Jak używać BuddyPress do tworzenia sieci społecznościowej za pomocą WordPress

Jak używać BuddyPress do tworzenia sieci społecznościowej za pomocą WordPress

Kiedy myślisz o sieciach społecznościowych, cała trójka wyskakuje na Ciebie, Facebooka, Twittera i Google’a+.


Sieci społecznościowe oferują coś, czego tradycyjne witryny nie mogą zaoferować w takim samym stopniu: społeczność. Na wszystkich tych stronach istnieje ciągły przepływ komunikacji między jej członkami a opinią publiczną i jest to coś, z czego możesz chcieć skorzystać.

Być może jednak wahasz się użyć jednej z wielkich trzech do własnych celów. Mogą zmienić funkcjonalność usługi, aby nie działała już dokładnie tak, jak chcesz. Być może mówisz po prostu o poufnych informacjach, które nie są dla ciebie wygodne na jakimś serwerze zewnętrznym, bez względu na to, jakie masz zapewnienia.

Jeśli to brzmi znajomo, odpowiedzią na twoje problemy może być BuddyPress. Jest to wtyczka WordPress, która według jej twórców, Automattic, jest „Serwisy społecznościowe w pudełku”. W tym poście wyjaśnię, czym jest BuddyPress, dlaczego możesz go potrzebować oraz pokażę, jak go zainstalować i rozwinąć.

Dlaczego powinieneś używać BuddyPress

15+ najlepszych wtyczek BuddyPress, które musisz mieć

Chociaż obecne zasoby sieci społecznościowych są niezwykle przydatne w budowaniu dużej społeczności, mogą nie być idealne, jeśli chcesz stworzyć tylko małą sieć społecznościową dla swojej firmy, zainteresowania niszowego, drużyny sportowej lub czegoś innego..

Możesz mieć firmę, w której nie czujesz się komfortowo, tworząc grupę lub obszar w zewnętrznej witrynie lub te witryny nie są dokładnie tym, czego szukasz. Chcesz, aby Twoi pracownicy byli zaangażowani ze sobą online w sposób społecznościowy, ale chcesz mieć pełną kontrolę nad wszystkim, co dotyczy strony internetowej, z której korzystają.

BuddyPress daje te opcje i jest niezwykle łatwy i szybki do skonfigurowania na własnym serwerze. Korzystanie z BuddyPress zapewnia bardziej prywatną i intymną sieć społecznościową. Może to być sieć społecznościowa, w której kontrolujesz każdy aspekt i używasz tylko tych funkcji, które uważasz za niezbędne.

Rzućmy okiem na to, jak instalujesz BuddyPress.

Jak zainstalować BuddyPress

Jak zainstalować BuddyPress

Jeśli zdecydujesz się wypróbować BuddyPress, instalacja jest prosta. Wszystko, co musisz zrobić, to wyszukać w Katalog wtyczek WordPress (które po zalogowaniu się do WordPress znajduje się w obszarze Wtyczki> Dodaj nowe) i kliknij „Zainstaluj teraz”, a następnie przycisk „Aktywuj”.

Ustawienia BuddyPress

Po zakończeniu instalacji zauważysz nową opcję BuddyPress na karcie Ustawienia. Tutaj możesz wybrać funkcje BuddyPress, strony i wiele innych za pośrednictwem 3 głównych sekcji.

Komponenty BuddyPress

Pierwsza sekcja dotyczy składniki. Polecam pozostawienie komponentów „Rozszerzonych profili” i „Ustawień konta” aktywnych, a następnie wybranie kilku innych, które Twoim zdaniem będą używane. Na przykład możesz włączyć „Powiadomienia” dla swoich użytkowników lub „Prywatne wiadomości”, aby zachęcić użytkowników do wzajemnego poznania się jeden na jednego.

Opcje BuddyPress

Dalej jest główna Opcje sekcja, w której można włączyć lub wyłączyć różne funkcje członka. W tym miejscu możesz także wybrać między starszym a nowszym wzorem BuddyPress.

Strony BuddyPress

Następnie, jeśli klikniesz Strony w sekcji znajdziesz opcje ustawiania (zgadłeś) swoich głównych stron BuddyPress. W zależności od włączonych składników będziesz mieć różne opcje strony „Katalogi”.

Ponadto, jeśli włączyłeś opcję „Członkostwo: każdy może się zarejestrować” na głównej stronie ustawień WordPress, możesz także wybrać opcję Zarejestruj się i Aktywne strony, aby nowi członkowie mogli zarejestrować się w serwisie społecznościowym.

Uwaga: Jeśli nie utworzyłeś ani nie ustawiłeś strony dla jednego ze swoich komponentów, zobaczysz powiadomienie takie jak na powyższym zrzucie ekranu. Wystarczy kliknąć link „napraw”, aby automatycznie utworzyć i przypisać stronę do komponentu, aby szybko rozwiązać problem.

Pozycje menu BuddyPress

Po zakończeniu podstawowej konfiguracji BuddyPress może pojawić się kilka nowych kart na pulpicie WordPress. Mogą to być działania, grupy i e-maile.

Czynność to bieżące źródło wszystkiego, co dzieje się na twojej stronie BuddyPress. Jest to dostępne tylko dla administratora i pozwala filtrować działania według typu, na przykład „Utworzono grupę” lub „Zarejestrowano nowego członka”.

The Grupy Zakładka umożliwia tworzenie i zarządzanie grupami użytkowników w serwisie. Grupy te występują w trzech typach:

 • Publiczne: te grupy są otwarte dla każdego członka witryny. Całą komunikację w ramach tych grup można zobaczyć i przeszukać.
 • Prywatne: te grupy są otwarte dla każdego członka witryny. Całą komunikację w ramach tych grup można zobaczyć i przeszukać.
 • Ukryty: te grupy są całkowicie ukryte przed wszystkimi i można uzyskać do nich dostęp tylko za zaproszeniem administratora grupy. Nigdy nie pojawiają się w katalogu grupy ani podczas wyszukiwania w witrynie. Treści mogą być kiedykolwiek oglądane tylko przez członków grupy.

The E-maile Zakładka zawiera wszystkie domyślne wiadomości e-mail używane przez BuddyPress. Obejmuje to weryfikację adresu e-mail dla nowo zarejestrowanych użytkowników, aktywację konta, powiadomienie e-mail, gdy członek odpowiada na post innego członka, zaproszenia do grup i wiele innych. W zależności od aktywnych składników zobaczysz mniej lub więcej szablonów wiadomości e-mail. Możesz dostosować tekst i wygląd wiadomości e-mail, korzystając z wbudowanych opcji – oto świetny przewodnik na temat tego, jak możesz dostosuj szablony e-mail BuddyPress.

Widżety BuddyPress

Widżety BuddyPress

Masz również wybór nowych widżetów paska bocznego do użycia. Oni są:

 • Grupy (BuddyPress)
 • (BuddyPress) Członkowie
 • (BuddyPress) Ostatnio aktywni członkowie
 • (BuddyPress) Kto jest online

Oprócz tych widżetów na pasku bocznym tworzony jest widżet logowania, którego członkowie mogą używać do logowania lub rejestracji konta, jeśli jest to dozwolone.

Kluczowe cechy BuddyPress

Wspomnieliśmy o kilku z nich powyżej, ale zagłębmy się w soczyste kluczowe funkcje wtyczki społecznościowej BuddyPress.

Strumień aktywności

Strumienie aktywności BuddyPress

Podstawową funkcją BuddyPress jest strumień aktywności. Każdy członek może publikować aktualizacje do własnego strumienia aktywności ze swojego profilu.

Każdy strumień może być śledzony przez dowolnego członka za pomocą powiadomienia RSS lub e-mail. A użycie symbolu @, po którym następuje nazwa użytkownika, pozwala wspomnieć o tym użytkowniku w swoim strumieniu, w bardzo podobny sposób, jak ten używany obecnie przez Twittera.

Strumienie mogą być komentowane i oznaczane przez członków jako ulubione w celu usprawnienia dyskusji. Każda grupa ma również własny strumień aktywności, który jest kontrolowany przez widoczność grupy.

grupy użytkowników

Grupy użytkowników BuddyPress

Dotknęliśmy już jednej z kluczowych funkcji BuddyPress: grup użytkowników. Utworzenie wielu grup pozwala na segmentację komunikacji między członkami Twojej witryny i pozwala im prowadzić dyskusje w obrębie każdej grupy.

Pozwalają również zachować prywatność rozmów dla wybranych osób, jeśli jest to coś, co musisz zrobić. Przykładem idealnego wykorzystania grupy może być firma, która chce oddzielić swoje dyskusje według działu lub lokalizacji.

Członkowie i przyjaciele

BuddyPress obejmuje główny system użytkownika WordPress. Użytkownicy są teraz „członkami” i mogą robić kilka rzeczy, które są bardziej zgodne z oczekiwaniami użytkowników mediów społecznościowych. Członkowie mogą być przyjaciółmi z innymi członkami, co pozwala na bardziej ukierunkowane połączenie społeczne. Mogą śledzić kanały aktywności innych członków, a także brać udział w różnych dyskusjach grupowych i komunikować się bezpośrednio z innymi członkami.

Rozszerzone profile użytkowników

Rozszerzone profile użytkowników BuddyPress

Podstawowy profil użytkownika w WordPress nie oferuje wielu możliwości dostosowywania. BuddyPress to zmienia, dodając nowe opcje i funkcje. Gdy użytkownicy zalogują się do swojego profilu, zobaczą nowe opcje dotyczące ich aktywności, powiadomień, wiadomości, znajomych i grup (ponownie w zależności od włączonych składników).

BuddyPress Edytuj profil użytkownika

Gdy użytkownicy klikną opcję Profil> Edytuj, będą mogli edytować dane osobowe, takie jak nazwa użytkownika, zdjęcie profilowe, zdjęcie na okładkę i inne dodane przez Ciebie niestandardowe pola.

Niestandardowe pola profilu BuddyPress

Mówiąc o niestandardowych polach – BuddyPress zawiera opcję dodania całkowicie nowych pól do rejestracji użytkownika. Możesz wprowadzić te pola jako wymóg rejestracji lub po prostu umożliwić członkom udostępnianie więcej informacji o sobie w ramach ich profilu.

Rozszerzanie instalacji BuddyPress

Podobnie jak w przypadku WordPress, BuddyPress można rozszerzyć przy użyciu wielu wtyczek stworzonych specjalnie dla niego. Oto kilka wtyczek do rozważenia.

BuddyBoss

BuddyBoss

Podczas tworzenia społeczności online możesz chcieć więcej niż BuddyPress ma do zaoferowania. Być może chcesz dodać konfigurowalne profile członków, możliwość tworzenia grup społecznościowych, albumów członkowskich, obsługę wydarzeń (za pośrednictwem Events Calendar Pro), oferować kursy (al. LearnDash, a nawet sprzedawać członkostwa. To właśnie tutaj wkracza BuddyBoss. Ta potężna wtyczka dodaje te funkcje społeczności i wiele więcej, abyś mógł stworzyć swoją najlepszą stronę BuddyPress.

Dowiedz się więcej o BuddyBoss

BuddyPress Groupblog

BuddyPress Groupblog

Chociaż z witryną jest powiązany jeden blog, ta wtyczka pozwala rozszerzyć opcje Grup, aby dodać jednego bloga do każdej utworzonej grupy. Stamtąd administratorzy grup mogą przypisywać role użytkownika do bloga.

Dowiedz się więcej o Groupblog

BuddyPress Activity Plus

BuddyPress Activity Plus Darmowa wtyczka WordPress

Ta poręczna wtyczka ułatwia użytkownikom wzajemne promowanie swoich postów za pomocą znanych przycisków udostępniania w stylu Facebook. Wtyczka umożliwia również członkom osadzanie obrazów, filmów lub linków w strumieniu aktywności, co ułatwia udostępnianie multimediów w witrynie.

Dowiedz się więcej o Activity Plus

Zaawansowane profile użytkowników Youzer

Zaawansowane profile użytkowników Youzer

Youzer to wtyczka premium (w przeciwieństwie do innych darmowych dodatków, o których wspominaliśmy), ale jest to zdecydowanie obowiązkowa pozycja, jeśli poważnie myślisz o budowaniu własnej sieci społecznościowej za pomocą BuddyPress. Ta wtyczka dodaje opcje odznak, emotikonów, logowania społecznościowego, komentarzy, wzmianek i wielu innych rzeczy (sprawdź naszą pełną recenzję Youzera, aby zobaczyć, co jeszcze może zrobić ta wtyczka).

Dowiedz się więcej o Youzer

Dokumenty BuddyPress

Dokumenty BuddyPress

Ta wtyczka dodaje dokumenty współpracy do społeczności BuddyPress. W ten sposób członkowie i grupy mogą wspólnie pracować nad projektami, wydarzeniami, spotkaniami i nie tylko.

Dowiedz się więcej o Dokumentach

rtMedia Gallery dla BuddyPress i bbPress

rtMedia Gallery dla BuddyPress i bbPress

rtMedia dodaje nową kartę multimediów dla profili użytkowników i grup BuddyPress. W ten sposób członkowie mogą łączyć i udostępniać zdjęcia, filmy, a nawet pokazy slajdów lub wydarzenia grupowe.

Dowiedz się więcej o rtMedia

Jest o wiele więcej niż ten niewielki wybór wtyczek (oto kolekcja naszych najlepszych dla najlepszych wtyczek BuddyPress), a pełną listę można znaleźć na BuddyPress.org stronie internetowej.

Najlepsza prywatna sieć społecznościowa?

BuddyPress to proste i wysoce konfigurowalne rozwiązanie do tworzenia małych sieci społecznościowych. Może być dokładnie tym, czego szukasz, jeśli chcesz skorzystać ze społeczności, zachowując prywatność i kontrolę nad własną witryną. Najlepszym sposobem, aby się tego dowiedzieć, jest pobranie kopii, zainstalowanie jej na serwerze i wypróbowanie.

Czy jesteś użytkownikiem BuddyPress? Co sądzisz o tej sieci społecznościowej dla WordPress i jakie masz zalecenia dotyczące rozszerzenia jego funkcjonalności? Czy próbowałeś BuddyPress i zdecydowałeś, że to nie jest dla ciebie?

Daj nam znać swoje odpowiedzi na te pytania w sekcji komentarzy. Jeśli masz jakieś pytania lub komentarze dotyczące BuddyPress, chcielibyśmy je również usłyszeć.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map