1. 1. Teraz czytam: Jak zainstalować WordPress na Microsoft Azure
  2. 2). Jak zainstalować WordPress w Google Cloud
  3. 3). Zainstaluj WordPress w AWS – Amazon Web Services
  4. 4. Wprowadzenie do przetwarzania w chmurze za pomocą WordPress
  5. 5. Jak zainstalować WordPress w DigitalOcean

Microsoft Azure jest jednym z wiodących dostawców przetwarzania w chmurze w szeregach Google i Amazon. Wcześniej omówiliśmy, na czym polega przetwarzanie w chmurze i jak skonfigurować WordPress w kropli DigitalOcean. Dzisiaj przyjrzymy się, jak wdrożyć WordPress w chmurze przy użyciu usług przetwarzania w chmurze Microsoft Azure.


Wprowadzenie

Przetwarzanie w chmurze jest znacznie większe niż spekulowaliśmy w naszym poście wprowadzającym. Po zarejestrowaniu się na platformie Microsoft Azure masz rzut oka na niezliczone możliwości przetwarzanie w chmurze ma do zaoferowania. Oto rzut oka na pulpit nawigacyjny Microsoft Azure:

azure-dashboard-peek

Oto sekwencja wydarzeń:

  1. Zarejestruj bezpłatne konto Microsoft Azure
  2. Wdróż nową aplikację internetową WordPress
  3. Skonfiguruj instalację WordPress

Faza 1 – Zarejestruj konto Microsoft Azure

Microsoft Azure oferuje 30-dniowe konto próbne z zasobami przetwarzania w chmurze o wartości 200 USD. To jest darmowe konto i do działania wymaga ważnej karty kredytowej lub debetowej. Karta służy wyłącznie do celów weryfikacji. Przedpłacone karty kredytowe i wirtualne karty kredytowe nie są obsługiwane.

azure-install-wordpress-konto-utworzone

UWAGA: Osobiście zarejestrowałem się w usłudze Microsoft Azure przy użyciu karty kredytowej. Został obciążony jeden dolar, a kwota została zwrócona w ciągu dwóch dni roboczych.

Jedną z podstawowych cech przetwarzania w chmurze jest model płatności zgodnie z rzeczywistym użyciem. Oznacza to, że musisz płacić tylko za to, czego używasz. Niektórzy z nas bardzo ostrożnie podchodzą do opłat na naszych kartach. W końcu karty kredytowe zrobić pociągają za sobą pewne ryzyko. Biorąc to pod uwagę, istnieje możliwość, że w przypadku dużego obciążenia ruchem w naszej witrynie WordPress platforma Azure automatycznie skaluje przydzielone zasoby do naszej aplikacji (WordPress) w celu zrównoważenia dodatkowego obciążenia. Spowodowałoby to wzrost miesięcznego rachunku, a tym samym rachunków zmiennych.

Azure Limit wydatków i spokój

Microsoft Azure ma sprytne obejście tego problemu – nazwali go Limit wydatków. Jak sama nazwa wskazuje, przy aktywnym limicie wydatków platforma Azure nie pozwala wydawać więcej niż ustalona kwota. Możesz ustawić ten limit na dowolną kwotę – od zero dolarów.

Załóżmy na przykład, że ustawiłeś limit wydatków na 20 USD miesięcznie. Po zużyciu zasobów w chmurze o wartości 20 USD zasoby zostaną zawieszone na resztę miesiąca, lub dopóki nie zaktualizujesz limitu wydatków.

The Dobre wieści: Po założeniu bezpłatnego konta szlaku, a limit wydatków wynoszący zero dolarów jest tworzony automatycznie. Zapewnia to całkowity spokój – karta kredytowa nie zostanie obciążona, chyba że wyraźnie zwiększysz limit.

Faza 2 – Zainstaluj aplikację WordPress

Po zarejestrowaniu konta Microsoft Azure przejdź do pulpitu nawigacyjnego zarządzania Azure. Wygląda to mniej więcej tak:

azure-install-wordpress-azure-management-portal

Całkiem fajne co? Robi się jeszcze chłodniej. Dzięki popularności WordPress, dostawcy chmury myśleli, że najlepiej byłoby, gdyby dali gotowe szablony dla WordPress. Ten krok uwolniłby klientów od konieczności instalowania WordPressa w środowisku przetwarzania w chmurze. To samo widzieliśmy w instalatorze WordPress 1-Click DigitalOcean.

Policzmy liczbę kroków, które trzeba wykonać, aby zainstalować WordPress. Gotowy? Chodźmy.

Krok 1
Zaloguj się do pulpitu nawigacyjnego zarządzania Azure.

Krok 2
Przejdź do paska menu u dołu ekranu i naciśnij Nowy.

Krok 3
Wybierz Obliczać > Aplikacja internetowa > Z galerii. Otworzy się nowe okno.

azure-install-wordpress-azure-step-1

Krok 4
Galeria wyświetla wszystkie dostępne aplikacje do instalacji jednym kliknięciem. Zostały przetestowane pod kątem bezproblemowej współpracy ze środowiskiem chmurowym Azure. Z menu po lewej wybierz CMS. Po prawej stronie przewiń w dół, aby znaleźć WordPress. Wybierz WordPress i kliknij następna strzałka.

azure-install-wordpress-azure-step-2-1-select-wp

Krok 5
Pod Ustawienia strony, wystarczy wpisać nazwę swojej witryny. Pozostaw resztę ustawień wraz z Ustawienia wdrażania jak jest. Możesz wybrać inny Region jednak w oparciu o odbiorców docelowych. Przejdź do następnego kroku, klikając następna strzałka.

azure-install-wordpress-azure-step-2-2-config-region

Krok # 6
Teraz jak wiemy, WordPress potrzebuje bazy danych do przechowywania zawartości witryny. W tym kroku nadamy nazwę bazie danych używanej przez naszą witrynę WordPress. Kliknij przycisk zaznaczenia, a Azure rozpocznie tworzenie aplikacji internetowej dla Ciebie..

azure-install-wordpress-azure-step-2-3-add-db

Krok # 7
Po utworzeniu w aplikacjach internetowych znajdziesz nowy wpis o nazwie wybranej w kroku 4. To wszystko WordPress jest tworzony i uruchomiony. Kliknij adres URL, aby uruchomić witrynę WordPress opartą na chmurze. Azure zapewnia bezpłatną subdomenę dla wszystko Twoje hostowane aplikacje.

azure-install-wordpress-azure-step-2-3-sukces-aplikacja-stworzona

Krok # 8
Od teraz jest to słynna 5-minutowa instalacja. Wybierz żądany język i kliknij Kontyntynuj.

azure-install-wordpress-azure-step-3-1

Krok # 9
Podaj niezbędne informacje i pamiętaj nie do użycia Admin jako nazwa użytkownika. Wyłączyłem Prywatność ustawienie, ponieważ jest to witryna testowa. Kliknij Zainstaluj WordPress kontynuować.

azure-install-wordpress-azure-step-3-2

Krok # 10
Tak, WordPress został zainstalowany. Teraz możesz przejść do logowania do pulpitu WordPress.

azure-install-wordpress-azure-step-3-3

Krok # 11
Wprowadź dane logowania ustawione w kroku # 9 i kliknij Zaloguj sie.

azure-install-wordpress-azure-step-3-4

Boom – Twój pulpit WordPress jest gotowy. Teraz możesz zainstalować swój ulubiony uniwersalny motyw WordPress, dodać kilka wtyczek (być może Symple Shortcodes 2.0.0?) I dodać treść.

azure-install-wordpress-azure-step-3-5-sukces

A oto twój front-end. Działa świetnie!

azure-install-wordpress-azure-step-3-6-frontend-2

Ustawienia zaawansowane na Microsoft Azure

Będę z tobą szczery – pod pulpitem zarządzania Azure jest tak wiele funkcji, że ledwo znam 30% z nich. Z tych kilku, które rozumiem, uważam je za bardzo interesujące i udostępniam je Tobie.

Aby uzyskać dostęp do tych ustawień, musisz kliknąć wpis swojej aplikacji internetowej WordPress. Spowoduje to uruchomienie Deska rozdzielcza. Pod Konfiguracja znajdziesz wiele programów – .NET, PHP, Java, Python itp. – które możesz włączyć / wyłączyć przełącznikiem! To jest wygodne! Nie musisz martwić się instalacją Javy (osoby, które zrobiły to wcześniej, będą wiedziały). Włącz przełącznik, a Java jest gotowa do pracy.

azure-wordpress-advanced-3-config-1

Niestety mapowanie nazw domen jest niedozwolone w wolnym szlaku. Sugeruję uaktualnienie do Pay As You Go członkostwo, aby włączyć niestandardowe nazwy domen.

azure-wordpress-advanced-3-config-2

Możesz uzyskać widok z lotu ptaka na zasoby zużywane przez WordPressa w stosunku do ustalonej jednostki czasu. Domyślnie jest to godzina, którą można zmienić zgodnie z własnymi wymaganiami.

azure-wordpress-Advanced-1-monitoring zasobów

Przegląd użycia wyświetla ilość zasobów zużywanych przez WordPress. Każdy z tych zasobów ma czas resetowania. Na przykład czas procesora jest ograniczony do 1 godziny co 24 godziny. Brak danych (lub ruch wychodzący) jest ograniczony do 165 MB na dzień, a pamięć RAM jest ograniczona do 1 GB na godzinę.

azure-wordpress-advanced-2-resource-use-Overview

Wniosek

Zainstalowanie WordPressa na platformie chmurowej Microsoft Azure daje nam wgląd w niesamowite rzeczy, jakie czeka dla nas przetwarzanie w chmurze. Nie tylko WordPress, możesz eksperymentować z wieloma instancjami wszystkich aplikacji internetowych w galerii. Jeśli podoba Ci się to, co widzisz, wypróbuj Microsoft Azure – i daj nam znać, co myślisz!

Dowiedz się więcej o Microsoft Azure

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me