Jedną z najgorszych części klientów fakturujących jest konieczność zapamiętania wszystkich usług, które oferowałeś, przechodząc na zupełnie inne oprogramowanie do wysyłania faktur do klientów. Musisz pamiętać co dwa tygodnie lub miesiące, aby je wysłać, a to staje się ogromnym bólem.


Skoro tak wielu z nas pracuje przez cały dzień w WordPressie, dlaczego nie możemy po prostu wysyłać faktur na pulpicie nawigacyjnym WordPress? Mam dla ciebie dobre wieści. Możesz! Zobaczmy, jak wysyłać faktury dla klientów za pośrednictwem WordPress.

Użyj wtyczki WordPress, aby wysyłać faktury klienckie za pośrednictwem WordPress

W rzeczywistości istnieje wiele opcji do wyboru, jeśli chodzi o wysyłanie faktur za pośrednictwem WordPress za pośrednictwem wtyczki. Przeprowadzę cię przez krótki samouczek przy użyciu wtyczki WP-Faktura, ale możesz wybrać inną opcję, ponieważ jest tak wiele do wyboru, i rozumiem, że każda osoba i firma ma własne potrzeby integracji i preferencje przy wysyłaniu faktur.

Faktura WP

Faktura WP

Pobierz wtyczkę WP-Faktura i aktywuj plik zip na pulpicie nawigacyjnym WordPress. Możesz to również zrobić, przechodząc do strony Wtyczki na pulpicie nawigacyjnym i szukając faktury WP.

Po aktywacji wtyczki możesz znaleźć kartę Faktura po lewej stronie pulpitu nawigacyjnego. Kliknij i przejdź do Ustawień, aby rozpocząć.

Podstawowe ustawienia

Ujawnia to podstawową stronę Instalatora, na której można w zasadzie wypełnić wszystkie ustawienia domyślne, które należy zmodyfikować tylko raz. Na przykład możesz wpisać nazwę swojej firmy, aby wyświetlać się na fakturach. Możesz także wybrać określoną stronę w swojej witrynie, na której wyświetlane są faktury. Zalecam utworzenie specjalnej strony z fakturami, aby zwykli użytkownicy nie natknęli się na to.

wp-faktura-wtyczka-Instalator

Wybierz miejsce, w którym chcesz umieścić faktury na stronie i określ, w jaki sposób chcesz zaakceptować płatność. Podałem, że chcę wystawiać rachunki klientom za pomocą PayPal, ale możesz także wybrać opcję karty kredytowej lub rzeczy takie jak 2 Checkout lub Stripe. Istnieje nawet możliwość zezwolenia klientowi na zmianę metody płatności w razie potrzeby.

Jeśli planujesz akceptować karty kredytowe, musisz podać informacje o przetwarzaniu płatności bramą. Zazwyczaj wymaga to oddzielnych opłat za przetwarzanie, a najlepsze oferty można znaleźć w takich miejscach jak Authorize.net.

wp-faktura-wtyczka-Karty-kredytowe

Konfiguracja PayPal jest znacznie prostsza, z obszarem do wpisania nazwy użytkownika PayPal, opcją trybu testowego i automatycznie generowanym adresem URL IPN PayPal z Twojej własnej nazwy domeny. Po wypełnieniu tych pól kliknij przycisk Zapisz wszystkie ustawienia.

wp-faktura-pluginPaypal

Dodaj faktury

Po wprowadzeniu podstawowych ustawień nastąpi przejście bezpośrednio do strony Dodaj nowy, na której możesz zacząć od zupełnie nowej faktury. Zawsze możesz wrócić do tej strony, klikając kartę Dodaj nową na pulpicie nawigacyjnym.

dodaj nową fakturę

Zacznij od wpisania adresu e-mail, na który planujesz wysłać nową fakturę. Kliknij przycisk Utwórz nowy po zakończeniu wpisywania wiadomości e-mail.

wp-faktura-wtyczka-Adres e-mail

Nowy edytor faktur jest raczej podobny do edytora WordPress, który widzisz do tworzenia postów i stron. Utwórz tytuł faktury klienta, a także możesz dodać opis, jeśli chcesz wysłać wiadomość do klienta.

wp-faktura-wtyczka-edytor faktur

Przewiń w dół poniżej opisu, aby znaleźć obszar do wpisania tego, co planujesz obciążyć klienta. Wpisz usługi lub produkty, za które pobierasz opłaty, i zmień cenę i ilość. Możesz dodać rabaty lub dodać dodatkowe wiersze, jeśli masz więcej elementów do uwzględnienia.

wp-faktura-wtyczka-dodaj-usługi

Poniżej możesz zmienić ustawienia płatności, aby określić, jaki typ waluty akceptujesz i jakie metody płatności są dozwolone. Bardzo podoba mi się to, że oferują one również opcję akceptowania płatności ręcznych.

wp-faktura-wtyczka-ustawienia płatności

Opcje rozliczeniowe

Jeśli przejdziesz do prawego paska bocznego, znajdziesz kilka interesujących funkcji Zezwalaj na częściową płatność lub Płatności cykliczne. Jeśli klikniesz opcję płatności częściowej, wystarczy wpisać minimalną płatność, którą chcesz zaakceptować. Jeśli wybierzesz opcję rozliczeń cyklicznych, musisz wypełnić różne pola, takie jak interwały, cykle rozliczeniowe i system przetwarzania płatności, nad którym pracujesz.

wp-faktura-Częściowa płatność-i-cykliczna

Jeśli przewiniesz nieco więcej w prawej kolumnie, możesz wpisać szczegółowe informacje o użytkowniku. To są dane osobowe klienta, na który planujesz wysłać fakturę. Upewnij się więc, że wszystko jest w porządku, i wybierz właściwy adres e-mail, aby nie trafił do niewłaściwej osoby. Dostępne opcje to Imię, Nazwisko, Firma, Numer telefonu i inne.

wp-faktura-Informacje dla użytkownika

Kliknij przycisk Zapisz, aby zakończyć proces. Jednak fakt, że kliknąłeś Zapisz, nie oznacza wysłania faktury. Masz kilka opcji wysłania faktury. Wybierz opcję Wyświetl online, Wprowadź płatność lub Wyślij powiadomienie.

wp-faktura-View-Enter-or-Send

Jeśli przeglądasz fakturę na swojej stronie internetowej, możesz po prostu pobrać ten link i wysłać go pocztą e-mail do klienta, jeśli tak działa proces fakturowania. Następnie mogą przejrzeć fakturę online i kliknąć przycisk Przetwarzanie płatności, który przekierowuje je do PayPal lub strony przetwarzania karty kredytowej.

wp-faktura-wtyczka-Faktura online

Kliknięcie opcji Wyślij powiadomienie umożliwia wysłanie krótkiej wiadomości e-mail za pośrednictwem WordPress, informując klienta, że ​​faktura jest dostępna. Najbardziej podoba mi się ta opcja, ponieważ nie musisz otwierać swojego klienta poczty e-mail, aby wysłać powiadomienie. Po prostu wpisz adres e-mail, na który chcesz go wysłać, i zmień wiadomość w dowolny sposób. Kliknij przycisk Wyślij powiadomienie, aby otrzymać szybki link do faktury.

wp-faktura-powiadomienia-wtyczki

Gdy ktoś dokona płatności, jest automatycznie oznaczany jako Płatny za pośrednictwem systemu fakturowania WordPress. Po tym nie musisz nic robić. Jeśli jednak ktoś zapłaci Ci czekiem lub wybierze inną metodę płatności, możesz również kliknąć przycisk Wprowadź płatność, aby ręcznie zarejestrować płatność.

Wybierz, czy otrzymałeś płatność. Ta lista rozwijana daje również opcje zwrotu pieniędzy i korekt. Wpisz, ile klient zapłacił, wraz z datą i notatką, jeśli to konieczne. Kliknij przycisk Przetwarzanie / płatność, aby zakończyć proces.

wp-faktura-wtyczka-Enter-Payment

Raporty

Po rozpoczęciu zbierania kilku faktur możesz kliknąć kartę Raporty na pulpicie WordPress. Obszar ten dzieli po prostu, ile pieniędzy zafakturowałeś, twoich najcenniejszych klientów, a nawet najbardziej dochodowych pozycji, jeśli sprzedajesz produkty.

wp-faktura-wtyczka-raporty

Faktury pokrojone

Wtyczka do faktur w plasterkach

Plasterki faktur to elastyczna, dobrze obsługiwana i łatwa w użyciu wtyczka, która pozwala wykorzystać witrynę WordPress do wysyłania profesjonalnie wyglądających ofert i faktur oraz zarabiania w Internecie.

Faktury w plasterkach Informacje o firmie

Faktury pokrojone są wyposażone w wiele funkcji od razu po wyjęciu z pudełka, w tym konfigurowalne szablony faktur wraz ze szczegółami i logo firmy, wysyłanie e-maili z fakturami za jednym kliknięciem, konfigurowalne szablony e-mail, elastyczne ustawienia podatkowe, wstępnie zdefiniowane elementy zamówienia, raportowanie faktur, import CSV & eksport. Jeśli potrzebujesz więcej, dostępnych jest kilka bezpłatnych i płatnych rozszerzeń.

Bezpłatna wtyczka do faktur w plasterkach zapewnia wszystkie funkcje potrzebne do wysyłania ofert i faktur oraz do pobierania płatności za pośrednictwem PayPal lub metod płatności offline (bank, czek, przekaz pieniężny lub cokolwiek innego). Ustaw termin, a faktury pokrojone będą automatycznie wysyłać przypomnienia o płatnościach zgodnie z ustawionym harmonogramem, dopóki nie otrzymasz zapłaty!

Faktury w plasterkach - Opcje faktury

Rozszerzenia zapewniają dodatkowe funkcje, takie jak faktury PDF, bezpieczny obszar klienta, powtarzające się faktury, bezpieczne faktury, dodatkowe bramki płatności, takie jak Braintree i Stripe i wiele innych. Dostępne są również integracje popularnych wtyczek WordPress, takich jak WooCommerce, Contact Form 7 i Gravity Forms.

Faktury pokrojone są wspierane przez świetne wsparcie, które pomoże ci w drodze. Wykonaj fakturowanie „WordPress Way” i spraw, aby Twoje rachunki i rachunki były proste!

Podsumowanie

Jakie inne wtyczki do fakturowania WordPress są dostępne? Jest ich sporo – po prostu wykonaj szybkie wyszukiwanie, a przekonasz się Wystaw fakturyFaktury WooCommerce PDF i dokumenty dostawy, pośród innych.

Skonfigurowanie jednego z tych systemów jest dość proste, aby rozpocząć śledzenie klientów lub produktów i wysyłanie faktur do klientów. Osobiście najbardziej podoba mi się wtyczka WP-Invoice, ale wiele z tych wtyczek i narzędzi jest fajnych do przechowywania wszystkich modułów finansowych w jednym miejscu. Pomyśl o tym, jak nigdy nie będziesz musiał otwierać zupełnie nowej karty w przeglądarce za każdym razem, gdy chcesz wysłać fakturę.

Daj nam znać w komentarzach poniżej, jeśli masz pytania dotyczące wysyłania faktur dla klientów za pośrednictwem WordPress.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me