WordPress to niesamowity system zarządzania treścią z wieloma świetnymi funkcjami, takimi jak widżety. W tym samouczku wyjaśnię, jak tworzyć własne widżety w ramach małej wtyczki. Ten post będzie zawierał dodatkowe informacje, które musisz zrozumieć przed utworzeniem samego widżetu. No to ruszamy!


Krok 1: Utwórz wtyczkę widgetu

Niedawno stworzyłem wtyczkę o nazwie „Pakiet Freelancer Widgets”, a niektórzy pytali mnie, jak utworzyć taką wtyczkę, więc postanowiłem napisać ten post. Pierwszym krokiem jest stworzenie wtyczki. I jak się przekonacie, nie jest to najtrudniejsza część. Wtyczka to dodatkowy kod dodawany do WordPress po jego aktywacji. WordPress tworzy pętlę przez folder, aby pobrać wszystkie dostępne wtyczki i wyświetlić je na zapleczu. Aby utworzyć wtyczkę, potrzebujesz edytora, takiego jak Coda (Mac) lub Dreamweaver (PC i Mac). Zalecam, aby utworzyć wtyczkę w lokalnej instalacji WordPress, dzięki czemu na serwerze na żywo może powodować pewne problemy, jeśli popełnisz błąd. Więc poczekaj, aby przetestować naszą wtyczkę przed umieszczeniem na niej swojego hostingu.

Otwórz teraz folder wp-content / plugins. W tym miejscu zamierzasz dodać wtyczkę. Utwórz nowy katalog i nazwij go „plug-widget” (w rzeczywistości ta nazwa może być dowolna). Nawet jeśli nasza wtyczka będzie miała tylko jeden plik, zawsze lepiej jest użyć folderu dla każdej wtyczki. W swoim katalogu utwórz nowy plik o nazwie „widget-plugin.php” (tę nazwę można również zmienić) i otwórz go. Wkrótce dodamy nasze pierwsze wiersze kodu. Definicja wtyczki w WordPress jest zgodna z pewnymi zasadami, które możesz przeczytać tutaj na kodeksie. Oto jak WordPress definiuje wtyczkę:

Musimy więc zmodyfikować ten kod, aby dostosować go do naszych potrzeb:

Zapisz swój plik. Dodając tylko kod do naszego pliku widget-plugin.php, stworzyliśmy wtyczkę! Cóż, na razie wtyczka nic nie robi, ale WordPress to rozpoznaje. Aby upewnić się, że tak jest, przejdź do administracji i przejdź do menu „Wtyczki”. Jeśli Twoja wtyczka pojawi się na liście wtyczek, masz się dobrze, w przeciwnym razie upewnij się, że postępujesz zgodnie z instrukcjami i spróbuj ponownie. Możesz teraz aktywować wtyczkę.

Krok 2: Utwórz widżet

Teraz stworzymy sam widget. Ten widget będzie klasą PHP rozszerzającą podstawową klasę WordPress WP_Widget. Zasadniczo nasz widget zostanie zdefiniowany w następujący sposób:

// Klasa widżetu
klasa My_Custom_Widget rozszerza WP_Widget {

// Główny wykonawca
funkcja publiczna __construct () {
/ * ... * /
}

// Formularz widżetu (dla backendu)
formularz funkcji publicznej ($ instance) {
/ * ... * /
}

// Zaktualizuj ustawienia widżetu
aktualizacja funkcji publicznej ($ new_instance, $ old_instance) {
/ * ... * /
}

// Wyświetl widżet
widget funkcji publicznej ($ args, $ instance) {
/ * ... * /
}

}

// Zarejestruj widżet
funkcja my_register_custom_widget () {
register_widget („My_Custom_Widget”);
}
add Działalności („widgets_init”, „my_register_custom_widget”);

Ten kod zapewnia WordPressowi wszystkie informacje potrzebne systemowi do korzystania z widżetu:

  1. The konstruktor, aby zainicjować widget
  2. The funkcja form () aby utworzyć formularz widgetu w administracji
  3. The funkcja update (), aby zapisać dane widżetu podczas edycji
  4. funkcja widget () aby wyświetlić zawartość widżetu na interfejsie

1 - Konstruktor

Konstruktor to część kodu, która definiuje nazwę widgetu i główne argumenty, poniżej znajduje się przykład tego, jak może on wyglądać.

// Główny wykonawca
funkcja publiczna __construct () {
rodzic :: __ konstrukcja (
„my_custom_widget”,
__ („My Custom Widget”, „text_domain”),
szyk(
'customize_selective_refresh' => true,
)
);
}

Proszę nie używać __ () wokół nazwy widżetu, ta funkcja jest używana przez WordPress do tłumaczenia. Naprawdę polecam zawsze używać te funkcje, aby Twój motyw był w pełni przetłumaczalny. A użycie parametru „customize_selective_refresh” pozwala na odświeżenie widżetu pod Wygląd> Dostosuj podczas edycji widżetu, więc zamiast odświeżać całą stronę, tylko widżet jest odświeżany podczas wprowadzania zmian.

2 - Funkcja form ()

Ta funkcja służy do tworzenia ustawień formularza widżetu w obszarze administracyjnym WordPress (w obszarze Wygląd> Widżety lub Wygląd> Dostosuj> Widżety). To jest, gdy wprowadzisz swoje dane, które będą wyświetlane w witrynie. Wyjaśnię więc, jak dodawać pola tekstowe, obszary tekstowe, zaznaczać pola i pola wyboru do ustawień formularza widżetu.

// Formularz widżetu (dla backendu)
formularz funkcji publicznej ($ instance) {

// Ustaw wartości domyślne widgetu
$ defaults = tablica (
„title” => ”,
„text” => ”,
„textarea” => ”,
„pole wyboru” => ”,
„wybierz” => ”,
);

// Analizuj bieżące ustawienia z wartościami domyślnymi
ekstrakt (wp_parse_args ((tablica) $ instance, $ defaults)); ?>


get_field_id ('textarea')); ?> „>