloud
 3. 3). Zainstaluj WordPress w AWS – Amazon Web Services
 4. 4. Wprowadzenie do przetwarzania w chmurze za pomocą WordPress
 5. 5. Teraz czytam: Jak zainstalować WordPress w DigitalOcean

DigitalOcean to jedna z najszybciej rozwijających się firm hostingowych w chmurze na świecie, która koncentruje się na prostocie i skali. Dziś nauczymy się instalować i konfigurować WordPress na DigitalOcean.


Dlaczego kochamy DigitalOcean

Otwierając swoje podwoje w 2011 roku, wkrótce stał się jednym z największych dostawców hostingu w chmurze z ponad milionem użytkowników. Serwery DigitalOcean są znane jako Droplety – najmniejsza jednostka serwera w chmurze, którą można kupić od 5 USD / miesiąc.

Kluczowym czynnikiem ogromnego sukcesu DigitalOcean jest jego prostota. Oprócz tego, że jest czystą i prostą opcją, DigitalOcean ma wiele do zaoferowania na Twojej stronie WordPress. Oto pięć powodów, dla których uważamy, że DigitalOcean jest niesamowity.

Uwaga: jest to sekcja opcjonalna, możesz ją pominąć i przejść od razu do następnej sekcji, aby zainstalować WordPress w DigitalOcean.

Konkurencyjne, przystępne ceny

Digitalocean wycenia kropelki 5 USD vps

Wycena DigitalOcean (wrzesień 2018 r.)

DigitalOcean ma jeden z najniższych punktów cenowych w branży hostingu w chmurze. Możesz zacząć korzystać z własnego serwera już za 5 USD miesięcznie.

Trzy cechy sprawiają, że DigitalOcean jest bardzo przystępny cenowo.

 1. Korzystanie z opłaty za godzinę
 2. Brak minimalnego okresu wynajmu
 3. Brak opłaty instalacyjnej (nawet w przypadku dużych konfiguracji)
 4. Plany zaczynają się od 0,0007 USD / godzinę
Kropelki DigitalOcean zaczynają się już od 5 USD / miesiąc!

Kropla 5 USD / miesiąc zawiera:

 • 1 GB pamięci RAM
 • 25 GB miejsca na dysku SSD (dyski SSD są około 10 razy szybsze niż tradycyjne dyski twarde)
 • 1 TB przepustowości (to naprawdę hojne)
 • 1 jednostka mocy vCPU (wirtualnego procesora)
 • Cena: 0,007 USD za godzinę, czyli około 60 USD rocznie!

Automatyczny instalator 1-Click dla WordPress

instalacja wordpress jednym naciśnięciem z digitalocean

1-Click WordPress Install oferowany przez DigitalOcean

DigitalOcean ma słodki, gotowy obraz dla WordPress i mnóstwo innych programów typu open source, co czyni go nieocenionym atutem. Za pomocą kilku kliknięć (zobaczysz jak) będziemy w stanie szybko stworzyć działającą instalację WordPressa.

Epicka społeczność i baza wiedzy

podejście skoncentrowane na społeczności digitalocean

Podejście DigitalOcean do pozyskiwania klientów

DigitalOcean ma mnóstwo samouczków dotyczących praktycznie dowolnego systemu operacyjnego, dowolnego oprogramowania i dowolnego (związanego z hostingiem) tematu! Najlepsze jest to, że jest drobiazgowo testowany na ich kroplach, aby upewnić się, że działa również na twoją kroplę!

Oprócz samouczków masz także aktywne fora pytań i odpowiedzi oraz ciekawe projekty społecznościowe.

Dynamiczne zmiany rozmiaru

Z DigitalOcean możesz dynamicznie zmieniaj rozmiar swojej kropli. Pamiętasz, jak rozmawialiśmy o tym we wstępie do Cloud Computing z WordPress? Ilekroć potrzebujesz trochę soku, zmiana rozmiaru kropli jest tak prosta, jak przekręcenie pokrętła w celu zwiększenia głośności!

Zaufany przez najlepszych programistów

digitalocean-review-baza klientów

Programiści uwielbiają DigitalOcean

John Resig, twórca jQuery (jeden z najlepszych frameworków JavaScript), Salvatore Sanfilippo, twórca Redis i współzałożyciel StackExchange, Jeff Atwood – wszyscy używają DigitalOcean do swoich projektów.

Instalowanie WordPress na DigitalOcean

Warunek wstępny: Po zarejestrowaniu się w DigitalOcean musisz zaktualizować swoje dane kontaktowe i przelać pieniądze (około 5 USD) na konto DigitalOcean, aby utworzyć pierwszą kroplę. Pomyśl o tym jak o telefonie na kartę. Możesz doładować swoje konto za pomocą PayPal lub karty kredytowej. Teraz jesteśmy gotowi, aby utworzyć naszą kroplę WordPress.

Organizacja konta użytkownika DigitalOcean: Co to są projekty?

tworzenie projektu w digitalocean

Projekty są podstawową jednostką organizacyjną na Twoim koncie DigitalOcean. Każdy projekt może mieć wiele kropelek i inne funkcje (takie jak usługi równoważenia obciążenia i przechowywanie obiektów), które DigitalOcean ma do zaoferowania. Jedno konto DigitalOcean może mieć wiele projektów.

Zaczynamy od stworzenia naszego pierwszego projektu DigitalOcean. Wybierz nazwę projektu, opis, cel projektu i środowisko. Środowisko może być albo programistyczne, programowe, albo produkcyjne. W naszym samouczku wybraliśmy opcje pokazane na zrzucie ekranu powyżej.

Ponieważ DigitalOcean to platforma hostingu w chmurze zorientowana na programistów, mają one te dodatkowe opcje, które pomagają programistom w organizacji ich projektów.

Jak stworzyć WordPress Droplet w DigitalOcean

Po utworzeniu projektu możesz teraz utworzyć kroplę.

utwórz nową kroplę w digitalocean w wordpress

Krok 1: Zaczynamy od utworzenia kropli w projekcie WPExplorer.

kropla os

Krok 2: Wybierz Ubuntu jako system operacyjny swojej kropli, a następnie wybierz Aplikacje jednym kliknięciem patka.

wordpress kropelka obrazu jednym kliknięciem w digitalocean

Krok 3: Wybierz WordPress 18.04. Oznacza to, że DigitalOcean automatycznie zainstaluje WordPress na Ubuntu 18.04.

opcje tworzenia kopii zapasowych i blokowania pamięci

Uwaga – możesz dodatkowo dodawać kopie zapasowe do swojej Dropletu. Nie jest to jednak dla nas ważne, ponieważ jest to samouczek. Nie należy tego mylić z kopiami zapasowymi WordPress. Kopia zapasowa kropli to automatyczne kopie zapasowe na poziomie systemu, co oznacza, że ​​kopiują wszystko w systemie operacyjnym (a nie tylko WordPress).

Opcje lokalizacji centrum danych (i dodatkowe) w kropli DigitalOcean

Krok 4: Kropelki DigitalOcean można rozmieścić w 8 różnych centrach danych. Ponieważ mieszkam w Indiach, wybrałem Bangalore. Opcjonalne jest wybranie dodatkowych opcji (takich jak sieć prywatna, IPv6 itp.) I klucza SSH. Ponieważ jesteśmy tutaj tylko po to, aby zainstalować WordPress, te funkcje nie będą konieczne. Wypróbuj je jednak na swoim koncie DigitalOcean!

tworzenie kropli digitalocean

Krok 5: Jak widać domyślny projekt, tj. WPExplorer, jest wybierany automatycznie. Wpisz nazwę hosta (pamiętaj o tym wewnętrznie) i kliknij Stwórz aby rozpocząć tworzenie swojej kropli.

gotowy na kropelki digitalocean

Kropla DigitalOcean jest gotowa!

Krok 6: Po utworzeniu kropli zobaczysz komunikat podobny do powyższego zrzutu ekranu.

e-mail kropli digitalocean

Powinieneś również otrzymać podobny e-mail na zarejestrowane konto e-mail DigitalOcean.

Logowanie do kropli DigitalOcean za pomocą konsoli SSH

Już prawie czas na słynną 5-minutową instalację WordPress. Tylko tym razem skończymy w ciągu 2 minut. Mamy już adres IP, którego możemy użyć do zalogowania się na serwerze WordPress. Jednak musimy zalogować się do naszej kropli DigitalOcean za pośrednictwem SSH, aby przeprowadzić konfigurację po raz pierwszy.

Nieskonfigurowana kropla WordPress w DigitalOcean

Jeśli tego nie zrobimy, po wprowadzeniu adresu IP w przeglądarce zobaczymy taki komunikat. Możesz zalogować się do swojej kropli DigitalOcean przez SSH, używając Putty w Windows lub Terminal w Mac. Jednak DigitalOcean ma jeszcze prostszy sposób, jak pokazano poniżej:

Dostęp do ssh poprzez konsolę

Najpierw z poziomu pulpitu nawigacyjnego DigitalOcean wybierz kroplę, a następnie wybierz kartę Dostęp z menu po lewej stronie. Kliknij Uruchom konsolę aby uzyskać dostęp do Twojej kropli za pośrednictwem SSH za pomocą przeglądarki internetowej.

dostęp do kropli ssh

Następnie wprowadź swoją nazwę użytkownika (root) i hasło, które zostało do Ciebie wcześniej przesłane e-mailem. Natychmiast pojawi się prośba o utworzenie nowego hasła do konta użytkownika root. Po zresetowaniu hasła roota powinien pojawić się komunikat podobny do powyższego.

Otóż ​​to. Jesteśmy teraz gotowi na słynną 2-minutową instalację WordPress!

Konfigurowanie instalacji WordPress na DigitalOcean

Do tej pory:

 • Utworzono nową kroplę DigitalOcean z preinstalowanym systemem Ubuntu i WordPress; i
 • Zalogowany do dropletu przez SSH (przy użyciu wbudowanego dostępu do konsoli DigitalOcean).

Teraz musimy zrobić ostatnie kroki, aby przygotować naszą stronę WordPress.

instalacja wordpress w digitalocean 1/2

Wprowadź adres IP w przeglądarce i powinieneś powitać się ze słynnym ekranem instalacji.

instalacja wordpress w digitalocean 2/2

Teraz wybierz nazwę użytkownika, hasło i adres e-mail. Konfiguracja bazy danych została wstępnie skonfigurowana przez DigitalOcean. Możesz także wyłączyć widoczność w wyszukiwarkach, jeśli testujesz witrynę. Chodzi o to, że należy ją włączyć, gdy witryna będzie gotowa.

Kliknij Zainstaluj WordPress i niech magia się wydarzy.

instalacja wordpress w digitalocean

I gotowe – WordPress jest gotowy.

instalacja wordpress w digitalocean powiodła się

To koniec naszego podstawowego samouczka.

Bonus: DigitalOcean dla początkujących (kolejna opcja w chmurze)

Pamiętasz, kiedy jakiś czas temu recenzowaliśmy nasz hosting Cloudways? Cóż, jedną z fajnych funkcji oferowanych przez Cloudways jest możliwość wyboru chmury, a jedną z opcji jest DigitalOcean! Ponieważ Cloudways wykonuje za Ciebie wiele wysiłku, możesz po prostu wskazać kliknięcie i rozpocząć hosting swojej strony internetowej, aby mieć wszystkie niesamowite zalety hostingu w chmurze z DigitalOcean bez konfiguracji. Dzięki temu Cloudways to świetna opcja dla początkujących lub osób, które nie chcą zagłębiać się w techniczny aspekt konfiguracji hostingu w chmurze.

Zaawansowana konfiguracja WordPress w DigitalOcean

Posiadanie strony WordPress w DigitalOcean jest świetne. Jednak nie przyniesie wiele korzyści, jeśli adres URL witryny WordPress to adres IP. Musimy połączyć go z nazwą domeny. Ponadto zaszyfrowane strony internetowe są dziś normą, dlatego nauczymy się instalować certyfikat HTTPS w naszej kropli WordPress.

Oto podsumowanie tego, co omówimy w sekcji zaawansowanej konfiguracji WordPress:

 • Skonfiguruj nazwę domeny dla swojej witryny WordPress
 • Zainstaluj HTTPS dla WordPress w swojej kropli DigitalOcean.

Konfigurowanie nazwy domeny do kropli DigitalOcean WordPress

Aby skonfigurować adres URL WordPress, musisz:

 • Dodaj “Nagranie” wskazując adres IP kropli i
 • Zmień adres URL witryny z pulpitu administratora WordPress.

Jest to dwuczęściowy proces, który należy wykonać sekwencyjnie.

Część 1: Dodawanie rekordu A do swojej domeny:

Ta część zależy głównie od dostawcy usług hostingowych. Powinieneś zapoznać się z dokumentacją hostów dotyczącą dodawania rekordów A do DNS. Lub po prostu Google „jak dodać rekord ”Powinieneś otrzymać szczegółowe instrukcje.

Jeśli Twój host jest wyposażony w cPanel (większość udostępnianych hostów internetowych to robi), przygotowaliśmy dla Ciebie samouczek:

pulpit nawigacyjny cpanel we współdzielonym hoście

Krok 1: Zaloguj się do swojego konta cPanel i wybierz Edytor stref. Możesz także użyć funkcji wyszukiwania w cPanel, aby szybko zlokalizować to narzędzie.

dodając rekord w dns 1/2

Krok 2: Kliknij + Nagranie aby dodać nowy rekord A..

 dodawanie rekordu dns

Krok 3: Załóżmy, że twoja nazwa domeny to example.com i chcesz wskazać jej nową kroplę DigitalOcean. W takim przypadku musisz dodać dwa Rekordy w edytorze strefy DNS. Pierwszy jest dla przyklad.com a drugi jest dla www.example.com. Oba te rekordy wskażą nazwę Twojej podstawowej domeny na adres IP kropli. Należy użyć następującej konfiguracji:

Rekord nr 1: „example.com”

Nazwa: przyklad.com. (tak, końcowe „.” jest wliczone)
Adres: w polu adresu dodaj adres IP kropli.

Rekord nr 2: „www.example.com”

Imię i nazwisko: www.example.com. (automatycznie pojawi się końcowe „.”. Jeśli nie, zignoruj ​​to!)
Adres: adres IP Twojej kropli.

Jednak w naszym samouczku używamy poddomeny – digitalocean.souravkundu.in. Dlatego wprowadziliśmy pojedynczy rekord A dla subdomeny, aby wskazywał adres IP kropli.

Uwaga – ta konfiguracja jest również przydatna w przypadku witryn, które mają różne poddomeny dla swojego bloga. Na przykład „blog.productsite.com”.

Zapis dla naszego samouczka: „digitalocean.souravkundu.in”

Nazwa: digitalocean.souravkundu.in.
Adres: adres IP naszej kropli

Po skonfigurowaniu rekordów A w taki sposób, aby wskazywały adres IP kropli, jego odzwierciedlenie powinno zająć trochę czasu. (Nie dzieje się to natychmiast). Ten okres oczekiwania nazywa się czasem propagacji DNS i trwa do 24 godzin. Jednak praktycznie nie powinno to zająć więcej niż 5 minut, jeśli jest to nowy rekord A..

Krok 4: Aby sprawdzić, czy rekord A działa, wprowadź adres URL (który w naszym przypadku to digitalocean.souravkundu.in) w przeglądarce i powinieneś zobaczyć swoją stronę WordPress. To oznacza, że ​​udało Ci się połączyć domenę z kroplą DigitalOcean.

Część 2: Zmiana adresu URL witryny WordPress w DigitalOcean

domyślna instalacja wordpress

Po zainstalowaniu witryny WordPress w DigitalOcean adres URL witryny jest automatycznie konfigurowany jako adres IP serwera. Teraz musimy go zmienić na nową nazwę domeny, którą właśnie skonfigurowaliśmy.

Przejdź do pulpitu nawigacyjnego WordPress → Ustawienia → Ogólne. Musimy tutaj zmienić dwa pola:

 • Adres WordPress (URL)
 • Adres strony (URL)

Zmień go na odpowiedni adres URL ustawiony w rekordzie A w poprzedniej sekcji. Powinien to być „example.com” lub „blog.example.com”. Pamiętaj, że zarówno adres WordPress, jak i adres witryny muszą mieć takie same wartości.

konfiguracja adresu URL witryny wordpress

W naszym samouczku wykorzystaliśmy http://digitalocean.souravkundu.in/. Po zakończeniu przewiń w dół i naciśnij Zapisz, aby zapisać zmiany.

Twoja witryna WordPress jest już gotowa!

Dodawanie HTTPS do WordPress za pomocą DigitalOcean

Ustawienie certyfikatu SSL włącza HTTPS na serwerze internetowym, który zabezpiecza ruch między serwerem a klientami łączącymi się z nim. DigitalOcean wstępnie instaluje narzędzie o nazwie Certbot w kropli instalacyjnej WordPress jednym kliknięciem. Certbot to darmowy i wygodny sposób konfigurowania certyfikatów SSL na serwerze.

Przyjrzymy się teraz, jak skonfigurować Certbot w DigitalOcean, aby dodać HTTPS do Twojej witryny WordPress.

Według DigitalOcean’s dokumentacja, aby korzystać z Certbot, potrzebujesz zarejestrowanej nazwy domeny i dwóch rekordów DNS:

 • Rekord A z domeny (np. Przyklad.com) na adres IP serwera
 • Rekord A z domeny poprzedzonej www (np. Www.example.com) na adres IP serwera.

Jest to bardzo podobne do części 1 sekcji konfiguracji DNS. I zgadnij co? Już to zrobiliśmy!

Po wykonaniu tego kroku musimy zalogować się do konsoli dropletu za pośrednictwem SSH i uruchomić następującą komendę:

certbot --apache -d example.com -d www.example.com

Jedyną rzeczą jest to, że example.com jest zastąpiony nazwą Twojej domeny. W naszym samouczku, ponieważ używamy tylko subdomeny, polecenie będzie następujące:

certbot --apache -d digitalocean.souravkundu.in
 • Po uruchomieniu polecenia pojawi się kilka monitów. Po prostu zaakceptuj je, wpisując „Y” na konsoli.
 • Zostaniesz również zapytany, czy chcesz przekierować cały ruch HTTP do wersji HTTPS witryny. Polecam wybranie opcji tak, ponieważ gwarantuje to, że wszyscy odwiedzający otrzymają zaszyfrowaną wersję witryny.
 • Po zakończeniu musisz wrócić do pulpitu WordPress i zmienić adres URL witryny z http na https, jak pokazano na zrzucie ekranu poniżej.

zmiana adresu URL witryny wordpress na https

Automatyzacja i planowanie kopii zapasowych DigitalOcean

Jak wspomniano wcześniej, możesz dodawać kopie zapasowe do kropli DigitalOcean, ale są one oferowane tylko raz w tygodniu. Wiele może się zdarzyć w ciągu 7 dni między kopiami zapasowymi. Dlatego uważamy, że warto wykonać kopie zapasowe własnej witryny lub skorzystać z zaufanej usługi, takiej jak SnapShooter, aby lepiej zarządzać nimi.

Kopie zapasowe SnapShooter DigitalOcean

Dzięki SnapShooter możesz zaplanować i utworzyć tyle kopii zapasowych, ile potrzebujesz. Czy to codziennie, co godzinę lub na żądanie. Ponadto możesz planować wykonywanie kopii zapasowych poza godzinami szczytu, utrzymywanie pełnego archiwum (wybierz, ile chcesz zachować) i bezpieczne przechowywanie. Możliwość podłączenia wielu kont DigitalOcean SnapShooter pozwala usprawnić tworzenie kopii zapasowych dla wszystkich twoich witryn. SnapShooter może nawet automatycznie wykrywać i aktywować kopie zapasowe wszystkich nowych kropelek – zapewniając ochronę twoich witryn.

Uzyskaj SnapShooter

Oczywiście możesz wykonywać ręczne kopie zapasowe swojej witryny, ale usługa taka jak SnapShooter ułatwia ten proces.

Podsumowanie

DigitalOcean jest jednym z najlepszych przykładów przyjaznych dla programistów dostawców hostingu w chmurze. Mają obszerną dokumentację, w tym dedykowana strona dla WordPress i wsparcie oparte na biletach system. Obsługiwany przez intuicyjny design, zorientowane na użytkownika przewodniki i solidne funkcje, DigitalOcean zmienia oblicze hostingu w chmurze – jedna kropla na raz. A dzięki punktowi wejścia 5 USD / miesiąc jest to doskonałe miejsce, aby dowiedzieć się, jak zabrudzić ręce za pomocą WordPress.

Doświadcz chmury teraz!

Co sądzisz o tym samouczku? Czy chcesz coś dodać? Uwielbiamy słyszeć twoje przemyślenia w komentarzach poniżej.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me