Aktualizacja: Wygląda na to, że Multi Plugin instalujący „darmową” wersję nie jest obecnie dostępny do pobrania. Wersja premium jest jednak nadal dostępna w sprzedaży.


Niezależnie od tego, czy jesteś programistą czy projektantem strony, czy po prostu regularnie konfigurujesz nowe witryny WordPress, ten przewodnik pokaże Ci, jak oszczędzaj swój cenny czas podczas dodawania podstawowej listy wtyczek do nowej instalacji WordPress.

Jeśli masz wybór ulubionych lub niezbędnych wtyczek, których używasz w prawie każdej skonfigurowanej witrynie WordPress, a następnie tworząc listę tych wtyczek w bezpłatnym Instalatorze Multi Plugin, możesz wygeneruj listę wtyczek wielokrotnego użytku które są instalowane i aktywowane zbiorczo za pomocą kilku kliknięć.

Jeśli brzmi to zachęcająco, czytaj dalej na naszym przewodnik po korzystaniu z instalatora Multi Plugin aby zaoszczędzić czas i wysiłek przy tworzeniu nowej strony WordPress.

Omówienie instalatora wielu wtyczek

Jak wspomniano, ta darmowa wtyczka może pomóc Ci zaoszczędzić dużo czasu, dając ci taką możliwość zainstaluj wiele wtyczek za pomocą kilku kliknięć. Aby lepiej zrozumieć, co potrafi ta wtyczka, oto lista jej głównych funkcji:

  • Utwórz listę wtyczek do instalacji i aktywacji zbiorczej
  • Dołącz wtyczki z katalogu WordPress.org
  • Dołącz wtyczki hostowane na serwerze lub usłudze w chmurze, takiej jak Dropbox
  • Zbiorcze przesyłanie, instalacja i aktywacja wtyczek z komputera
  • Zapisz listę i wyeksportuj ją do wykorzystania w innych witrynach
  • Utwórz wiele list dla różnych grup wtyczek

Jak widać, ta bezpłatna wtyczka jest dość elastyczna i obejmuje większość opcji lokalizacji wtyczek, które chcesz dodać. Aby pomóc Ci zacząć, oto nasz przewodnik na temat korzystania z instalatora Multi Plugin.

Zainstaluj Multi Plugin Installer

Jak Multi Plugin Installer jest darmowa wtyczka można go zainstalować na swojej stronie z poziomu pulpitu administracyjnego WordPress. Po prostu zaloguj się na swojej stronie WordPress (twojadomena.com/login/), a następnie przejdź do Wtyczki> Dodaj nowe, a następnie wpisz „instalator wielu wtyczek” w polu wyszukiwania (lub po prostu kliknij powyższy link).

Wyszukiwanie wielu wtyczek

Po kliknięciu opcji Zainstaluj teraz i linków Aktywuj wtyczkę możesz uzyskać dostęp do wtyczki z pozycji menu Instalator wielu wtyczek.

Tworzenie listy niezbędnych wtyczek WordPress

Z panelu sterowania Multi Plugin Installer możesz utworzyć listę niezbędnych wtyczek WordPress, które mają być instalowane zbiorczo na Twojej stronie. Możesz też ponownie użyj listy na innych stronach oszczędność czasu podczas konfigurowania nowej instalacji WordPress.

Panel sterowania z wieloma wtyczkami

Pierwszym krokiem jest nadanie swojej liście nazwy. Umożliwi to wyeksportowanie pliku, którego wtyczka używa do utworzenia listy, a następnie zaimportowanie go do innej witryny przy użyciu tej wtyczki. Dzięki temu nie musisz robić następnego kroku na każdej stronie w przyszłości.

Nazwa listy wielu wtyczek

Możesz nadać swojej liście dowolną nazwę, ale jak możesz utwórz wiele list w przypadku różnych typów witryn upewnij się, że nadasz mu opisową nazwę. Na przykład jeśli twoja lista wtyczek dla stron klienckich może być inna niż lista wtyczek dla twoich własnych stron, dlatego wymaga dwóch różnych list.

Następnym krokiem jest wyświetlenie listy wtyczek, które chcesz zainstalować, z katalogu wtyczek WordPress.org. Dzięki instalatorowi Multi Plugin możesz to po prostu zrobić wprowadź nazwę wtyczki, lub ściślej mówiąc, możesz również wprowadzić adres URL lub adres strony lub pliku wtyczki.

Wtyczki z listą wielu wtyczek

Po utworzeniu listy wtyczek z repozytorium WordPress.org możesz nacisnąć przycisk Zainstaluj wtyczki lub przycisk Instaluj i aktywuj wtyczki.

Przyciski listy wielu wtyczek

Jeśli jesteś pewien, że chcesz, aby wtyczki na liście były aktywne w Twojej witrynie, kliknij drugi przycisk, w przeciwnym razie kliknij pierwszy przycisk, aby po prostu dodać je do witryny w stanie nieaktywnym. Po kliknięciu jednego z dwóch przycisków otrzymasz aktualizację postępu w trakcie instalacji.

Postęp listy wielu wtyczek

Instalowanie hostowanych wtyczek Non-WordPress.org

Inną cechą wtyczki Multi Plugin Installer jest to, że pozwala zainstaluj i aktywuj wiele wtyczek z komputera, takich jak wtyczki premium lub niestandardowe, wszystkie jednocześnie, zamiast przesyłać je i instalować jeden po drugim.

Aby dodać wiele wtyczek z komputera do witryny WordPress, po prostu kliknij przycisk Wybierz pliki, a następnie wybierz jedną lub więcej wtyczek z komputera, aby przesłać i aktywować zbiorczo.

Wtyczki lokalne Wtyczki lokalne

Dzięki Multi Plugin Installer nie możesz zapisać listy lokalnych wtyczek do zainstalowania w taki sam sposób, jak te hostowane w repozytorium WordPress.org. Ponieważ jednak możesz wybrać wiele wtyczek jednocześnie, nadal możesz zaoszczędzić znaczną ilość czasu za pomocą tej funkcji.

Jeśli masz elementy na liście niezbędnych wtyczek do zainstalowania, które nie są hostowane przez WordPress.org, możesz nadal dodać je do pliku importu MPI wtyczek, które zostaną zainstalowane za jednym razem.

Aby to zrobić, po prostu prześlij pliki zip dla wtyczek, które chcesz dołączyć do listy na serwer, a następnie dodaj pełny adres URL do tych plików do listy, wraz z plikami z katalogu wtyczek WordPress.org.

Adresy URL wielu wtyczek

Jeśli nie możesz lub nie chcesz przesyłać wtyczek na serwer, możesz skorzystaj z usługi przechowywania w chmurze takich jak Dropbox do przechowywania wtyczek. Potem wystarczy pobrać publiczny adres URL pliku (ów) i dodać go do listy wtyczek, jak poprzednio.

Dropbox Multi Plugin

Następnie po dodaniu adresu URL pliku w folderze Dropbox i kliknięciu przycisku Zainstaluj i aktywuj wtyczkę, wtyczka zostanie zainstalowana. Adresowi URL Dropbox mogą towarzyszyć adresy URL wtyczek hostowanych gdzie indziej oraz nazwy tych w repozytorium WordPress.org.

Sukces Dropbox Multi Plugin

Eksportowanie i importowanie list wtyczek

Za każdym razem, gdy tworzysz nową listę wtyczek, tworzony jest nowy plik MPI. Pliki te można pobrać na komputer, a następnie przesłane na inne strony WordPress z zainstalowaną wtyczką.

Pliki MPI z wieloma wtyczkami

Jest to świetne, ponieważ za każdym razem, gdy uruchamiasz nową witrynę WordPress, możesz po prostu zainstalować wtyczkę Multi Plugin Installer, a następnie zaimportować plik MPI zawierający nazwy i lokalizacje niezbędnych wtyczek.

Pliki MPI mogą być otwarty w edytorze tekstu takich jak Notatnik i edytowane w celu usunięcia lub dodania jakichkolwiek wtyczek, gdy zmienią się Twoje wymagania i preferencje. Zapobiega to tworzeniu nowej listy od zera.

Podsumowanie

Mamy nadzieję, że dobrze rozumiesz, jak działa ta wtyczka i jak możesz zaoszczędzić dużo czasu i wysiłku przy każdej konfiguracji nowej witryny WordPress. A jeśli chcesz uzyskać więcej funkcji, zapoznaj się z wtyczką Premium WordPress Installer Multi Plugin Installer na CodeCanyon. Ta wersja wtyczki dodaje dodatkowe funkcje do wiadomości e-mail z kopiami zapasowymi wtyczek, premium i bardziej profesjonalnie wyglądający interfejs administratora..

Uzyskaj Multi Plugin Installer Premium

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me