Jak zainstalować i skonfigurować buforowanie WordPress z WP Super Cache

 1. 1. Przewodnik dla początkujących do zrozumienia funkcji wewnętrznych WordPress
 2. 2). Co to jest buforowanie WordPress i dlaczego jest ważne?
 3. 3). Jak działa buforowanie WordPress?
 4. 4. Teraz czytam: Jak zainstalować i skonfigurować buforowanie WordPress z WP Super Cache
 5. 5. Jak skonfigurować buforowanie WordPress za pomocą W3 Total Cache (W3TC)
 6. 6. Recenzja MaxCDN: najlepszy CDN dla WordPress?

Cześć wszystkim. Witamy w nowym rozdziale z serii buforowania WordPress, gdzie w końcu dowiemy się, jak zaimplementować buforowanie WordPress. Mam nadzieję, że przeczytałeś poprzednie tematy, w których wyjaśniłem, jak działa WordPress (wewnętrznie), czym jest buforowanie i jak działa buforowanie WordPress. Dzisiaj będziesz w stanie przekształcić tę wiedzę teoretyczną w praktyczne zastosowanie! Więc zacznijmy.


Eliminacje

Buforowanie istniejącej instalacji WordPress jest zmiennym czynnikiem i zależy od aktualnego środowiska WordPress. W tym samouczku opisano jeden z najprostszych sposobów implementacji buforowania WordPress. Jeśli korzystasz z hosta współdzielonego, VPS lub nawet serwera dedykowanego, ten samouczek powinien pasować do twoich potrzeb. Jeśli chcesz go podkręcić, spójrz na Pro WordPress Caching z W3 Total Cache + APC (wkrótce).

Pamiętaj, że ludzie korzystający z zarządzanych usług hostingowych WordPress, takich jak WPEngine, ten samouczek nie przyda ci się, ponieważ WPEngine stosuje własne super złożone i (super) skuteczne algorytmy buforowania – zwane technologią Evercache! Chciałbym powiedzieć, że WPEngine jest prawdopodobnie najlepiej zarządzanym dostawcą hostingu WordPress, który znajdziesz. Zapnijcie chłopaki, czas na to.

Ustawić

Będziemy używać jednej z najpopularniejszych darmowych wtyczek buforujących WordPress – WP Super Cache. Jest to jedna z najstarszych wtyczek i pamiętam, że użyłem jej podczas mojej pierwszej próby buforowania WordPress. Oto, czego używam do tego samouczka.

 • Wersja WordPress: 3.8.2
 • Środowisko hostingu: współużytkowany serwer hostingowy z serwerem LiteSpeed ​​(alternatywa dla Apache)
 • Wersja Super Cache: 1.4

Instalacja

Podobnie jak w przypadku każdej wtyczki, istnieją dwa sposoby ich zainstalowania.

Sposób DEUA – pobieranie, rozpakowywanie, przesyłanie i aktywacja

Sposób DEUA to najwolniejszy możliwy sposób na wyodrębnienie dowolnej wtyczki WordPress. Dla tych, którzy są nowi – wygląda to tak:

 • Pobierz wtyczkę WP Super Cache z repozytorium wtyczek WordPress
 • Wyodrębnij archiwum z komputera
 • Prześlij rozpakowany plik do folderu wp_content / plugins / przez FTP za pomocą klienta FTP, takiego jak FileZilla
 • Następnie przejdź do strony Wtyczki na pulpicie nawigacyjnym WordPress i aktywuj wtyczkę

Nie polecam tej metody. ��

Prosty sposób – Wyszukaj i zainstaluj

zainstaluj wp super cache

Instalowanie WP Super Cache

Znacznie łatwiejszym sposobem jest po prostu wyszukanie i zainstalowanie wtyczki w następujący sposób:

 1. Przejdź do strony Wtyczki> Dodaj nową stronę na pulpicie nawigacyjnym WP
 2. Wyszukaj „wp super cache”
 3. Kliknij Zainstaluj
 4. Naciśnij Aktywuj
 5. Gotowy!

To było łatwe, prawda??

Wstępna konfiguracja wtyczki

Okej, więc od teraz zajmijmy się tym krok po kroku. Każdą stronę wtyczki pokryjemy osobno odpowiednimi zrzutami ekranu. Gdy tylko aktywujemy wtyczkę, otrzymujemy taki komunikat:

Wiadomość po instalacji

Wiadomość po instalacji

Kliknij hiperłącze, aby przejść do strony ustawień WP Super Cache. Jeśli pojawi się komunikat z prośbą o zmianę struktury permalink, przejdź do Ustawienia> Permalinki na pulpicie nawigacyjnym WP i wybierz dowolną inną niż pierwsza. W mojej witrynie demonstracyjnej wybrałem opcję Numeryczny link bezpośredni.

błąd struktury łącza bezpośredniego

W przypadku witryn korzystających z opcji Domyślny link bezpośredni

struktura bezpośredniego połączenia

Lista dostępnych opcji Permalink w WordPress

Teraz, gdy już to posortowaliśmy, otwórzmy panel ustawień WP Super Cache. Możesz go znaleźć w Ustawieniach> WP Super Cache. Pierwszą rzeczą, którą zauważysz, jest to żółte pole z komunikatem:

Dodano stałą super cache wp

.powiadomienie o modyfikacji pliku htaccess

Jest okej. Jednak to żółte okno komunikatu nie powinno pojawiać się za każdym razem, gdy otwierasz ustawienia WP Super Cache – to wiadomość jednorazowa. Jeśli wyskakuje za każdym razem, kliknij link FAQ. Zauważysz również, że buforowanie jest wyłączone. Zachowajmy to w ten sposób i zakryj każdą kartę kolejno.

WP Super Cache z wyłączonym buforowaniem

WP Super Cache z wyłączonym buforowaniem

WP Super Cache: karta Ustawienia zaawansowane

Pierwszą kartą, którą chcemy omówić, jest karta Ustawienia zaawansowane. Zawiera trzy grupy ustawień:

 1. Buforowanie
 2. Różne
 3. zaawansowane

Opcje są dość oczywiste – sprawdziłem optymalne ustawienia dla każdej grupy na trzech zrzutach ekranu podanych poniżej. Będą działać w większości środowisk hostingowych – udostępnionych lub dedykowanych.

wpsc-advanced-tab-1-caching

wpsc-advanced-tab-2-misc

wpsc-advanced-tab-3-advanced

Po sprawdzeniu tych opcji naciśnij przycisk Aktualizuj stan, aby zapisać zmiany. Powinieneś natychmiast zobaczyć dość długie żółte pole zawierające dużo tekstu.

wpsc-yellow-box

Te ustawienia dotyczą pliku .htaccess twojego serwera. Po prostu przewiń w dół, a znajdziesz przycisk „Aktualizuj Mod_Rewrite reguły >>”.

zaktualizuj mod wymów reguły

Jeśli plik .htaccess można zapisać, powinieneś zobaczyć zielone pole wskazujące, że modyfikacja się powiodła:

wpsc-green-box

Okej, teraz zajmie się zakładką Zaawansowane. Przechodzimy do konfiguracji zakładki Preload.

WP Super Cache: karta ustawień wstępnego ładowania

Ustawienia wstępnego ładowania powodują, że wtyczka okresowo buforuje wszystkie posty i strony w Twojej witrynie. Możesz ustawić odstęp czasu między każdym odświeżeniem pamięci podręcznej. Ten przedział czasu jest bardzo ważnym ustawieniem.

We wspólnych środowiskach węży należy optymalnie ustawić go raz dziennie – co 1440 minut. Jeśli aktualizujesz witrynę dwa razy dziennie, możesz ustawić odstęp czasu między każdym odświeżeniem pamięci podręcznej na 720 minut. W tym drugim ustawieniu pamięć podręczna ładowania wstępnego będzie odświeżana dwa razy dziennie. Spowodowałoby to dodatkowe obciążenie serwera. Nie zalecałbym używania niższej wartości we współdzielonych środowiskach hostingowych – ponieważ może (i najprawdopodobniej będzie) być liczony jako nadużycie zasobów serwera.

Jeśli jednak korzystasz z VPS lub serwera dedykowanego – możesz ustawić częstotliwość odświeżania na zaledwie 60 minut. Warto wiedzieć, że liczba postów i stron w Twojej witrynie wpływa na zasoby wymagane dla każdej operacji odświeżania pamięci podręcznej. Optymalny czas odświeżania serwera dedykowanego w witrynie o dużym natężeniu ruchu to 2 godziny.

Zaznaczam odpowiednie pola wyboru i ustawiłem interwał odświeżania pamięci podręcznej na 1440 minut. Możesz wybrać dowolną wartość!

Karta WP Super Cache Preload

Kliknij „Aktualizuj ustawienia”. Jeśli chcesz, aby proces buforowania zaczął się natychmiast, kliknij przycisk „Wstępnie ładuj pamięć podręczną teraz” po zaktualizowaniu wyżej wymienionych ustawień. Budowanie pamięci podręcznej ładowania wstępnego jest zadaniem wymagającym dużych zasobów i czasochłonnym i zależy od liczby posiadanych postów i stron – poczekaj chwilę – powiedz 10 minut, a następnie odwiedź kartę Zawartość

WP Super Cache: Zakładka Ustawienia treści

Karta Zawartość w WP Super Cache pokazuje liczbę stron z pamięci podręcznej w witrynie WordPress. Pamiętaj, że dowiedzieliśmy się, że WordPress ostatecznie generuje strony HTML. Ta karta pokazuje, które strony są buforowane, a ich wiek – mierzony w sekundach. Te dane powinny być skorelowane z interwałem odświeżania pamięci podręcznej wstępnie ustawionym na karcie Wstępne ładowanie. Wybraliśmy 1440 minut – to 86 400 sekund. Jest to maksymalny wiek każdej strony w pamięci podręcznej. Technicznie żaden wiek strony w pamięci podręcznej nie powinien przekraczać tej wartości.

Czasami możesz nie znaleźć bieżących / dokładnych statystyk pamięci podręcznej. Aby wyświetlić najnowsze / najdokładniejsze statystyki stron w pamięci podręcznej, kliknij przycisk „Regeneruj statystyki pamięci podręcznej”.

po wstępnym załadowaniu ponownie wygeneruj statystyki pamięci podręcznej

Po aktualizacji powinieneś zobaczyć, że statystyki pamięci podręcznej są aktualizowane. Pamiętaj, że korzystam z danych demonstracyjnych z bezpłatnego motywu Bloggera autorstwa WPExplorer. Tak wyglądają statystyki pamięci podręcznej:

po wstępnym załadowaniu po zregenerowaniu statystyk pamięci podręcznej

Aby uzyskać jeszcze lepszy podgląd i lepsze zrozumienie buforowania WordPress – dowód na to, że pliki HTML są faktycznie buforowane, kliknij opcję „Lista wszystkich buforowanych plików”. Oto jak wygląda moja:

Lista wszystkich buforowanych plików

Lista wszystkich buforowanych plików

Szczęście w nieszczęściu

Ta opcja jest bardzo pomocna, jeśli chcesz usunąć pojedynczą stronę z pamięci podręcznej. Załóżmy, że zaktualizowałeś starą stronę i potrzebujesz pamięci podręcznej, aby odzwierciedlić zmianę. Zamiast ponownie generować pamięć podręczną, która może być zarówno obciążająca serwer, jak i czasochłonna, możesz szybko usunąć buforowaną wersję pliku z tego menu. Gdy odwiedzający odwiedza oryginalny link, strona jest generowana od nowa i zapisywana jako pamięć podręczna dla przyszłych żądań. Szybki i wydajny – tak jak Agent 47.

Czy wszystko działa? Chyba tak!

Teraz, gdy WP Super Cache jest poprawnie skonfigurowany, przetestujmy pamięć podręczną. Przejdź do zakładki domyślnej, tj. Zakładki Łatwe ustawienia w WP Super Cache i kliknij przycisk „Test Cache”. Jeśli wszystko jest skonfigurowane poprawnie, powinieneś zobaczyć coś podobnego:

Testowanie pamięci podręcznej

Testowanie pamięci podręcznej

Bingo! To działa! Gratulacje, z powodzeniem zaimplementowałeś buforowanie w swojej witrynie WordPress. Twoja strona powinna być teraz znacznie szybsza! Nie wierzysz mi? Nie ma problemu. Zobacz wyniki testów witryny demonstracyjnej przed i po wdrożeniu pamięci podręcznej WordPress.

Przed

przed buforowaniem

I po

po buforowaniu

Wniosek

Teraz, gdy zobaczyłeś, jak działa buforowanie i jakie są jego zalety, jestem pewien, że jesteś bardziej niż przekonany do wypróbowania go – to znaczy, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. W następnym wpisie z serii wyjaśnię, jak zintegrować MaxCDN z istniejącą witryną WordPress. Połączenie MaxCDN z buforowaniem będzie miało ogromny wpływ na wydajność Twojej witryny. Bądźcie czujni!

Jak zawsze mam nadzieję, że udało Ci się dziś nauczyć czegoś nowego. Jeśli masz jakieś pytania lub sugestie, czekamy na wiadomość od Ciebie!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map