Jak wykonać kopię zapasową sklepu WooCommerce

Jak wykonać kopię zapasową sklepu WooCommerce

W czerwcu 1995 r. W sumie było mniej niż 25 000 stron internetowych. Przewiń do 2019 r., A liczba ta została pomnożona przez 12 681 razy. Obecnie istnieje prawie 2 miliardy stron internetowych. Strony internetowe stały się kluczową formą reprezentacji i medium do zaprezentowania swoich umiejętności.


Teraz wyobraź sobie, że Twoja witryna nagle się zawiesiła. Możesz stracić wszystkie dane swojej witryny, a jeśli prowadzisz sklep internetowy, tracisz nawet informacje o klientach. Będzie to miało nie tylko reperkusje finansowe, ale również będzie miało negatywny wpływ na zdrowie. Ponadczasowym rozwiązaniem tego problemu jest tworzenie kopii zapasowej witryny i wdrażanie środków bezpieczeństwa. Jest to szczególnie ważne w przypadku witryn WooCommerce.

Dlaczego warto wykonać kopię zapasową witryny WooCommerce

Poza faktem, że powinieneś już brać pełne kopie zapasowe witryny w ramach bezpieczeństwa witryny, istnieje kilka konkretnych powodów WooCommerce.

Aktualizacje WooCommerce

Zespół WooCommerce regularnie wydaje aktualizacje z poprawkami bezpieczeństwa i nowymi funkcjami. Na przykład WooCommerce 3.5 ma ulepszone kopiowanie e-maili transakcyjnych i nową funkcję eksportu produktów do pliku CSV. Zespół sam zaleca, aby przed aktualizacją zawsze wykonać kopię zapasową całej witryny.

Podczas aktualizacji możesz napotkać niezgodności między rozszerzeniami i wtyczkami, a nawet problemy z niestandardowym kodem. Kopia zapasowa zapewnia, że ​​zawsze możesz przywrócić do ostatniej wersji. Możesz także podjąć pewne zalecane środki ostrożności przed aktualizacją.

Stawka jest większa

Przestój, nawet w przypadku zwykłej strony internetowej, może oznaczać utratę tysięcy dolarów. Jaka byłaby wtedy Twoja witryna WooCommerce? Bez kopii zapasowej konsekwencje zejścia mogą być poważne.

Wszystkie negatywy są wzmocnione – nie tylko tracisz dane, możesz stracić poufne dane klientów. Co minutę można tracić zamówienia, płatności, a co najważniejsze, zaufanie klientów. W rezultacie tracisz klientów i pieniądze – czynniki, które determinują cały model biznesowy. Tworzenie kopii zapasowej WooCommerce jest absolutnym minimum, jakie możesz zrobić, aby zapewnić nieprzerwaną działalność firmy.

Jakiego rodzaju rozwiązania do tworzenia kopii zapasowych wymaga WooCommerce?

Pierwszą rzeczą do zrozumienia jest to, że nie zawsze można utworzyć kopię zapasową witryny WooCommerce jak zwykłej strony. Widzisz, wszystkie strony zawierają Akta i Baza danych. Normalna baza danych składałaby się z 11 tabel. Jednak po zainstalowaniu wtyczki WooCommerce dodaje ona dodatkową tabelę niestandardową. Zawiera krytyczne informacje o zamówieniach, stawkach podatkowych, szczegółach wysyłki i transakcjach.

Tabela niestandardowa WooCommerce

Wiele rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych nie jest zbudowanych w celu wykrycia tej dodatkowej tabeli. Mogą z powodzeniem tworzyć kopie zapasowe plików i bazy danych, ale być może przegapią dane w niestandardowej tabeli WooCommerce. Ostatecznie powstaje niepełna kopia zapasowa, która nie jest zbyt przydatna dla Twojego sklepu.

Dlatego potrzebujesz rozwiązania do tworzenia kopii zapasowych dostosowanego do WooCommerce.

Po drugie, witryna WooCommerce ma stałą aktywność na stronie. W dowolnym momencie możesz mieć odwiedzających dokonujących płatności, przeglądających produkty, wprowadzających dane, itp. Jeśli masz zaplanowane godzinowe kopie zapasowe, w przypadku awarii możesz stracić nawet godzinę danych o zamówieniach klientów. Więc jeśli ktoś złożył zamówienie w ciągu ostatniej godziny, nie miałbyś pojęcia. Możesz stracić dane osobowe, adres wysyłki i, co gorsza, dane płatności.

Witryna WooCommerce potrzebuje rozwiązania do tworzenia kopii zapasowych w czasie rzeczywistym, które rejestruje i tworzy kopie zapasowe danych w momencie i po wystąpieniu zmian.

Jak wykonać kopię zapasową witryny WooCommerce?

Istnieją trzy sposoby tworzenia kopii zapasowych WordPress (które szczegółowo omówiliśmy wcześniej). Nie powinno więc dziwić, że dotyczą one również sklepów WooCommerce.

1. Ręczne kopie zapasowe

Ręczna metoda tworzenia kopii zapasowych nie jest zbyt skomplikowana, ale może być ryzykowna. Nawet najmniejszy błąd może mieć drastyczne konsekwencje. Jest to również czasochłonne zadanie. Zazwyczaj obejmuje następujące kroki:

 1. Pobierz pliki strony WordPress na system lokalny (komputer lub laptop). Możesz to zrobić poprzez
  1. Narzędzie FTP takie jak FileZilla
  2. Menedżer plików w cPanel twojego konta hosta
 2. Następnie musisz wykonać kopię zapasową bazy danych. Za pośrednictwem panelu zarządzania bazą danych hosta uzyskaj dostęp do phpMyAdmin.
 3. Wybierz bazę danych z pliku wp-config.php. Tabele w bazie danych zostaną wyświetlone na ekranie.
 4. Wybierz wszystkie tabele i kliknij Eksportuj.

Ten proces nie jest idealny do regularnego uruchamiania, nie mówiąc już o czasie rzeczywistym. Nawet jeśli przypisujesz do niego osobę, jest to po prostu niewykonalne. I oczywiście nie jest to odpowiedni wybór do utworzenia kopii zapasowej strony WooCommerce.

2. Kopie zapasowe za pośrednictwem hosta internetowego

Zarządzane kopie zapasowe dostawcy hostingu

Większość dostawców hostingu WordPress oferuje kopie zapasowe w ramach swojego planu lub jako dodatkową płatną funkcję. Jednak zazwyczaj oferują codzienne kopie zapasowe. Niezwykle trudno byłoby znaleźć hosta, który zapewnia tworzenie kopii zapasowych w czasie rzeczywistym. Ale jeśli absolutnie musisz wykonać kopię zapasową za pośrednictwem hostów, oto jak to zrobić.

 • Skontaktuj się z dostawcą usług hostingowych i pobierz ostatnią kopię zapasową. Jeśli masz opcję wykonywania kopii zapasowych na żądanie, zainicjuj nową kopię zapasową, a następnie pobierz ją.
 • Wyeksportuj i wykonaj kopię zapasową bazy danych metodą ręczną. Alternatywnie możesz wyeksportować bazę danych do folderu lokalnego za pomocą menedżera MySQL.

Kopie zapasowe hostów są ogólnie znane z tego, że są notorycznie niewiarygodne. Jeśli zostanie przywrócony, możesz stracić ważne dane. Ponadto nie wykonują kopii zapasowej niestandardowej tabeli WooCommerce, więc stracisz również przechowywane tam dane.

Podkreśliliśmy już potrzebę tworzenia kopii zapasowych w czasie rzeczywistym, jeśli chodzi o strony WooCommerce. Po zbadaniu tych dwóch metod jasne jest, że żadna z nich nie jest odpowiednia.

3. Kopie zapasowe za pomocą wtyczki WordPress

Korzystanie z wtyczki automatycznego tworzenia kopii zapasowych jest najłatwiejszym sposobem tworzenia kopii zapasowych witryn WordPress. Jest wygodny i szybszy w konfiguracji i użytkowaniu. Wiele wtyczek takich jak BlogVault, UpdraftPlus i BackupBuddy uprościły proces tworzenia kopii zapasowych i ułatwiły wykonywanie kopii zapasowych oraz zarządzanie nimi.

Jeśli chodzi o WooCommerce, choć dostępnych jest kilka opcji, nie wszystkie wtyczki kopii zapasowych są dostosowane do sklepów. Jak już wspomniano, musisz wybrać wtyczkę, która utworzy kopię zapasową danych WooCommerce, a także wszystkich innych danych witryny. Ponadto musisz wybrać taki, którego kopie zapasowe są niezawodne i będą działać wydajnie po przywróceniu. Przed przywróceniem musisz także przetestować kopie zapasowe witryny. Jednym z rozwiązań, które spełnia te kryteria i robi więcej, jest BlogVault. Zobaczmy dlaczego.

Dlaczego warto zarządzać kopiami zapasowymi za pomocą BlogVault?

Kopie zapasowe BlogVault w czasie rzeczywistym korzystają z procesu, w którym nawet najmniejsze zmiany aktywności witryny natychmiast wyzwalają kopię zapasową. Obejmuje to zmiany wprowadzone w niestandardowej tabeli WooCommerce.

Ciężkie procesy tworzenia kopii zapasowych mogą przeciążać serwer i spowalniać witrynę. ZA Wtyczka kopii zapasowej WooCommerce wyeliminuj to ryzyko na dwa sposoby:

 • Cały proces tworzenia kopii zapasowej odbywa się na dedykowanych serwerach. To w rzeczywistości uwalnia zasoby serwera do użytku.
 • Korzystają z przyrostowego modułu tworzenia kopii zapasowych, w którym po instalacji wtyczka najpierw wykonuje kopię zapasową całej witryny. Kolejne zmiany są po prostu dodawane do tej początkowej kopii zapasowej, w małych porcjach. Zapewnia to, że twój serwer i strona internetowa pozostają nienaruszone i działają optymalnie.

Jak wykonać kopię zapasową witryny WooCommerce za pomocą BlogVault

 1. Zarejestruj się i utwórz konto w BlogVault. Dodaj swoją witrynę do wyświetlonego pulpitu nawigacyjnego.
 2. Chociaż możesz ręcznie zainstalować i aktywować wtyczkę, BlogVaults oferuje w tym celu łatwą i zautomatyzowaną opcję z poziomu pulpitu nawigacyjnego. Po aktywacji wtyczka wykonuje początkową pełną kopię zapasową witryny.
 3. Następnie przejdź do sekcji „Kopie zapasowe” na pulpicie nawigacyjnym. Kliknij pasek przełączania obok pozycji „Aktualizacje w czasie rzeczywistym”, aby aktywować tę funkcję.

BlogVault do tworzenia kopii zapasowych WooCommerce

Dowiedz się więcej o BlogVault →

I proszę bardzo! Udało Ci się aktywować tworzenie kopii zapasowych w czasie rzeczywistym dla swojej witryny. W przyszłości wszelkie zmiany w witrynie natychmiast spowodują utworzenie kopii zapasowej.

Podczas gdy większość rozwiązań lubi BlogVault to model typu „podłącz i używaj”, zawsze lepiej jest podjąć wszelkie możliwe środki ostrożności, aby zapewnić, że witryna nie utraci żadnych danych. Jeśli chodzi o tworzenie kopii zapasowych stron internetowych i bezpieczeństwo, twoje podejście do środków ostrożności powinno brzmieć „jeśli to istnieje, zrobię to”.

Wskazówki, jak zapewnić zerową utratę danych

 1. Zawsze używaj witryny pomostowej do przetestowania kopii zapasowych przed przywróceniem. Możesz użyć wtyczki pomostowej, takiej jak Inscenizacja WP lub Powielacz aby to zrobić (jeśli korzystasz z BlogVault, mają one wbudowaną funkcję pomostową).
 2. Jeśli martwisz się utratą danych zamówień złożonych podczas przywracania kopii zapasowej, możesz użyć wtyczki trybu konserwacji. W ten sposób możesz tymczasowo powstrzymać witrynę przed przyjmowaniem nowych zamówień. Możesz aktywować tę funkcję, a następnie przywrócić najnowszą kopię zapasową.
 3. Znajdź porę dnia, kiedy Twoja witryna generuje najmniej ruchu / zamówień za pośrednictwem Google Analytics. Jeśli chcesz przywrócić kopię zapasową, spróbuj zrobić to w tym czasie. Jeśli korzystasz z okresowych kopii zapasowych, zaplanuj je w tym okresie.
 4. Upewnij się, że masz wiele kopii kopii zapasowych oraz że są one dostępne i można je pobrać. I najlepiej przechowywać kopię poza siedzibą.
 5. Jeśli korzystasz z wtyczki zapasowej, upewnij się, że używasz takiej, która zapewnia dobrą obsługę klienta. W przypadku jakichkolwiek problemów musisz mieć dostęp do pomocy swojego zespołu.

Zapewnienie kopii zapasowej witryny WooCommerce powinno być częścią podstawowego zarządzania witryną. Utrata danych ma znacznie większy wpływ na sklep internetowy niż zwykła strona internetowa.

Można to przypisać temu, że:

 • Witryny WooCommerce mają większą funkcjonalność i wiele procesów uruchomionych w danym momencie.
 • Właściciel witryny WooCommerce jest zobowiązany do zapewnienia bezpieczeństwa informacji o swoich klientach. Każda utrata lub niewłaściwe wykorzystanie danych osobowych klientów może mieć konsekwencje prawne.
 • Sklep internetowy musi kontaktować się z wieloma dostawcami w zakresie zamówień, dostaw i płatności produktów. Wielkość danych jest znacznie wyższa.
 • Sklep WooCommerce to znacznie wyższa inwestycja niż zwykła strona blogowa ze względu na wiele skonfigurowanych procesów.

Aby skonfigurować skuteczną strategię tworzenia kopii zapasowych dla sklepu WooCommerce, zalecamy korzystanie z wtyczki WordPress do tworzenia kopii zapasowych w czasie rzeczywistym, która tworzy kopie zapasowe całej aktywności witryny, w tym zmian wprowadzonych w niestandardowej tabeli WooCommerce. Zautomatyzowany proces jest łatwym, ale kompleksowym sposobem monitorowania wydajności witryny i minimalizacji przestojów. Jest to najbliżej zerowej utraty danych.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomoże Ci skutecznie wykonać kopię zapasową sklepu WooCommerce. Jeśli masz jakieś sugestie lub pytania, zostaw komentarz! Happy Backing!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map