Jak zachować sok SEO podczas przenoszenia treści WordPress do nowej domeny

Zgodzisz się, że przeniesienie treści WordPress do nowej domeny zniechęca zadanie wielu użytkowników WordPress. Co robić? Gdzie zacząć? Na jakie usługi możesz liczyć? Jak utrzymujesz swoje pozycje w rankingu SEO po przeprowadzce? To tylko niektóre pytania, na które będziesz musiał stawić czoła, przenosząc zawartość WordPress z jednej domeny do drugiej.


Migracja do nowej domeny jest jak przenoszenie witryny między hostami, ale z jednym wyjątkiem; następnie musisz utworzyć trwałe przekierowania 301. Jest to wykonalne, chociaż musisz zachować ostrożność. Pamiętaj, że mówimy tutaj o Twojej firmie, co oznacza, że ​​nie powinieneś się w niczym spieszyć. Nie zgadnij, czy nie skończysz z olbrzymią migreną na kłopoty.

Żeby wszystko zaczęło się kręcić, oto widok ptaka na dzisiejszy post:

 • Przede wszystkim utwórz pełną kopię zapasową witryny WordPress
 • Oczyść swoją nową domenę
 • Użyj wtyczki Duplicator WordPress do przenoszenia zawartości WordPress
 • Prześlij zawartość WordPress do nowej domeny
 • Skonfiguruj przekierowania 301
 • Powiadom Google i użytkowników
 • Wykonuj swój szczęśliwy taniec

A ponieważ chcesz utrzymać sok SEO po przeprowadzce, w twoim najlepszym interesie jest, aby szkolić się na SEO. Oto kilka postów wskazujących właściwy kierunek:

 • Najlepsze narzędzia SEO WordPress na rok 2017 w celu poprawy rankingu wyszukiwarek
 • Przewodnik dla początkujących po SEO WordPress [Post Series]
 • WordPress SEO: Wyższy ranking w wyszukiwarkach
 • 10 najważniejszych funkcji SEO WordPress firmy Yoast
 • Najlepsze praktyki WordPress SEO na rok 2015 i kolejne lata

Z tą preambułą, co powiesz na to, żebyśmy się zanurzyli i załatwili sprawę? Oto sok:

Przenoszenie zawartości WordPress: warunki wstępne

Przeniesienie treści WordPress do nowej domeny nie jest dla wszystkich. Musisz usiąść i ocenić, czy ruch jest konieczny. Czy Twoja firma może się rozwijać bez przeprowadzki? Jeśli tak, nie musisz przenosić się do nowej domeny.

Czy przeprowadzasz się do nowej domeny, ponieważ Google uderzył w twoją starą domenę wieloma karami z powodu cienkiej zawartości WordPress? Przeniesienie tej samej treści do nowej domeny nadal będzie skutkować karami. Jeśli cienkie treści nękają twoje rankingi, musisz uporządkować swój dom. Nie musisz przenosić się do nowej domeny.

Przygotuj wcześniej

Istnieje wiele powodów, dla których chcesz przenieść zawartość WordPress do nowej domeny. Być może twoja stara domena wysysa z ciebie życie. Nienawidzisz domeny i jej reprezentacji. Może zmieniasz markę, a nowa domena ma o wiele większy sens niż stara.

Być może łączysz kilka witryn i chciałbyś zachować wszystko pod jedną domeną. Być może stała się dostępna bardziej przyjazna dla użytkownika domena i chcesz przejść. Wszystkie te i wiele innych ważnych powodów mogą wymagać przeprowadzki.

Krótko mówiąc, musisz się wcześniej przygotować. Ponieważ rankingi Twojej firmy i SEO zawisły na włosku, musisz upewnić się, że przeprowadzka jest lepsza.

Uwaga: po przeniesieniu treści WordPress do nowej domeny przez pewien czas będzie mniejszy ruch, ponieważ Google i użytkownicy dostosowują się do zmiany. Nie przejmuj się jednak tym; rankingi odzyskasz za kilka tygodni.

Mówiąc o przygotowaniach, musisz zacząć od najważniejszego kroku, który wprowadza nas do naszej następnej sekcji.

Przed przeniesieniem treści WordPress: Utwórz pełną kopię zapasową swojej witryny

Błądzić jest rzeczą ludzką. W jednej minucie wszystko idzie dobrze, * trafia w wentylator. Jest to nieuniknione, dlatego musisz być gotowy. Zanim zaczniesz majstrować przy czymkolwiek, ważne jest, aby utworzyć pełną kopię zapasową witryny WordPress.

Mówię o tworzeniu kopii zapasowych plików statycznych i bazy danych. Nie będę wchodził w szczegóły, ponieważ – posty:

 • Jak wykonać kopię zapasową witryny WordPress (plus pomocne wtyczki)
 • Najlepsze usługi tworzenia kopii zapasowych i wtyczki do stron internetowych WordPress

Po utworzeniu kopii zapasowej czas zejść na dół i ubrudzić się.

Oczyść swoją nową domenę

Jeśli Twoja nowa domena była rejestrowana w przeszłości, ważne jest, aby nie była objęta wcześniejszymi karami. Nie martw się jednak, wyczyszczenie dowolnej domeny jest tak proste jak A, B, C. Wszystko, czego potrzebujesz, to przejąć nową domenę Narzędzia Google dla webmasterów i przejść do Ruchu w sieci wyszukiwania -> Działania ręczne.

Jeśli nie ma żadnych problemów, jesteś złoty i możesz kontynuować ruch. Jeśli występują problemy, napraw je i prześlij prośbę o ponowne rozpatrzenie zgłoszenia. Ruszaj do przodu tylko wtedy, gdy wniosek zostanie zatwierdzony.

Przenoszenie treści WordPress

Mimo że zajmuje dużo czasu, w zależności od wielkości witryny, przenoszenie zawartości WordPress do nowej domeny jest drugą najłatwiejszą częścią tego procesu. Możesz przenieść witrynę ręcznie za pomocą FTP lub wtyczki Duplicator. Będziemy unikać tego pierwszego, ponieważ kto ma czas na ręczne pobranie całej strony.

Przenoszenie zawartości WordPress za pomocą wtyczki Duplicator

duplikator wtyczki

Cóż za uratowanie życia jest ta wtyczka. Wtyczka Duplicator umożliwia przenoszenie witryny WordPress między domenami lub hostami, rozwijanie witryny do hosta lokalnego w celu programowania, tworzenie kopii zapasowej witryny, kopiowanie witryny na żywo do obszaru przejściowego i łączenie całej witryny WordPress w celu łatwej dystrybucji.

Dzięki ponad 800 000 aktywnych instalacji i doskonałej ocenie 4,9 / 5,0, nigdy nie możesz się pomylić z Duplicatorem. Wszystko, co musisz zrobić, to zainstalować i aktywować wtyczkę w starej domenie, która dodaje pozycję menu „Duplikator” do menu administratora.

Następnie kliknij pozycję menu Duplikator, aby uruchomić ten ekran:

przenieś treść wordpress zachowaj sok SEO

Następnie naciśnij przycisk „Utwórz nowy”, aby utworzyć nowy pakiet. Na następnym ekranie nadaj paczce nazwę (służy wyłącznie do celów identyfikacyjnych) i kliknij „Dalej”:

przenieś zawartość WordPress zachowaj sok SEO

Duplikator przeskanuje twoją stronę i wyświetli raport o stanie. Jeśli wszystko wygląda dobrze, kontynuuj kompilację. W tym momencie powinieneś zobaczyć:

pakiet budujący duplikator

Zachowaj cierpliwość, jeśli masz ogromną witrynę internetową, ponieważ czas trwania całego procesu zależy od wielkości witryny. Moja witryna testowa, która ma około 100 MB (motywy, wtyczki, obrazy itp.), Zajęła około 2 minut. Pod koniec udanej kompilacji powinieneś zobaczyć ten ekran:

ekran powielacza-powodzenia

Pobierz plik installer.php i zarchiwizowany pakiet na swój komputer i przygotuj się na następną część.

Przenoszenie treści WordPress do nowej domeny

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, skonfiguruj nową domenę z hostem. Ta nowa domena powinna wskazywać na całkowicie pusty katalog, w którym będzie mieszkała Twoja nowa strona. Połącz się z tym katalogiem za pomocą Menedżera plików lub FTP. Prześlij pliki pakietu i instalatora do nowej witryny. Uruchom instalator, przechodząc do strony http://newdomain.com/installer.php:

przesyłanie-wordpress-content-do-nowej-domeny

Na powyższym ekranie musisz podać szczegóły bazy danych dla nowej witryny. Pamiętaj, że wtyczka Duplicator działa z pustymi bazami danych, więc upewnij się, że Twoja nie zawiera żadnych informacji. Następnie zaznacz pole „Przeczytałem wszystkie ostrzeżenia i powiadomienia”, a następnie kliknij przycisk „Uruchom wdrażanie”. To prowadzi do:

instalacja-wordpress-content-on-new-domain

Instalator duplikatora skonfiguruje zawartość WordPress, motywy, wtyczki i bazę danych, a następnie przekieruje do ekranu adresu URL aktualizacji:

update-url-settings

Tutaj możesz odpowiednio zaktualizować swoje adresy URL. Następnie instalator przeniesie Cię do końcowego ekranu, ekranu poinstalacyjnego, który pokazuje, co dalej. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to odświeżyć permalinki. Zaloguj się do nowej instalacji WordPress przy użyciu starych danych logowania, przejdź do Ustawienia -> Permalinks i kliknij przycisk Zapisz zmiany.

Po zalogowaniu się do nowej witryny zobaczysz powiadomienie na pulpicie nawigacyjnym WordPress z poleceniem usunięcia zarezerwowanych plików powielacza:

powiadomienie o powielaczu deski rozdzielczej

Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby wyeliminować wspomniane pliki.

Następnie sprawdź, czy w nowej witrynie nie ma uszkodzonych linków, brakujących obrazów i upewnij się, że wszystko działa tak, jak powinno (lubimy Broken Link Checker dla WordPress, a także Integralność dla Maca). W tym momencie treść WordPress istnieje w nowej domenie, ale to nie wystarczy. Musimy wdrożyć stałe przekierowania 301, aby utrzymać cały sok SEO, nad którym tak ciężko pracowałeś.

Konfigurowanie stałych przekierowań 301

Przekierowania 301 są przydatne, ponieważ wysyłają wyszukiwarki i użytkowników ze starej domeny do nowej domeny. Każdy użytkownik, który znajdzie się na twoich starych postach, zostanie przekierowany do Twojej nowej witryny, na którą właśnie łowimy. Z tego właśnie powodu ważne jest, aby zachować własność starej domeny tak długo, jak to możliwe.

Ale w jaki sposób przekierowujesz ruch do nowej domeny? To proste. Jeśli nadal hostujesz starą domenę, możesz połączyć się ze starym adresem URL witryny za pomocą Menedżera plików lub SFTP / FTP. Dodaj następujący kod do pliku .htaccess:

#Opcje + FollowSymLinks
RewriteEngine on
RewriteRule ^ (. *) $ Http://www.newdomain.com/$1 [R = 301, L]

Po prostu zastąp newdomain.com nowym adresem URL domeny. Odwiedź swoją starą domenę, aby sprawdzić, czy przekierowanie działa. I to wszystko! Właśnie przeniosłeś zawartość WordPress do nowej domeny, zachowując sok SEO. To najlepsze rozwiązanie, ponieważ przekierowuje twoje stare strony na tę samą stronę w nowej domenie, co jest lepsze dla SEO.

Inną opcją byłoby zalogowanie się do rejestratora domen (np Idź Tato), aby skonfigurować przekazywanie domen, ale spowoduje to przekierowanie wszystkich starych stron na nową stronę główną, a nie odpowiednią treść.

Wcześniej wspominaliśmy, że będziesz odczuwać chwilową utratę ruchu w miarę dostosowywania się użytkowników i indeksowania nowej domeny przez Google. Jeśli możesz poświęcić chwilę, zacznij od powiadamiania użytkowników za pośrednictwem postów na blogu. Ważne jest, aby transmitować ten ruch, ponieważ tak robią wspaniali ludzie. Powiadom także Google o zmianie adresu. Zaloguj się do swojego konta Google dla webmasterów i przejdź do Konfiguracja -> Zmiana adresu.

W końcu musisz przetestować swoją witrynę, jakbyś był zupełnie nowy. Wyeliminuj wszystkie błędy, które mogły się pojawić podczas przenoszenia, i uzyskaj informacje zwrotne od użytkowników. Zobacz, dlaczego musisz tworzyć posty na blogu informujące o przeprowadzce?

Ostatnie słowa

Przeniesienie treści WordPress do nowej domeny i utrzymanie rankingu SEO jest łatwe, pod warunkiem, że dokładnie wykonasz każdy z tych kroków. Pośpiech w rzeczy pozostawi cię z błędami, które są trudne do przezwyciężenia, co kosztuje cię czas i pieniądze. Ponownie, jeśli czegoś nie jesteś pewien, nie zgaduj.

Mamy nadzieję, że ten przewodnik pomógł Ci z powodzeniem przenieść zawartość WordPress do nowej domeny. Jeśli napotkałeś problem, masz pytanie lub sugestię, nie wahaj się napisz do nas w komentarzach poniżej. Zawsze czekamy na Wasze opinie.

Co powiesz na ten szczęśliwy taniec? Pozdrowienia i szczęśliwego ruchu!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me