Jak uzyskać dokumenty podpisane za pomocą WordPress

Jak podpisywać dokumenty za pomocą WordPress

Wszyscy wysyłamy e-maile tam iz powrotem, aby podpisać dokument przy więcej niż jednej okazji – i zwykle kończy się to tym, że ktoś musi wydrukować, podpisać i zeskanować dokument przed odesłaniem go. Pomimo wyraźnych korzyści płynących z elektronicznego podejścia, papier nadal wydaje się być istotną częścią naszego świata.


Na szczęście istnieje wiele wtyczek WordPress, które pomagają klientom podpisywać dokument elektronicznie, bez konieczności drukowania. Za pomocą kilku poprawek możesz wysłać klientowi profesjonalny formularz lub dokument i pobrać jego podpis bezpośrednio z witryny WordPress. Witamy w przyszłości! Ale jeśli nie znasz tej koncepcji, możesz chcieć dowiedzieć się więcej podpis elektroniczny przed zanurzeniem się na naszej liście narzędzi podpisu elektronicznego WordPress.

W tym artykule przyjrzymy się siedmiu przydatnym wtyczkom, które pomogą Ci podpisać dokumenty, oszczędzając tobie i twoim klientom ogromne ilości czasu. Zacznijmy!

1. WP E-Signature od ApproveMe

Wtyczka WP E-Signature od Approveme
Jeśli chcesz podpisywać dokumenty online za pomocą WordPress, WP E-Signature ApproveMe jest liderem. Ta wtyczka premium została zaprojektowana, aby umożliwić legalne podpisywanie dokumentów przy użyciu własnej witryny WordPress.

Podobnie jak usługi podpisu elektronicznego, takie jak DocuSign i HelloSign, WP E-Signature umożliwia przesyłanie dokumentów i wysyłanie ich do klientów w celu podpisania. Możesz mieć nieograniczoną liczbę dokumentów i nieograniczoną liczbę sygnatariuszy zarządzanych za pośrednictwem własnej witryny. WP E-Signature jest UETA i ESIGN są zgodne, więc podpisy są prawnie wiążące i mogą zostać wykonane w sądzie.

Jeśli potrzebujesz prawnie wiążącego rozwiązania do podpisywania dokumentów w WordPress, WP E-Signature jest oczywistym wyborem. Choć jest to kosztowne, zaoszczędzony czas i spokój ducha są prawdopodobnie warte poniesionych kosztów.

2. Umowa internetowa WP

Wtyczka WP Online Contract

WP Online Contract to w pełni funkcjonalna wtyczka do zarządzania kontraktami. Z ponad 1000 sprzedaży i oceną 4,4 gwiazdki tworzy dla siebie niszę. Dzięki tej wtyczce możesz tworzyć, zarządzać i zapisywać umowy online, a klienci mogą podpisywać z dowolnego urządzenia.

Umożliwiając tworzenie własnych szablonów umów za pomocą wbudowanego edytora WordPress, WP Online Contract przechowuje adres IP i znaczniki czasu po podpisaniu umowy, zapewniając ścieżkę audytu. Wtyczka integruje się również z kilkoma bramkami płatności za pośrednictwem dodatków.

WP Online Contract to świetne rozwiązanie, jeśli szukasz kompleksowej platformy do zarządzania kontraktami w WordPress. Możesz jednak sprawdzić inną opcję, jeśli potrzebujesz umów podlegających wykonaniu przez sąd.

3. Formularz kontaktowy 7 Dodatek do podpisu (bezpłatny)

Formularz kontaktowy 7 Dodatek do podpisu
Formularz kontaktowy 7 jest jedną z najbardziej znanych i najpopularniejszych wtyczek darmowych konstruktorów, z ponad 1 000 000 aktywnych instalacji. Choć pierwotnie stworzony dla formularzy kontaktowych, rozszerzył się poza to, szczególnie za pomocą takich dodatków darmowy dodatek do podpisu, który ma 1000 aktywnych instalacji i 4,2-gwiazdkową ocenę satysfakcji.

Pole podpisu jest dodawane do formularza za pomocą znaczników shortcode, jak każde inne pole, i można je dostosować za pomocą CSS.

Jeśli korzystasz już z Formularza kontaktowego 7 i znasz jego interfejs, ten dodatek będzie idealny do dodawania podpisów do formularzy online. Nie jest to prawnie wiążące rozwiązanie, ale może działać w przypadku mniej rygorystycznych zastosowań.

4. Podpis formidable forms

Formidable Forms Signature Addon

Możesz dodać konfigurowalne pole podpisu do swoich formularzy za pomocą tego dodatku Formidable Forms.

W świecie wolnych twórców formularzy, Formidable Forms jest silnym konkurentem, z ponad 300 000 aktywnych instalacji. Przydatność konstruktora formularzy jest rozszerzona dzięki dodatkom premium, takim jak dodatek Signature. Zaczyna się od 19 USD za jedną stronę i może być również dołączona do wyższej klasy licencji premium.

Pole podpisu jest dodawane do formularza, jak każde inne pole, i ma kilka opcji dostosowywania. Po złożeniu podpis jest konwertowany na obraz i zapisywany z danymi formularza.

Jeśli jesteś fanem Formidable Forms, ten dodatek ułatwi zbieranie podpisów. Nie jest to jednak szczególnie bezpieczne rozwiązanie, ani też nie jest zaprojektowane do prawnie wiążących sytuacji.

5. Podpis Super Forms

Dodatek Super Forms Signature

Super Forms jest stosunkowo nowym narzędziem do tworzenia formularzy typu „przeciągnij i upuść”, które otrzymało wysokie oceny w ciągu kilku miesięcy od premiery. Twórcy Super Forms udostępnili dodatek do podpisu premium, który umożliwia dodanie pola podpisu do formularzy.

Dodając pole podpisu, możesz dostosować grubość linii i ustawienia obrazu tła. Użytkownicy nie będą potrzebować wtyczek do przeglądarki, aby dodać swój podpis, który zostanie przekonwertowany na obraz i zapisany z danymi do przesłania formularza.

Jeśli jesteś już użytkownikiem Super Forms i chcesz w łatwy sposób zbierać podpisy online, warto rozważyć ten dodatek, ale pamiętaj, że nie jest to prawnie wiążące rozwiązanie.

6. Dodatek do podpisu dla wtyczki ARForms WordPress

Arforms Signature Addon

Jeśli jeszcze go nie znasz, ARForms to dobrze oceniana wtyczka do tworzenia formularzy premium z ponad 3000 sprzedaży. Stworzyli dodatek do podpisu premium, który umożliwia przechwytywanie podpisów online, po prostu dodając pole do formularza.

Łatwy w użyciu interfejs przeciągnij i upuść ułatwia dodawanie pola podpisu do formularzy. Użytkownicy Twojej witryny nie będą potrzebować żadnych specjalnych wtyczek do przeglądarki, aby dodać swój podpis, który zostanie przekonwertowany i zapisany jako plik PNG po przesłaniu formularza.

Jeśli potrzebujesz prawnie wiążącego rozwiązania, może to nie być dla ciebie podejście. Jeśli jednak jesteś już użytkownikiem ARForms i chcesz w łatwy sposób zbierać podpisy, sprawdź to.

7. Swift Signature Free WordPress Plugin

Wtyczka Swift Signature
Swift Signature jest szybko rozwijającym się graczem w świecie podpisów online. Ta bezpłatna wtyczka jest częścią pakietu usług biznesowych SwiftCloud i została zaprojektowana tak, aby umożliwić sygnalizowanie dowolnej strony WordPress. Aby móc korzystać z wtyczki, musisz utworzyć bezpłatne konto SwiftCloud, a w przyszłości pojawi się opcja premium – wypróbuj teraz za darmo, póki możesz.

Swift Signature może być używany na pojedynczych stronach lub jako część wieloetapowego przepływu – i integruje się ze wszystkimi istniejącymi usługami SwiftCloud. Wszystkie podpisane dokumenty są archiwizowane i przechowywane z prawnie wiążącymi znacznikami czasu dla ścieżki audytu. Może to być przydatne rozwiązanie, jeśli szukasz zintegrowanego zestawu usług.


Podpisanie dokumentów często może być bolesnym i czasochłonnym procesem, zwłaszcza jeśli nie możesz osobiście usiąść z klientem. Wiadomości e-mail wysyłane tam iz powrotem kończą się koniecznością wydrukowania, podpisania i zeskanowania dokumentu przed wysłaniem go z powrotem w celu zakończenia procesu.

WordPress oferuje kilka rozwiązań, które pomogą Ci podpisać te dokumenty elektronicznie, więc podsumujmy siedem wtyczek opisanych w tym artykule:

 1. WP E-Signature od ApproveMe
 2. Umowa WP Online
 3. Formularz kontaktowy 7 Dodatek do podpisu
 4. Formidable Forms ‘Signature
 5. Podpis Super Forms
 6. Dodatek do podpisu dla formularzy ARForms
 7. Swift Signature

Jesteśmy pewni, że jedno z nich spełni Twoje potrzeby, ale zdecydowanie zalecamy WP E-Signature jako wszechstronne, solidne rozwiązanie.

Czy podpisywanie dokumentów elektronicznych ma kluczowe znaczenie dla Twojej firmy, a jeśli nie, czy możesz zastosować tę praktykę w przyszłości? Podziel się swoimi spostrzeżeniami w sekcji komentarzy poniżej!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map