Jak zacząć korzystać z przewodnika WordPress: 2020

Jak zacząć korzystać z WordPress

Chcesz założyć nową witrynę. Masz dobre wyobrażenie o tym, o czym będzie Twoja strona, jakie treści na niej znajdziesz, czy coś sprzedajesz, lista jest długa. Teraz, aby zacząć korzystać z WordPress!


Wygląda na to, że wszyscy jesteście gotowi, prawda? Ale poczekaj, a co z twoją platformą? Jeśli to czytasz, prawdopodobnie wybrałeś – lub zastanawiasz się nad wyborem – WordPress. Ale może nie jesteś pewien, jak zacząć. A może potrzebujesz odświeżenia, jak to działa. Ten artykuł pomoże ci uprościć proces, krok po kroku, jak zacząć korzystać z witryny WordPress.

Proszę zanotować: istnieją duże różnice między WordPress.com a WordPress.org, w tym przewodniku udostępnimy wskazówki dotyczące .ORG.

Krok 1: Znajdź najlepszy hosting dla swojej witryny

Aby móc korzystać z WordPress.org, potrzebujesz usługi hostingowej. Możesz skonfigurować własny serwer i zainstalować WordPress na swoim komputerze, ale gdy dopiero zaczynasz, łatwiej jest zasubskrybować usługę, która już ma skonfigurowane serwery i jest gotowa do obsługi witryny WordPress. Niektóre usługi są bezpłatne, a niektóre są płatne; zalecamy korzystanie z płatnego, ponieważ będą one zapewniać usługi i funkcje wyższej jakości.

Nie wiesz, który typ hostingu lub który host wybrać? W pełni rozumiemy (i byliśmy tam już wcześniej, WPExplorer zmienił hosty kilka razy, zanim znalazł idealne dopasowanie). Istnieje kilka różnych rodzajów hostingu do rozważenia, wszystkie z własnymi zaletami i wadami. Możesz przeczytać nasz przewodnik po najlepszym hostingu WordPress lub zapoznać się z naszą poręczną infografiką przedstawiającą najlepsze opcje hostingu, które zalecamy nowym użytkownikom WordPress.

Opcje hostingu WordPress

Najlepszy hosting WordPress

Shared Hosting od tego zaczyna większość nowych użytkowników WordPress. Jest to łatwa w obsłudze, niedroga opcja, która ma wystarczającą ilość zasobów, aby pomieścić nową stronę internetową. Większość współdzielonych hostów oferuje instalację WordPress za jednym kliknięciem, rozsądną ilość miejsca i przepustowość, a czasem kilka dodatków (np. Kupony Google Adwords lub nawet bezpłatną nazwę domeny). Naszym zdaniem najlepszy plan hostingu współdzielonego pochodzi od Bluehost. Już od 2,95 USD miesięcznie (dzięki naszemu specjalnemu linkowi) jest to świetna opcja dla osób rozpoczynających przygodę z WordPress.

BLUEHOST DZIELONY HOSTING WORDPRESS

Zarządzane VPS (co oznacza Virtual Private Servers) jest krokiem naprzód w stosunku do hostingu współdzielonego. Nadal dzielisz serwer z innymi użytkownikami, ale serwer jest podzielony na sekcje, dzięki czemu każdy z nich ma swój własny mini serwer dla lepszego bezpieczeństwa, prywatności i działania strony. Plus z zarządzany VPS, nie musisz utrzymywać swojego serwera – firma hostingowa zajmuje się aktualizacjami oprogramowania i kodowaniem aktualizacji WordPress, dzięki czemu możesz skoncentrować się na swojej witrynie. Naszym wyborem najlepiej zarządzanego VPS jest koło zamachowe. Oferują fantastyczne usługi, takie jak bezpłatne migracje, wbudowane buforowanie, automatyczne kopie zapasowe i wiele innych, dzięki czemu możesz zarobić dużo pieniędzy.

Koło zamachowe VPS WordPress Hosting

Ostatnia opcja hostingu to Zarządzany hosting WordPress, to jest, gdy firma hostingowa w pełni zarządza Twoim serwerem za Ciebie. Zarządzany hosting oferuje więcej funkcji i zasobów witryny niż współdzielony, a wiele zarządzanych hostów oferuje skalowalne plany hostingowe, dzięki czemu możesz zacząć od małego i uaktualnić serwer w miarę rozwoju firmy. Od lat korzystamy z hostingu zarządzanego z WP Engine i jesteśmy bardzo zadowoleni z jakości naszego hostingu, a także z niesamowitej obsługi zespołu wsparcia. Oferują świetny osobisty plan dla nowych blogerów, a także niesamowite plany premium i korporacyjne dla witryn o dużym ruchu.

WP Engine Managed WordPress Hosting

Krok 2: Wybierz nazwę domeny

Prawdopodobnie masz już wybraną nazwę swojej witryny lub krótką listę nazwisk. To wspaniale! Jeśli tego nie zrobisz, istnieje wiele artykułów, które mogą pomóc w burzy mózgów pomysłów. Pamiętaj tylko, że nazwa domeny powinna odzwierciedlać cel Twojej witryny i być wystarczająco interesująca, aby przyciągnąć użytkowników.

Inną częścią nazewnictwa, która przyciąga nieco mniej uwagi, jest nazwa domeny. Technicznie nazwa domeny jest częścią adresu URL identyfikującego adresy IP (które identyfikują komputery lub urządzenia w sieci) i strony internetowe. Mówiąc prościej, to twój adres internetowy. Każda nazwa domeny ma sufiks, taki jak .com lub .org. Możesz zarejestrować dowolną nazwę domeny, która Ci się jeszcze nie zajęła – za roczną opłatą. Niektórzy gospodarze zapewniają bezpłatną rejestrację domeny na pierwszy rok. W ramach procesu rejestracji gospodarze automatycznie sprawdzą również, czy domena jest dostępna do użycia. Ale zawsze możesz kupić nazwę domeny bezpośrednio od rejestratora, takiego jak NameCheap lub GoDaddy.

Po ustaleniu nazwy domeny postępuj zgodnie z instrukcjami firmy hostingowej, aby ukończyć proces konfiguracji. Prawdopodobnie będziesz musiał wskazać nazwę swojej domeny na swojego hosta. Wystarczy sprawdzić ich dokumenty online lub przeprowadzić szybkie wyszukiwanie w Google, aby znaleźć szczegółowe instrukcje. Teraz zaczyna się prawdziwa praca!

Kolejne kroki niekoniecznie muszą odbywać się w określonej kolejności. Możesz teraz uzyskać dostęp do pulpitu nawigacyjnego i zwrócić uwagę na to, co uważasz za najbardziej pilne.

Witamy w WordPress

W tym momencie pomocne może być wyświetlenie witryny i przejrzenie opcji administratora. W ten sposób wiesz, z czym musisz pracować.

Krok 3: Dostosuj projekt witryny

WordPress domyślnie ma określony motyw, który można trzymać w obecnej postaci, dostosować lub zmienić na nowy motyw.

Darmowe motywy

WordPress ma kilka wstępnie zainstalowanych motywów do wyboru. Aby zobaczyć katalog darmowych motywów WordPress, Kliknij Wygląd> Tematy. Jeśli klikniesz Dodaj nowe przycisk zobaczysz listę darmowych motywów WordPress z katalogu WordPress.org wraz ze szczegółami dotyczącymi motywów, a także opcję podglądu lub ich instalacji.

Dodaj nowy motyw WordPress

Możesz także zainstalować motyw opracowany przez firmę zewnętrzną. Wiele renomowanych stron oferuje darmowe motywy WordPress – w tym WPExplorer. Instalacja jest nieco inna, ponieważ musisz pobrać motyw. Często jest to plik .zip z nazwą motywu. Aby zainstalować, po prostu przejdź do katalogu motywów i kliknij Prześlij motyw.

Przesyłanie motywu WordPress

Następny ekran powinien wyświetlić monit o wyszukanie motywu na komputerze. Wybierz plik motywu (wspomniany plik .zip) i kliknij, aby zainstalować. Wystarczy, że klikniesz aktywuj, aby użyć nowego motywu w swojej witrynie.

Motywy premium

Podczas gdy darmowe motywy są świetnym sposobem na rozpoczęcie, motywy premium (lub płatne) są złotym standardem. Motywy premium innych firm oferują większą różnorodność i często zawierają o wiele więcej funkcji niż motywy, które znajdziesz w katalogu bezpłatnych motywów.

Na przykład motyw Total WordPress zawiera łatwy w użyciu wizualny kreator stron, wbudowane opcje dla twojego portfolio, dostosowywanego bloga, niestandardowe czcionki, nieograniczoną liczbę kolorów i wiele innych. Ale co najważniejsze, zawiera łatwy importer wersji demonstracyjnych, za pomocą którego można importować dowolne wersje demonstracyjne motywu na żywo. Tak więc za pomocą kilku kliknięć możesz rozpocząć projektowanie witryny.

Całkowicie responsywny, uniwersalny motyw WordPress

Informacje i pobieranie Zobacz wersję demonstracyjną

Ale to tylko jedna opcja. Istnieje wiele platform premium, w których można kupić nowy motyw dla swojej witryny. The first to dobre miejsce, aby zacząć szukać motywu premium, z ponad 11 000 motywów do wyboru. Możesz też przejrzeć wiele kolekcji motywów, które zebraliśmy tutaj na WPExplorer.

Po znalezieniu, zakupie i pobraniu motywu musisz go zainstalować (tak jak opisano to w sekcji darmowych motywów). Udaj się do Tematy> Dodaj nowe przesłać, zainstalować i aktywować. Jeśli Twój motyw premium zawiera jakieś dołączone wtyczki, możesz zobaczyć dodatkowe monity lub powiadomienia, aby zainstalować zalecane wtyczki.

Dostosowywanie motywu

Inne elementy wyglądu, które chcesz dostosować, to widżety, menu, nagłówek i tło. Wszystkie można zmienić za pomocą dostosowywanie motywu które można znaleźć pod Wygląd (tuż pod opcją motywów). Kliknij na nią, aby otworzyć konfiguratora miłości WordPress:

Dostosowywanie motywów WordPress

WordPress jest fabrycznie wyposażony w wiele widżetów, z których niektóre są aktywowane i pojawiają się na pasku bocznym witryny. Możesz je zmienić w razie potrzeby, a jeśli chcesz więcej, zawsze możesz zainstalować wtyczkę, aby dodać nowe.

Dodaj widżety WordPress

Twój motyw może obsługiwać różne lub wiele lokalizacji menu (główny, górny pasek, stopka itp.). Jeśli nie, wtyczki menu są dostępne do instalacji. Prawdopodobnie nie będziesz musiał się tym zbytnio przejmować, dopóki nie skonfigurujesz kilku stron.

Krok 4: Dodaj wtyczki, aby uzyskać więcej funkcji

W zależności od tego, jak korzystasz z witryny i od funkcjonalności motywu, prawdopodobnie będziesz musiał zainstalować i aktywować różne wtyczki. Te zwiększają możliwości Twojej witryny.

Aby zainstalować bezpłatne wtyczki, odwiedź stronę katalog wtyczek klikając Wtyczki> Dodaj nowe i przeglądanie wtyczek lub możesz zainstalować wtyczki zakupione w innych witrynach, klikając przycisk Prześlij wtyczkę przycisk.

Jeśli jesteś zainteresowany, oto trzy kluczowe wtyczki, których używamy i polecamy tutaj na WPExplorer.

VaultPress

VaultPress dla WordPress

Uzyskaj kopie zapasowe VaultPress

Podczas gdy większość dobrych firm hostingowych oferuje codzienne kopie zapasowe w ramach swoich planów, zdecydowanie zalecamy samodzielne tworzenie kopii zapasowych WordPress, aby zachować bezpieczeństwo. Używamy i uwielbiamy VaultPress, ponieważ jest niedrogi (w rzeczywistości jest częścią planów premium JetPack), łatwy w użyciu (wystarczy zainstalować i połączyć się z kontem WordPress.org) i zajmuje pełną kopię zapasową całej witryny – w tym media.

Akismet

Wtyczka ochrony przed spamem Akismet WordPress

Kup Akismet dla WordPress

Podobnie jak VaultPress, Akismet jest częścią subskrypcji premium JetPack i uważamy, że jest to najlepsza wtyczka do spamu dla WordPress. Akismet pomaga odfiltrowywać komentarze spamowe przy użyciu własnego algorytmu i komentarzy zgłaszanych przez użytkowników Akismet. W ten sposób możesz poświęcić mniej czasu na monitorowanie swoich komentarzy, a więcej na skupianie się na SEO i treści.

Yoast SEO

Wtyczka Yoast SEO

Uzyskaj Yoast SEO

Dla każdego właściciela strony kluczowa jest dobra wtyczka SEO. Istnieje kilka popularnych wtyczek, ale używamy i uwielbiamy Yoast SEO. Ta wtyczka zawiera wszystko, czego absolutnie potrzebujesz, aby zacząć ulepszać SEO. W tym między innymi mapy witryn, domyślne tytuły / fragmenty, nawigacja, wyświetlanie kanału RSS, metatagi z otwartym wykresem i narzędzia SEO na stronie (dla słów kluczowych, czytelności itp.).

Ponadto zalecamy także użycie edytora CSS na żywo, takiego jak CSS Hero lub Yellow Pencil, aby dostosować projekt witryny, jeśli Twój motyw nie zawiera wystarczających opcji stylizacji. Aby uzyskać więcej przydatnych wtyczek, sprawdź nasze kolekcje wtyczek, aby znaleźć świetne wtyczki do map, rezerwacji, udostępniania społecznościowego, tłumaczeń i więcej.

Krok 5: Utwórz kluczowe strony

O ile nie jest to strona jednostronicowa, każda witryna powinna mieć co najmniej kilka stron. Na przykład strona o stronie i strona kontaktu. Polecamy również stronę blogu, na której można przechowywać wiadomości lub posty. Ale w zależności od celu Twojej witryny prawdopodobnie będziesz potrzebować również innych stron. Może to być portfolio lub galeria, na których można pochwalić się swoją pracą. Jeśli masz produkty do sprzedania, potrzebujesz strony sklepu. Pamiętaj, że możesz potrzebować lub chcieć zainstalować wtyczki, aby dodać i dostosować te typy stron.

Dom

Szablon strony głównej

Twoja strona główna jest pierwszą stroną, którą zobaczą użytkownicy, gdy przejdą do głównego adresu URL. Niektóre motywy będą zawierać szablon strony głównej (jak na zrzucie ekranu powyżej). Lub użyj narzędzia do tworzenia stron, aby stworzyć coś niestandardowego. Do wyboru jest wiele potężnych wtyczek do konstruktorów stron WordPress.

Cokolwiek wybierzesz, pamiętaj, aby ustawić stronę główną utworzoną w ramach Ustawienia> Czytanie i wybierając opcję „Strona statyczna” (uwaga: blog może być Twoją stroną główną, a jeśli właśnie tego chcesz użyć jako głównej strony głównej, pozostaw opcję „Twoje najnowsze posty”). Aby uzyskać dodatkową pomoc, zapoznaj się z naszym przewodnikiem na temat tworzenia strony głównej.

Blog

Całkowity uniwersalny i blogowy motyw WordPress: Mason Demo

Większość stron internetowych będzie mieć blog – w rzeczywistości wiele stron to tylko blog! W zależności od motywu może nie być konieczne utworzenie strony blogu, ponieważ wiele motywów WordPress do blogowania jest już w stylu, dzięki czemu możesz po prostu zacząć dodawać posty. Niektóre zawierają jednak niestandardowy szablon strony bloga, z którego można skorzystać, przechodząc do Strony> Dodaj nowe a następnie wybierając szablon „blog” z metaboksu po prawej stronie lub poniżej głównego edytora tekstu. Po zapisaniu strony musisz także zdefiniować ją jako bloga w sekcji Ustawienia> Czytanie > Strona statyczna jako opcja „Strona postów”.

O

O nas sekcja

Informacje o stronach są idealne dla firm do udostępniania historii firmy, deklaracji misji i członków zespołu. Lub dla niezależnych blogerów, którzy dzielą się notatkami o tym, jak zaczęli, o swoich zainteresowaniach i osobistej historii. Chociaż nie każda witryna potrzebuje takiej, warto wziąć pod uwagę tę stronę. Strona about to świetny sposób na nawiązanie kontaktu z odbiorcami na bardziej osobistym poziomie.

Kontakt

Frontend strony kontaktowej

Prawie każda witryna będzie miała stronę kontaktową. Utworzenie strony kontaktowej za pomocą WordPress jest dość proste, ponieważ istnieje mnóstwo łatwych wtyczek kompatybilnych z popularnymi motywami. Przynajmniej możesz rozważyć użycie jednej z tych wtyczek formularza kontaktowego, aby dodać prosty formularz do stopki lub paska bocznego lub wtyczki mapowania, aby pokazać swoje lokalizacje.

Teczka

Całkowite portfolio WordPress

W przypadku niektórych firm warto zaprezentować swoją pracę, w której portfolio jest bardzo przydatne. Aby utworzyć portfolio online, możesz wybrać motyw lub dodać wtyczkę zawierającą niestandardowy typ postu w portfolio. Niestandardowe typy postów dodają nowy łatwy do znalezienia element menu w głównym lewym panelu WordPress. Najczęściej działają tak, jak dodawanie postów na blogu. Różnica polega na tym, że często oferują niestandardowe style i opcje właściwe dla ich celu. Tak więc portfolio zwykle zawiera opcje tworzenia galerii, przesyłania filmów, a nawet audio, abyś mógł pokazać potencjalnej klienteli, jak niesamowity jesteś.

Sklep

Total Glitz & Glam WooCommerce Store

Wreszcie, niezależnie od tego, czy chcesz sprzedawać własne towary w sklepie podobnym do Etsy, czy polecać produkty ze sklepów partnerskich na własnej stronie, możesz zbudować sklep internetowy za pomocą WordPress. W szczególności z bezpłatną wtyczką WooCommerce. Podobnie do portfolio, WooCommerce (i inne platformy handlu elektronicznego, takie jak EDD lub Shopify) dodaje niestandardowy typ postu. Obejmuje to niestandardowe opcje dla Twoich produktów, takie jak element cyfrowy / fizyczny, galeria produktów, odmiany produktu, kupony, wysyłka, podatki i inne.

Krok 6: importowanie i eksportowanie treści

Narzędzia te są często pomijane w dyskusjach na temat rozpoczęcia pracy. Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z WordPress, ale nie blogujesz ani nie zarządzasz witryną, importowanie i eksportowanie to przydatne i łatwe w użyciu narzędzia. Aby przenieść zawartość ze starej witryny WordPress, użyj narzędzia do eksportu. Spowoduje to pobranie pliku xml zawartości witryny.

Narzędzie eksportu WordPress

Aby wprowadzić treść z innej witryny, użyj narzędzia do importowania. Jeśli kupisz motyw premium, prawdopodobnie dostarczono go z przykładowymi danymi (w postaci pliku .xml), które można zaimportować, aby ułatwić rozpoczęcie pracy. Zalecamy korzystanie z przykładowych danych, jeśli potrzebujesz pomocy w ustaleniu sposobu korzystania z motywu lub jeśli chcesz zaimportować dokładną wersję demonstracyjną (szczególnie w przypadku korzystania z motywów takich jak Suma, które mają do wyboru mnóstwo przykładowych wersji demonstracyjnych).

Narzędzie importu WordPress

Krok 7: Więcej informacji, aby zacząć korzystać z WordPress

W tym artykule omówiono ważne części rozpoczynania pracy z WordPress. Jeśli jednak nadal czujesz się zagubiony, oto kilka dodatkowych zasobów dla Ciebie:

 • Nie wiesz, co robi wszystko w WP Admin? Zobacz nasz artykuł na temat deski rozdzielczej WordPress
 • Nadal przyzwyczajasz się do żargonu? Zapoznaj się z naszym Słownikiem WordPress dla początkujących (w którym wyjaśniamy mylące terminy)
 • Aby przejść do sedna założenia strony internetowej, spójrz na ten przewodnik z WordPress
 • Nie możesz wybrać motywu? Oto najlepsze motywy WordPress dla infopreneurs (co jest wymyślnym słowem dla blogerów)
 • Aby uzyskać przewodnik na temat korzystania z darmowego motywu, sprawdź, jak założyć blog
 •  A jeśli chcesz zarabiać na swoim blogu i zacząć sprzedawać produkty, ten artykuł o tym, jak zostać odnoszącym sukcesy blogerem jest doskonałym miejscem na rozpoczęcie

WP Explorer ma mnóstwo innych zasobów, które pomogą Ci dowiedzieć się więcej o korzystaniu z WordPress. Przejrzyj nasz blog i inne artykuły, aby się z nim zapoznać!

Wniosek

Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz korzystać z witryny, czy po prostu dopiero zaczynasz pracę z WordPress, może być ciężko rozpocząć korzystanie z WordPress. Posiadanie przewodnika i innych zasobów jest nieocenione w takich sytuacjach. Korzystanie z narzędzi, które tutaj udostępniliśmy, może usprawnić proces. Szybko uruchomisz swoją witrynę!

Co chciałbyś wiedzieć, kiedy zaczynałeś swoją stronę WordPress? Jeśli zaczynasz już teraz, co pomogłoby Ci poczuć się pewniej? Daj nam znać w komentarzach!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map